Adżaria - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/gruzja/" target="_blank"><strong>Gruzja</strong></a> jest stosunkowo nowym kierunkiem turystycznym, ale juz ma wielu zwolenników. Turysci zachwycaja sie przede wszystkim krajobrazami, jakie mozna tu zobaczyc. Ciekawym regionem w Gruzji jest <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/gruzja/adzaria/" target="_blank">Adzaria</a></strong>.

Pogoda w Adżarii

Dzisiaj, 15.10 22°C

Gruzja jest stosunkowo nowym kierunkiem turystycznym, ale juz ma wielu zwolenników. Turysci zachwycaja sie przede wszystkim krajobrazami, jakie mozna tu zobaczyc. Ciekawym regionem w Gruzji jest Adzaria.

Polozenie regionu
Adzaria, a wlasciwie Adzarska Republika Autonomiczna znajduje sie w Gruzji, nad Morzem Czarnym. To region górzysty, obejmujacy swoim zakresem pólnocno-zachodnia czesc Malego Kaukazu, a Góry Mescheckie oraz Góry Szawszeckie. Oprócz tego wzdluz wybrzeza Morza Czarnego ciagnie sie waska nizina, bedaca przedluzeniem Niziny Kolchidzkiej. Linia brzegowa w Adzarii jest slabo rozwinieta, a plaze sa szerokie, ale kamieniste. To wszystko sprawia, ze Adzaria stanowi jeden z najpiekniejszych, slonecznych regionów Gruzji. Jego stolica jest kurort - Batumi, czyli jedna z atrakcji turystycznych Adzarii.

Co zobaczyc w Batumi?
Jesli turysci chca odpoczac w Gruzji, bardzo czesto zatrzymuja sie wlasnie w nadmorskiej miejscowosci Batumi. Mozna tu nie tylko znalezc dobre hotele, cieple morze i ladne plaze, ale równiez zabytki. Wizytówka miasta sa aluminiowe rzezby Ali i Nino stworzone przez gruzinska rzezbiarke Tamare Kvesitadze. Osmiometrowa, ruchoma instalacja przedstawia posagi kobiety i mezczyzny, które stoja na metalowej platformie na cyplu przy plazy. Zmierzaja do siebie i przenikaja sie, w zaleznosci od tego, z której strony sie na nie patrzy. Opowiadaja historie milosci dwóch kochanków - muzulmanina i gruzinskiej, katolickiej ksiezniczki. Przez Batumi wiedzie 18-kilometrowy bulwar, pelen podobnych, artystycznych instalacji swiadczacych o tym, ze miasto ma nowoczesny charakter.

Aqua Batumi

Aqua Batumi

Cena za 1 osobę:
2 024 zł
Atrakcje przyrodnicze i krajobrazowe Adzarii
Prawdziwym atutem Adzarii jest jej przyroda, która dzieki subtropikalnemu klimatowi rosnie tu bardzo szybko. Mozna ja podziwiac na kazdym kroku, ale warto tez wybrac sie do Ogrodu Botanicznego w Batumi, zalozonego w 1881 roku. Charakterystyczne jest jego polozenie na klifie wzdluz morza. To jeden z najwiekszych tego typu ogrodów na swiecie, który podzielono na rózne strefy klimatyczne z charakterystycznymi dla nich roslinami. Jest tu 9 dzialów roslin iglastych, 104 kaukaskich i ponad 1500 przykladów flory z calego swiata. Poza Batumi w Adzarii mozna poczuc sie jak w miejscu nietknietym reka czlowieka. Roslinnosc jest tu bujna, a zwierzeta biegaja wolno po lakach.
West Batumi

West Batumi

Cena za 1 osobę:
2 149 zł
Turysci chetnie odwiedzaja w tym regionie Gruzji parki narodowe, m.in. Mtirala czy Machakhela. Rosna tu olbrzymie rododendrony, kasztanowce czy buki, posród których zyja egzotyczne ptaki, niedzwiedzie, sarny, kuny czy rysie. Wzdluz tamtejszych rzek i jezior wioda kilkunastokilometrowe szlaki, pozwalajace na podziwianie z bliska dzikiej natury.

W wiosce Makhuntseti, polozonej zaledwie 30 km od Batumi, zobaczyc mozna kamienne mosty lukowe w pieknych lokalizacjach, które sa dzielem starozytnych Gruzinów. Az 25 sposród zachowanych mostów pochodzi z czasów królowej Tamary z XIII wieku. W dystrykcie Khulo w Górach Arsiani mozna zobaczyc Mtsvane Tba, czyli urokliwe zielone jeziorko.


Opinie : w Adżarii

4,8
Batumi Krzysztof
Bogate życie nocne, dużo klubów, kasyn, duża ilość zabytków, ładna plaża przy głównej promenadzie. Miasto prężnie się rozwija, już w wkrótce będzie perłą Morza Czarnego.

Okazje Last Minute: Adżaria

7 dni 02.06 - 09.06 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Rainbow
2 135 zł/os.
cena za 2 os.: 4 521 zł
7 dni 02.06 - 09.06 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Rainbow
2 253 zł/os.
cena za 2 os.: 4 656 zł
7 dni 08.09 - 15.09 Inne terminy Warszawa All Inclusive Soft Rainbow
2 204 zł/os.
cena za 2 os.: 4 708 zł

Gruzja na skróty

Miejsca: