Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

Hotel Ikaros Beach Luxury Resort & Spa

Grecja, Kreta, Malia

Luksusowy hotel dla wymagających Odległość do centrum Malii Stylowe centrum SPA Pokoje rodzinne Pokoje z prywatnym basenem

Więcej o hotelu

od 1 394 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Opis hotelu

Numer hotelu: 49 316

Naszym zdaniem

Luksusowy hotel malowniczo usytuowany na klifie ponad plażą; budynek główny i bungalowy. Wspaniałe widoki, wygodne, eleganckie pokoje, zadbana roślinność, ciekawa architektura, chwalona kuchnia, gościnność, tradycyjne elementy i współczesne udogodnienia. 

Położenie

Na malowniczym klifie przy hotelowej plaży (leżaki i parasole bezpłatnie, ręczniki za depozytem), 2 km od miejscowości Malia, 35 km od lotniska w Heraklionie.

Wyposażenie

Eleganckie lobby, całodobowa recepcja, WiFi w ogólnodostępnych częściach hotelu bezpłatne, odpłatny kącik internetowy,  room-service, butik, sklepik z pamiątkami, minimarket, 7 restauracji (m.in. główna - bufety, kolacje tematyczne, śródziemnomorska z widokiem na morze, grecka tawerna nad morzem, Veranda z barem winowym, azjatycka, włoska, klimatyczne gazebo na prywatny posiłek), 3 bary (przy basenie, w lobby), sala konferencyjna, centrum biznesowe, wypożyczalnia samochodów, punkt wymiany walut, biblioteczka, amfiteatr, kaplica ortodoksyjna.

Pokoje

Twin Room [Garden View] DZG - klasyczny pokój w budynku głównym; sypialnia, łazienka (kabina prysznicowa, WC, suszarka), klimatyzacja indywidualnie sterowana, TV sat, telefon, Wi-Fi, zestaw do przygotowania kawy/herbaty, mała lodówka (minibar na życzenie), sejf, balkon lub taras z widokiem na ogród. Powierzchnia - ok. 23 m kw.
Twin Room [Sea View] DZM - pokój w budynku głównym, widok na morze.
Bungalow 1 Bedroom [Sea View] B1M] - w bungalowie, wyposażenie jak w twin room, widok na morze. Powierzchnia - ok. 25 m kw.

Wyżywienie

HB - śniadania (bufety) i kolacje (bufety, napoje płatne)
FB - śniadania, obiady, kolacje - bufety (napoje płatne)
ALL inclusive - śniadania, obiady, kolacje, przekąski, napoje, lokalne alkohole.

Sport i rozrywka

Trzy baseny słodkowodne, taras słoneczny (bezpłatne leżaki, parasole, ręczniki), siatkówka plażowa, siłownia, tenis stołowy, sauna, jacuzzi i ogrzewany basen wewnętrzny, odpłatnie: korty tenisowe, bilard, zabiegi w spa, sporty wodne. 

Dla dzieci

Brodzik, sala zabaw, plac zabaw, animacje. 

Formularz Passenger Locator Form (PLF)

Władze greckie wprowadziły bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie https://travel.gov.gr/#/ dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji (Passenger Locator Form).
Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR, który należy okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją drogą powietrzną, lądową i morską. Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować. Formularz należy wypełnić co najmniej 48 godzin przed wjazdem a w przypadku podróży samolotem - co najmniej 24 godziny przed odprawą. W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji lub plan podróży na najbliższe 7 dni. Do formularza można dopisać małoletnie dzieci.
Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo ukarać grzywną w wysokości 500 euro.

Uwagi

Co najmniej na 48 godzin przed wjazdem do Grecji trzeba wypełnić formularz (Passenger Locator Form, PFL) https://travel.gov.gr/#/, w którym należy podać swoje dane kontaktowe i miejsce pobytu. Dzięki temu można uzyskać niezbędyny d kod QR.
Na miejscu w hotelu do zapłaty podatek turystyczny. Według rządu greckiego od stycznia 2018 r. nie jest on wliczony w cenę zakwaterowania. Po przyjeździe należy zapłacić podatek bezpośrednio w hotelu.
Kwota do zapłaty uzależniona jest od standardu obiektu, szacunkowe kwoty:
-0,50 za pokój i za noc dla 1-2* hoteli
-1,50 za pokój i za noc w hotelach 3*
-3,00 za pokój i za noc w hotelach 4*
-4,00 za pokój i za noc w hotelach 5*
Szacunkowe opłaty za apartamenty lub placówki sklasyfikowane w kluczach":
-0,25 za pokój i za noc za 1-2 klucze
-0,50 za pokój i za noc za 3 klucze
-1,00 za pokój i za noc za 4 klucze
Oferta jest oparta o tzw. dynamiczne pakietowanie. Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.
W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.
Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.
Obywateli polskich nie obowiązują wizy. Należy mieć paszport (ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu) lub dowód osobisty. Dokument tożsamości muszą posiadać także dzieci.

Cena zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, telefoniczną anglojęzyczną obsługę, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Cena nie zawiera

Podatku turystycznego płatnego na miejscu w hoteu, wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT, podatku turystycznego.

Aktualizacje COVID-19

Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej.Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://polakzagranica.msz.gov.pl/ .

Informacje o lotach liniami Corendon Airlines, LOT Polish Airlines, Aegan Ailines, Ryanair, Easy Jet

Corendon Airlines
UWAGA! Wszystkie oferty z przelotem liniami Corendon Airlines oparte są o dynamiczne pakietowanie. Linie Corendon Airlines działają na zasadzie samolotów rejsowych.
Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych uczestników.
W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.
Warunki przewozu linii lotniczych Corendon:https://www.corendonairlines.com/en/page/travel-information/rules-regulations/rules-for-tickets-and-reservations
Przy rezerwacjach założonych na wyloty do Grecji z przelotem liniami Corendon, obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.
W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta.
///
LOT Polish Airlines
W cenie jest jedna sztuka bagażu podręcznego - max 8kg (55x40x23cm), który powinien zmieścić się w górnej półce na pokładzie lub pod poprzedzającym fotelem.
Bagaż rejestrowany za dopłatą
- do 23kg - cena 250PLN/sztuka
Dodanie ww usług już po potwierdzeniu rezerwacji będzie wiązało się z wyższymi cenami.
Podczas odprawy on-line miejsca w samolocie przydzielane automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą.
Warunki przewozu linii lotniczych LOT Polish Airlines: https://www.lot.com/pl/pl/conditions-of-carriage
///
Aegan Airlines
W cenie jest jedna sztuka bagażu podręcznego - max 8kg (55x40x23cm), który powinien zmieścić się w górnej półce na pokładzie lub pod poprzedzającym fotelem.
Bagaż rejestrowany za dopłatą
- do 23kg - cena 310PLN/sztuka
Dodanie ww usług już po potwierdzeniu rezerwacji będzie wiązało się z wyższymi cenami.
Podczas odprawy on-line miejsca w samolocie przydzielane automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą.
Warunki przewozu linii Aegan Airlines: https://en.aegeanair.com/conditions-notices/
///
Ryanair (BER-HER):
W cenie jedna sztuka bagażu podręcznego o wymiarach max 40cm x 20cm x 25cm, który musi zostać umieszczony pod poprzedzającym fotelem.
Dodatkowe opcje za dopłatą:
- pierwszeństwo wejścia na pokład - Pasażerowie, którzy zakupią usługę mogą zabrać 1 dodatkową 10 kg torbę, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu (nie przekraczająca 10 kg i o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm); cena 210 PLN/os.
- bagaż rejestrowany 20kg - cena 420 PLN/sztuka
Dodanie ww usług już po założeniu rezerwacji będzie wiązało się z wyższymi ich cenami.
Podczas odprawy on-line miejsca w samolocie przydzielane automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą.
Warunki przewozu linii Ryanair : https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/ogolne-warunki-przewozu/ogolne-warunki-przewozu
///
Easy Jet (BER-HER):
W cenie jedna sztuka bagażu podręcznego o wymiarach max 45cm x 36cm x 20cm, który musi zostać umieszczony pod poprzedzającym fotelem.
Dodatkowe opcje za dopłatą:
- bagaż rejestrowany 15kg - cena 460PLN/sztuka
- bagaż rejestrowany 23kg - cena 530 PLN/sztuka
Dodanie ww usług już po założeniu rezerwacji będzie wiązało się z wyższymi ich cenami.
Podczas odprawy on-line miejsca w samolocie przydzielane automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą.
Warunki przewozu linii  Easy Jet: https://www.easyjet.com/pl/ogolne-warunki

Informacje o hotelu

 • Odległość od plaży 0 m
 • Odległość od centrum miasta 1,5 km
 • Odległość od lotniska 33 km
 • Klimatyzacja tak
 • Basen zewnętrzny tak
 • Basen wewnętrzny tak
 • Leżaki i parasole przy basenie, Leżaki i parasole na plaży tak
 • TV tak
 • Minibar, Bar tak
 • Lódowka tak
 • Kącik dziecięcy, Plac zabaw, Basen dla dzieci tak
 • Tenis, Siatkówka tak
 • Golf tak
 • Spokojna okolica tak
 • Fitness tak
 • Programy animacyjne tak
 • Ułatwienia dla niepełnosprawnych tak
 • Transport hotelowy tak
 • Hotelowa restauracja tak
 • Recepcja 24h tak
 • Wypożyczalnia rowerów tak
 • Wifi tak

Opinie o hotelu

Ocena 4,6/5
Travelplanet

Znakomity (70 ocena hotelu)

Zakwaterowanie 4,6/5

Wyżywienie 4,7/5

Okolica 4,7/5

Cena 4,4/5

114. najwyższa ocena z 3120 hoteli w Kreta

Agnieszka Październik 2015

Data pobytu: 3.10. - 10.10.2015

Ocena 5,0/5
Hotel ulokowany jest tuż nad brzegiem przepięknej plaży, w bardzo zadbanym, urokliwym ogrodzie, z którego rozpościera się widok na całe wybrzeże, dzięki...
Całkowita ocena

Hotel ulokowany jest tuż nad brzegiem przepięknej plaży, w bardzo zadbanym, urokliwym ogrodzie, z którego rozpościera się widok na całe wybrzeże, dzięki czemu można zapomnieć o codziennym pośpiechu i skupić się na relaksie i wypoczynku. Niewielkie kamienne domki otoczone przez piękną roślinność, sprawiają iż każdy Klient, może odczuć kameralną atmosferę obiektu. Pokoje w obiekcie są bardzo czyste oraz nowoczesne, można odnieść wrażenie iż jest się pierwszym Klientem, który korzysta z danego pokoju. Kuchnia w hotelu jest bardzo urozmaicona, do wyboru jest ogromna ilość pysznych potraw, każdy znajdzie coś dla siebie. Serwis jest bardzo pomocny oraz uśmiechnięty, można liczyć na szybką pomoc oraz informacje. Hotel oferuje też bardzo dużą ilość dodatkowych udogodnień, takich jak siłownia, sauna, łaźnia parowa oraz jacuzzi, a dla najmłodszych transfer do Aquaparku w hotelu Star Beach, dlatego spokojnie mogę polecić go zarówno rodziną z dziećmi, jak i parą na podroż poślubną, czy osobom poszukującym ucieczki od codziennego zgiełku i hałasu.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Magda Maj 2014

Data pobytu: 3.5. - 10.5.2014

Ocena 5,0/5
Przepiękny hotel na bardzo dużym terenie. Człowiek przenosi się w czasie spędzając urlop tym hotelu. Kamienne domki w około stwarzają niesamowitą atmosferę...
Całkowita ocena

Przepiękny hotel na bardzo dużym terenie. Człowiek przenosi się w czasie spędzając urlop tym hotelu. Kamienne domki w około stwarzają niesamowitą atmosferę i do tego bardzo kameralną, nie czuje się wielkości tego obiektu. Ponadto jest to hotel bardzo luksusowy. Położony nad piękną, piaszczystą plażą. Obsługa bardzo dba o zadowolenie swoich gości. Bardzo dobre jedzenie serwowane w restauracjach. Poleciłabym go najbardziej wymagającym klientom, a także rodzinom ze względu na duże pokoje. Może to być idealne miejsce na podróż poślubną.

Zakwaterowanie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Filtruj opinie

Martyna Wrzesień 2019

Data pobytu: 4.5. - 11.5.2019

Ocena 4,6/5
Cechą charakterystyczną obiektu są fantastyczne widoki! Podczas pobytu byłam zachwycona grecką gościnnością oraz dostępnymi atrakcjami. Obszar hotelu porośnięty jest bujną roślinnością umożliwiającą relaks w ciągu dnia w zielonym zaciszu. Hotelowe wnętrza są bogato zdobione i zadbane przez obsługę hotelową. Dominuje ciepła kolorystyka idealnie kontrastująca z błękitem basenów. Dostępne baseny umożliwiają...
Całkowita ocena

Cechą charakterystyczną obiektu są fantastyczne widoki! Podczas pobytu byłam zachwycona grecką gościnnością oraz dostępnymi atrakcjami. Obszar hotelu porośnięty jest bujną roślinnością umożliwiającą relaks w ciągu dnia w zielonym zaciszu. Hotelowe wnętrza są bogato zdobione i zadbane przez obsługę hotelową. Dominuje ciepła kolorystyka idealnie kontrastująca z błękitem basenów. Dostępne baseny umożliwiają widok na morze. Piaszczysta plaża zlokalizowana jest bezpośrednio przy hotelu oferując równie bajeczne widoki. Hotel posiada udogodnienia dla najmłodszych oraz pozostałe takie jak siłownia, łaźnia parowa, jacuzzi. Hotel jest fantastyczny pod każdym względem i podczas pobytu mogłam poczuć urok Grecji w wspaniałym miejscu!

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 3,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Agnieszka Październik 2015

Data pobytu: 3.10. - 10.10.2015

Ocena 5,0/5
Hotel ulokowany jest tuż nad brzegiem przepięknej plaży, w bardzo zadbanym, urokliwym ogrodzie, z którego rozpościera się widok na całe wybrzeże, dzięki czemu można zapomnieć o codziennym pośpiechu i skupić się na relaksie i wypoczynku. Niewielkie kamienne domki otoczone przez piękną roślinność, sprawiają iż każdy Klient, może odczuć kameralną atmosferę obiektu. Pokoje w obiekcie są bardzo czyste oraz...
Całkowita ocena

Hotel ulokowany jest tuż nad brzegiem przepięknej plaży, w bardzo zadbanym, urokliwym ogrodzie, z którego rozpościera się widok na całe wybrzeże, dzięki czemu można zapomnieć o codziennym pośpiechu i skupić się na relaksie i wypoczynku. Niewielkie kamienne domki otoczone przez piękną roślinność, sprawiają iż każdy Klient, może odczuć kameralną atmosferę obiektu. Pokoje w obiekcie są bardzo czyste oraz nowoczesne, można odnieść wrażenie iż jest się pierwszym Klientem, który korzysta z danego pokoju. Kuchnia w hotelu jest bardzo urozmaicona, do wyboru jest ogromna ilość pysznych potraw, każdy znajdzie coś dla siebie. Serwis jest bardzo pomocny oraz uśmiechnięty, można liczyć na szybką pomoc oraz informacje. Hotel oferuje też bardzo dużą ilość dodatkowych udogodnień, takich jak siłownia, sauna, łaźnia parowa oraz jacuzzi, a dla najmłodszych transfer do Aquaparku w hotelu Star Beach, dlatego spokojnie mogę polecić go zarówno rodziną z dziećmi, jak i parą na podroż poślubną, czy osobom poszukującym ucieczki od codziennego zgiełku i hałasu.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Magda Maj 2014

Data pobytu: 3.5. - 10.5.2014

Ocena 5,0/5
Przepiękny hotel na bardzo dużym terenie. Człowiek przenosi się w czasie spędzając urlop tym hotelu. Kamienne domki w około stwarzają niesamowitą atmosferę i do tego bardzo kameralną, nie czuje się wielkości tego obiektu. Ponadto jest to hotel bardzo luksusowy. Położony nad piękną, piaszczystą plażą. Obsługa bardzo dba o zadowolenie swoich gości. Bardzo dobre jedzenie serwowane w restauracjach. Poleciłabym...
Całkowita ocena

Przepiękny hotel na bardzo dużym terenie. Człowiek przenosi się w czasie spędzając urlop tym hotelu. Kamienne domki w około stwarzają niesamowitą atmosferę i do tego bardzo kameralną, nie czuje się wielkości tego obiektu. Ponadto jest to hotel bardzo luksusowy. Położony nad piękną, piaszczystą plażą. Obsługa bardzo dba o zadowolenie swoich gości. Bardzo dobre jedzenie serwowane w restauracjach. Poleciłabym go najbardziej wymagającym klientom, a także rodzinom ze względu na duże pokoje. Może to być idealne miejsce na podróż poślubną.

Zakwaterowanie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 14 °C temperatura w nocy 10 °C

 • Temperatura wody 16 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 13 °C temperatura w nocy 10 °C

 • Śr 14 °C temperatura w nocy 10 °C

 • Czw 16 °C temperatura w nocy 8 °C

 • Pt 18 °C temperatura w nocy 7 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień