Temperatury i pogoda na Skiathos

Pogoda na Skiathos

Dzisiaj, 22.05 20 °C
Jutro, 23.05 20 °C
Pojutrze, 24.05 20 °C

Skiathos jest malutką, malowniczą grecką wyspą, położoną w północno-zachodniej części Morza Egejskiego i wchodzi w skład archipelagu Sporadów. Wyspa jest szczególnie doceniana za piękne plaże o wyjątkowym, białym piasku, turkusowe wody morza oraz urokliwe okolice, które tworzą świetne warunki do aktywności na świeżym powietrzu. Pogoda na Skiathos jest typowo śródziemnomorska, czyli możemy spodziewać się tutaj upalnego, suchego lata oraz stosunkowo łagodnych zim. Średnia temperatura w okresie letnim wynosi ok. 25-35°C i jest to popularny okres turystyczny. Wiosna i jesień na wyspie przyciągają miłośników długich, pieszych wycieczek, zwiedzania okolicy oraz kąpieli w jeszcze stosunkowo chłodnym morzu.

Kiedy najlepiej jechać na Skiathos?

Sezon od czerwca do września jest najpopularniejszy wśród turystów, którzy na wyspę Skiathos przyjeżdżają, aby odpocząć na pięknych plażach, kąpać się w ciepłym morzu oraz uprawiać sporty wodne. Region w tym sezonie tętni życiem, zarówno w ciągu dnia, jak i nocy, kiedy to można wybrać się do lokalnej tawerny bądź bawić się w dyskotekach. Warto jednak rozważyć wizytę na Skiathos także w okresie wiosennym lub zimowym. Możemy wtedy spodziewać się mniejszych tłumów, a temperatury utrzymują się nadal na poziomie, który sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Najcieplejsze miesiące na Skiathos

Temperatura na Skiathos jest najwyższa w lipcu oraz sierpniu i utrzymuje się na poziomie ok. 30-35°C w ciągu dnia oraz w okolicach 20°C w nocy. Te dwa miesiące są nie tylko najcieplejsze, ale również cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów. Nic dziwnego, ponieważ jest to doskonały czas na plażowanie, kąpiele w morzu oraz aktywności na świeżym powietrzu, także te wodne. Wieczorami można zwiedzać okolice, odpoczywając nieco od upałów w ciągu dnia.

Kiedy jest najcieplejsza woda na Skiathos?

Najcieplejsza woda na Skiathos w Morzu Egejskim jest w szczycie sezonu letniego, czyli w lipcu oraz sierpniu. Średnia temperatura wody wynosi wtedy ok. 24-26°C, czyniąc ją idealną do kąpieli oraz sportów wodnych. Choć morze jest najcieplejsze właśnie wtedy, spokojnie można się w nim kąpać także we wrześniu, a nawet na początku października.

Pogoda na Skiathos w styczniu, lutym i marcu

Styczeń, luty i marzec na Skiathos to miesiące, w których wyspa doświadcza typowo zimowej pogody, oczywiście dla klimatu śródziemnomorskiego. Średnia temperatura waha się między 10-17°C, dodatkowo mogą wystąpić opady deszczu oraz silny wiatr. Dni są stosunkowo krótkie oraz mało słoneczne. Nieco ocieplenia przynosi marzec, kiedy to na wyspie wilgotność powietrza staje się mniejsza, deszcz nie pada już tak często, a dni stopniowo się wydłużają. W zimowym okresie na Skiathos wiele atrakcji turystycznych może być jeszcze zamkniętych, ale spokojnie można znaleźć kilka opcji dla osób, które szczególnie cenią sobie taką cicha, spokojną atmosferę.

Pogoda na Skiathos w kwietniu, maju i czerwcu

Kwiecień, maj i czerwiec budzi wyspę do życia i przynosi upragnione słońce. Region budzi się do życia, zachwycając zazieleniającą się roślinnością. Na początku tego wiosennego okresu możemy spodziewać się temperatur na poziomie 15-20°C, które potem stopniowo zwiększają się, osiągając ok. 19-24°C w maju oraz 24-29°C w czerwcu. Klimat się stabilizuje, opady deszczu są coraz rzadsze, a morze powoli się nagrzewa. Już w połowie czerwca można oglądać pierwszych kąpiących się turystów. Dni stają się dłuższe, a słońce coraz odważniej wychyla się zza chmur.

Pogoda na Skiathos w lipcu, sierpniu i wrześniu

Pogoda na Skiathos w lipcu, sierpniu i wrześniu jest typowa dla lata w śródziemnomorskim klimacie. Możemy spodziewać się naprawdę wysokich temperatur, wynoszących ok. 30-35°C. Nieco ochłodzenia przyniesie wrzesień, chociaż nadal można cieszyć się ciepłem na poziomie 25-30°C. Jest to szczyt sezonu turystycznego, więc na plażach jest najwięcej turystów, a Morze Egejskie jest wtedy idealne do kąpieli, zachęcając swoją piękną, turkusową taflą. Lipiec i sierpień to prawdziwa energia na wyspie, dlatego jeśli szukasz więcej spokoju, zaplanuj swój urlop na Skiathos we wrześniu.

Pogoda na Skiathos w październiku, listopadzie i grudniu

Październik, listopad i grudzie na wyspie Skiathos to miesiące, w których region przygotowuje się do nadchodzącej zimy. Październik i listopad to ostatni okres, w którym utrzymuje się jeszcze stabilna pogoda, a morze pozostaje stosunkowo ciepłe. Mimo tego, że w tym czasie spotkamy mniej plażowiczów, z pewnością wciąż będziemy mijać wielu podróżnych, którzy przyjechali tu w celu pieszych wędrówek oraz zwiedzania okolicy. Średnia temperatura wynosi 20-25°C w październiku, 16-20°C w listopadzie oraz 13-17°C w grudniu. Wybierając się na wyspę w tych miesiącach, warto mieć już ze sobą cieplejszą garderobę.

Średnie temperatury - Skiathos

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 10 luty 14 marzec 19 kwiecien 22 maj 26 czerwiec 29 lipiec 32 sierpień 34 wrzesień 29 październik 24 listopad 18 grudzień 14
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 3 luty 4 marzec 6 kwiecien 10 maj 14 czerwiec 18 lipiec 19 sierpień 19 wrzesień 16 październik 13 listopad 8 grudzień 4
Temperatura wody [°C]:
styczen 14 luty 14 marzec 14 kwiecien 15 maj 17 czerwiec 21 lipiec 24 sierpień 24 wrzesień 23 październik 21 listopad 17 grudzień 16
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 4 luty 5 marzec 7 kwiecien 7 maj 8 czerwiec 11 lipiec 11 sierpień 10 wrzesień 9 październik 6 listopad 4 grudzień 3
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY