Hotel Korona Wrocław

Polska, Dolny Śląsk, Wrocław

Więcej o hotelu

od 153 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 221 413

Kraj

POLSKA

Opis

Korona Hotel Wrocław Market Square, to trzygwiazdkowy obiekt zlokalizowany na wrocławskiej starówce, w XV-wiecznej Kamienicy Pod Złotą Koroną. Odległość od Rynku i Ratusza wynosi zaledwie 50 m. Hotel oprócz komfortowych pokoi 1 i 2-osobowych, udostępnia restaurację i cocktail bar.
Do dyspozycji Gości przygotowano nowocześnie urządzone pokoje, z okien których rozpościera się widok na miasto i podwórko. Każde wnętrze wyposażono w: telewizor Smart TV, bezprzewodowy dostęp do internetu, mini lodówkę oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Każdy pokój dysponuje też prywatną łazienką z kabina prysznicową, suszarką do włosów i ręcznikami.
"1450 Smokehouse&Cocktail" to kameralny zakątek Hotelu, w którym powstała restauracja i cocktail bar. Goście mogą skosztować tu tradycyjnej polskiej kuchni, a także smaków inspirowanych podróżami po całym świecie. Posiłek warto uzupełnić lampką wina lub autorskim koktajlem.

Lokalizacja

Korona Hotel Wrocław*** zlokalizowany jest w sercu wrocławskiej starówki, 50 m od Rynku i Ratusza.

Dojazdu samochodem

Do Wrocławia najlepiej jechać drogą S8, a następnie drogą krajową nr 5. Później należy skręcić w ul. Biskupią, następnie w prawo w Kaznodziejką, a na koniec w lewo w Świętej Marii Magdaleny, gdzie należy znaleźć miejsce parkingowe. Do Hotelu należy przejść ok. 90 m, urządzony jest on w Kamienicy Pod Złotą Koroną.
Odległość od Poznania wynosi 175 km, od Katowic 200 km, a od Warszawy - 370 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Wrocławia łatwo dotrzeć autobusem lub pociągiem m. in. z Warszawy, Poznania, czy Katowic. Korona Hotel Wrocław Market Square znajduje się w odległości 1,5 km od Dworca Wrocław Główny.

Atrakcje

Wrocław słynie przede wszystkim z położenia nad licznymi zbiornikami wody oraz licznej liczby mostów. W czasach II Wojny Światowej było ich aż 303, obecnie jest tu sto mostów i 33 kładki. Miasto znane jest jako historyczna stolica Dolnego Śląska, znajdują się tu liczne zabytki, piękna starówka, a także bogata oferta gastronomiczna i rozrywkowa.
Warto zobaczyć:
- Ostrów Tumski - najstarsza część Wrocławia, która powstała na ówczesnej wyspie na obszarze przepraw na Odrze. Warto zwiedzić tu gotycką Katedrę z XIII-XIV wieku, która stanowi najcenniejszy sakralny zabytek miasta.
- Panorama Racławicka - Oddział Muzeum Narodowego, w ekspozycji znajduje się cykloramiczny obraz namalowany w latach 1893-1894 "Bitwa pod Racławicami"
- Sky Tower - najwyższy biurowiec w Polsce liczący 212 m, mieści się w nim m.in. centrum handlowe, a także punkt widokowy urządzony na 49 piętrze.
- ZOO - najstarszy w Polsce ogród zoologiczny. W 2014 roku udostępniono tu nowoczesne Afrykarium z akwariami, basenami i tunelami pełnymi afrykańskich stworzeń. Jest to pierwsze w Polsce i jedyne na świecie oceanarium prezentujące faunę jednego kontynentu.

Pokój 1-osobowy Standard

Komfortowy pokój wyposażony w: TV, WiFi, zestaw do parzenia kawy i herbaty, łazienkę z kabiną prysznicową i suszarką do włosów.

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2D-B, 10155)

Oferta zawiera

- Codzienne śniadania
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

- Parking
- Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-osobowy Standard

Komfortowy pokój wyposażony w: TV, WiFi, zestaw do parzenia kawy i herbaty, łazienkę z kabiną prysznicową i suszarką do włosów.

Pokój 2-osobowy DeLux

Komfortowy pokój wyposażony w: TV, WiFi, zestaw do parzenia kawy i herbaty, łazienkę z kabiną prysznicową i suszarką do włosów.

Mocne strony

- 100m od Ratusza i Rynku Głównego
- Objęty zakazem palenia
- Zwierzęta domowe są akceptowane
- Prywatny parking, bar, restauracja

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 4 °C temperatura w nocy -1 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 4 °C temperatura w nocy 0 °C

 • Wt 3 °C temperatura w nocy -1 °C

 • Śr 4 °C temperatura w nocy 0 °C

 • Czw 3 °C temperatura w nocy 0 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień