Wakacje na Tahiti

Tahiti to zjawiskowa wyspa, jedna z największych w całej Polinezji Francuskiej. Można tutaj zrelaksować się na bajecznych plażach, zobaczyć góry wulkaniczne, poznać mieszkańców i tutejszą kulturę. Wakacje na Tahiti to zachwyt nad naturą, malownicze krajobrazy, mnóstwo atrakcji i słońca. To idealny zakątek dla miłośników nurkowania, tych, którzy kochają zwiedzać oraz osób pragnących nacieszyć się ciepłem i pięknem. Tahiti znajduje się niedaleko Ameryki Południowej, a stolicą tej wyspy jest Papeete, którą można odnaleźć na zachodnim wybrzeżu.

Co warto zobaczyć na Tahiti i jak spędzać tutaj czas?

Tahiti to feeria barw kwiatów, egzotycznych drzew i krzewów. Na turystów czekają tutaj takie atrakcje jak podwodne oceanarium z tysiącami niezwykłych gatunków przeróżnych wodnych istot, czy interesujące zabytki. Jednym z nich jest Grobowiec Króla Pomare, który należy do ostatniego króla rządzącego na wyspie oraz do jego całej rodziny.  Co ciekawe grobowiec ten powstał z bloków koralowych. Klejnoty te można także podziwiać w Muzeum Pereł, a w Muzeum Gauguina czekają rzeczy, które należały do jednego z najsłynniejszych francuskich malarzy. Gauguin mieszkał na Tahiti aż przez 12 lat.

Niezwykle urokliwym miejscem jest również punkt widokowy, czyli zatoka, do której przypływały pierwsze statki śmiałków pragnących odkryć nieznane lądy. Można stąd podziwiać wyspę Moorea oraz górę Orohena - najwyższy szczyt w całej Polinezji Francuskiej. Z tego miejsca warto przejść się dalej, by móc zachwycić się wodospadem Faarumai, a także magiczną plażą Arahoho. Ten ostatni zakątek idealnie nadaje się na błogie leniuchowanie i korzystanie z wodnych kąpieli.

Na Tahiti można z powodzeniem uprawiać różnorakie sporty wodne. To idealne miejsce dla miłośników surfowania na falach, jazdy na nartach wodnych czy zwiedzania podwodnych światów. Poza tym także na lądzie znajdzie się coś dla aktywnych. Mnóstwo tutaj bowiem pól golfowych, z których najbardziej znany to Oliver Breaud Golf Course International, a także kortów tenisowych. Cuda natury zachęcają do pieszych górskich wycieczek i spokojnych spacerów w celu poznania wyspy bliżej. Wędrowanie to wspaniały sposób, by podziwiać cuda przyrody i zwyczajnie odpocząć od wszystkich trosk i problemów. 

Tahiti - Najlepiej ocenione hotele

Tahiti - Najczęściej kupowane hotele

Tahiti - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn - nd.: 8:00 - 23:00.

+48 71 771 76 55

Położenie Tahiti - mapa

Klimat i pogoda na Tahiti - kiedy wybrać się tu na wakacje?

Wyspa Tahiti posiada bardzo różnorodną rzeźbę terenu. Podzielona jest ona na dwie części - Tahiti Mała oraz Tahiti Wielka, które oddziela wąski przesmyk. Port lotniczy można tutaj odnaleźć w mieście Faaa, a w północnej części wyspy czekają niezwykle malownicze wodospady. Na Tahiti znajdują się także tak zwane “dmuchające dziury”, czyli Arohoho - coś w rodzaju fontanny, która tryska ze skał.

Tahiti jest pod wpływem klimatu wilgotnego i ciepłego, dzięki czemu można się tutaj cieszyć bujną roślinnością oraz bogatymi widokami. Wysoka temperatura zarówno wody, jak i powietrza występuje tu przez cały rok. To, co może nieco przeszkadzać w wakacjach to opady, których trzeba się spodziewać w porze deszczowej, dlatego też najlepiej wybrać się na Tahiti w miesiącach od maja aż do października

Tahiti to magiczna wyspa. Każdy kto ją odwiedza na długo pozostaje w zachwycie. Plaże niczym z pocztówek, cudowne barwy, mnóstwo atrakcji. Tahiti oczarowuje podróżników z różnych stron świata i pozwala na prawdziwy wypoczynek wśród tropikalnej roślinności i słońca. Marzenie o wakacjach tutaj możesz spełnić już dziś dzięki ofertom biura podróży Ecco Holiday.

Pogoda teraz

 • Temperatura 31 °C w nocy 27 °C

 • Temperatura wody 28 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Sobota 30 °C w nocy 27 °C

 • Niedziela 31 °C w nocy 27 °C

 • Poniedziałek 31 °C w nocy 26 °C

 • Wtorek 29 °C w nocy 26 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 31 °C woda 28 °C

 • Luty Lut 31 °C woda 29 °C

 • Marzec Mar 31 °C woda 29 °C

 • Kwiecień Kwi 31 °C woda 29 °C

 • Maj Maj 30 °C woda 28 °C

 • Czerwiec Cze 29 °C woda 27 °C

 • Lipiec Lip 28 °C woda 26 °C

 • Sierpień Sie 29 °C woda 26 °C

 • Wrzesień Wrz 29 °C woda 26 °C

 • Październik Paź 29 °C woda 26 °C

 • Listopad Lis 30 °C woda 27 °C

 • Grudzień Gru 30 °C woda 28 °C

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Przydatne informacje