• Wjazd możliwy na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  • Nie ma szczególnych wymagań dotyczących szczepień​​​​​​.
  • UWAGA: Zgodnie z prawem greckim od dnia 1 stycznia 2024 obowiązuje nowa taryfa podatku od noclegów, naliczanego za pokój za każdą dobę pobytu. Jego wysokość jest uzależniona od kategorii obiektu: 1* i 2* - ok. 1,50 EUR za pokój/noc, 3* - ok. 3 EUR za pokój/noc, 4* - ok. 7 EUR za pokój/noc, 5* - ok. 10 EUR za pokój/noc.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-dla-podrozujacych

Grecja w lutym 2025, wakacje w Grecji

Poza sezonem turystycznym, Grecja staje się spokojnym, cichym miejscem, idealnym do odkrywania jej naturalnego piękna i bogatej historii. W okresie zimowym nie ma tu zbyt wielu turystów, a w licznych miejscach, które latem tętnią życiem, pozostają jedynie mieszkańcy. Dla niektórych podróżnych to atut, ponieważ bez komercyjnej otoczki, można wtedy zobaczyć zabytki, w spokoju zachwycać się krajobrazami i poznawać piękno tego kraju. Nie bez znaczenia jest też to, że wakacje w Grecji w lutym są znacznie tańsze niż w środku lata.

Czy warto jechać do Grecji w lutym?

Luty w Grecji to jeden z najchłodniejszych miesięcy w roku, ale mimo to, południe kraju i greckie wyspy rzadko doświadczają opadów śniegu. Kurorty turystyczne są opustoszałe, ale wciąż można znaleźć całoroczne hotele, które przyjmują gości również w zimie. To idealny czas, aby w ciszy i spokoju odkrywać przepiękne miejsca w Grecji, takie jak Ateny, Delfy, Saloniki, klasztory Meteory, a także wyspy – Rodos, Zakynthos, Kretę, Korfu i Kos. W Delfach, w pobliżu Góry Parnas, można skorzystać z tamtejszych stoków narciarskich.

Pogoda w Grecji w lutym

Planując podróż na luty, warto być przygotowanym na chłodniejsze warunki, choć daleko im do mrozów. Średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą około 14 stopni Celsjusza na wyspach i w południowych regionach kraju. Na północy jest chłodniej, ale nadal nie ma ekstremalnie niskich temperatur. W nocy mogą one spaść do kilku kresek powyżej zera. Choć pogoda nie sprzyja plażowaniu, jest idealna do zwiedzania i odkrywania uroków Grecji bez tłumów turystów.

Wyniki wyszukania zostały zawężone rozszerz kryteria wyszukania

Prezentowane poniżej ceny oraz dostępność mogą ulegać zmianie. Przejdź do wybranej wycieczki, aby sprawdzić aktualną cenę oraz dostępność.

Contact person

Potrzebujesz inspiracji lub pomocy w podjęciu decyzji?

Zadzwoń do mnie, a pomogę Ci zarezerwować wakacje dopasowane do Twoich preferencji i budżetu. Chętnie podzielę się swoją wiedzą odnośnie kierunków, hoteli i organizacji wyjazdu.

+48 71 771 76 55 (7 dni/tyg. 8:00-23:00)

Lub rozpocznij czat z jednym z naszych doradców.

Travel Care 24/7

Dedykowana infolinia dla Klientów Travelplanet.pl. Jesteśmy dla Ciebie przez całą dobę!

szczegóły >>