• Wiza nie jest wymagana dla obywateli UE. Można przebywać do 90 dni bez wizy.
 • Możesz podróżować z dowodem osobistym lub paszportem.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
[data: 10.04.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/wlochy/idp

Marilleva/Folgarida

Zima to czas, kiedy wiele osób przypomina do swoich stóp narty i rusza na stoki. Niestety, zmieniający się klimat sprawia, że w polskich górach śniegu jest coraz mniej. Co więcej, zdarzają się takie okresy, kiedy naturalnego białego puchu nie ma w ogóle, a temperatura jest zbyt wysoka, aby skorzystać z pomocy armatek śnieżnych. Rozwiązaniem okazuje się być wyjazd do Włoch. Do miejsc cieszących się dużą popularnością zalicza się Marilleva oraz Folgarida. Obecnie to jedne z najbardziej popularnych centrów sportów zimowych. Co jednak ważne, sprawdzają się świetnie również w okresie letnim. Pełen słońca i śniegu raj dla narciarzy, który na każdym kroku wzbudza zachwyt i niedowierzanie. Bajeczne widoki, unikalny klimat i kapitalne warunki narciarskie sprawiają, że po zimowym urlopie w Marillevie trudno będzie wrócić do rzeczywistości.

Marilleva – Folgarida – atrakcje

Folgarida to nazwa, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza zakątek paproci. Obecnie to jeden z ośrodków gospodarczych regionów o największym znaczeniu. Zaledwie 8 kilometrów dzieli Folgaridę od słynnej Madonny di Campiglio. W sezonie zimowym największą atrakcją tego miejsca są oczywiście stoki narciarskie o różnym stopniu trudności, co sprawia, że białemu szaleństwu mogą tu oddawać się narciarze zarówno początkujący, jak i ci, którzy perfekcyjnie kontrolują narty.

Latem dużą atrakcją są liczne imprezy plenerowe. W sezonie wakacyjnym warto również korzystać ze znajdujących się tutaj tras spacerowych i ścieżek rowerowych. Tym, co wyróżnia tutejszą okolicę są liczne jeziora i strumienie górskie – jeśli nie boisz się wody, możesz zdecydować się na przykład na spływ kajakowy.

Mówiąc o Marilleva, należy wyraźnie podkreślić, że nie jest to kurort turystyczny w klasycznym rozumieniu tego słowa. Miasteczko nastawione jest przede wszystkim na turystów przyjeżdżających tutaj zimą. Ilość stoków narciarskich, ich świetne przygotowanie i zróżnicowanie pod względem trudności sprawiają, że każdy narciarz poczuje się tutaj doskonale. Warto zaznaczyć, że na próżno szukać w Marilleva zabytków. Wystarczy jednak przyjechać tu zimą, aby zachwycić się miasteczkiem okrytym białym puchem.

Marilleva – Folgarida – co zobaczyć?

Piękna, słoneczna pogoda, zniewalające krajobrazy i doskonałe warunki narciarskie. To wszystko sprawia, że tak wielu turystów wybiera na snowboard lub narty właśnie Marillevę. Połączony z innymi ośrodkami kurort stwarza niemal nieograniczone możliwości szusowania po białych stokach narciarskich i zapewnia niezapomniane wrażenia dla każdego miłośnika sportów zimowych. O niezwykłości tego miejsca stanowi również fakt, że większość nartostrad przebiega tu przez urokliwe lasy, dzięki czemu śnieżne zjazdy są jeszcze bardziej urozmaicone. Wielbiciele jednej deski powody do zadowolenia znajdą zaś w Fun Parku, gdzie czeka na nich m.in. halfpipe.

Znakomicie przygotowane trasy to jednak nie wszystko, co oferuje Marilleva. W kurorcie znajdziemy świetną i tanią bazę noclegową, a także wiele atrakcji. Czas możemy tam aktywnie spędzić także na lodowisku, korcie tenisowym, basenie czy na pieszych wycieczkach. Po całodniowym wysiłku można natomiast wybrać się na dyskotekę bądź zregenerować siły w dostępnych strefach relaksu.

Jedynym minusem kurortu jest to, że czas płynie tu nieubłaganie szybko. Warto jednak zdecydować się na tani wyjazd narciarski do Marillevy, ponieważ wspomnienia związane z tym miejscem pozostaną w naszej pamięci na bardzo długo.

Miejscem, które z pewnością warto zobaczyć, wypoczywając w Marilleva Folgarida jest Family Park Daolasa. To miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, w którym duży nacisk położony jest na przestrzeganie norm bezpieczeństwa. To wspaniały plac zabaw, który zlokalizowano na wysokości aż 2000 metrów nad poziomem morza. Znalazły się w nim:

 • stok idealny dla początkujących;
 • cztery przenośniki taśmowe;
 • zimowy plac zabaw.

Zadbano również o inne rozrywki, czyniąc z tego miejsca prawdziwą krainę zimowej zabawy.

Na uwagę zasługuje również Family Park Folgarida, który stworzono z myślą o grach oraz zabawach na śniegu – świetnie będą bawić się tu nie tylko dzieci, ale również dorośli. Park usytuowany jest w miejscu mocno nasłonecznionym, podziwiać można z niego piękne widoki. Warto dodać, że w parku pracuje personel zajmujący się animacjami. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja pociecha zostanie skutecznie wciągnięta do wspaniałej zabawy. Miejsce to świetnie sprawdza się również w przypadku dzieci, które dopiero będą uczyć się jazdy na nartach. Działają tutaj:

 • dwie bieżnie;
 • wyciągi orczykowe;
 • wyciąg krzesełkowy.

Ogromną atrakcją dla najmłodszych jest tor zjazdowy, po którym można zjeżdżać, korzystając z dmuchanych opon.

Zima w Marilleva - Folgarida

Folgarida Marilleva położone w słynnej Val Di Sole (Dolinie Słońca) to miejsce, w którym zachowają się wszyscy miłośnicy sportów zimowych. Obecnie jest to jeden z najlepiej rozwiniętych kurortów narciarskich w całym Trydencie. Najbardziej znaczącym elementem całego kompleksu jest oczywiście stacja narciarska Marilleva, na którą składają się dwa poziomy. Pierwszy znajduje się na wysokości 1400 metrów nad poziomem morza. To właśnie z tego miejsca prowadzą najbardziej popularne trasy narciarskie. Druga stacja znajduje się na wysokości 900 metrów nad poziomem morza. Jeśli zdecydujesz się spędzić zimowy urlop właśnie tutaj, będziesz mógł korzystać z około 120 kilometrów tras zjazdowych, które charakteryzują się różnym poziomem trudności. Działają tutaj aż 44 wyciągi narciarskie. Wszystko to sprawia, że jest to doskonałe miejsce na zimowy wypoczynek połączony z białym szaleństwem.

Położona w obrębie słynnej Doliny Słońca Marilleva to spełnienie marzeń na zimowy wyjazd dla wielu miłośników białego szaleństwa. Jak sama nazwa wskazuje, region Val di Sole wyróżnia się bardzo dużą ilością słonecznych dni w roku, co jeszcze bardziej podkreśla urodę alpejskich gór. Pomimo sporego nasłonecznienia, śniegu w kurorcie nie brakuje, a wręcz przeciwnie – region odznacza się także jednymi z najobfitszych opadów śniegu w całych Alpach.

Przebywający tu na nartach lub snowboardzie turyści mogą liczyć na niemal nieograniczony i niezwykle różnorodny wybór hoteli, no i oczywiście tras. Bezpośrednie połączenie Marillevy z Madonna di Campiglio i Pinzolo tworzy imponującą karuzelę narciarską, stanowiącą sieć blisko 150 km tras. Sama stacja narciarska Marilleva dzieli się natomiast na dwa ośrodki zależne od wysokości: Marillevę 1400 i Marillevę 900. Same trasy zjazdowe zlokalizowane są zaś na wysokości od 900 do 2180 m n.p.m.

Ferie w Marilleva – Folgarida

Zarówno Folgarida, jak i Marilleva we Włoszech to miejsca idealne na ferie zimowe. Kompleks dysponuje trasami narciarskimi oznaczonymi jako niebieskie, czerwone i czarne, co oznacza zróżnicowanie poziomu trudności. Dzięki temu region ten to świetny wybór bez względu na to, czy jesteś początkującym narciarzem czy posiadasz już naprawdę duże umiejętności. Warto pamiętać, że dostępny jest tu rozszerzony skipass, który swoim zasięgiem obejmuje również cieszący się dużą popularnością inny kurort narciarski – Madonnę di Campiglio. Tutejsze trasy narciarskie są oświetlone, co sprawia, że szusować po stokach można nawet wtedy, kiedy zapadnie zmrok.

Region ten to doskonały wybór na zimowe ferie bez względu na to, czy zamierzasz spędzić je solo, wybierasz się z drugą połówką, czy planujesz rodzinny wyjazd. Zadbano, aby dostępne były tu zarówno trudne trasy dostarczające ogromnych emocji, jak i ośle łączki, na których jazdy mogą uczyć się najmłodsi.

Jakie wycieczki fakultatywne organizowane są w Marilleva – Folgarida?

Jeśli naprawdę dobrze jeździsz na nartach, a jednocześnie lubisz czuć przypływ adrenaliny, możesz zdecydować się na narciarską wycieczkę fakultatywną poza wyznaczone trasy. Skitouring to zyskujący coraz większą popularność sport, którego samodzielne uprawianie wymaga jednak dużej wiedzy i umiejętności oceny zagrożenia lawinowego. Stawiając na wycieczkę fakultatywną z przewodnikiem, zaznacz zupełnie innego rodzaju narciarstwa, a jednocześnie będziesz bezpieczny.

Wyjazd do Marivelly

Bogata oferta zakwaterowania, rozbudowana infrastruktura i nowoczesne rozwiązania. Niezwykle rozwinięte zaplecze turystyczne dba o komfort przebywających tu narciarzy i jest kolejnym powodem, dla którego wyjazdy narciarskie do Marillevy są tak popularne. 24 wyciągi narciarskie zostały tak zaprojektowane, aby prosto spod drzwi hotelu można było udać się na ośnieżony stok. Na samych trasach zjazdowych również zostały wprowadzone pewne udogodnienia. Naśnieżanie stoków wspomagane jest w razie potrzeby przez armatki śnieżne, a wieczorami zjazdy oświetlają reflektory.

W ośrodku Folgarida-Marilleva zadbano również o to, aby każdy narciarz znalazł coś dla siebie. Spośród 63 km tras 47% to zjazdy dla początkujących. 40% tras przeznaczono dla średniozaawansowanych narciarzy, a 13% zjazdów to czarne trasy dostosowane dla lubiących adrenalinę, doświadczonych narciarzy.

Marilleva to również doskonała opcja na zimowy wypad dla rodzin z dziećmi. W kurorcie znajdziemy m.in. szkółki narciarskie, przedszkola oraz Marillandię, czyli wspaniały park śnieżny oferujący najmłodszym moc atrakcji i lekcje nauki na nartach podczas ferii zimowych. Bogaty zestaw apres-ski, szeroki wachlarz usług oraz wielka dbałość o klienta sprawią zaś, że dopieszczeni poczują się także rodzice.

Hotele w Marilleva – Folgarida

Zarówno Marilleva, jak i Folgarida to miejsca, w których nie brakuje stojących na naprawdę wysokim poziomie miejsc noclegowych. Hotele Marilleva – Folgarida zapewniają komfortowy wypoczynek zarówno latem, jak i zimą. Do tych, na które warto postawić zalicza się między innymi Hotel Park Hotel Folgarida. Zaledwie nieco ponad kilometr dzieli hotel od centrum Folgaridy. Plusem obiektu jest świetnie zorganizowana strefa wellness, która obejmuje między innymi kryty basen. Godny polecenia jest również Hotel Holiday, który dysponuje między innymi ogrzewaną narciarnią, a także świetnie wyposażonym centrum wellness, które obejmuje:

 • saunę;
 • łaźnię turecką;
 • jacuzzi;
 • siłownię.

Marilleva/Folgarida - Najlepiej ocenione hotele

Park Hotel Folgarida

Włochy, Marilleva/Folgarida, Folgarida

Ocena 4,8 / 5

od 1 044 za osobę

Alaska

Alaska

Ocena: 3/5

Włochy, Marilleva/Folgarida, Folgarida

od 3 623 za osobę

Annamaria

Annamaria

Ocena: 3/5

Włochy, Marilleva/Folgarida, Dimaro

od 1 747 za osobę

Almazzago

Almazzago

Ocena: 3/5

Włochy, Marilleva/Folgarida, Commezzadura

od 1 241 za osobę

Benny Bio

Benny Bio

Ocena: 3/5

Włochy, Marilleva/Folgarida, Commezzadura

od 1 358 za osobę

Marilleva/Folgarida - Najczęściej kupowane hotele

Park Hotel Folgarida

Włochy, Marilleva/Folgarida, Folgarida

Ocena 4,8 / 5

od 1 044 za osobę

Garden

Garden

Ocena: 3/5

Włochy, Marilleva/Folgarida, Marilleva 900

od 1 975 za osobę

Alaska

Alaska

Ocena: 3/5

Włochy, Marilleva/Folgarida, Folgarida

od 3 623 za osobę

Annamaria

Annamaria

Ocena: 3/5

Włochy, Marilleva/Folgarida, Dimaro

od 1 747 za osobę

Almazzago

Almazzago

Ocena: 3/5

Włochy, Marilleva/Folgarida, Commezzadura

od 1 241 za osobę

Marilleva/Folgarida – hotele z najlepszymi opiniami

Agnieszka Gisges-Braun

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 23.3. - 30.3.2024 Oceniono: Kwiecień 2024

Park Hotel Folgarida Ocena: 4/5 Włochy, Marilleva/Folgarida

Fantastyczny, relaksujacy pobyt pelen atrakcji

Fantastyczny, relaksujacy pobyt pelen atrakcji

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Roman M.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 24.2. - 2.3.2024 Oceniono: Marzec 2024

Park Hotel Folgarida Ocena: 4/5 Włochy, Marilleva/Folgarida

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Marilleva/Folgarida – Hotele z opiniami

Marilleva/Folgarida - Ostatnio kupione hotele

Park Hotel Folgarida

Włochy, Marilleva/Folgarida, Folgarida

Ocena 4,8 / 5

od 1 044 za osobę

Park Bellevue

Park Bellevue

Ocena: 3/5

Włochy, Marilleva/Folgarida, Dimaro

od 909 za osobę

Renzi

Renzi

Ocena: 3/5

Włochy, Marilleva/Folgarida, Folgarida

od 997 za osobę

Włochy, Marilleva/Folgarida, Marilleva 1400

od 589 za osobę

Monclassico

Monclassico

Ocena: 3/5

Włochy, Marilleva/Folgarida, Monclassico

od 944 za osobę

Folgarida

Folgarida

Ocena: 3/5

Włochy, Marilleva/Folgarida, Folgarida

od 1 143 za osobę

Almazzago

Almazzago

Ocena: 3/5

Włochy, Marilleva/Folgarida, Commezzadura

od 1 241 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Poradnik turystyczny - Folgarida – Marilleva

Jeśli myślisz o zimowym wypoczynku właśnie tutaj, pamiętaj, że najlepsze warunki do uprawiania narciarstwa panują od grudnia aż do lutego. To oznacza, że masz duży wybór, jeśli chodzi o termin. Z uwagi na dogodne położenie sezon zaczyna się tu jednak już w listopadzie i kończy się dopiero na wiosnę. Jeżeli zaliczasz się do osób, które lubią niskie temperatury, wybierz się tu w styczniu – to właśnie w tym miesiącu jest tu bowiem najzimniej. Jednocześnie pamiętaj, że w tym terminie brak śniegu na ogół nie jest problemem – nawet jeśli natura spłata figla, można sięgnąć po armatki śnieżne. Wszystko to sprawia, że narty w Marilleva – Folgarida naprawdę się udadzą. Pogoda w Folgarida – Marilleva w zimie Cię nie zawiedzie.

Lato w Marilleva – Folgarida

Wprawdzie Marilleva i Folgarida są znane głównie z doskonale przygotowanych stoków narciarskich, nie oznacza to, że nie można spędzić tu udanego urlopu również latem. Region ten polecamy szczególnie miłośnikom pieszych wędrówek. Wśród tras pieszych cieszących się dużą popularnością znajduje się ta, która łączy obie miejscowości. Ma ona nieco ponad 20 kilometrów i jest odpowiednia dla zaawansowanych miłośników trekkingu. Kiedy Twoje umiejętności pozostawiają wiele do życzenia, nie masz zbyt dobrej kondycji, nie musisz się martwić – wytyczono tu również zdecydowanie krótsze trasy, których długość dochodzi do 5 kilometrów. Wybierając się tutaj na urlop, pamiętaj, że szlaki są naprawdę wyraźnie oznaczone, co znacznie ułatwia wędrówkę. Jak widać, wyjazd do Włoch w te rejony może być udany nie tylko zimą.

Co zjeść w Marilleva – Folgarida?

Wypoczywając w Marilleva – Folgarida, warto skosztować miejscowych specjałów. Kuchnia włoska uznawana jest za jedną z najlepszych i ma naprawdę wiele do zaoferowania. Skosztować warto oczywiście pizzy, bez której trudno wyobrazić sobie wypoczynek we Włoszech. Nie można jednak zapomnieć również o innych daniach. W tej części Italii królują przede wszystkim potrawy dostarczające solidnej porcji energii. To oznacza, że zjeść można tu między innymi pyszne gnocchi. Wyjątkowo lubiane przez turystów są te serwowane ze szpinakiem. Smakiem zachwycają również gnocchi chlebowe, czyli gnocchi di pane. Serwuje się je często z sosem albo śmietanowym, albo serowym.

Jeśli uwielbiasz desery, pamiętaj, aby podczas wypoczynku w tej części Włoch skosztować strudla. Ten kojarzący się nam głównie z Austrią wypiek przygotowywany jest tutaj z jabłkami, gruszkami, czekoladą. Ciekawostką jest fakt, że serwowany jest nie tylko na słodko, ale również słono. Farsz przygotowany może być między innymi ze szpinaku i ricotty.

Białe szaleństwo to sport, który w Polsce ma wielu fanów. Niestety, o dobre warunki na stokach w naszym kraju coraz trudniej. Jeśli chcesz mieć pewność, że śniegu nie zabraknie, zależy Ci na udanym wypoczynku z wysokimi górami w tle, szukasz miejsca ze świetną bazą noclegową, Marilleva i Folgarida to świetny wybór.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 22 °C w nocy 8 °C

 • Temperatura wody °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Poniedziałek 25 °C w nocy 10 °C

 • Wtorek 25 °C w nocy 12 °C

 • Środa 24 °C w nocy 11 °C

 • Czwartek 22 °C w nocy 9 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty -2 °C

 • Luty Lut -2 °C

 • Marzec Mar °C

 • Kwiecień Kwi 2 °C

 • Maj Maj 8 °C

 • Czerwiec Cze 12 °C

 • Lipiec Lip 15 °C

 • Sierpień Sie 14 °C

 • Wrzesień Wrz 9 °C

 • Październik Paź 6 °C

 • Listopad Lis °C

 • Grudzień Gru -2 °C

Przydatne informacje