Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Narty i snowboard na Słowacji

Narty i snowboard na Słowacji

Republika Słowacji to prawdziwy raj dla wszystkich entuzjastów takich sportów, jak narty czy snowboard. Znakomite położenie, dogodne warunki narciarskie, wspaniały klimat i niskie ceny sprawiają, że ferie zimowe w tym miejscu to sama przyjemność.

Słowacja zimą - narty i snowboard
Znakomite położenie pomiędzy Austrią, Czechami, Polską, Ukrainą a Węgrami, ponad 9 parków narodowych i zdecydowanie w większości górzysty krajobraz to powody, dla których Słowacja jest ważnym ośrodkiem narciarskim w sercu Europy. W tym kraju znajduje się ponad 36 ośrodków narciarskich, oferujących bardzo dobre warunki narciarskie dla każdego - niezależnie od stopnia zaawansowania.

Wyjazdy narciarskie tutaj to przede wszystkim narty i snowboard, które są u naszego południowego sąsiada niezwykle popularne, zarówno wśród miejscowych, jak i licznych turystów przyjeżdżających tutaj co sezon. Jest to również bardzo popularny ośrodek wśród naszych rodaków - ze względu na bliskość, różnorodne trasy i zdecydowanie niższe ceny, niż ma się to w przypadku popularniejszych ośrodków we Włoszech, Austrii czy Francji. Dzięki temu Słowacja to doskonałe i tanie miejsce na ferie zimowe, sylwester czy weekend.

Regiony narciarskie w Słowacji
Najważniejszym regionem narciarskim na Słowacji są Wysokie Tatry, których łańcuch obejmuje niemal 2/3 całego kraju, zapewniając świetne warunki narciarskie zimą. Inne ważne ośrodki to Szczyrbskie Jezioro, Tatrzańska Łomnica czy Stary Smakowiec, w których również znajdziemy liczne stoki narciarskie i pełne atrakcyjnych hoteli - bogate zaplecze turystyczne.

Bardzo popularna miejscowość po drugiej stronie Tatr Wysokich to przede wszystkim Jasná - znany kurort, nie tylko na narty czy snowboard, ale również liczne trasy do narciarstwa biegowego, niektóre bardzo wymagające, położone na znacznych wysokościach. Kurort Jasná to również rewelacyjne warunki dla miłośników snowobardu.

Do dyspozycji turystów jest snowpark, kilka terenów freeride i jak w większości kurortów, liczne szkółki narciarskie i miejsca, w których można spędzić miło popołudnia, po całym dniu na stoku - knajpki, bary i restauracje, wszystkie w niskich cenach, tak samo jak noclegi. Nie brakuje tutaj również wypożyczalni sprzętu narciarskiego, atrakcji takich jak jazda na sankach, łyżwy, snowtubing czy kitewing. Dobre dojazdy zapewniają autobusy, które dowożą turystów do najbliższych stoków.

Wyjazdy narciarskie na Słowację to zawsze bardzo dobry wybór, szczególnie dla ludzi młodych i rodzin z dziećmi.

Kiedy na zimowy urlop do Słowacji?
Warunki narciarskie na Słowacji najlepsze są od początku grudnia aż do połowy kwietnia. W tym okresie najlepiej przyjechać do naszych południowych sąsiadów na narty czy snowboard, jak również spróbować narciarstwa biegowego. Dla rodzin z dziećmi najlepiej wybrać jednak termin luty-marzec, ponieważ styczeń jest najbardziej mroźnym miesiącem na Słowacji, co może być uciążliwe dla najmłodszych lub osób starszych.

W tym kraju, zwłaszcza w Tatrach Wysokich, zazwyczaj nie ma problemu ze śniegiem, choć warto być na bieżąco z prognozą pogodową dla narciarzy z tego regionu. Warto pamiętać, że Słowacja urzeka nie tylko sportami zimowymi - bardzo popularne są w tym kraju wędrówki turystyczne, sporty ekstremalne, jest tu również wiele miejsc do zobaczenia, choćby kompleks jaskiń w Dolinie Demianowskiej.

W dużych kurortach nie brakuje dobrych hoteli, szkółek i przedszkoli narciarskich, snowparków, restauracji i pubów z kuchnią miejscową i międzynarodową. Słowacja to kierunek bardzo popularny wśród Polaków - nic w tym dziwnego - odległość jest niewielka, jest przy tym dość tanio, a warunki narciarskie są naprawdę bardzo dobre, i to dla osób o różnym poziomie zaawansowania. Warto przekonać się o tym na własnej skórze wybierając najbardziej korzystną z dostępnych ofert!

 

 Najpopularniejsze regiony narciarskie na Słowacji