• UWAGA - Przy przelotach z przesiadką lub międzylądowaniem na terytorium USA konieczne jest wypełnienie formularza zezwolenia wjazdu w systemie ESTA www.usa-wiza-esta.pl
 • Kostaryka na wakacje

  Rajskie plaże, bujne lasy tropikalne, malownicze wodospady i niezliczone gatunki roślin i zwierząt. Oszałamiająca feeria barw, dzika przyroda i bajeczne widoki uzależniają tak mocno, że wakacyjna przygoda na Kostaryce mogłaby trwać w nieskończoność.

  Najlepiej ocenione hotele na Kostaryce

  Kostaryka

  Costa Rica, czyli Bogate Wybrzeże to kraj o największej bioróżnorodności na świecie i ojczyzna najszczęśliwszych ludzi. Jedno z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie urzeka niezwykłym bogactwem fauny i flory oraz niesamowicie zróżnicowanym terenem. Niemal jedną czwartą część Kostaryki stanowią parki narodowe i obszary chronione, które koniecznie trzeba zobaczyć spędzając tu wczasy.

  W tej magicznej krainie będziemy mogli zgłębić tajemnicę soczyście zielonych dżungli, wypocząć na rajskich plażach strzeżonych przez palmy kokosowe oraz stanąć oko w oko z dziką przyrodą. Wielobarwne ptaki wprawią nas w zachwyt, woń kwiatów rozbudzi nasze zmysły, a psotne małpki rozbawią do łez.

  Kostaryka to wymarzone miejsce dla poszukiwaczy przygód oraz miłośników rozkosznie ciepłych i turkusowych wód. Mocnych wrażeń podczas wakacji dostarczy zaś towarzystwo aktywnych wulkanów, sporty ekstremalne i trekking po majestatycznych górach. Nic tylko wybrać wymarzony hotel i zaplanować wakacje życia!

  Kostaryce - gdzie wybrać się na wakacje?

  Położona między Oceanem Spokojnym a Morzem Karaibskim Kostaryka, to nie tylko cuda natury, ale i fascynujące miasta oraz cenne zabytki. Najbardziej obleganym kierunkiem podczas wakacji na Bogatym Wybrzeżu jest stołeczne San Jose, uważane za najpiękniejszą stolicę Ameryki Środkowej. Wczasy w Kostaryce koncentrują się ponadto na takich kurortach jak: Puntarenas, Tambor, czy Guanacaste.

  Przechadzając się po gwarnych ulicach San Jose bez trudu natkniemy się barwne bazary i stoiska oraz zabytkowe budynki w stylu wiktoriańskim i eklektycznym. Stolica Kostaryki słynie także z kapitalnych muzeów, takich jak Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Narodowe, czy Muzeum Złota, w którym będziemy mogli zobaczyć imponujące prekolumbijskie skarby.

  Podczas tanich wczasów na Bogatym Wybrzeżu na zwiedzenie czekają aż 32 parki narodowe. Bajeczne rezerwaty Kostaryki skrywają zapierające dech w piersiach zakątki oraz urzekające okazy przyrody. Szmaragdowe jeziora, wspaniałe wodospady, strome klify, barwne rafy koralowe, tętniące życiem dżungle i surowe wulkany to tylko część atrakcji jakie przygotowała dla odkrywców Matka Natura. Dla spragnionych jeszcze większych wrażeń czekają natomiast rejsy na dziewiczą Wyspę Cano i bezludną Wyspę Kokosową.

  Gdzie na wakacje?

  Wybierz kierunek

  Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

  Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

  Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00.

  +48 71 771 76 55

  Mapa Kostaryki

  Kostaryka - pogoda, kiedy wybrać się na wakacje, atrakcje

  Kostaryka leży w strefie klimatu podrównikowego, który stwarza idealne warunki do błogiego wypoczynku. Średnie roczne temperatury oscylują w granicach 26°C, a uciążliwych upałów możemy się tu spodziewać niezwykle rzadko. Należy jednak pamiętać o porze suchej i deszczowej, które występują na Bogatym Wybrzeżu.

  Tanie wakawcje na Kostaryce najlepiej jest więc zaplanować w okresie od grudnia do kwietnia, gdy w obrębie Pacyfiku panuje wyłącznie słoneczna i ciepła pogoda. Wiatry pasatowe przynoszą zaś na wybrzeże karaibskie większe opady deszczu, więc pora sucha trwa tam nieco krócej (od września do października i od lutego do marca).

  Na obu wybrzeżach znajdziemy jednak rajskie plaże, otoczone błękitną laguną. Prócz boskiego wypoczynku i niebiańskich krajobrazów Kostaryka oferuje także uzdrowiskowe hotele i ośrodki takie jak np. gorące źródła Tabacon. Rozkosznie ciepłe wody podgrzane wulkanicznym żarem pozwolą nie tylko zadbać o zdrowie, ale i zaznać relaksu.

  Kostarykę można porównać do Edenu – rajskiego ogrodu, w którym schronienie znalazły najbardziej niezwykłe gatunki roślin i zwierząt. Królestwo flory reprezentują tu m.in. bambusy, bananowce, bromelie i storczyki. Przedstawiciele fauny to zaś: tukany, ary, leniwce, żółwie morskie, kajmany i wiele innych.

  Przydatne informacje