• Wjazd możliwy na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  • Nie ma szczególnych wymagań dotyczących szczepień​​​​​​.
  • UWAGA: Zgodnie z prawem greckim od dnia 1 stycznia 2024 obowiązuje nowa taryfa podatku od noclegów, naliczanego za pokój za każdą dobę pobytu. Jego wysokość jest uzależniona od kategorii obiektu: 1* i 2* - ok. 1,50 EUR za pokój/noc, 3* - ok. 3 EUR za pokój/noc, 4* - ok. 7 EUR za pokój/noc, 5* - ok. 10 EUR za pokój/noc.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-dla-podrozujacych

Grecja w grudniu 2024, wakacje w Grecji

Święta Bożego Narodzenia czy sylwester spędzony w Grecji stanowi niepowtarzalną okazję do poznania tej bogatej w kulturę i tradycje krainy, delektowania się wyborną kuchnią oraz zwiedzania w spokoju i kameralnej atmosferze, pozbawionej tłumu turystów.  Wakacje w Grecji w grudniu mają wiele zalet, do których należą szczególnie korzystne ceny wyjazdów turystycznych.

Czy warto jechać do Grecji w grudniu?

Wielowiekowa historia kraju stanowi niewyczerpane źródło fascynacji dla podróżnych z całego świata. Podczas wakacji można odkryć największe skarby z przeszłości, jak Akropol w Atenach, świątynie w Delfach, ruiny starożytnej Olimpii czy zachwycające klasztory Meteory. To tylko ułamek zabytkowych budowli, które są świetnie zachowane w różnych częściach Grecji.

Dodatkowo kraj ten może poszczycić się bajecznymi plażami, krystalicznie czystym morzem i malowniczymi wyspami, z których każda oferuje niezapomniane doznania dla turystów. Poza sezonem wakacyjnym, na przykład w grudniu, nawet popularne kurorty turystyczne stają się znacznie mniej zatłoczone, co stanowi niezwykłą okazję dla podróżnych pragnących cieszyć się atrakcjami w spokojnej atmosferze, bez tłumu i długich kolejek.

Pogoda w Grecji w grudniu

W tym okresie jest dość chłodno, jednak nie jest to typowo zimny miesiąc, zwłaszcza w popularnych turystycznie regionach. Im bardziej na południe, tym cieplej. Szacuje się, że średnie temperatury powietrza w ciągu dnia wynoszą około 15 stopni Celsjusza, a w nocy spadają do około 9 stopni. W tym czasie można spodziewać się także około 4 godzin słonecznych dziennie. Warto więc do bagażu włożyć cieplejsze ubrania oraz parasol, aby być przygotowanym na zmienne warunki pogodowe.

Wyniki wyszukania zostały zawężone rozszerz kryteria wyszukania

Prezentowane poniżej ceny oraz dostępność mogą ulegać zmianie. Przejdź do wybranej wycieczki, aby sprawdzić aktualną cenę oraz dostępność.

Contact person

Potrzebujesz inspiracji lub pomocy w podjęciu decyzji?

Zadzwoń do mnie, a pomogę Ci zarezerwować wakacje dopasowane do Twoich preferencji i budżetu. Chętnie podzielę się swoją wiedzą odnośnie kierunków, hoteli i organizacji wyjazdu.

+48 71 771 76 55 (7 dni/tyg. 8:00-23:00)

Lub rozpocznij czat z jednym z naszych doradców.

Travel Care 24/7

Dedykowana infolinia dla Klientów Travelplanet.pl. Jesteśmy dla Ciebie przez całą dobę!

szczegóły >>