Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Narty i snowboard w Czechach

Czechy to kraj bardzo lubiany przez Polaków - za gościnność, dobrą kuchnię, niezapomnianą Pragę i wspaniałe warunki narciarskie, które sprawiają, że jest to kraj warty odwiedzenia o niemal każdej porze roku. Narty i snowboard? Czas na Czechy!

Zima w Czechach
U naszych południowych sąsiadów panują świetne warunki narciarskie, w szczególności dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi. Choć zaawansowani raczej nie będą mieli wielu powodów do narzekania, to jednak Czechy to region przede wszystkim dla amatorów oraz rodzin z małymi dziećmi. Dobre warunki na wyjazdy narciarskie ten kraj oferuje dopiero od niedawna - zaplecze turystyczne w tym miejscu dopiero się rozwija, a w planach wciąż jest budowa nowych tras oraz hoteli.

Turystów nie przyciągają tu jednak jedynie stoki narciarskie, ale i Złote Miasto - Praga to z pewnością miejsce na mapie Europy, którego nikt nie powinien ominąć. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy na rynku jest jarmark świąteczny, a całe miasto jest wspaniale oświetlone. Połączenie możliwości zwiedzania i uprawiania sportów zimowych to prawdziwy skarb Czech.

Gdzie na narty do Czech?
Góry Orlickie, Izerskie, Rudawa, Karkonosze - to najpopularniejsze regiony narciarskie w Czechach, nie tylko dla miejscowych i naszych rodaków, ale i turystów z całej Europy. Jednym z najpopularniejszych jest region Szumawa, z najwyższym szczytem o wysokości 1456 m, wznoszącym się na granicy niemiecko-czeskiej. Najpopularniejsze miasteczka na ferie zimowe w tej okolicy to Liberec, Lipno nad Wełtawą, Frymburk, Kasperske Hory czy Stachy. Drugim są oczywiście Karkonosze, z najwyższym szczytem Śnieżką (1603 m) - to region pełen bardzo dobrych tras, wyciągów narciarskich, oraz tanich i przytulnych noclegów.

Najczęściej wybierane przez turystów miejscowości to Harrachov, Czarny Dół, Pec pod Śnieżką czy Szpindlerowy Młyn. Łatwy dojazd, niskie ceny i wspaniały czeski klimat to zalety wyboru tego kierunku. Dobre warunki narciarskie to jedno, ale ważne jest również położenie - w tych regionach Czech znajduje się wiele wspaniałych parków krajobrazowych. Narty tutaj to przyjemność, a w ważnych ośrodkach znajdują się szkółki narciarskie, snowparki i szereg atrakcji dla turystów, takich jak puby czy restauracje.

Warto wybrać Czechy na narty, które obok Słowacji są jednymi z tańszych destynacji zimowych, a również pełnych atrakcji i doskonałego zaplecza turystycznego.

Czechy - warunki narciarskie, atrakcje
W Czechach dobre warunki narciarskie panują od grudnia do lutego. Choć zazwyczaj w tym okresie nie ma problemu ze śniegiem, warto na bieżąco kontrolować pogodę i prognozy synoptyków, w szczególności te specjalnie skierowane do narciarzy. Najpewniej wybrać się tutaj w styczniu, kiedy temperatury są najniższe i ferie zimowe powinny być w 100% udane. Narty, snowboard, turystyka piesza, narciarstwo biegowe - z pewnością nie będzie czasu na nudę.

Czechy to nie tylko dobry kierunek na wyjazdy narciarskie, ale również rewelacyjne miejsce na sylwester - nie tylko w Pradze, ale również na stoku. Choć warunki śniegowe są tutaj dobre, w razie niepogody jednak nie mamy dużo do stracenia - przed nami zwiedzanie Pragi i widoki z Mostu Karola oraz podziwianie innych wspaniałych miast, takich jak Liberec czy Brno.

Do Czech przyciąga również wyśmienita, lokalna kuchnia oraz słynne w całej Europie piwo. Aby spróbować najlepszego, warto wybrać się do znanych gorzelni - między innymi Budweiser, Primator w Nachodzie czy Pilsner w Pilznie.

Najlepsze stoki narciarskie dla początkujących? Czechy mają wszystko to czego szukają entuzjaści sportów zimowych - narty czy snowboard tutaj to prawdziwa przyjemność, w dodatku jest naprawdę tanio!

 

 Najpopularniejsze regiony narciarskie w Czechach