Polinezja Francuska

Odległa Polinezja Francuska to niezwykle atrakcyjny region wakacyjny, który cieszy się rosnącą popularnością wśród Polaków. Nic dziwnego, tamtejsze wyspy zapewniają iście rajskie krajobrazy, doskonałe warunki pogodowe i wiele innych atrakcji.

na Polinezji Francuskiej - najlepiej ocenione hotele

Polinezja Francuska

Region ten usytuowany jest we wschodniej części archipelagu Polinezji, na Oceanie Spokojnym, na wschód od Australii. Jak sama nazwa wskazuje, obszar ten jest zależnym terytorium Francji, dzięki temu członkowie Unii Europejskiej mogą odwiedzać go bez specjalnej wizy. Polinezja Francuska podzielona jest na kilka mniejszych archipelagów, do których należą Wyspy Pod Wiatrem, Na Wietrze, Markizy czy Tuamotu.

Najpopularniejsze ośrodki wakacyjne znajdziemy na tym pierwszym archipelagu, w którego skład wchodzi m.in. słynna wyspa Bora Bora czy Tahiti, na której znajduje się stolica Polinezji Francuskiej, Papeete. W XIX wieku na archipelagu tym przebywał wybitny malarz francuski, Paul Gauguin, który właśnie w Polinezji Francuskiej stworzył swoje najsłynniejsze obrazy. Większość tamtejszych wysp zamieszkuje rdzenna ludność polinezyjska, potomkowie europejczyków stanowią mniej niż 10% populacji.


Popularne kurorty i atrakcje turystyczne w Polinezji Francuskiej

Jednym z lepszych miejsc na wakacje w Polinezji jest wyspa Tahiti, która słynie z rajskich krajobrazów i doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych. Do największych miast należy stolica regionu Papeete oraz Faaa, jednak wzdłuż całego wybrzeża można natrafić na pomniejsze kurorty, w których infrastruktura turystyczna jest doskonale rozwinięta.

Podróżni odwiedzający Tahiti najwięcej czasu spędzają na plażach, na których spotkamy egzotyczne parasole do ochrony przed słońcem, a także wypożyczalnie sprzętu sportowego. Nie ma lepszego miejsca niż Polinezja na wypróbowanie swoich sił w surfingu, warto też wybrać się na wyprawę nurkową z instruktorem.

Kolejnym, popularnym punktem na mapie Polinezji Fr. jest wyspa Bora Bora, która nazywana jest Perłą Pacyfiku, ze względu na piękne laguny, które spotkamy tam na każdym kroku. Do jej najpopularniejszych kurortów należą m.in. Tape, Tevairoa oraz Toopua, w każdym z nich znajdziemy wygodne hotele, piękne plaże oraz liczne lokale gastronomiczne. Bora Bora słynie też ze starożytnych świątyń lokalnej ludności, które usytuowane są w wielu częściach wyspy. Każda z nich otoczona jest charakterystycznymi rzeźbami przedstawiającymi żółwie lądowe.

Polinezja Francuska - klimat, ciekawostki i lokalna kuchnia

Ze względu na swoje położenie pośrodku Oceanu Spokojnego, tamtejszy klimat jest niezwykle łagodny, co przekłada się na wysokie temperatury przez cały rok. Jednak przez kilka miesięcy panuje tam pora deszczowa, która często wiąże się z niezwykle gwałtownymi ulewami i trwa od końca października do kwietnia. W pozostałych okresach roku można spokojnie planować wczasy, szczególnie warto polować na wycieczki last minute, idealna opcja na stosunkowo tanie wakacje w rajskiej scenerii!

Pobyt w tak egzotycznym miejscu to najlepsza okazja do zapoznania się z zupełnie inną niż europejska kulturą. Polinezyjczycy to niezwykle przyjaźni i gościnni ludzie, z którymi bez problemu porozumiemy się w języku francuskim oraz angielskim. Warunki sanitarno-epidemiologiczne na Tahiti, Bora Bora i innych wyspach są dobre, dlatego nie trzeba przed wyjazdem tracić czasu na szczepienia przeciwko egzotycznym chorobom.

Jedną z głównych atrakcji całej Polinezji jest lokalna kuchnia, która doskonale smakuje nawet w trakcie największych upałów. Można raczyć się tam niezwykle urozmaiconymi potrawami na bazie owoców morza, ryb, oraz świeżych warzyw i owoców. Na ucztę najlepiej wybrać się do lokalnej restauracji, hotele serwują bowiem bardziej europejskie dania.

Przydatne informacje