Barbados - Przewodnik

<p>Rajski zakątek na Atlantyku - <strong>Wyspa Barbados</strong>, jest miejscem, w którym z pewnością większa część turystów chciałaby spędzić swoje wakacje. Aura powoduje, że można tu wypoczywać w zasadzie przez cały rok. Jaka jest historia Barbadosu, jakie atrakcje ta wyspa i z jakimi zwyczajami miejscowych mieszkańców można się tu zetknąć?

Pogoda w Barbadosie

Dzisiaj, 27.9 30°C

Rajski zakątek na Atlantyku - Wyspa Barbados, jest miejscem, w którym z pewnością większa część turystów chciałaby spędzić swoje wakacje. Aura powoduje, że można tu wypoczywać w zasadzie przez cały rok. Jaka jest historia Barbadosu, jakie atrakcje ta wyspa i z jakimi zwyczajami miejscowych mieszkańców można się tu zetknąć?

Ciekawostki o Barbados
Barbados jest państwem na Małych Antylach, zlokalizowanym na wyspie wapiennej, o tej samej nazwie. Kraj ten jest królestwem podległym królowej Elżbiecie II i wchodzi w skład Korony Brytyjskiej.
Dla osób przyjeżdżających na Barbados największe znaczenie mają przepiękne plaże, zachęcające do wypoczynku. Na wyspie panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, w szczególności windsurfingu. Prócz błogiego wypoczywania na wybrzeżu całego Barbadosu, można tu również zwiedzać pozostałe głównie po kolonizatorach obiekty historyczne.

Nazwa Barbados pochodzi z języka portugalskiego i została zaczerpnięta od nazwy odmiany figowca - tzw. drzewa brodatego, co w języku portugalskim brzmi „os barbados”. Nazwa ta przeszła na całą wyspę i została jednomyślnie przyjęta przez mieszkańców.

Stolica, czyli Bridgetown
Największym miastem, centrum kulturalnym, historycznym i finansowym Barbadosu pozostaje jego stolica - miasto Bridgetown. Zostało ono założone na początku XVII wieku przez przybyłych tu Anglików. W Bridgetown mieści się główny port wyspy - Deep Water Harbour, gdzie cumują statki pasażerskie i handlowe. W stolicy zobaczyć można także doki Kanału Careenage, gdzie zatrzymują się jachty i żaglówki. Spacer wzdłuż promenady przy dokach to jedna z atrakcji Bridgetown. W stolicy mieści się też Muzeum Parlamentu oraz budynek parlamentu powstały w 1639 roku.

Przyrodnicze atrakcje Wyspy
Miłośnicy przyrody także znajdą na wyspie Barbados coś dla siebie. Las Grenade Hall jest pełen unikalnych gatunków roślin, które pozostają charakterystyczne dla wyspy. Mają lecznicze właściwości i pięknie wyglądają.
Inną rozrywkę oferuje Bathsheba, czyli niewielka miejscowość rybacka, w której działają miejsca z leczniczymi wodami. Według legendy, królowa Batsheba, żona Dawida, kąpała się w mleku, aby zachować biel i piękno skóry. Dziś na bazie tej historii powstała ta szczególna atrakcja Barbadosu.
 
Co jeszcze zobaczyć?
W Forcie św. Anny, w Needham's Port podziwiać można pozostałości po brytyjskich wojskach, które niegdyś stacjonowały na Barbadosie. Wśród zabytków wymienia się stalowe armaty z XVII wieku.

Turystycznym rajem na Barbadosie jest kurort St. James, położony w zachodniej części wyspy, gdzie wakacje spędzają m.in. celebryci ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Kurort zapewnia śnieżnobiały piasek na plaży i luksusowe hotele.


Barbados na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY