• Wymagane okazanie negatywnego wyniku testu PCR, RTLAMP, TMA (maks. 72h) lub antygenowego (maks. 48h)
 • Zwolnione z testu są osoby zaszczepione pełną dawką (więcej niż 14 dni od daty podania ostatniej dawki), ozdrowieńcy (pozytywny wynik testu od 11 dni do 6 miesięcy przed wylotem) oraz dzieci poniżej 12 r.ż.. Zaświadczenia należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub aplikacji mObywatel.
 • Obowiązek wypełnienia formularza FCS za pomocą aplikacji SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH, dostępnej na stronie www.spth.gob.es na mniej niż 48 godz. przed wyjazdem i posiadanie unikalnego kodu QR (1 uczestnik = 1 formularz i kod QR).
 • Wymagane wypełnienie i posiadanie deklaracji zdrowia oraz karty lokacyjnej POBIERZ ZE STRONY
 • Powrót do Polski
  • Obowiązuje 10-dniowa kwarantanna dla powracających do Polski transportem zorganizowanym. Z obowiązku zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonany do 48h przed powrotem lub maks. 48h po powrocie, zaświadczenie o pełnym szczepieniu (od którego upłynęło min. 14 dni) lub przebyciu izolacji/hospitalizacji spowodowanej COVID-19 nie później niż 6 miesięcy przed przekroczeniem granicy RP. Obowiązek nie dotyczy dzieci poniżej 12 r.ż. będących pod opieką zaszczepionych lub ozdrowieńców.
  • Obowiązek wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp
  • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

  Wakacje na Balearach

  Turkusowa woda, mnóstwo słońca, bajeczne plaże i poczucie, że odnalazło się swój raj na ziemi. Baleary to wyspy pełne szczęścia, piękna i atrakcji, warto przyjechać właśnie tutaj, by odnaleźć swój azyl.

  Baleary pełne dzikich plaż

  Niezależnie od tego, czy tęskni się za ciszą i szumem fal, czy też szuka się miejsca na wakacje, w którym można zaszaleć oraz poznać fantastycznych ludzi - na Balearach czeka jedno i drugie. Ten niesamowity region Hiszpanii to archipelag, w którym można odnaleźć kilka wysp, z których najbardziej popularne i największe to Majorka, Ibiza, Minorka oraz Formentera. Każda z nich ma swój niesamowity urok i zaprasza do zupełnie odmiennego doświadczenia, które sprawia, że wczasy tutaj stają się niezapomniane.

  Baleary ulokowane są w strefie wpływów klimatu śródziemnomorskiego wyspiarskiego. Oznacza to, że występuje tutaj wysoka wilgotność i można liczyć na słońce niemal cały czas. Ten łagodny, ciepły klimat sprawia, że można tutaj przyjechać o każdej porze roku. Oczywiście latem bardziej zapraszać będą plaże, a jesienią i zimą - zwiedzanie i długie spacery.

  Czas lokalny na Balearach jest dokładnie taki sam jak w Polsce, a tutejsza kuchnia stanowi część kuchni katalońskiej, ponieważ wiele dań wywodzi się właśnie z Katalonii. Co ciekawe majonez francuski swój początek miał na Minorce i jego nazwa powstała od stolicy tej wyspy - Mahon.

  Co warto zobaczyć na Balearach?

  W zależności od tego, którą wyspę odwiedzi się jako pierwszą - każda z nich ma charakterystyczne dla siebie miejsca, których nie sposób ominąć. Magiczne plaże, urocze miasteczka, kawiarnie i cuda natury. Dlatego na zwiedzanie i pobyt naprawdę warto zarezerwować sobie więcej czasu.

  Ibiza to ponad 80 magicznych plaż, z którego jedne są rozłożyste i sięgają daleko, a inne są malutkie, dzikie i trudno dostępne. Na części z nich można podziwiać przepiękne wschody słońca, a na innych zjawiskowe zachodzące niebo. Miejscem charakterystycznym dla wyspy jest sławna Es Vedra, uważana za miejsce mocy. To widok na skalną wysepkę oddaloną o kilkaset metrów, która jednocześnie nosi w sobie tajemnicę. Zachody słońca są tutaj urzekające.

  Ibiza to także Stare Miasto z fortyfikacjami pochodzącymi z XVI wieku oraz uroczymi domami. To średniowieczny świat, który znajduje się na wzgórzu i z którego rozpościerają się widoki na miasto.

  Majorka to wiele kilometrów piaszczystych, złotych plaż, a także przepiękne krajobrazy gór Serra de Tramuntana, czy też urokliwe miasteczka, które stanowiły wenę dla wielu artystów. Na Majorce do odkrycia czeka jej elegancka stolica, pełna zabytków i zachwycających zakątków - Palma de Mallorca, a także katedra, w której można ekscytować się kaplicą i witrażami Gaudiego.

  Minorka to przede wszystkim spokój i rajskie krajobrazy. Co jest niesamowite, to to, że aż 3/4 jej powierzchni znajduje się pod ochroną, a cała wyspa wpisana została na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO w 1993 roku. Warto tutaj zobaczyć megalityczne budowle, które mogą być związane z obrzędami religijnymi, schronem lub też, zdaniem niektórych, odwiedzinami obcych cywilizacji.

  Minorka to także latarnia morska Faro de Favàritx, czy najważniejszy tutejszy rezerwat przyrody - S’Albufera des Grau, a to dopiero początek atrakcji dla osób, które wybiorą wczasy na tej wyspie.

  Formentera, czyli promienna wyspa, to natomiast przede wszystkim rozległe piękne złotych plaż. Najbardziej znane to Platja de Migjorn oraz znajdujące się na północy Platja de Llevant, czy też Platja de ses Illetes.

  Baleary - gdzie na wakacje?

  Czemu Wakacje na Balearach

  miejsce zatłoczone kluby nocne nurkowanie z rurką plaża piaskowa odpowiedni dla par plażowanie

  Pogoda na Balearach

  Baleary to przede wszystkim słońce i krótka, deszczowa zima. Średnia roczna temperatura to 20 stopni i można tu liczyć aż na 249 dni suchych. Dlatego można tutaj przyjeżdżać o każdej porze roku i cieszyć się atrakcjami, które się nie kończą!

  Planując wakacje jednej z wysp Balearów można skorzystać z ofert biur podróży Itaka, TUI, Exim Tours czy Rainbow.

  Najlepszy miesiąc na wakacje

  • Najlepszy
  • Dobry
  • Niski sezon
  1. Styczeń
  2. Luty
  3. Marzec
  4. Kwiecień
  5. Maj
  6. Czerwiec
  7. Lipiec
  8. Sierpień
  9. Wrzesień
  10. Październik
  11. Listopad
  12. Grudzień

  Przydatne informacje