• Przed wylotem wymagany negatywny wynik testu PCR (wykonany maks. 72h przed wylotem)
 • Zwolnione z testu są osoby zaszczepione pełną dawką (więcej niż 14 dni od daty podania ostatniej dawki) oraz dzieci poniżej 12 r.ż.. Zaświadczenia należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub aplikacji mObywatel.
 • Wymagane wypełnienie elektronicznego formularza wjazdowego na stronie app.e7mi.tn/language i posiadanie kodu QR (1 uczestnik = 1 formularz i kod QR)
 • Wymagane wypełnienie, wydrukowanie i zabranie ze sobą na lotnisko deklaracji zdrowiaPOBIERZ TUTAJ
 • Wymagane wypełnienie, wydrukowanie i zabranie ze sobą na lotnisko potwierdzenia polityki COVID-19 POBIERZ TUTAJ
 • Wymagane posiadanie na lotnisku w Polsce wydrukowanych voucherów do hotelu (ważnych przez cały okres pobytu w Tunezji) oraz biletów lotniczych
 • Powrót do Polski
   Powrót do Polski
   • Obowiązuje 14-dniowa kwarantanna dla powracających do Polski transportem zorganizowanym. Z obowiązku zwalnia negatywny wynik testu PCR wykonany po 8 dniach od powrotu, zaświadczenie o pełnym szczepieniu (od którego upłynęło min. 14 dni) lub przebyciu izolacji/hospitalizacji spowodowanej COVID-19 nie później niż 6 miesięcy przed przekroczeniem granicy RP. Obowiązek nie dotyczy dzieci poniżej 12 r.ż. będących pod opieką zaszczepionych lub ozdrowieńców.
   • Obowiązek wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp
   • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

Wakacje w Zarzis

Słoneczna Tunezja to wymarzona destynacja dla podróżnych spragnionych pięknej pogody. Jednym z chętniej odwiedzanych kurortów jest Zarzis, który przyciąga pięknymi krajobrazami, rozłożystymi plażami i doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną.

Malownicze Zarzis na wczasy

Ta malownicza miejscowość usytuowana jest na południowym wybrzeżu Tunezji, niedaleko granicy z Libią. Brzegi Zarzis oblewane są przez wody Morza Śródziemnego, znajdziemy tam tylko piaszczyste plaże, na których czeka wiele różnorodnych atrakcji turystycznych. Historia miasta sięga czasów starożytnych, niestety nie zachowały się żadne budowle pochodzące z tamtego okresu. Jednak podróżni spędzający wakacje w Zarzis mogą podziwiać ciekawe zabytki architektoniczne w ramach wycieczki po okolicy.

Miasto jest dobrą bazą wypadową na Wyspę Dżerbę, na której można znaleźć m.in. najstarszą synagogę w północnej Afryce - Al-Ghariba. Samo Zarzis w przeszłości było zamieszkałe przez największą diasporę Żydowską w tej części świata. Warto zawitać też do pobliskiej wioski Medenine, w której można obecnie podziwiać wspaniałe, piękne spichlerze, znane z filmów z serii Gwiezdne Wojny.

Atrakcje wybrzeża, sporty wodne i ciekawe miejsca w Zarzis

Na turystów spędzających wczasy w Zarzis najwięcej atrakcji czeka na wybrzeżu, przy którym przeważnie usytuowane są tanie hotele. Dzięki temu podróżni mogą bezpośrednio na plaży korzystać z licznych udogodnień, które oferują im poszczególne placówki. Bez problemu wypożyczymy tam wygodny leżak z parasolem, który ochroni nas przed intensywnym słońcem.

Bezpośrednio przy wybrzeżu funkcjonują bary i lokale gastronomiczne, w których można zamówić orzeźwiającego drinka lub smakowity posiłek. Plaże Zarzis polecają się też osobom lubiącym spędzać wakacje w sposób aktywny. W mieście dostępne są wypożyczalnie sprzętu sportowego, w których znajdziemy kajaki, rowery wodne i wiele innych. Na wybrzeżu panują bardzo dobre warunki do kite czy windsurfingu, a to dzięki delikatnej bryzie, która owiewa tamtejsze tereny. Poza tym w regionie popularnością cieszy się też nurkowanie, zarówno głębinowe, jak i w formie snorkelingiu.

Po zejściu z plaży warto przejść się do medyny, najstarszej części miasta. Można tam znaleźć m.in. typowy, arabski targ, na którym dostępne są ciekawe pamiątki, a także duży wybór lokalnych warzyw i owoców. Poza tym warto też zwiedzić Wielki Meczet, który otwarty jest dla turystów w czasie wolnym od obrzędów religijnych.

Zarzis - Najlepiej ocenione hotele

Zarzis - Najczęściej kupowane hotele

Opinie o hotelach

Eleonora S. Wrzesień 2020

Data pobytu: 22.8. - 6.9.2020

Ocena 5,0/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (2)

Jerzy Luty 2020

Data pobytu: 4.1. - 11.1.2020

Ocena 5,0/5
Większość opinii o tym hotelu się potwierdziła. Nie potwierdzam opinii które mówiły o jakiś robakach czy larwach w jedzeniu. Wszyscy w hotelu traktowa
Całkowita ocena

Większość opinii o tym hotelu się potwierdziła. Nie potwierdzam opinii które mówiły o jakiś robakach czy larwach w jedzeniu. Wszyscy w hotelu traktowani są jednakowo bez względu na to jaki mają paszport. Trudno się dziwić, że obsługa tańczy wokół starszych z Niemiec czy Francji, kiedy staruszkowie przy każdej okazji wpychają im drobne do kieszeni. To normalne. Jedzenie bardzo dobre i pod dostatkiem, napoje ,alkohol, woda mineralna dostępne cały czas.Najważniejsze to pogoda i ta własnie była. Nikt nie napisał o plaży, a ja chciałem wiedzieć . Zatem piszę ,że plaża bardzo długa i bezpieczna. Można spacerować do woli. Wyjazd był o wiele tańszy jak do Egiptu i nie odbiegał standardem. Wiem bo byłem kilkakrotnie w obu krajach.Animatorzy robią co mogą i czasami różnie to wychodzi ale nie było źle. Też kleją się do staruszków z wiadomych powodów. Nam to nie przeszkadzało. Nie pojechaliśmy tam zawierać przyjaźni z obsługą i animatorami ale po to aby wypocząć. Polacy mają to do siebie, że zaraz zawiązują wielkie przyjaźnie z kelnerami, animatorami i wszyscy oni są już kolegami. Na odjeździe oczywiście płaczą bo trzeba się rozstać. To już takie moje spostrzeżenie na koniec. Pozdrawiam.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Żaneta W. Październik 2021

Data pobytu: 23.9. - 30.9.2021

Ocena 4,6/5
Czysty hotel, miła obsługa. Idealne miejsce na odpoczynek.
Całkowita ocena

Czysty hotel, miła obsługa. Idealne miejsce na odpoczynek.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 3,5/5

Okolica 4,5/5

Cena 5,0/5

Zakwaterowanie
Pokoje czyste, sprzątane w każdy dzień. Miła obsługa.

Wyżywienie
Dobre.

Obsługa w hotelu
Zadowalające.

Plaża
Blisko hotelu. Leżaki dostępne dla osób przebywających w hotelu.

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Anonim Październik 2021

Data pobytu: 1.8. - 12.8.2021

Ocena 2,1/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 3,8/5

Wyżywienie 0,5/5

Okolica 0,5/5

Cena 2,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Rafał Gruszczyński Sierpień 2021

Data pobytu: 5.8. - 12.8.2021

Ocena 3,0/5
Hotel stary, zmęczony, klimatyczny ale trzeba to lubić. Basen mały. Naczynia stare i brudne. Z daleka wszystko wyglada super z bliska - dramat
Całkowita ocena

Hotel stary, zmęczony, klimatyczny ale trzeba to lubić. Basen mały. Naczynia stare i brudne. Z daleka wszystko wyglada super z bliska - dramat

Zakwaterowanie 2,3/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 3,0/5

Cena 2,5/5

Zakwaterowanie
Klimatyzacja działa słabo.

Wyżywienie
Pyszne

Obsługa w hotelu
Bez szału

Plaża
Piekna. Pomost super. Morze czyszczone.

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (2)

Jacek R. Sierpień 2021

Data pobytu: 1.8. - 12.8.2021

Ocena 4,9/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,8/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Piotr S. Sierpień 2021

Data pobytu: 4.6. - 16.6.2021

Ocena 4,2/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,0/5

Wyżywienie 4,0/5

Okolica 4,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Anonim Październik 2020

Data pobytu: 12.9. - 22.9.2020

Ocena 3,6/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 2,5/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 4,0/5

Cena 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (1)

Zarzis - Ostatnio kupione hotele

Zarzis - pogoda, temperatury, zalecenia przed wyjazdem

Dzięki swemu dogodnemu położeniu Tunezja może się pochwalić wspaniałą pogodą przez większą część roku. Sezon wakacyjny zaczyna się tam z początkiem maja, a kończy w połowie października. Podróżni nastawieni na tanie wakacje powinni rezerwować pobyt w miesiącach skrajnych, wówczas ceny noclegów obniżone są nawet o kilkadziesiąt procent. Polecamy sprawdzić oferty takich biur podróży jak Itaka czy Rainbow.

Można też szukać tanich okazji last minute do Zarzis, które dostępne są także w szczycie sezonu, przypadającym na okres od końca czerwca do początku września. Jednak w miesiącach tych temperatura często przekracza 40 stopni, dlatego osoby wrażliwe powinny unikać tego terminu. Do Tunezji turyści przybywają również zimą, jest to bowiem najlepszy moment dla osób pragnących odwiedzić pustynne tereny kraju.

Podróżni przebywający na terenie tego państwa powinni respektować lokalne obyczaje. Tunezja to kraj muzułmański, dlatego panie powinny unikać zbyt wyzywających strojów, kiedy opuszczają teren hotelu. Dotyczy to szczególnie lokalnych świątyni, które można odwiedzać wyłącznie w ubraniu zakrywającym kolana oraz ramiona. Sytuacja sanitarno-epidemiologiczna kraju jest poprawna, zalecane jest jednak niespożywanie nieprzegotowanej wody, wiąże się to bowiem z ryzykiem wystąpienia problemów gastrologicznych.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje