Algajola - Przewodnik

<strong>Algajola</strong> (8 km na zachód od Île Rousse) to miejscowosc i gmina we Francji, dokladnie w regionie Korsyki. To miejsce piekne, ktoóe szczególnie warto odwiedzic w sezonie letnim i wiosennym.

Pogoda w Algajoli

Dzisiaj, 7.3 14°C
Algajola (8 km na zachód od Île Rousse) to miejscowosc i gmina we Francji, dokladnie w regionie Korsyki. To miejsce piekne, ktoóe szczególnie warto odwiedzic w sezonie letnim i wiosennym. Polozenie i atrakcje
Algajola nalezy do La Balagne - obszaru niskich wzgórz miedzy masywem Monte Cinto a wybrzezem, zakrecajacym w rejonie Calvi, poczawszy od miejscowosci Galéria, ku pólnocnemu wschodowi, az do Désert des Agriates, pustynnego obszaru poroslego makia na wschód od Île Rousse.
Odcinek wybrzeza miedzy Calvi i Île Rousse urozmaicaja piaszczyste plaze, jak na przyklad w Algajola, Aregno i Renalta. Szczególnie polecana jest cudowna piaszczysta plaza - jedna z pieciu najpiekniejszych plaz Korsyki - niedaleko Île Rousse (latem dojezdza tu Tramway de la Balagne).

Ladowa czesc La Balagne, zwana "ogrodem Korsyki", obfituje w zyzne gleby. Glówne miasto - Calenzana - jest pólnocna meta dwóch szlaków turystycznych: GR20 oraz Mare e Monti.

Za wsia Cateri warto skrecic w prawo w boczna droge D413, która po 2,5 km doprowadza do wioski St-Antonino na szczycie wzgórza; roztaczaja sie stamtad przepiekne widoki.

Francja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY