Méribel / Mottaret

Francja słynie z przepięknych, świetnie zorganizowanych terenów narciarskich, które wytyczone są na stokach niebosiężnych gór. Nie inaczej jest w przypadku ośrodka narciarskiego Méribel-Mottaret.

Méribel-Mottaret – atrakcje

Ten ośrodek narciarski znajduje się w dolinie Allues, a właściwie w jej górnej części. Usytuowany jest on na wysokości aż 1750 m n.p.m., co czyni z niego najlepiej zlokalizowaną stację narciarską w 3 dolinach (Les Trois Valles). Nowoczesna stacja Méribel-Mottaret znajduje się w odległości 5 km od miejscowości Méribel.

Méribel-Mottaret jest wysokogórską stacją narciarską, która zagwarantuje wszystkim fanom sportów zimowych szereg atrakcji. Ma liczne trasy zarówno do narciarstwa zjazdowego, jak i dla narciarzy biegowych. Swoje miejsce znajdą tu także miłośnicy snowboardu, mininart czy sanek. Nieopodal wyciągu gondolowego Plattieres jest snowpark z licznymi przeszkodami i trasą do ćwiczeń boardercrossing. Snowboardziści mogą wybrać atrakcje w postaci parku Moon-Park w Méribel w okolicy kolei gondolowej Tougnette.

Na skraju terenu narciarskiego Méribel-Mottaret znajduje się wyciąg olimpijski, który daje dostęp do szerokich, niezatłoczonych tras.

Poza atrakcjami typowo narciarskimi można skorzystać z przejażdżki na motorowych saniach czy nawet zdecydować się na wyzwanie, jakim jest lot na paralotni z nartami. Latem z kolei warto cieszyć się trasami do turystyki pieszej, które ciągną się na dystansie wielu kilometrów.

Méribel-Mottaret – co zobaczyć?

Urokliwe położenie terenów w miejscowości sprawia, że można zachwycić się tu na każdym kroku wspaniałymi krajobrazami roztaczającymi się na doliny Les Trois Valles, Val Thorens czy Les Menuires. W samym ośrodku godna uwagi jest tradycyjna zabudowa domkami w stylu alpejskim.

Dobrym pomysłem podczas pobytu w dolinie Meribel będzie wjazd kolejką linową Saulire Express na szczyt Saulire, skąd można zjechać na nartach do doliny Courchevel lub do Meribel.

Można wybrać się na narty do sąsiadujących z Méribel-Mottaret ośrodków narciarskich. Wystarczy skorzystać z wyciągów, by dotrzeć do takich kurortów jak: Courchevel, La Tania, Saint Martin, Les Menuires i Val Thorens.

Zima w Méribel-Mottaret

Łącznie ośrodek oferuje turystom obszary narciarskie z trasami liczącymi około 600 km. Tereny te położone są na wysokości pomiędzy 600 a 3230 m n.p.m. Turyści mogą korzystać z 190 wyciągów różnego rodzaju.

Dolina Méribel ma 57 tras o łącznej długości 150 km. Oferuje stoki dla narciarzy o różnym poziomie zaawansowania. Turyści mogą wjeżdżać na górę 45 wyciągami, w tym kolejką gondolową.

Wokół ośrodka Mottaret znajdują się stoki dla początkujących i rodzin z dziećmi – oznaczone na zielono i niebiesko. Natomiast blisko stacji Méribel rozciągają się stoki idealne do wykonywania ćwiczeń narciarskich.

Profesjonaliści mogą wybrać się na trasy wokół Mottaret, dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Najtrudniejsze, np. szlak do jazdy off-piste skiing, znajdują się w kierunku Mont du Vallon.

Ferie w Méribel-Mottaret

Ośrodek jest znany jako wysokogórska stacja narciarska, która ma sportowo-rodzinny charakter. Jest otwarta dla wszystkich. Ferie spędzone w Méribel-Mottaret pozwolą na korzystanie z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Każdy narciarz może próbować swoich sił na stokach o różnym nachyleniu.

Turyści przyjeżdżający z dziećmi do Méribel-Mottaret mogą wybrać się do specjalnej strefy Zen-Zone, gdzie można ćwiczyć na łagodnych stokach w okolicy wyciągu Plattieres. Na najmłodszych w ośrodku Mottaret czeka szkółka i przedszkole narciarskie.

Méribel-Mottaret – wycieczki fakultatywne w regionie

Wyjeżdżając na narty czy na wypoczynek latem, można korzystać z lokalnych atrakcji, których jest co niemiara, ale i wybrać się na wycieczki fakultatywne w okolicy, a są to m.in.:

 • Wycieczka do Parc national de la Vanoise – wyprawa do najstarszego parku narodowego we Francji, w Alpach Graickich. Istnieje tu ponad 600 km wytyczonych szlaków turystycznych.
 • Wycieczka do Parc naturel regional du Massif des Bauges – propozycja wycieczki do górskiego rezerwatu z wyznaczonymi wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi, gęstymi lasami i miasteczkami z winnicami.
 • Wycieczka do Grenoble – Grenoble nazywane jest stolicą Alp Francuskich i można zobaczyć tam między innymi zabytkową zabudowę.

Hotele w Méribel-Mottaret

W centrum Méribel-Mottaret hotele zapewniają dostęp do infrastruktury narciarskiej i turystycznej. Chcąc z niego w pełni korzystać, można zatrzymać się w 3-gwiazdkowym obiekcie Résidence Les Ravines, w miejscowości Méribel, gdzie do najbliższych nartostrad turyści będą mieli zaledwie około 200 m. Podobnym standardem charakteryzują się apartamenty w 3-gwiazdkowym obiekcie Residence Maeva Le Golf w Méribel-Mottaret, którego architektura utrzymana jest w tradycyjnym stylu. W pewnym oddaleniu od centrum kurortu mieści się luksusowa, 5-gwiazdkowa Residence Premium L'Hevana.

Wakacje z dziećmi w Méribel-Mottaret

Wyjazd zimą na narty do Francji czy latem, aby skorzystać z innych atrakcji turystycznych regionu Méribel-Mottaret wraz z pociechami, wymaga szczególnego przygotowania. Rodzice czy opiekunowie powinni w pierwszej kolejności zadbać o ich bezpieczeństwo i wygodę. Warto zdecydować się na rezerwację w hotelach, które oferują udogodnienia właśnie dla najmłodszych. Są to między innymi łóżeczka dla dziecka w pokoju rodziców (na życzenie), wysokie krzesełka ułatwiające karmienie maluchów w restauracji czy place zabaw i animacje dla dzieci.

Oferta cenowa – Méribel-Mottaret

Już w cenie od około 700 zł od osoby można pojechać do hotelu na 8-dniowe wczasy. W cenie nie ma wyżywienia i dojazdu, a termin urlopu to kwiecień. W przypadku wyboru przez turystę pobytu na 8 dni w 4-gwiazdkowym obiekcie w połowie kwietnia koszt wyjazdu bez wyżywienia, z dojazdem własnym, wyniesie około 2000 zł. Niewiele więcej, bo od 2400 zł od osoby, kosztuje podobna konfiguracja oferty wyjazdu do Méribel-Mottaret do 5-gwiazdkowego hotelu.

Uwaga: podane kwoty są orientacyjne.

Méribel / Mottaret - Najlepiej ocenione hotele

Méribel / Mottaret - Najczęściej kupowane hotele

Méribel / Mottaret - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Méribel-Mottaret – pogoda

Sezon narciarski rusza z początkiem grudnia i trwa niemal do końca kwietnia. Urlop we Francji z myślą o nartach najlepiej spędzić w tym ośrodku na przełomie roku, ale i w marcu czy kwietniu pokrywa śnieżna będzie wystarczająca do szusowania.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Przydatne informacje