Wakacje w październiku 2021

1 - 15 z 1 500 znalezionych ofert na wakacje

Zastanawiasz się, gdzie jechać na wakacje w październiku? Mamy dla Ciebie atrakcyjne propozycje – sprawdź listę kierunków, które przywitają Cię piękną pogodą i zarezerwuj wczasy!

Jedź w październiku na wymarzone wakacje

Coraz więcej Polaków wybiera wczasy jesienią. Nic dziwnego – wakacje poza sezonem to nie tylko atrakcyjna okazja cenowa i możliwość wyboru świetnej oferty last minute, ale często też odpoczynek z dala od tłumów turystów. Co więcej, atrakcyjność ofert pozwala na rezerwację zagranicznego wyjazdu w najlepszych hotelach. Wakacje w październiku to dobry pomysł, szczególnie, że wiele miejsc ciągle cieszy się dobrą pogodą – nie jest już upalnie, ale nadal ciepło i słonecznie.

Popularnością cieszą się bliższe destynacje takie jak Turcja, Egipt, Maroko, Grecja (a w szczególności Kreta, na której lato trwa nieco dłużej), Malta oraz Cypr, ale coraz częściej interesujemy się bardziej odległymi, egzotycznymi zakątkami świata.  Marzy Ci się urlop na Bali, Mauritiusie, a może rajskim Zanzibarze? Zobacz gdzie jest ciepło w październiku i wybierz najlepszą ofertę.

Gdzie lecieć w październiku? Zobacz polecane destynacje

Jeśli nie chcesz jechać daleko, a wciąż pragniesz zasmakować pełni lata wybierz wczasy w Turcji. Pogoda sprzyja plażowaniu, a także zwiedzaniu najlepszych atrakcji. Najcieplej będzie na Riwierze Tureckiej, a nieco chłodniej na Wybrzeżu Egejskim. Październik w Egipcie brzmi również bardzo atrakcyjnie – to kolebka jednej z najstarszych cywilizacji z dobrze zachowanymi zabytkami i bogatą ofertą wypoczynkową dla turystów. Wakacje w Egipcie to także okazja do odkrywania niesamowitego podwodnego świata, a także wypoczynku all inclusive w jednym z najlepszych hoteli.

Wśród pobliskich wysp warta wyróżnienia jest Malta, która otwiera przed turystami morze możliwości – ciekawe zabytki, smaczne jedzenie, wycieczki na piękną Blue Lagoon, a także całodzienne plażowanie. Wakacje w październiku na Krecie to również świetny pomysł, gdyż w tym miejscu lato utrzymuje się nieco dłużej i na pewno będzie ciepło.

Jeśli jesteś fanem wysp, pomyśl o Fuerteventurze, Lanzarote lub Teneryfie. Wyspy Kanaryjskie pozwolą Ci w pełni cieszyć się urlopem dzięki przepięknym krajobrazom, urzekającej naturze i piaszczystym plażom. Marzysz o egzotyce? Odkryj barwną kulturę Bali, rajskie plaże na Mauritiusie i egzotyczny klimat na Zanzibarze.

Gdzie jest ciepło w październiku? Sprawdź, gdzie przywita Cię słońce

Mamy dobrą wiadomość – w większości z wymienionych miejsc w październiku cały czas panuje piękna pogoda! Wyjeżdżając w tym czasie ominiesz męczące upały, a i tak będziesz mógł nacieszyć się słońcem. W Turcji przywitają Cię temperatury w granicach 25 stopni i woda w okolicy 23’. Podobna pogoda będzie w Egipcie, co sprzyja zwiedzaniu i wszelkim aktywnościom. Jeśli planujesz wakacje w Maroko, nastaw się na przyjemne 24 stopnie i odwiedzaj przepiękne zakątki tego kraju.

Urlop na wyspach również zapowiada się bardzo dobrze – najcieplej będzie na Cyprze, gdzie temperatury zbliżają się do 27 stopni, a woda ma 24’. Malta i Kreta nadal cieszą się słońcem, będzie średnio 2-3 stopnie mniej niż na Cyprze, co i tak bardzo dobrze wpasowuje się w wakacyjny klimat. Wyspy Kanaryjskie to pogoda gwarantowana i temperatury ok 25 stopni.

Jeśli marzysz o bardziej upalnym klimacie wybierz jeden z egzotycznych kierunków. Bali to nieustanne ciepło w granicach 30 stopni i niewiele chłodniejsza woda w Oceanie Indyjskim, podobnie będzie na Zanzibarze. Październik na Mauritiusie to bardzo dobry czas na odwiedzenie tej przepięknej wyspy, gdyż występuje niskie ryzyko opadów i możemy liczyć na przyjemne 25 stopni – to wciąż pora sucha, która trwa od maja do listopada.

Sprawdź też gdzie pojechać na wakacje w wrześniu lub listopadzie.

Wyniki wyszukania zostały zawężone rozszerz kryteria wyszukania

Gwarancja najniższej ceny

Zwrot różnicy i 300 zł jeśli znajdziesz taniej. Porównaj i oszczędź!

szczegóły >>