Filipiny na wakacje

Jeżeli poszukujesz iście bajkowego miejsca, w którym wakacje upłyną na podziwianiu krajobrazów i morskich kąpielach, Filipiny to strzał w dziesiątkę! Pełno tam ciekawych atrakcji dla każdego rodzaju turystów, dlatego nie sposób się tam nudzić.

Najlepiej ocenione hotele na Filipinach

Atrakcje Filipin na wczasy

Filipiny to niewielki, wyspiarski kraj, położony w południowo-wschodniej części Azji, na 11 głównych wyspach, jednak w jego skład wchodzi w sumie 7 tysięcy wysepek. Pod kątem turystycznym wyróżniany trzy regiony, w których każdego roku można spotkać najwięcej turystów. Na północy jest to obszar wyspy Luzon, ze stolicą kraju Manilą, region pojedynczych wysepek, Visayas, znany ze spektakularnych form kresowych, a także region Mindanao, w którym można podziwiać ciekawe egzemplarze architektury muzułmańskiej, islam jest bowiem religią dominującą na wyspie.

Ze względu na swoją historię, miasta filipińskie pełne są architektury kolonialnej, o hiszpańskim rodowodzie. Jedna z głównych atrakcji całych Filipin są tarasy ryżowe Ifugao, ułożone schodowo na wysokich wzgórzach Luzony. Liczą one sobie po kilkaset lat, a dzięki swej widowiskowości stały sie symbolem Filipin.

Filipiny - zwiedzanie atrakcji regionów

Oprócz ciekawych zabytków przyrody i architektury, Filipiny przyciągają też dzięki wspaniałym, białym plażom, opływanym przez turkusowe wody morza. Jednym z popularniejszych ośrodków turystycznych w kraju jest wyspa Mindor, będąca częścią regionu Luzon. Znajdziemy tam nowoczesne kurorty pełne ciekawych atrakcji, takie jak; Puerto Galera, Sabang, White i Talipanan Beach.

Podczas tanich wczasów w Luzon, w jego wodach można spotkać doskonale zachowaną rafę koralową, nic zatem dziwnego, że region przyciąga płetwonurków. Na miejscu można zapisać się na podwodną wyprawę, amatorzy oddawani są pod opiekę doświadczonych płetwonurków. Dla mniej odważnych podróżnych pozostaje zawsze snorkeling, czyli nurkowanie w masce z rurką i płetwach.

W regionie Visayas na uwagę zasługuje wyspa Palawan, gdzie oprócz wygodnych hoteli i niebiańskich plaż, znajdziemy piękne szlaki turystyczne, biegnący wzdłuż gór przecinających okolicę. Natomiast w regionie Mindanao podróżni chętnie wybierają wypoczynek w Davao, mieście znanym z dzielnicy domów w całości umieszczonych na wodzie. Na uwagę zasługują też kurorty Siargo Island oraz Santa Cruz. A na terenie pobliskiego Morza Sulu mieści się Park Narodowy Tubbataha, mieszczący w swych granicach jedną ze wspanialszych raf koralowych świata.

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00.

+48 71 771 76 55

Mapa Filipin

Kiedy zaplanować urlop na Filipinach? Pogoda i ważne informacje

Jak przystało na wyspiarski kraj położony w strefie równikowej, Filipiny mogą poszczycić się bardzo ciepłym klimatem, przez cały rok dzienna temperatura nie spada poniżej 25 stopni. W całym regionie kraju występują dwie pory roku: sucha oraz wilgotna, monsunowa. Jeżeli interesują nas typowe wczasy polegające na wylegiwaniu się na plaży, najlepiej rezerwować wycieczki w okresie od marca do maja, kiedy to dni są niezwykle słoneczne i suche.

Jeżeli interesują Cię tanie, pełne zwiedzania wakacje, wówczas najlepiej planować urlop w styczniu oraz lutym, szczególnie w przypadku regionu Luzon oraz Visayas. Natomiast w okresie od czerwca do października na terenie całych Filipin występują tajfuny, dlatego lepiej unikać tego kraju w tym czasie.

Warunki sanitarno-epidemiologiczne Filipin nie są zbyt dobre, na szczęście tamtejsze hotele utrzymane są w wysokim standardzie. Mimo to na kilka tygodni przed wylotem zalecane są szczepienia przeciwko: tężcowi, durowi brzusznemu, błonicy oraz WZW typu A i B. Należy też unikać picia nieprzegotowanej wody, a także spożywania jedzenia niewiadomego pochodzenia, bowiem łatwo tam o zatrucie pokarmowe. Polacy pragnący odwiedzić ten piękny kraj w celach turystycznych nie potrzebują wizy wjazdowej.

Przydatne informacje