Filipiny - Przewodnik

Filipiny położone są w południowo- wschodniej Azji na Oceanie Spokojnym. <strong>Sezon turystyczny trwa tu przez cały rok</strong>, a więc każdy moment jest doskonały na wycieczkę last minute na Filipiny.

Pogoda na Filipinach

Dzisiaj, 4.6 33°C
Filipiny położone są w południowo- wschodniej Azji na Oceanie Spokojnym. Sezon turystyczny trwa tu przez cały rok, a więc każdy moment jest doskonały na wycieczkę last minute na Filipiny. Archipelag Filipin obejmuje ponad 700 wysp, spośród których największe i najchętniej wybierane na cel wakacji to Luzon, Mindanao, Samar, Negros, Palawan, Panay, Mindoro, Leyte, Cebu, Bohol i Masbate.
Krajobraz wyspy w przeważającej części jest górzysty, głównie za sprawą licznych wulkanów- zarówno czynnych jak i wygasłych.

Stolicą położoną na wyspie Luzon jest Manila, będąca kurortem turystycznym tętniącym życiem. Atrakcją dla przybywających tu na wakacje turystów jest starówka Intramuros, mury obronne, pałace, kościoły oraz muzea.
Interesujące są malownicze tropikalne lasy, Czekoladowe Wzgórza na Bohol, ryżowe tarasy w Banaue na Luzonie, wulkan Pinatubo, Jezioro Taal znajdujące się w kraterze w pobliżu Manilii, jaskinie cmentarne w Centralnej Kordylierze oraz podziemna rzeka w Parawan. Małe, zaciszne wioski nadmorskie pełne palm kokosowych i dzikiej natury oraz tryb życia mieszkańców doskonale ukazują atmosferę Filipin. Życie toczy się głównie na bazarach, a w większych miasteczkach w China Town, gdzie kupić można właściwie wszystko.

Turystów wybierających się na wakacje na Filipiny z pewnością zainteresują piękne białe, piaszczyste plaże (np. Boracay), na brzegu których znajdują się kolorowe, bajeczne rafy. Bogactwo świata podwodnego jest szczególnie malownicze na wybrzeżach mórz wewnętrznych archipelagu. Dzięki temu Filipiny są prawdziwym rajem dla miłośników nurkowania. Koralowe ogrody El Nido na północy Wyspy Palawan oraz wybrzeża Wyspy Cebu, Wyspy Bohol, cmentarzysko dziewięciu japońskich statków przy Coron, Apo Reef i Tubbataha Reef- rafy wód Palawan wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO- to najlepsze miejsca do nurkowania gwarantujące niesamowite przeżycia. Wody wybrzeży są bogate nie tylko w przepiękne rafy, ale także zamieszkiwane są przez ciekawe gatunki zwierząt szczególnie takich jak: barakudy, żółwie, rekiny, delfiny oraz wieloryby.

Opinie o miastach na Filipinach

4,0
Panglao Island konrad
Wszędzie są przepiękne plaże. Świetne nurkowanie bo krystaliczna woda i piękne rafy. Nawet dla nie nurkujących ABC jest super. Spokój i tropikalny wygląd wyspy - to jest to!

Filipiny na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY