Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

Hotel Akrathos Beach

Grecja, Chalkidiki, Ouranopolis

Plaża wyróżniona certyfikatem błękitnej flagi Otoczenie zielenią i zachwycające krajobrazy Duży (ok 500 m²) i zadbany basen Sprawna i pomocna obsługa

Więcej o hotelu

od 2 420 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Opis hotelu

Numer hotelu: 7 605

Kategoria

****

Opis oferty

 
Położenie:

Rozległy kompleks hotelowy położony na niewielkim wzniesieniu w otoczeniu pięknej zieleni. Hotel położony ok. 2,5 km od centrum Ouranoupoli, na półwyspie Athos. Ouranoupoli to ostatnie świeckie miasteczko graniczące z Autonomiczną Republiką Góry Athos. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 2 godz. Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości 3 EUR/pokój/dzień. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Plaża:

Piękna, piaszczysto - żwirkowa plaża Kampoudi (wyróżniona Błękitną Flagą) znajduje się ok. 50 m od hotelu (przejście kładką nad lokalną drogą). Leżaki i parasole - bezpłatne. Na plaży sporty wodne (dodatkowo płatne).

Do dyspozycji gości:

Recepcja (24 h) z rozległym lobby, mini market, klimatyzowana restauracja główna z tarasen, basen zewnętrzny oraz basen dla dzieci (ze słodką wodą), leżaki i parasole przy basenie - bezpłatne, ręczniki plażowe (dodatkowo płatne ok. 7 EUR/ręcznik plus depozyt 10 EUR/ręcznik), rozległy, ładnie utrzymany ogród, bar główny, bar przy basenie i przy plaży, plac zabaw dla dzieci. Ponadto do dyspozycji nasz własny Figloklub oferujący animacje, gry i zabawy dla dzieci w języku polskim!

Wyżywienie:

All Inclusive: śniadania (08:00 - 10:00), lunch (13:00 - 15:00) i kolacje (19:00 - 21:00) w formie bufetu. Kawa, herbata, ciasteczka (16:00 - 17:30). Napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkoholowe (10:00 - 24:00) serwowane w barze przy basenie (10:00 - 18:00) oraz w barze głównym (18:00 - 24:00). Napoje bezalkoholowe i piwo dostępne równiez w barze przy plaży (10:00 - 18:00). Dostępne wysokie krzesełka dla dzieci.

Program sportowy i animacyjny:

Na terenie hotelu organizowany jest program animacyjny dla dzieci i dorosłych. Do dyspozycji Klientów (bezpłatnie): boisko do koszykówki, boisko do piłki nożnej, siatkówka plażowa, siłownia hotelowa, kort tenisowy. Dodatkowo płatne: billard. Raz w tygodniu hotel organizuje wieczór grecki. Ponadto do dyspozycji nasz własny Figloklub oferujący animacje, gry i zabawy dla dzieci w języku polskim!

Internet:

Wi - Fi na terenie hotelu oraz w pokojach (bezpłatne).

Kategoria lokalna:

****

Strona www:

www.akrathos-hotel.gr

Naszym zdaniem:

Bajeczny hotel położony w pięknie utrzymanym ogrodzie i przy plaży nagrodzonej Błękitną Flagą. Oferta idealna na rodzinne wakacje: świetne pokoje po renowacji, bogaty All Inclusive oraz mnóstwo, mnóstwo atrakcji dla dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Program

Dzień Pierwszy

Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych (w przypadku imprezy 11 - dniowej 10 rozpoczętych dób hotelowych, wylot wśrodę, powrót w sobotę w przypadku imprezy 12 - dniowej 11 rozpoczętych dób hotelowych, wylot w sobotę, powrót w środę), wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych. Uwaga: cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, któregowysokość zależy od standardu hotelu i wynosi od 0,5 do 4 EUR za pokój za dzień pobytu. Podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem. Szczegóły w opisie hotelu.

Wycieczki lokalne

WYCIECZKI FAKULTATYWNE (ceny orientacyjne, bez biletów wstępu)

REJS NA ŚWIĘTĄ GÓRĘ ATHOS - cena ok. 50 EUR


Fascynująca wycieczka statkiem spacerowym do niedostępnej, okrytej mistycyzmem Republiki Monastycznej. Ta jedyna na światową skalę chrześcijańska, autonomiczna Republika powstała w X w. i do dzisiaj panują tam średniowieczne obyczaje, wciąż brak w wielu miejscach elektryczności, asfaltowych dróg i podobnych wynalazków nowoczesności. W 20 klasztorach, które stanowią klasyczne wzory architektury sakralnej okresu bizancjum, zamieszkuje obecnie 2500 mnichów. Bracia z Agion Oros nadal posługują się kalendarzem juliańskim i odmierzają godziny według czasu bizantyjskiego. Zakaz wstępu dla kobiet został usankcjonowany w edykcie cesarskim spisanym w 1045 r. zwanym Avaton. Rejs statkiem wzdłuż zachodniej części Płw. Athos jest doskonałą okazją do zobaczenia niedostępnych bastionów kościoła prawosławnego. Podczas wycieczki można poopalać się i potańczyć na pokładzie statku z udzialem zespołu muzycznego, który gra muzykę grecką i światowe przeboje.

SALONIKI - cena ok. 36 EUR (wycieczka organizowana w niskim sezonie)

Całodniowa wycieczka do stolicy greckiej Macedonii, drugiego co do wielkości miasta w Grecji. Założone w 315 r. p.n.e. przez macedońskiego króla Kassandrosa liczą sobie ponad 2300 lat i stanowią niepowtarzalną okazję do zapoznania się z wielowiekowym przekrojem historycznym uwiecznionym w unikalnych zabytkach tego miasta. Odnaleźć tu można ślady Cycerona, Apostoła Pawła, Cyryla i Metodego, jak również pozostałości ze świata antycznego i okresu rozkwitu Imperium Macedońskiego. Dla koneserów sztuki bizantyjskiej Saloniki okażą się prawdziwą "ziemią obiecaną". Orientalny bazar, Łuk Triumfalny Galeriusza, średniowieczne mury obronne z panoramą na Zatokę Termajską, nadmorski bulwar z Białą Wieżą oraz przyległym Muzeum Archeologicznym to miejsca, które pozostawiają niezapomniane wrażenia. Po zwiedzaniu będzie też okazja do zakupów w licznych sklepach.

METEORY - cena ok. 57 EUR

Meteory - "skały zawieszone na niebie". Miejsce to zostało ogłoszone ósmym cudem świata i uważane jest przez wielu za najbardziej niezwykłe miejsce w Grecji. Trasa prowadzi wzdłuż masywu Olimpu - mitycznej rezydencji bogów i przez opiewaną przez starożytnych poetów Dolinę Tempe (Tembi). Unikatowy zespół skalny Meteorów składa się z niemal pionowych, monolitycznych bloków skalnych, sięgających kilkuset metrów wysokości, na których średniowieczni zakonnicy usytuowali swoje monastery. W działających do dzisiaj 6-ciu klasztorach można podziwiać wspaniałe freski m.in. Teofanesa z Krety, zabytkowe ikony, pergaminy, bulle, księgi i akty nadania królów bałkańskich, szaty i naczynia liturgiczne, jak również poznać tajemnice codziennego życia mnichów z XII - XVI w. Podczas czasu wolnego w miasteczku Kalambaka będzie można dokonać zakupu pamiątek i skosztować wyśmienitych lokalnych dań.

ZATOKA TORONEOS - cena ok. 38 EUR

Rekreacyjny rejs statkiem rozpoczynający się w miejscowości Pefkochori poprzez szmaragdowe wody Zatoki Toronejskiej. Malownicze zatoczki, ukryte plaże oraz kryształowo czysta woda w morzu będą wspaniałą okazją do słonecznych i morskich kąpieli. Podczas rejsu zatrzymamy się na kąpiel przy tajemniczej, bezludnej "Wyspie Żółwiej" oraz odwiedzimy miejscowość Neos Marmaras, gdzie będzie możliwość skosztowania owoców morza oraz zrobienia zakupów w licznych sklepach z pamiątkami. Rejs dostarcza wielu wrażeń estetycznych a załoga zapewnia dobrą zabawę i atmosferę przy dźwiękach greckiej muzyki.

DZIKA SITHONIA - cena ok. 40 EUR

Zapraszamy na wycieczkę na drugi palec Chalkidiki - dziką i słodką Sithonię! Przygotujcie się na zwiedzanie tajemniczej i zapomnianej wioski duchów na wzgórzu - Parthenonas, degustację chalcydyckich miodów, przepiękne widoki i opalanie na długich, szerokich, piaszczystych karaibskich plażach Sithonii! Po drodze zajedziemy również do słynnego Afitos - balkonu Chalkdiki z promenadą na klifie!

Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15-20 osobach w zależności od wycieczki). Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy lokalne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

Inne

CHALKIDIKI informacje ogólneCzas

+ 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego.

Język urzędowy

grecki.Waluta

EUR - Euro. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W miejscowościach turystycznych istnieje wiele miejsc w których można wymienić dolary USA.Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku.Wiza

Obywatele polscy mogą podróżować do Grecji na podstawie dowodu osobistego.Orientacyjne ceny

Obiad w tawernie od 8 EUR woda 1l - 1.5 EUR piwo w barze od 1.5 EUR kawa w kawiarni od 1 EUR.Poczta

Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.50 EUR. W wielu miejscach stoją skrzynki pocztowe, często również w hotelach.Elektryczność

Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.Telefony

Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karty telefoniczne kosztują 5 EUR (100 jednostek). Telefony komórkowe działają w całej Grecji. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - dość drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Półwysep Chalkidiki

Położony na wschód od Salonik jest jedną z największych atrakcji tej części Grecji. Kształt półwyspu podobny jest do trójzębu i składa się z trzech części: Kassandra, Sithonia i Athos. Na całym Chalkidiki jest pokand 500 km. plaż, do tego lasy piniowe, skaliste urwiska i najbardziej tajemnicze klasztory - Teokratyczna Republika Mnichów na górze Athos, które oglądać można tylko z wybrzeża.Nea Potidea

Ta malownicza wioska to świetna baza wypadowa. Atrakcją miejscowości są pozostałości murów obronnych z VI w. p.n.e., kanał o długości 1250 m., oddzielający cypel od stałego lądu, łączący Zatoki Thermaikos i Toroneos, jak również tradycyjne tawerny serwujące potrawy z ryb i owoców morza oraz piaszczyste plaże.Chanioti

Jedna z najładniejszych miejscowości turystycznych na Chalkidiki. Idealna na urlop z rodziną lub wakacje we dwoje. Ładna plaża z białym piaskiem jest centrum życia w ciągu dnia, a wieczorem atrakcje koncentrują się wokół głównego placu i sąsiednich ulic.Pefkochori

Turystyczny kurort, którego centrum jest plaża i nadmorska promenada, oferuje wiele rozrywek w ciągu dnia i wieczorem. W sezonie to główne miejsce rozrywkowe półwyspu, idealne dla młodych osób lubiących wakacyjną zabawę.Paliouri

Spokojna miejscowość, która ciągle zachowała tradycyjny klimat i styl życia mieszkańców. Doskonały wybór dla rodzin z dziećmi i tych, którzy szukają spokojnego odpoczynku. Tu można przeżyć prawdziwe greckie wakacje, z dala od zgiełku kurortów.Wyloty z: Warszawy, Katowic, Wrocławia, Gdańska i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

"

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Grecji trwa od 15.06 do 15.09.

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

 • Odległość od plaży 90 m
 • Odległość od centrum miasta 2 km
 • Odległość od lotniska 110 km
 • Klimatyzacja tak
 • Basen zewnętrzny tak
 • Leżaki i parasole przy basenie, Leżaki i parasole na plaży tak
 • TV tak
 • Lódowka tak
 • Kącik dziecięcy, Plac zabaw, Basen dla dzieci tak
 • Tenis, Siatkówka tak
 • Centrum nurkowania tak
 • Fitness tak
 • Programy animacyjne tak
 • Bar tak
 • Hotelowa restauracja tak
 • Wifi tak

Opinie o hotelu

Ocena 4,4/5
Travelplanet

Znakomity (31 ocena hotelu)

Zakwaterowanie 4,3/5

Wyżywienie 4,4/5

Okolica 4,5/5

Cena 4,8/5

63. najwyższa ocena z 860 hoteli w Chalkidiki

Anonim Listopad 2010

Data pobytu: 6.11. - 13.11.2010

Ocena 5,0/5
urlop w ciszy, po sezonie wakacyjnym z malym dzieckiem. mozna pospacerowac z wozkiem zielonymi alejkami, posiedziec pod parasolem przy basenie, wyzywi
Całkowita ocena

urlop w ciszy, po sezonie wakacyjnym z malym dzieckiem. mozna pospacerowac z wozkiem zielonymi alejkami, posiedziec pod parasolem przy basenie, wyzywienie smacze i urozmaicone, swieze, brak problemow zoladkowych, animacje spokojne. pokoje sprzatane codzinnie, wymiana recznikow, pokoje o wystarczajacym metrazu i odpowiednim wyposazeniu. jedynie zejscie na plaze troszke utrudnione, ale cala reszta bez zarzutu.wypozyczylismy na 1 dzien auto, niedaleko hotelu zatrzymuja sie autbusy miejskie. polecam

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Anonim Październik 2010

Data pobytu: 2.10. - 9.10.2010

Ocena 5,0/5
jestesmy bardzo zadowoleni z arkathosa i tego rejronu Grecji. z grupa znajomych zwiedzilismy, wypilismy morze Metaxy (byli i zwolennicy uzo), dobrze z
Całkowita ocena

jestesmy bardzo zadowoleni z arkathosa i tego rejronu Grecji. z grupa znajomych zwiedzilismy, wypilismy morze Metaxy (byli i zwolennicy uzo), dobrze zjedlismy i odpoczelismy na plazy, lub przy basenie hotelowym. nalezy pamietac, ze dookola glusza i wziasc dobry humor:) polecam hotel

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Filtruj opinie

Adam Październik 2016

Data pobytu: 3.9. - 10.9.2016

Ocena 4,7/5
wszystko w jak najlepszym porządku :)
Całkowita ocena

wszystko w jak najlepszym porządku :)

Zakwaterowanie 4,5/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Wroclawianka Październik 2016

Data pobytu: 3.9. - 10.9.2016

Ocena 3,8/5
Hotel polozony blisko plazy (2 lezaki plus parasol 3€) pokoje skromne ale czyste, jedzenie bardzo monotonne, all inclusive słabe, hotel pelen francuzow - wszystkie imprezy i animacje po francusku. Ogolnie wyjazd udany, wszystko rekompensuje sloneczko i piekne widoki, aczkolwiek nie jest to miejsce do ktorego bym wrocila.
Całkowita ocena

Hotel polozony blisko plazy (2 lezaki plus parasol 3€) pokoje skromne ale czyste, jedzenie bardzo monotonne, all inclusive słabe, hotel pelen francuzow - wszystkie imprezy i animacje po francusku. Ogolnie wyjazd udany, wszystko rekompensuje sloneczko i piekne widoki, aczkolwiek nie jest to miejsce do ktorego bym wrocila.

Zakwaterowanie 4,0/5

Wyżywienie 3,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Barbara Październik 2015

Data pobytu: 3.10. - 10.10.2015

Ocena 4,7/5
Bardzo mi się podobało i na pewno tam wrócę pozdrawiam Barbara
Całkowita ocena

Bardzo mi się podobało i na pewno tam wrócę pozdrawiam Barbara

Zakwaterowanie 4,9/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Paulina Wrzesień 2015

Data pobytu: 1.8. - 8.8.2015

Ocena 4,2/5
Świetny hotel, miła obsługa, wspaniałe widoki i blisko do plaży :) polecam!
Całkowita ocena

Świetny hotel, miła obsługa, wspaniałe widoki i blisko do plaży :) polecam!

Zakwaterowanie 4,4/5

Wyżywienie 3,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Kasia Październik 2014

Data pobytu: 6.9. - 13.9.2014

Ocena 3,9/5
1. Położenie i tym samym widoki - duże "tak". 2. Obsługa bardzo miła. 3. Basen faktycznie duży. 4. Okolica średnia do spacerów - plażą w obydwie strony co prawda da się przejść do sąsiadujących miejscowości, ale częściowo po skałach a częściowo po pas w wodzie. Zdarzają się jeżowce, więc warto wziąć buty ochronne. Spacery można też odbyć szosą, ale jak to w Grecji - pobocza są dość wąski
Całkowita ocena

1. Położenie i tym samym widoki - duże "tak".
2. Obsługa bardzo miła.
3. Basen faktycznie duży.
4. Okolica średnia do spacerów - plażą w obydwie strony co prawda da się przejść do sąsiadujących miejscowości, ale częściowo po skałach a częściowo po pas w wodzie. Zdarzają się jeżowce, więc warto wziąć buty ochronne. Spacery można też odbyć szosą, ale jak to w Grecji - pobocza są dość wąskie a drogi kręte. Ale da się - droga nie jest jakoś bardzo uczęszczana.
5. Plaża znajduje się właściwie tuż przy hotelu, na jej wysokości zejście do morza jest piaszczyste. Oficjalnie leżaki miały być płatne, w praktyce nie były, co podkreśliła rezydentka.
6. All Inclusive nie obejmuje żadnych drinków ani żadnego innego wysokoprocentowego alkoholu poza ouzo i tsipouro. Jeśli ktoś nie lubi anyżu to umarł w butach. Dostępne są: wino, piwo, kawa, herbata i zimne napoje bezalkoholowe. Ogromnym minusem jest zostawianie przez obsługę odkręconych butelek z napojami będącymi lokalnymi imitacjami Coca Coli czy Sprite'a, co sprawia, że napoje niemal zawsze są wygazowane a do tego ciepłe, ponieważ stoją na półce pod barem. W opisie hotelu była mowa o przekąskach - niestety nie natknęliśmy się na żadną.
7. Nikt na pewno nie wyjdzie z restauracji głodny, wybór posiłków jest spory, ale przez większość czasu będzie to samo (np. przez cały nasz pobyt codziennie na kolację można było zjeść spaghetti). Smakowo szału nie było, ale ogólnie ok.
8. Pokoje w porządku, codziennie sprzątane. Warto poprosić o pokój na pierwszym lub drugim piętrze, bo w tych na poziomie -1 balkon jest częściowo schowany "pod ziemią". Oficjalnie klimatyzacja we wrześniu była płatna, w praktyce już nie. Nie była jednak potrzebna.
9. Dostęp do internetu oficjalnie jest płatny, ale polecam poszukać sieci wi-fi "akrathos view"- ta nie wymaga logowania na stronę hotelu i uiszczania opłaty. 5 minut od Akrathosa jest Arystoteles- tam wi-fi jest bezpłatne, można się przejść w razie potrzeby.
10. Hotel udostępnia gościom siłownię. Niestety- porażka. Sprzęt bardzo skrzypi, bieżni nie udało nam się uruchomić.
11. Ogólnie polecam, ale po sezonie, czyli na przykład pod koniec września. W szczycie ruchu turystycznego będziecie się po prostu bić z innymi o miejsce podczas posiłków i leżaki- zarówno przy barze jak i na plaży.
Koszt wynajęcia samochodu to 30-45 euro za dzień. Na miejscu można też wynająć motorówkę i opłynąć okoliczne wysepki (uwaga jednak na dodatkowe koszty paliwa i fakt, iż - jak wieść gminna niesie - wcale nie tankują baku do pełna).
W odległości spacerowej od Akrahosa znajduje się Ouranoupoli i Ierissos oraz Nea Roda. Dalej za Ouranoupoli mieści się autonomiczna Republika Mnichów (wstęp tylko dla mężczyzn po wcześniejszym otrzymaniu wizy). Z pobliskiego Tripiti wypływają promy na wyspę Ammouliani (koszt- ok. 2 euro w jedną stronę).
Warto wybrać się na rejs wokół półwyspu Athos (nie tak do końca wokół- raczej do końca i z powrotem), podczas którego będzie można zobaczyć klasztory na terytorium Republiki Mnichów. Rejsy są też dostępne bezpośrednio u organizatorów w Ouranoupoli, ale różnica cenowa wynosi maksymalnie 5-6 euro, więc warto kupić tę wycieczkę u rezydenta (zabiorą Was spod hotelu i potem przywiozą).
Meteory oczywiście zobaczyć trzeba, niestety droga zajmie Wam ok. 6 godzin w jedną stronę, 6 w drugą, do tego wizyta w warsztacie wyrobu ikon, obiad, jakieś postoje po drodze i na same meteory zostanie Wam ok. 2,5-3 godziny. Odległości pomiędzy niektórymi klasztorami są bardzo małe i podczas kiedy grupa wchodzi do jednego klasztoru, Wy możecie na własną rękę zwiedzić inny. Jeśli macie czas i ochotę- na Meteory najlepiej też jedźcie na własną rękę i najlepiej tak, żeby być tam o świcie albo na zachód słońca. Po drodze, na trasie, jest dużo punktów widokowych i miejsc, w których warto zatrzymać się choćby na chwilę - autokar Wam tego nie zapewni, niestety. Ale za to wielki plus dla przewodniczki - skarbnica wiedzy.
Do Salonik można jechać z wycieczką, wynajętym samochodem lub autobusem firmy Ktel z Ouranoupoli.
Udanych wakacji!

Zakwaterowanie 4,2/5

Wyżywienie 3,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 21 °C temperatura w nocy 12 °C

 • Temperatura wody 15 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 13 °C temperatura w nocy 11 °C

 • Śr 15 °C temperatura w nocy 11 °C

 • Czw 19 °C temperatura w nocy 12 °C

 • Pt 19 °C temperatura w nocy 14 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień