• Przed wylotem wymagany negatywny wynik testu RT-PCR (maks. 72h) lub antygenowego (maks. 48h)
 • Zwolnione z testu są osoby zaszczepione (pełna dawka co najmniej 14 dni przed przybyciem), ozdrowieńcy (pozytywny wynik testu od 30 do 180 dni przed wylotem) oraz dzieci poniżej 12 r.ż. Zaświadczenia należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub aplikacji mObywatel.
 • Obowiązek wypełnienia formularza PLF na travel.gov.gr do godziny 22:59 dnia poprzedzającego przyjazd do Grecji i posiadanie unikalnego kodu QR (1 uczestnik = 1 formularz i kod QR). Kod QR otrzymasz w dzień planowanego przylotu do Grecji (o północy).
 • Wymagane wypełnienie i posiadanie deklaracji zdrowia oraz karty lokacyjnej POBIERZ ZE STRONY
Powrót do Polski
 • Obowiązuje 10-dniowa kwarantanna dla powracających do Polski transportem zorganizowanym. Z obowiązku zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonany do 48h przed powrotem lub maks. 48h po powrocie, zaświadczenie o pełnym szczepieniu (od którego upłynęło min. 14 dni) lub przebyciu izolacji/hospitalizacji spowodowanej COVID-19 nie później niż 6 miesięcy przed przekroczeniem granicy RP. Obowiązek nie dotyczy dzieci poniżej 12 r.ż. będących pod opieką zaszczepionych lub ozdrowieńców.
 • Obowiązek wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp
 • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

Paralia Katerinis - wczasy

Paralia Katerinis to przepiękna miejscowość grecka, w której nie brak białych domków, skalistych schodków i porastających wzgórz gajów oliwnych. Jest idealnym miejscem wypoczynku dla dwojga, bądź całej rodziny. Niezapomniane doznania są gwarantowane!

Paralia Katerinis

Paralia Katerinis to miejscowość w Grecji, która mieści się nad Morzem Egejskim. Paralia Katerinis, na co dzień niewielka wieś, która w sezonie letnim zamienia się w tętniący, od świtu do nocy, wakacyjny kurort. Liczba zwiedzających w okresie letnim wielokrotnie przewyższa liczbę rdzennych mieszkańców.

Na całej długości Paralii Katerinis, wzdłuż wybrzeża morskiego, rozciąga się szeroka, piaszczysta plaża. Letni klimat jest dosłownie upalny, stąd temperatury wody porównywalna jest z tą kiedy bierzemy ciepłą kąpiel. Warto dodać, że zejście do morza jest bardzo łagodne i płytkie, dlatego nawet najmłodsi mogą bezpiecznie wchodzić do wody. Woda jest w pełni bezpieczna, nawet w odległości kilkadziesięciu metrów od brzegu. Morze Egejskie jest spokojne, dając dzieciomokazję do spokojnej zabawy w wodzie. Co więcej, pół godziny jazdy samochodem dzieli nas stąd od ruin antycznego Dionu i Olimpu.


Atrakcje wakacyjnego kurortu Paralia Katerinis

Paralia Katerinis to miejsce, w którym plaża na całej długości jest bezpłatna. To duża zaleta w stosunku do pozostałych miejscowości greckich, jak choćby Ateny. Na plaży można skorzystać z parasoli i leżaków - co więcej, one także są bezpłatne, jednak korzystający mają obowiązek zamówić chociaż jednego drinka z pobliskiej restauracji, która jest ich właścicielem. Niewielka cena pozwoli nam cieszyć się długimi kąpielami słonecznymi.

O późnej porze, Paralia tętni intensywnym życiem nocnym. Turyści pozostawiają plaże na rzecz krętych uliczek miasteczka - po zmroku bywa naprawdę tłoczno. Aby zjeść kolację z ukochaną osobą, warto zdecydować się na wcześniejszą rezerwację. Co więcej w Paralia Katerinis znajduje się czynny do nocy lunapark oraz kilka naprawdę głośnych dyskotek.

W Paralia Katerinis nie brak kramaży, a także sklepików z pamiątkami - a nawet futrami. Sklepikarze starają się także dotrzeć do międzynarodowych klientów, dlatego szyldy są często w różnych językach - nawet języku polskim. Paralia Katerinis świetnie wyposażona jest w duże sieciówki, stąd bez problemu zrobimy potrzebne zakupy. Ceny nie są wygórowane, każdy z klientów znajdzie tam coś dla siebie. Średni koszt posiłku jak kurczak czy frytki to koszt około 5-7 euro.

Paralia Katerinis - Najlepiej ocenione hotele

Paralia Katerinis - Najczęściej kupowane hotele

Opinie o hotelach

Leszek Lipiec 2019

Data pobytu: 6.7. - 13.7.2019

Ocena 5,0/5
Chcielibyśmy podziękować właścicielom za ciepłe i serdeczne przyjęcie oraz cenne wskazówki,przede wszystkim kulinarne. Zachęcamy wszystkich do odwiedz
Całkowita ocena

Chcielibyśmy podziękować właścicielom za ciepłe i serdeczne przyjęcie oraz cenne wskazówki,przede wszystkim kulinarne. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego cudownego regionu. Pozdrawiamy Stefana i Natalię, do zobaczenia.

Iwona i Leszek z Piekar Śląskich

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Monika Sierpień 2018

Data pobytu: 4.8. - 11.8.2018

Ocena 5,0/5
Nasz 7-dniowy pobyt oceniam bardzo dobrze. Pierwsze wrażenie: hotel skromny, ale odpowiednio wyposażony, kuchnia posiadała wszystkie niezbędne sprzęty
Całkowita ocena

Nasz 7-dniowy pobyt oceniam bardzo dobrze. Pierwsze wrażenie: hotel skromny, ale odpowiednio wyposażony, kuchnia posiadała wszystkie niezbędne sprzęty i naczynia, w łazience suszarka, ręczniki i mydełka :)

Trafił nam się pokój 4-osobowy z 2 łóżkami małżeńskimi więc mieliśmy 1 wielkie łoże ;-) Za dopłatą 5e korzystaliśmy ze sprawnej klimatyzacji, która jest obowiązkowa, na prawdę ciężko byłoby bez niej. W pokoju znajdował się telewizor z polskimi kanałami, docierało do nas też wifi, choć zasięg raczej średni. Rzut beretem basen, sklep i morze. Do centrum ok 10-15min spacerkiem, lidl oraz park wodny 10min.

Opieka rezydentki P. Małgosi prawie przez cały dzień, pracuje tam również grek świetnie mówiący po polsku. Sprzątanie raz w tygodniu ze zmianą pościeli i ręczników. Cała wycieczka to super organizacja, o nic nie musieliśmy się martwić. Nic tylko jechać i odpoczywać! :)

Zakwaterowanie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Anonim Październik 2019

Data pobytu: 1.9. - 13.9.2019

Ocena 4,8/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,5/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Grzegorz I Renata Sierpień 2019

Data pobytu: 3.8. - 10.8.2019

Ocena 4,8/5
Warunki dla pobytu wystarczające, bardzo miła i przyjazna atmosfera, właściciele zawsze uśmiechnięci i chętni udzielić wszelkiej pomocy. Warto wracać i korzystać z gościnności.
Całkowita ocena

Warunki dla pobytu wystarczające, bardzo miła i przyjazna atmosfera, właściciele zawsze uśmiechnięci i chętni udzielić wszelkiej pomocy. Warto wracać i korzystać z gościnności.

Zakwaterowanie 4,7/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Anonim Sierpień 2019

Data pobytu: 23.7. - 30.7.2019

Ocena 4,8/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Okolica 4,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Anonim Sierpień 2019

Data pobytu: 13.8. - 24.8.2019

Ocena 2,8/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 2,8/5

Okolica 2,5/5

Cena 3,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Anonim Sierpień 2019

Data pobytu: 5.8. - 14.8.2019

Ocena 4,5/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Erika Lipiec 2019

Data pobytu: 17.7. - 28.7.2019

Ocena 4,0/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,5/5

Okolica 3,5/5

Cena 3,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Paralia Katerinis - Ostatnio kupione hotele

Paralia Katerinis - klimat, pogoda, ważne informacje

Paralia Katarinis znajduje się pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego. Miejsce charakteryzuje się łagodną zimą, a także suchym i gorącym latem. Najcieplejsze miesiące w Paralii Katarinis osiągają temperatury ponad 22 stopnie. W ciągu zimy pojawiają się co najmniej cztery miesiące, kiedy temperatura mierzy około 10 stopni. W zimie zauważalne są przymrozki. W ciągu roku odnotowuje się trzy razy więcej opadów atmosferycznych w zimie, aniżeli w lecie. Najlepszymi miesiącami na udane wakacje są zatem miesiące letnie, czyli okres od maja do września. Tym, którzy chcą zwiedzić Paralię Katerinis i uniknąć obecności turystów, polecamy udanie się na tanie wczasy jesienią, kiedy temperatury osiągają około 15 stopni.

Warto też wspomnieć o tanich i atrakcyjnych hotelach, które dostępne są w Paralia Katerinis. Jednym z najpopularniejszych jest np. hotel Panorama Inn. Zaletą tego miejsca jest niewielka odległość od plaży - bo zaledwie 150 m, choć warto wiedzieć, że tam i w innych hotelach bez problemu możemy liczyć na czynny, od rana do nocy basen hotelowy. Taka atrakcja jest zawsze miłą odmianą po przepelnionych plażach, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Podróżując po Paralia Katerinis, warto też pamiętać, że w miasteczku jest bardzo wiele parkingów, stąd zaparkowanie pojazdu, podczas całodziennego zwiedzania, nie będzie stanowiło problemu.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 40 °C w nocy 24 °C

 • Temperatura wody 25 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Ndz 39 °C w nocy 25 °C

 • Pon 38 °C w nocy 24 °C

 • Wt 46 °C w nocy 24 °C

 • Śr 42 °C w nocy 28 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 9 °C woda 15 °C

 • Luty Lut 10 °C woda 14 °C

 • Marzec Mar 14 °C woda 14 °C

 • Kwiecień Kwi 19 °C woda 15 °C

 • Maj Maj 24 °C woda 18 °C

 • Czerwiec Cze 29 °C woda 22 °C

 • Lipiec Lip 31 °C woda 25 °C

 • Sierpień Sie 30 °C woda 25 °C

 • Wrzesień Wrz 27 °C woda 24 °C

 • Październik Paź 21 °C woda 21 °C

 • Listopad Lis 14 °C woda 19 °C

 • Grudzień Gru 10 °C woda 16 °C

Przydatne informacje