• Wszyscy obywatele Polski podróżujący do Włoch, są zwolnieni z obowiązku okazywania negatywnego testu COVID-19 oraz certyfikatu szczepień.
 • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
 • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl
 • Wakacje w Neapolu

  Neapol to niezwykłe włoskie miasto, które kojarzy się z pięknem, wspaniałą kuchnią, pysznym espresso, wąskimi uliczkami oraz słońcem. Wakacje w tym miejscu to połączenie luksusu, wspaniałej pogody, włoskiego “dolce far niente”, czyli słodkiego nic nierobienia oraz interesujących zabytków. Miasto to nadaje się zarówno na weekendowy wypad, jak i na dłuższy pobyt, ma bowiem w sobie tyle skarbów, że nie sposób ich wszystkich zobaczyć w kilka dni. To miejsce pełne kontrastów i ciekawej natury, a także muzeów, sklepów i możliwości. Niewątpliwie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

  Co warto zobaczyć będąc w Neapolu?

  Neapol zachwyca tym, że przemieszczanie się po mieście jest łatwe i przyjemne. Niemal przy każdym bardziej znaczącym miejscu można odnaleźć stację metra, z czego niewątpliwie najpiękniejszą jest - nie tylko we Włoszech, ale też w całej Europie - stacja Toledo. Znajduje się ona w samym centrum miasta, co sprawia, że właśnie z tego miejsca warto rozpocząć zwiedzanie Neapolu. 

  Spacerując w tej części włoskiej metropolii można rzeczywiście poczuć jej szczególny klimat, wybrać się na coś pysznego do dobrej restauracji, czy też dotrzeć do portu, z którego widać morze i Wezuwiusza, słynny wulkan będący jednym z pięciu najgroźniejszych na całej ziemi. Ten widok robi wrażenie. Po zobaczeniu centrum warto się udać do Muzeum Sztuki, w którym czekają liczne mozaiki, freski, czy też pomnik Herkulesa oraz sekretny pokój, który przez wiele lat nie był dostępny dla turystów przez wzgląd na swój erotyczny charakter. Obecnie można go odwiedzić. Równie interesujące są podziemia Neapolu, do których wchodzi się z placu Piazza San Gaetano. Warto wtedy zabrać ze sobą coś do okrycia, bo może być chłodno oraz coś do zjedzenia i butelkę wody, bowiem podziemny spacer trwa zazwyczaj około dwóch godzin. 

  W Neapolu czeka także aż siedem rezydencji królewskich, z których na pewno dobrze jest zobaczyć Zamek Jajeczny Castel dell’Ovo z VI wieku i wejść na jego szczyt, by z tej wysokości podziwiać widok na całe miasto. Piękny jest również zamek Nuovo z bardzo ciekawym Museo Civico di Castel Nuovo oraz salą, która posiada szklaną podłogę. 

  Neapol to także liczne pałace i kościoły. Przede wszystkim trzeba zwiedzić taką perełkę jak Palazzo Reale di Napoli, czyli Pałac Królewski. Jest on ogromny i bogato zdobiony. Należał niegdyś do rodziny Burbonów. Był wiele razy przebudowywany, a obecnie jest luksusowym miejscem, w którym można z westchnieniem przechadzać się po marmurowych salach. W środku uda się także odnaleźć Bibiliotekę Narodową oraz Teatr Świętego Karola, jak również kilka urzędów. Obok pałacu znajduje się ogród, jednakże jest on rzadko otwarty dla turystów.

  Wakacje w Neapolu są na wyciągnięcie ręki juz dziś! Sprawdź najlepsze oferty z biura podróży Ecco Holiday i spędź wczasy marzeń we Włoszech!

  Neapol - Najlepiej ocenione hotele

  Neapol - Najczęściej kupowane hotele

  Neapol - Ostatnio kupione hotele

  Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

  Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

  Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00,.

  +48 71 771 76 55

  Mapa Neapolu

  Pogoda w Neapolu - kiedy pojechać na wakacje?

  Neapol ulokowany jest w południowej części Włoch i to co go wyróżnia to niewątpliwie fakt, że znajduje się pod samymi stopami groźnego Wezuwiusza. Miasto to jest pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego kontynentalnego. Oznacza to, że nie trzeba obawiać się tutejszych zim, ponieważ są one bardzo łagodne. Latem zaś jest gorąco i sucho. Na wakacje do Neapolu można przyjechać właściwie o każdej porze roku, chociaż jeżeli ktoś nie lubi opadów deszczu to lepiej nie planować wizyty w okresie od października do lutego. Chcąc być pewnym dobrej pogody lepiej wtedy wybrać okres od maja do sierpnia, gdyż ryzyko opadów jest naprawdę niewielkie. 

  Jeśli chodzi o temperatury to latem można się tutaj spodziewać około 30 stopni Celsjusza, czyli jest naprawdę gorąco. Nieco mniej upalnie jest oczywiście w maju i czerwcu oraz wrześniu, czyli przed i po sezonie. Wtedy temperatury oscylują między 20, a 25 stopni. Zimą zaś raczej nie trzeba obawiać się większego chłodu niż 4 stopnie Celsjusza.

  Najlepszy miesiąc na wakacje

  • Najlepszy
  • Dobry
  • Niski sezon
  1. Styczeń
  2. Luty
  3. Marzec
  4. Kwiecień
  5. Maj
  6. Czerwiec
  7. Lipiec
  8. Sierpień
  9. Wrzesień
  10. Październik
  11. Listopad
  12. Grudzień

  Gdzie na wakacje?

  Wybierz kierunek

  Przydatne informacje