Filipiny - Przewodnik

Filipiny polozone sa w poludniowo- wschodniej Azji na Oceanie Spokojnym. <strong>Sezon turystyczny trwa tu przez caly rok</strong>, a wiec kazdy moment jest doskonaly na wycieczke last minute na Filipiny.

Pogoda na Filipinach

Dzisiaj, 21.2 29°C
Filipiny polozone sa w poludniowo- wschodniej Azji na Oceanie Spokojnym. Sezon turystyczny trwa tu przez caly rok, a wiec kazdy moment jest doskonaly na wycieczke last minute na Filipiny. Archipelag Filipin obejmuje ponad 700 wysp, sposród których najwieksze i najchetniej wybierane na cel wakacji to Luzon, Mindanao, Samar, Negros, Palawan, Panay, Mindoro, Leyte, Cebu, Bohol i Masbate.
Krajobraz wyspy w przewazajacej czesci jest górzysty, glównie za sprawa licznych wulkanów- zarówno czynnych jak i wygaslych.
Pacific Cebu Resort

Pacific Cebu Resort

Cena za 1 osobę:
5 231 zł
Stolica polozona na wyspie Luzon jest Manila, bedaca kurortem turystycznym tetniacym zyciem. Atrakcja dla przybywajacych tu na wakacje turystów jest starówka Intramuros, mury obronne, palace, koscioly oraz muzea.
Interesujace sa malownicze tropikalne lasy, Czekoladowe Wzgórza na Bohol, ryzowe tarasy w Banaue na Luzonie, wulkan Pinatubo, Jezioro Taal znajdujace sie w kraterze w poblizu Manilii, jaskinie cmentarne w Centralnej Kordylierze oraz podziemna rzeka w Parawan. Male, zaciszne wioski nadmorskie pelne palm kokosowych i dzikiej natury oraz tryb zycia mieszkanców doskonale ukazuja atmosfere Filipin. Zycie toczy sie glównie na bazarach, a w wiekszych miasteczkach w China Town, gdzie kupic mozna wlasciwie wszystko.

Turystów wybierajacych sie na wakacje na Filipiny z pewnoscia zainteresuja piekne biale, piaszczyste plaze (np. Boracay), na brzegu których znajduja sie kolorowe, bajeczne rafy. Bogactwo swiata podwodnego jest szczególnie malownicze na wybrzezach mórz wewnetrznych archipelagu. Dzieki temu Filipiny sa prawdziwym rajem dla milosników nurkowania. Koralowe ogrody El Nido na pólnocy Wyspy Palawan oraz wybrzeza Wyspy Cebu, Wyspy Bohol, cmentarzysko dziewieciu japonskich statków przy Coron, Apo Reef i Tubbataha Reef- rafy wód Palawan wpisane na liste swiatowego dziedzictwa UNESCO- to najlepsze miejsca do nurkowania gwarantujace niesamowite przezycia. Wody wybrzezy sa bogate nie tylko w przepiekne rafy, ale takze zamieszkiwane sa przez ciekawe gatunki zwierzat szczególnie takich jak: barakudy, zólwie, rekiny, delfiny oraz wieloryby.

Opinie o miastach na Filipinach

4,0
Panglao Island konrad
Wszędzie są przepiękne plaże. Świetne nurkowanie bo krystaliczna woda i piękne rafy. Nawet dla nie nurkujących ABC jest super. Spokój i tropikalny wygląd wyspy - to jest to!

Okazje Last Minute: Filipiny

7 dni 04.03 - 11.03 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Best Reisen
5 577 zł/os.
cena za 2 os.: 11 154 zł
7 dni 04.03 - 11.03 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Best Reisen
5 788 zł/os.
cena za 2 os.: 11 576 zł
7 dni 04.03 - 11.03 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Best Reisen
5 795 zł/os.
cena za 2 os.: 11 590 zł
7 dni 18.03 - 25.03 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Best Reisen
5 999 zł/os.
cena za 2 os.: 11 998 zł

Filipiny na skróty