Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

Hotel Apis

Polska, Kraków, Kraków

Więcej o hotelu

od 174 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 115 412

Kraj

POLSKA

Opis

Hotel Apis to kameralny, elegancki obiekt, w którym nowoczesny design łączy się z atmosferą prywatności. Ten czterogwiazdkowy hotel położony jest zaledwie 2,9 km od Starego Miasta i 5 minut od największego w Polsce Parku Wodnego.
Do dyspozycji gości oddano 42 pokoje, w tym 6 pokoi o podwyższonym standardzie i wieloosobowe pokoje rodzinne. Starannie zaaranżowane wnętrza wyposażono w: klimatyzację, telefon, telewizor, bezprzewodowy internet WiFi oraz łazienkę z kabiną prysznicową.
Mozaika Resto Bar prezentuje współczesne podejście do klasycznych potraw. Serwowane tu dania kuchni polskiej i europejskiej przygotowywane są z najlepszej jakości składników. W menu nie zabrakło propozycji wegetariańskich i bezglutenowych oraz potraw dla dzieci.
Osoby spragnione relaksu mogą spędzić czas w strefie wellness obejmującej saunę suchą, łaźnię fińską oraz zaciszne miejsce przeznaczone do odpoczynku na leżankach. Całości dopełnia kojąca muzyka i spokojna atmosfera.

Lokalizacja

Hotel Apis leży przy trasie wjazdowej z Warszawy, 15 km od portu lotniczego, zaledwie 2.9 km od Starego Miasta i Dworca Kolejowego "Kraków Główny".

Dojazdu samochodem

Jadąc od strony Warszawy należy kierować się drogą krajową numer 7 i zjechać w kierunku centrum Krakowa. Po chwili trzeba skręcić w aleję 29 Listopada. Hotel Apis znajduje się po prawej stronie.
Odległość od Katowic około 75 km, od Wrocławia ok. 270 km, a z Warszawy około 350 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Kraków ma dobre połączenia kolejowe z większością polskich miast. Hotel Apis jest położony ok. 3 km od Dworca Głównego.

Atrakcje

Kraków to miasto stare i dostojne, a jednocześnie pełne życia. Historia spotyka się tu z nowoczesnością tworząc niepowtarzalne połączenie owocujące niezwykle ciekawymi miejscami i wyjątkową atmosferą.
Ciekawym miejscem jest Fabryka Oskara Schindlera (ul. Lipowa 4), gdzie zobaczyć można wystawę opowiadającą losy Żydów krakowskich w czasie II wojny światowej. Innym wartym uwagi obiektem jest Katedra Wawelska. To właśnie tu koronowano wielu władców Polski i pochowano wybitnych Polaków. Jest to też przestrzeń skupiająca różnorodne style architektoniczne
Na Kraków można spojrzeć z góry wspinając się na kopce pełniące role punktów widokowych: Kopiec Kościuszki, Kopiec Krakusa, Kopiec Wandy oraz Kopiec Piłsudskiego. Ten ostatni znajduje się w Lesie Wolskim, który sam w sobie jest bardzo malowniczy. W tej okolicy mieści się też ZOO oraz klasztor o.o. Kamedułów na Srebrnej Górze.
Warto zobaczyć:
- Pałac Biskupa Erazma Ciołka (ul. Kanonicza 17)
- Apteka Pod Orłem (Plac Bohaterów Getta 18) - w czasach okupacji przez hitlerowców była to jedyna apteka getta, a dziś pełni funkcję oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa
- Muzeum Lotnictwa Polskiego (al. Jana Pawła II 39)
- Skałki Twardowskiego (prawobrzeżna część Krakowa)
- MOCAK, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej (ul. Lipowa 4)

Pokój 2-os. Komfort

Komfortowy pokój wyposażony w: klimatyzację, telefon, telewizor, bezprzewodowy internet WiFi oraz łazienkę z kabiną prysznicową.

Oferta

BB, Oferta zwrotna (P2K-Z, 12071)

Oferta zawiera

- Nocleg w komfortowym klimatyzowanym pokoju
- Codzienne śniadania
- Możliwość wcześniejszego zameldowania oraz późniejszego wymeldowania (w miarę dostępności pokoi)
- Bezpłatny parking
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

  • Odległość od centrum miasta 2 km
  • Klimatyzacja tak
  • TV tak
  • Fitness tak
  • Bar tak
  • Ułatwienia dla niepełnosprawnych tak
  • Hotelowa restauracja tak
  • Recepcja 24h tak
Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...