Capri

Capri, leżąca w Zatoce Neapolitańskiej, jest nie tylko jedną z najpiękniejszych wysp Włoch, ale i całej Europy. Powstała w wyniku odłączenia się części lądu od półwyspu Sorrento. Co roku przyciąga do siebie ogromną liczbę turystów z całego świata. Co warto zobaczyć na Capri? Jakie atrakcje wyspa oferuje przybywającym gościom?

Capri na wakacje – co zobaczyć?

W starożytności wyspa odgrywała bardzo ważną rolę – była bazą handlową dla Greków i Fenicjan. Następnie władało nią Imperium Rzymskie. W X wieku naszej ery została otoczona murami obronnymi i zyskała miano strategicznego portu. Na Capri można więc szukać ciekawych zabytków, które pamiętają jeszcze te czasy. Dla turystów jest to przede wszystkim przepiękna, egzotyczna wyspa, gdzie krajobrazy z licznych punktów widokowych po prostu zapierają dech w piersiach.

Jest tu wszystko, czego przyjezdni oczekują od turystycznego raju. Urozmaicone wybrzeże, ciepłe morze, formacje skalne czy ukryte jaskinie. W miastach – Capri i Anacapri – znajdują się z kolei zabytki i ciekawe atrakcje innego rodzaju.

Capri – atrakcje

Będąc na wyspie, warto wybrać się przede wszystkim do miasta Capri, gdzie znajduje się najwięcej zabytków na wyspie. Można tam dotrzeć kolejką linową Funicular, której końcowa stacja jest na głównym placu Piazza Umberto I (nazywany też Piazzettą). Atrakcją są również Ogrody Augusta – Giardini di Augusto, skąd widoczna jest kręta, zabytkowa, brukowana droga Via Krupp. Nieopodal miasteczka znajduje się port Marina Piccola, zbudowany w miejscu, w którym niegdyś istniał rzymski port. Jest tu też „Skała Syren”.

Z miasteczka Capri można wybrać się na szlaki turystyczne, np. na górę Monte Tiberio, gdzie znajdują się ruiny Villa Jovis i znakomity punkt widokowy na wyspę. Drugi bliski szlak spacerowy wiedzie do jaskini Grotta di Matermania. Tuż obok znajduje się ścieżka wiodąca do miejsca, z którego roztacza się krajobraz z Naturalnym Łukiem Triumfalnym – Arco Naturale. Warto także zobaczyć widok na inny brzeg wyspy z formacją skalną Faraglioni.

Drugim ośrodkiem miejskim na Capri jest miasteczko Anacapri, obok góry Monte Solaro. Rozpościera się z niej piękny widok na okolicę wraz z półwyspem Sorrento. Na górę można wjechać specjalną kolejką linową. W Anacapri jest piękny barokowy kościół Michała Archanioła, który stoi na placu San Nicola. Został wybudowany w 1719 roku. Na jego posadzce znajduje się malowidło prezentujące scenę biblijną – wygnanie Ewy i Adama z Raju.

Capri – plaże

Na wyspie znajduje się co najmniej kilka plaż i miejsc, w których można wypoczywać. Jednak nie są długie, szerokie i piaszczyste. Największa znajduje się w Marina Grande i jest kamienisto-żwirowa. Plażować można też w niewielkich zatoczkach w Marina Piccola. Jest jeszcze kilka niewielkich plaż w pobliżu Lazurowej Groty. Bezpłatnym fragmentem jest Gradola, ale właściwie jest to po prostu skalisty odcinek wybrzeża.

Capri – jakie wycieczki fakultatywne organizowane są na Capri?

Podczas pobytu na wakacjach czy na krótkiej wycieczce można skorzystać z oferty licznych wyjazdów. Są one organizowane przez polskie i lokalne biura podróży. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by samodzielnie je zaplanować, w czym pomocny może okazać się nasz przewodnik po Capri. Tymczasem można zapoznać się z propozycjami wycieczek po wyspie:

 • Rejs wokół Capri – wycieczka morska pozwala na zobaczenie tej urokliwej wyspy z zupełnie innej strony. Można wypoczywać na pokładzie statku, podziwiać widoki, ale i zobaczyć np. Lazurową Grotę, gdzie planowany jest postój i czas na kąpiele.
 • Błękitna Grota – „Grotta Azzurra”, czyli właśnie Błękitna czy Lazurowa Grota, to jedna z największych atrakcji turystycznych na wyspie. W dawnych czasach grota była uznawana za zaczarowaną, zamieszkałą przez czarownice i potwory. Wycieczka łączona jest z wizytą w ruinach rzymskiej Villi Gradola.
 • Ogrody Augusta i Capri – pozwala na zobaczenie z punktu widokowego panoramy Monte Solero, Monte Tiberio i zatoki Marina Picola. Turyści odpoczywają w Ogrodach Augusta, a następnie udają się do centrum Capri na plac Piazzetta.

Hotele na Capri

W zależności od dokonanego wyboru można zatrzymać się w hotelach w miasteczku Capri lub Anacapri. W Capri to np. czterogwiazdkowy obiekt Weber Ambassador albo Capri Tiberio Palace. Natomiast w Anacapri godne polecenia są trzygwiazdkowy Biancamaria czy czterogwiazdkowy San Michele.

Wakacje z dziećmi na Capri

Ta niewielka wyspa może być celem wakacyjnych podróży wraz z dziećmi. Warto jednak zadbać, by wybrany hotel na Capri miał udogodnienia dla najmłodszych. Dobrze by było, gdyby znajdował się niedaleko morza, bez konieczności pokonywania dziesiątek schodów na plażę. Pamiętać trzeba też, że na Capri nie ma zbyt wielu plaż.

Wczasy na Capri – oferta cenowa

Za 3-dniowy pobyt na tej pięknej wyspie poza sezonem wakacyjnym, w październiku, w hotelu 4-gwiazdkowym zapewniającym śniadania, zapłacimy od 2700 zł od osoby. Za wypoczynek we wrześniu, gdzie w ofercie jest pobyt 4-dniowy w hotelu trzygwiazdkowym ze śniadaniem, trzeba zapłacić od 3000 zł wzwyż. Taniej może być, jeśli wybierze się oferty first minute na Capri – czyli z rezerwacją i wpłatą zaliczki na długo przed planowanym wylotem. Innym sposobem na promocję jest zakup na ostatnią chwilę – w ramach last minute na Capri.

Uwaga: podane ceny są orientacyjne.

Capri - Najlepiej ocenione hotele

Biancamaria

Biancamaria

Ocena: 3/5

Włochy, Capri, Anacapri

od 2 126 za osobę

San Michele

San Michele

Ocena: 4/5

Włochy, Capri, Anacapri

od 1 871 za osobę

Atrakcje i ciekawe miejsca

Villa Jovis

Villa Jovis

Tłumaczona jako Willa Jowisza, zbudowana w pierwszym wieku p.n.e. i wybrana na główną rezydencję rzymskiego cesarza Tyberiusza między 27 a 37 rokiem n.e. Willa znajduje się na odległej i stosunkowo niedostępnej części wyspy Capri, co mogło zapewnić cesarzowi dobrą ochronę przed światem zewnętrznym. Cały budynek, który charakteryzuje się zlepkiem różnych sekcji, pomieszczeń, przejść i korytarzy, zajmuje powierzchnię aż 7 000 m2, którą dodatkowo powiększają rozległe ogrody. Ze swoimi wystawnymi pokojami, spa i obserwatorium astronomicznym, Villa Jovis była w swoich czasach miejscem prawdziwego luksusu.

Architektura Budynki historyczne
Villa Malaparte

Villa Malaparte

Villa Malaparte, zbudowana około 1937 roku, znajduje się we wschodniej części wyspy Capri. Architektem tego budynku jest Aldaberto Libera, którego praca została odrzucona przez zleceniodawcę, włoskiego dziennikarza Curzio Malaparte, który dokończył willę według własnego gustu. Dziś budynek ten jest jednym z najbardziej uderzających przykładów typowej włoskiej architektury nowoczesnej. Wygląd Villi Malaparte jest naprawdę wyjątkowy: jest to typowy blok w czerwonym kolorze, z piramidalną klatką schodową wznoszącą się po jednej stronie na taras na dachu, pośrodku którego znajduje się tylko wysoka biała, zakrzywiona ściana, z której rozciąga się wspaniały widok na skaliste wybrzeże wyspy.

Architektura
Arco Naturale (Łuk Naturalny)

Arco Naturale (Łuk Naturalny)

Ta wyjątkowa formacja skalna z okresu paleolitu jest jedyną pozostałością po niegdyś ogromnej podziemnej jamie, która została zniszczona przez osuwisko. Łuk, który jest naturalnym mostem pomiędzy dwoma skalnymi filarami, ma 12 metrów szerokości, a jego najwyższy punkt znajduje się aż 18 metrów nad ziemią. Arco Naturale znajduje się na końcu pięknego szlaku turystycznego Pizzolungo. Z łuku rozciąga się wspaniały widok na wybrzeże, które - w połączeniu z tą formacją skalną - jest niezwykle fotogenicznym miejscem.

Natura Parki / Ogrody / Rezerwaty Atrakcje przyrodnicze

Capri - Najczęściej kupowane hotele

Biancamaria

Biancamaria

Ocena: 3/5

Włochy, Capri, Anacapri

od 2 126 za osobę

San Michele

San Michele

Ocena: 4/5

Włochy, Capri, Anacapri

od 1 871 za osobę

Capri – hotele z najlepszymi opiniami

Marcel J.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.sk) Data pobytu 16.8. - 19.8.2023 Oceniono: Sierpień 2023

San Michele Ocena: 4/5 Włochy, Capri

???? Super

???? Super

Zakwaterowanie 4,8 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Capri – Hotele z opiniami

Capri - Ostatnio kupione hotele

Bellavista

Ocena: 3/5

Włochy, Capri, Anacapri

od 1 664 za osobę

San Michele

San Michele

Ocena: 4/5

Włochy, Capri, Anacapri

od 1 871 za osobę

Biancamaria

Biancamaria

Ocena: 3/5

Włochy, Capri, Anacapri

od 2 126 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Capri - mapa

Poradnik turystyczny – Capri

Wyspa słynie z zapierających dech w piersiach widoków, ale i z tego, że jest to luksusowy kierunek wakacyjny. Co warto o niej wiedzieć?

Ile trwa lot na Capri?

Podróż wymaga połączenia co najmniej dwóch środków transportu. Po pierwsze jest to samolot, który najczęściej ląduje w Neapolu. Z polskich lotnisk lot trwa nieco ponad 2 godziny. Później turyści przesiadają się na prom, który dopływa do Capri.

Jaka waluta obowiązuje na Capri?

Obowiązującą walutą na Capri jest euro.

Jakich cen można się spodziewać we Włoszech?

Obiegowa opinia wskazuje, że to piękna, ale i bardzo drogą wyspą. Nieliczni mogą sobie zatem pozwolić na opcję all inclusive. Większość turystów zainteresuje się więc tym, jakie są orientacyjne ceny na Capri:

 • lody Cornetto 8 sztuk – 4,49 euro,
 • piwo Tuborg 660 ml – 0,89 euro,
 • passata Mutti 700 g – 0,89 euro,
 • mleko 1 l – 0,85 euro,
 • Nutella 950 g – 5,49 euro,
 • Coca-Cola 4 x 1,35 l – 4,69 euro,
 • arbuz 1 kg – 0,99 euro,
 • brzoskwinie 1 kg – 1,99 euro,
 • ogórek zielony 1 kg – 1,49 euro,
 • szynka 100 g – 1,79 euro,
 • wypożyczenie skutera na 1 dzień – 50-65 euro.

Jaki transport wybrać na Capri?

Najwygodniej można przemieszczać się z wykorzystaniem wynajętego motocykla lub skutera. Warto wypożyczyć auto lub skorzystać z komunikacji publicznej świadczonej przez wygodne autobusy. Prócz tego działa kolejka linowa Funicular. Wyspa jest na tyle niewielka, że można po niej po prostu spacerować.

Co oferuje lokalna kuchnia na Capri?

Wycieczka czy wczasy mogą stać się okazją do spróbowania tutejszych potraw, jak sałatka caprese, czyli sałatka z Capri, robiona ze świeżych składników. Została nazwana na cześć wyspy, a powstaje na bazie pomidorów Sorrento, mozzarelli bawolej i świeżo zebranej bazylii – wszystko okraszone oliwą z oliwek z dodatkiem soli. Przysmakiem są też ravioli capresi – pierożki, zwykle wypełnione świeżym serem caciotta i Parmigiano Reggiano. Podawane są z masłem i szałwią lub ze świeżym sosem pomidorowym.

Pogoda na Capri – kiedy najlepszy czas na wczasy?

Na wyspę najlepiej jechać w maju czy w czerwcu albo tuż po wakacjach – we wrześniu czy październiku. Temperatura jest wówczas przyjemna – w okolicy 20-25 stopni Celsjusza, a przy tym nie jest zbyt upalnie. Lipiec i sierpień to miesiące, kiedy na Capri jest najcieplej – w dzień nawet 30 stopni Celsjusza w cieniu, a w nocy nawet 28 stopni.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 9 °C w nocy 4 °C

 • Temperatura wody °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Czwartek 10 °C w nocy 0 °C

 • Piątek 10 °C w nocy -1 °C

 • Sobota 12 °C w nocy 1 °C

 • Niedziela 15 °C w nocy 2 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty -2 °C

 • Luty Lut -2 °C

 • Marzec Mar °C

 • Kwiecień Kwi 2 °C

 • Maj Maj 8 °C

 • Czerwiec Cze 12 °C

 • Lipiec Lip 15 °C

 • Sierpień Sie 14 °C

 • Wrzesień Wrz 9 °C

 • Październik Paź 6 °C

 • Listopad Lis °C

 • Grudzień Gru -2 °C

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Przydatne informacje