Temperatury i pogoda w Lindos

Pogoda w Lindos

Dzisiaj, 18.06 30 °C
Jutro, 19.06 30 °C
Pojutrze, 20.06 30 °C

Pogoda w Lindos jest typowa dla klimatu śródziemnomorskiego. Lata są gorące z temperaturami na poziomie 27-28°C, a zimy bardzo łagodne, kiedy to termometry wskazują średnio aż 12°C. Tak dobre warunki sprawiają, że na wakacje w Lindos można wybrać się praktycznie przez cały rok. Wiosna i jesień są polecane dla osób, które szukają alternatywy między piękną pogodą a mniejszymi tłumami.

Kiedy najlepiej jechać do Lindos?

Wiele osób twierdzi, że to właśnie wiosna i jesień są najlepszymi okresami do odwiedzenia tej części Rodos. Dlaczego? Temperatury w Lindos w tym czasie są łagodne, a ulice jeszcze niezapełnione przez turystów. Wiosną można podziwiać piękny krajobraz z przyrodą budzącą się do życia. Roślinność w klimacie śródziemnomorskim jest bardzo bujna i zachwyca swoimi kolorami. Końcem maja, w czerwcu i we wrześniu Morze Egejskie jest dla większości osób przystępne do kąpieli. Lato to najpopularniejszy wśród turystów czas na wakacje w Lindos. Pogoda jest wtedy najbardziej stabilna, a z nieba leje się żar. Panują wtedy idealne warunki do kąpieli i plażowania, a wieczorem można udać się na zwiedzanie i przyjemny spacer po okolicy.

Najcieplejsze miesiące w Lindos

Najcieplejsze miesiące w Lindos to lipiec i sierpień. Średnie temperatury wynoszą wtedy 27°C, a w nocy rzadko kiedy spadają poniżej 24°C. Te dwa miesiące to okres, w którym plażowanie, opalanie się i kąpiele w morzu są najpopularniejsze. Nic dziwnego, ponieważ gorące dni sprzyjają takiemu rodzajowi wypoczynkowi. Dodatkowo na plaży upały nie są tak doskwierające, dzięki zbawiennemu działaniu przyjemnej morskiej bryzy.

Kiedy jest najcieplejsza woda w Lindos?

Morze Egejskie zaczyna się nagrzewać już na wiosnę, wraz z nadejściem pierwszych mocniejszych promieni słońca. Do jego maksimum temperaturowego musimy jednak poczekać do lipca i sierpnia, kiedy to termometry wskazują aż 26-27°C. Kąpiele i uprawianie sportów wodnych w takich warunkach jest niezwykle przyjemne, nic więc dziwnego, że w tym okresie na plaży przebywa najwięcej turystów. Dla osób, które szukają alternatywy dla tłocznego sezonu turystycznego, podpowiadamy, że już w kwietniu i maju woda ma ok.19°C.

Pogoda w Lindos w styczniu, lutym i marcu

Lindos w okresie tych trzech miesięcy prezentuje typowo zimowo-wiosenny klimat śródziemnomorski. Ilość opadów deszczu jest stosunkowo duża w porównaniu z innymi porami roku, a wilgotność powietrza utrzymuje się na wysokim poziomie. Temperatury wynoszą kolejno ok. 15°C w styczniu, 14°C w lutym oraz 15°C w marcu. Mimo tego, że okres ten jest chłodniejszy niż lato, nadal oferuje wiele atrakcji m.in. zwiedzanie historycznych miejsc, odkrywanie lokalnej kuchni oraz podziwianie spokojnych, pustych plaż, których ciężko doświadczyć w szczycie sezonu. To doby czas na podróżowanie do Lindos dla tych, którzy unikają tłumów i preferują raczej chłodniejsze warunki pogodowe.

Pogoda w Lindos w kwietniu, maju i czerwcu

Pogoda w Lindos w kwietniu, maju i czerwcu jest przyjemniejsza niż w zimowych miesiącach, ale nie tak ekstremalnie wysoka jak w okresie letnim. To dobry czas na podróżowanie do Lindos dla osób, które wolą łagodniejszy klimat i wolą uciec przed tłumem charakterystycznym dla szczytu sezonu. Termometry pokazują kolejno 18°C w kwietniu, 22°C w maju oraz 25°C w czerwcu. Opady deszczu stopniowo się zmniejszają. Morze Egejskie zaczyna się nagrzewać i już końcówką maja będzie można po raz pierwszy zanurzyć się w wodzie morskiej. Tym, co zachwyca podczas tych wiosennych miesięcy, jest zazieleniający się krajobraz oraz prawdziwa eksplozja kwiatowych barw. Klimat śródziemnomorski charakteryzuje się bujną roślinnością, którą warto podziwiać w czasie jej rozkwitu.

Pogoda w Lindos w lipcu, sierpniu i wrześniu

Temperatury w Lindos w lipcu i sierpniu są charakterystyczne dla pełni lata w klimacie śródziemnomorskim. Termometry pokazują w tym okresie ok. 30°C w dzień oraz 20-22°C w nocy. Powietrze jest naprawdę gorące i suche, dlatego w szczycie sezonu w dzień najlepiej wylegiwać się na plaży i cieszyć przyjemną, chłodną morską bryzą. W Lindos działa wiele wypożyczalni sprzętu do sportów wodnych, co umożliwia prawdziwe, morskie szaleństwo. Wrzesień przynosi nieco chłodniejsze dni, a średnia temperatura w Lindos w tym okresie wynosi ok. 28-32°C. To dobry czas na urlop w tej części Rodos, jeśli chcemy skorzystać jeszcze z pięknej pogody, a równocześnie wolelibyśmy uniknąć największych tłumów. Wczesną jesienią woda w Morzu Egejskim jest nadal niezwykle atrakcyjna do kąpieli.

Pogoda w Lindos w październiku, listopadzie i grudniu

Chłodniejsze, jesienno-zimowe miesiące zbliżają się nieubłaganie, co oznacza, że termometry pokazują kolejno 23°C w październiku, 18°C w listopadzie oraz 16°C w grudniu. Pogoda w Lindos w tym okresie prezentuje typowo jesienno-zimowy krajobraz dla klimatu śródziemnomorskiego, czyli ilość opadów deszczu się zwiększa, a słońce coraz częściej chowa się za chmurami. Temperatury, choć niższe niż w szczycie sezonu, nadal są stosunkowo wysokie i przyjemniejsze niż w innych częściach Europy o tej samej porze roku. To sprawia, że urlop w Lindos nawet w tym czasie jest atrakcyjny. Będąc tutaj, można zwiedzać lokalnej zabytki, odkrywać regionalną kuchnię i podziwiać puste plaże. Warto mieć ze sobą cieplejszą garderobą na nieco chłodniejsze wieczory.

Średnie temperatury - Lindos

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 15 luty 14 marzec 15 kwiecien 18 maj 22 czerwiec 25 lipiec 27 sierpień 28 wrzesień 25 październik 23 listopad 18 grudzień 16
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 12 luty 11 marzec 12 kwiecien 15 maj 19 czerwiec 22 lipiec 24 sierpień 25 wrzesień 23 październik 21 listopad 16 grudzień 13
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 15 marzec 16 kwiecien 18 maj 19 czerwiec 24 lipiec 26 sierpień 27 wrzesień 25 październik 23 listopad 21 grudzień 18
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 10 luty 11 marzec 12 kwiecien 13 maj 14 czerwiec 15 lipiec 14 sierpień 13 wrzesień 13 październik 11 listopad 11 grudzień 9
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY