Temperatury i pogoda w Albanii

Pogoda w Albanii

Dzisiaj, 23.07 38 °C
Jutro, 24.07 37 °C
Pojutrze, 25.07 36 °C

Pogoda w Albanii charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim, co oznacza przede wszystkim długie miesiące doskonałej i słonecznej aury. Zachód kraju położony jest nad Morzem Adriatyckim, z kolei jego południowa część graniczy z Morzem Jońskim. Lata w regionie charakteryzują się gorącymi i długimi dniami, a temperatury w Albanii oscylują tam wtedy w granicy 28-29°C. Zimy, mimo że chłodne, są znacznie cieplejsze niż w większości krajów europejskich, co czyni ten bałkański rejon atrakcyjnym dla tych, którzy szukają odpoczynku w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Kiedy najlepiej jechać do Albanii?

Albania praktycznie przez cały rok oferuje turystom ciekawe i satysfakcjonujące atrakcje. Zimą ten region kusi miłośników narciarstwa, snowboardu i innych sportów zimowych, podczas gdy latem panują tam idealne warunki do plażowania oraz relaksu w ciepłych wodach tej części Bałkanów. Podróżni, którzy nastawieni są głównie na zwiedzanie regionu, śmiało mogą planować swój urlop w okresie wiosennym lub jesiennym, kiedy to temperatury w Albanii oscylują wokół 17-25°C, oferując przyjemną, jednak nieupalną aurę. Ponadto jest to okres, kiedy turystów jest stosunkowo niewielu, co pozwala doświadczać autentycznej atmosfery tego szalenie ciekawego kraju.

Najcieplejsze miesiace w Albanii

Najwyższe temperatury w Albanii odnotowuje się w sezonie letnim, szczególnie w lipcu i sierpniu, kiedy termometry wskazują tu wartości w przedziale 28-29°C. Zjawiskowe piaszczyste i kamieniste plaże regionu, w połączeniu z ciepłotą wody oscylującą na poziomie 23°C, zachęcają turystów do wielogodzinnego relaksu pod gołym niebem. Ponadto w tych miesiącach słońce obecne jest na niebie przez 11-12 godzin, zapewniając odwiedzającym długie i ciepłe dni, które spożytkować można zarówno na słodkie lenistwo, jak i aktywny wypoczynek.

Kiedy jest najcieplejsza woda w Albanii?

Wody Morza Adriatyckiego oraz Morza Jońskiego najcieplejsze są między czerwcem a wrześniem, kiedy to termometry zanurzone w zbiornikach pokazują wartości między 21°C a 23°C. W połączeniu z przyjemną i stabilną pogodą w Albanii, miesiące te będą idealnym wyborem dla podróżnych ceniących sobie możliwość długich kąpieli oraz spędzania całego urlopu na zjawiskowych plażach. Dni w regionie są wtedy stosunkowo długie, a ciepłe wieczory zachęcać nas będą do długich i odprężających spacerów w blasku księżyca.

Pogoda w Albanii w styczniu

Styczeń jest najzimniejszym miesiącem w kraju, kiedy temperatury w Albanii oscylują w granicy 12 stopni w ciągu dnia i 6°C w nocy. Choć wakacje w tym państwie kojarzą nam się głównie z całodniowym wylegiwaniem się na plaży, warto zaznaczyć, że w ostatnich latach rozwija się tam intensywnie sieć kurortów narciarskich, które zadowolą zarówno początkujących jak i zaawansowanych entuzjastów tego sportu. Woda w regionie ma temperaturę 13°C, a słońce świeci na niebie przez 4 godziny, co sprawia, że musimy przygotować się na długie i nieco chłodne wieczory.

Albania w styczniu - sprawdź oferty

Pogoda w Albanii w lutym

W lutym w regionie ciągle panuje zimowa aura, a średnie dzienne temperatury w Albanii oscylują w granicy 13°C. Słońce obecne na horyzoncie przez 5 godzin, zachęca podróżnych do krótkich spacerów po okolicy i poznania jej licznych zabytków. Chłodne wody Morza Adriatyckiego i Morza Jońskiego (12°C) podziwiać możemy z poziomu przepięknych plaż, a noce, kiedy to termometry wskazują 7 stopni, miło będzie spędzić pod kocem przy skwierczącym hotelowym kominku.

Albania w lutym - sprawdź oferty

Pogoda w Albanii w marcu

Marzec otwiera sezon wiosenny, co przynosi zjawiskowo zieleniący się krajobraz, kuszący coraz większą liczbę turystów. W ciągu dnia średnie temperatury w Albanii oscylują wokół 15°C, stwarzając podróżnym idealne warunki do pieszych wycieczek oraz poznawania licznych zabytków. Nocami termometry wskazują 8°C, jeżeli więc będziemy mieli ochotę na wieczorny spacer, nie możemy zapomnieć o ciepłej kurtce i odpowiednim obuwiu. Woda z temperaturą 13°C nie zachęca do kąpieli i tylko nieliczni śmiałkowie decydują się na bezpośredni kontakt z nią. Słońce obecne na niebie przez mniej więcej 6 godzin, dostarcza nam niezbędnej dawki witaminy D i poprawia ogólne samopoczucie.

Albania w marcu - sprawdź oferty

Pogoda w Albanii w kwietniu

W kwietniu średnie temperatury w Albanii rosną, dobijając do 17°C, co w połączeniu ze słońcem obecnym na niebie przez 6 godzin, stwarza przyjemną i wiosenną aurę. Nieco chłodniejsze noce (11°C) pozwalają na krótkie spacery przy blasku księżyca, pod warunkiem że pamiętamy o odpowiednim okryciu wierzchnim. Morze Adriatyckie i Morze Jońskie w czwartym miesiącu roku ciągle są chłodne, bowiem termometry zanurzone w ich wodach wskazują średnio 15°C. Kwiecień jest świetnym wyborem dla turystów, którzy cenią sobie podróże w przystępnych cenach oraz stronią od gwaru, tłumów i zatłoczonych dzielnic odwiedzanego regionu.

Albania w kwietniu - sprawdź oferty

Pogoda w Albanii w maju

Maj jest jednym z najprzyjemniejszych miesięcy w kraju, gdyż warunki pogodowe są idealne do wszelkiego rodzaju aktywności na zewnątrz, a turystów jest tu ciągle znacznie mniej niż w szczycie sezonu. W ciągu dnia temperatury w Albanii oscylują w granicy 21°C, a nocami termometry wskazują jakieś 14°C. Wody okalające region są już znacznie cieplejsze (17°C), co pozwala turystom na pierwsze, orzeźwiające kąpiele. Słońce obecne na niebie przez 8 godzin sprawia, że dni są już znacznie dłuższe i pozwalają nam bez pośpiechu eksplorować okoliczne zabytki oraz relaksować się na pięknych plażach.

Albania w maju - sprawdź oferty

Pogoda w Albanii w czerwcu

Temperatura w Albanii w czerwcu osiąga wartości na poziomie 25°C w ciągu dnia, natomiast w nocy termometry pokazują plus minus 18°C. Miesiąc ten to ostatni dzwonek na wakacje poza szczytem sezonu turystycznego. Słońce obecne na horyzoncie przez 10 godzin, dostarcza nam solidnej dawki witaminy D i skutecznie poprawia samopoczucie. Morze Jońskie oraz Morze Adriatyckie nagrzane średnio do 21 stopni, zachęcają urlopowiczów do długich kąpieli, a piękna i zróżnicowana linia brzegowa okolicy jest idealnym miejscem na wielogodzinny relaks pod błękitnym niebem.

Pogoda w Albanii w lipcu

Lipiec oficjalnie otwiera sezon turystyczny, co oznacza, że popularne kurorty tętnią życiem. Temperatura w Albanii w ciągu dnia często przekracza wtedy 29°C, zapewniając idealne warunki do letnich aktywności. Noce są chłodniejsze i bardzo przyjemne, podczas których termometry wskazują wartości w okolicy 21 stopni, co pozwala nam godzinami spacerować w blasku księżyca. Miłośnicy słońca będą wniebowzięci, jest ono wówczas obecne na niebie przez 12 godzin, co w połączeniu z ciepłymi wodami (23°C) okalającymi ten kraj, stwarza świetne warunki do pływania oraz innych sportów wodnych.

Pogoda w Albanii w sierpniu

W sierpniu, temperatura w Albanii utrzymuje się na wysokim poziomie, z dziennymi wartościami oscylującym w granicy 28°C, co czyni ten miesiąc wyjątkowo atrakcyjnym dla zagranicznych turystów. W szczycie sezonu w regionie odbywa się wiele imprez tematycznych, a gorące noce (21°C) nastrajają odwiedzających do zabawy do białego rana. Morze Adriatyckie i Morze Jońskie są w tym czasie najcieplejsze (termometry zanurzone w wodzie wskazują średnio 23°C), zachęcając do pływania i innych „mokrych szaleństw”. Słońce świeci intensywnie przez 11 godzin, pozwalając godzinami eksplorować okoliczne zabytki Albanii.

Pogoda w Albanii we wrześniu

Wrzesień zwiastujący powolne nadejście jesieni, przynosi nieco ochłody w kraju, co z pewnością docenią osoby, którym wypoczynek kojarzy się głównie ze zwiedzaniem oraz długimi, pieszymi wycieczkami. Temperatury w Albanii w ciągu dnia wynoszą średnio 25°C, co w połączeniu z rzadko występującymi opadami deszczu, stwarza idealne warunki do aktywności pod gołym niebem. W nocy termometry pokazują plus minus 18°C, sprawiając, że na wieczorne wyjścia warto zadbać o dodatkową warstwę odzieży. Woda jest nadal ciepła (22°C), a plaże wciąż nieco zatłoczone, gdyż słońce obecne na horyzoncie przez 9 godzin, zapewnia turystom piękną opaleniznę.

Albania we wrześniu - sprawdź oferty

Pogoda w Albanii w październiku

Pogoda w regionie w październiku ciągle jest stosunkowo przyjemna, a dzienne temperatury w Albanii oscylują wtedy w granicy 21 stopni. Noce są już zdecydowanie chłodniejsze, bo słupki rtęci termometru pokazuje średnio 14°C, jednak przy odpowiednio ciepłym ubraniu, wciąż możemy wybrać się na krótki, wieczorny spacer. Październik jest dobrym czasem dla podróżnych nastawionych głównie na zwiedzanie i piesze wędrówki, gdyż słońce obecne na niebie przez 7 godzin sprawia, że dni są tam ciągle stosunkowo długie. Ciepłota wody na poziomie 21°C pozwala na komfortową kąpiel.

Albania w październiku - sprawdź oferty

Pogoda w Albanii w listopadzie

Średnia temperatura w Albanii w listopadzie waha się w granicy 17°C, jest więc znacznie cieplej niż w Polsce o tej samej porze roku. Wieczorem i nocą termometry wskazywać będą często mniej niż 10°C, czas ten więc możemy poświęcić na poznawanie lokalnej kuchni w okolicznych restauracjach czy relaks w pokoju hotelowym. Woda w regionie jest ciągle stosunkowo ciepła (18°C), pozwalając najodważniejszym na krótkie kąpiele, a słońce obecne na niebie przez 4 godziny zapewni wystarczającą dawkę pozytywnej energii.

Albania w listopadzie - sprawdź oferty

Pogoda w Albanii w grudniu

Mimo że w Europie panuje środek zimy, temperatury w Albanii wciąż nas rozpieszczają, sprawiając, że warto się tutaj wybrać również końcem roku. W ciągu dnia możemy liczyć na komfortowe 14°C, które w nocy zamieniają się w równie przyjemne 8 stopni. W tym miesiącu region nawiedzają dosyć częste opady deszczu, co oznacza, że podczas aktywności na zewnątrz przyda nam się parasol lub specjalna odzież ochronna. Morze Adriatyckie i Morze Jońskie oferują turystom 15°C, a słońce dostarcza nam witaminę D przez średnio 3 godziny dziennie.

Albania w grudniu - sprawdź oferty

Średnie temperatury w Albanii

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 12 luty 13 marzec 15 kwiecien 17 maj 21 czerwiec 25 lipiec 29 sierpień 28 wrzesień 25 październik 21 listopad 17 grudzień 14
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 6 luty 7 marzec 8 kwiecien 11 maj 14 czerwiec 18 lipiec 21 sierpień 21 wrzesień 18 październik 14 listopad 10 grudzień 8
Temperatura wody [°C]:
styczen 13 luty 12 marzec 13 kwiecien 15 maj 17 czerwiec 21 lipiec 23 sierpień 23 wrzesień 22 październik 21 listopad 18 grudzień 15
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 4 luty 5 marzec 6 kwiecien 6 maj 8 czerwiec 10 lipiec 12 sierpień 11 wrzesień 9 październik 7 listopad 4 grudzień 3

Pogoda w Durres

Dzisiaj, 23.07 31 °C
Jutro, 24.07 29 °C
Pojutrze, 25.07 30 °C

Średnie temperatury - Durres

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 11 luty 14 marzec 17 kwiecien 22 maj 24 czerwiec 29 lipiec 31 sierpień 31 wrzesień 27 październik 21 listopad 17 grudzień 12
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 1 luty 3 marzec 5 kwiecien 8 maj 12 czerwiec 16 lipiec 17 sierpień 17 wrzesień 14 październik 10 listopad 6 grudzień 2
Temperatura wody [°C]:
styczen 15 luty 15 marzec 15 kwiecien 16 maj 19 czerwiec 23 lipiec 26 sierpień 25 wrzesień 24 październik 21 listopad 19 grudzień 16
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 5 marzec 7 kwiecien 9 maj 8 czerwiec 12 lipiec 11 sierpień 11 wrzesień 9 październik 7 listopad 4 grudzień 5

Pogoda w Golem

Dzisiaj, 23.07 39 °C
Jutro, 24.07 37 °C
Pojutrze, 25.07 36 °C

Średnie temperatury - Golem

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 9 luty 11 marzec 15 kwiecien 19 maj 23 czerwiec 28 lipiec 31 sierpień 32 wrzesień 27 październik 22 listopad 16 grudzień 11
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 3 luty 4 marzec 7 kwiecien 10 maj 13 czerwiec 17 lipiec 19 sierpień 20 wrzesień 17 październik 14 listopad 10 grudzień 5
Temperatura wody [°C]:
styczen 15 luty 14 marzec 14 kwiecien 16 maj 19 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 24 październik 22 listopad 20 grudzień 17
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 7 marzec 8 kwiecien 10 maj 11 czerwiec 13 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 11 październik 9 listopad 7 grudzień 7

Średnie temperatury - Riwiera Albańska

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 12 luty 13 marzec 14 kwiecien 17 maj 21 czerwiec 25 lipiec 29 sierpień 28 wrzesień 25 październik 21 listopad 17 grudzień 14
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 6 luty 7 marzec 8 kwiecien 11 maj 14 czerwiec 18 lipiec 22 sierpień 21 wrzesień 18 październik 14 listopad 10 grudzień 8
Temperatura wody [°C]:
styczen 13 luty 12 marzec 13 kwiecien 14 maj 18 czerwiec 21 lipiec 23 sierpień 23 wrzesień 22 październik 21 listopad 18 grudzień 15
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 4 luty 5 marzec 5 kwiecien 6 maj 8 czerwiec 10 lipiec 12 sierpień 11 wrzesień 9 październik 7 listopad 4 grudzień 3

Średnie temperatury - Saranda

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 12 luty 14 marzec 17 kwiecien 22 maj 24 czerwiec 29 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 27 październik 21 listopad 18 grudzień 13
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 5 luty 6 marzec 8 kwiecien 11 maj 14 czerwiec 18 lipiec 20 sierpień 20 wrzesień 17 październik 14 listopad 10 grudzień 5
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 15 marzec 15 kwiecien 16 maj 19 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 25 październik 22 listopad 20 grudzień 17
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 5 marzec 7 kwiecien 9 maj 8 czerwiec 13 lipiec 13 sierpień 11 wrzesień 9 październik 6 listopad 5 grudzień 5

Średnie temperatury - Tirana

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 9 luty 11 marzec 15 kwiecien 19 maj 23 czerwiec 28 lipiec 31 sierpień 32 wrzesień 27 październik 22 listopad 16 grudzień 11
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 3 luty 4 marzec 7 kwiecien 10 maj 13 czerwiec 17 lipiec 19 sierpień 20 wrzesień 17 październik 14 listopad 10 grudzień 5
Temperatura wody [°C]:
styczen 14 luty 13 marzec 14 kwiecien 16 maj 19 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 24 październik 21 listopad 19 grudzień 16
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 7 marzec 8 kwiecien 10 maj 11 czerwiec 13 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 11 październik 9 listopad 7 grudzień 7