Wakacje na Arubie

Wyspy karaibskie to turystyczna mekka dla osób, które lubią spędzać wakacje w tropikalnym raju. Jednym z miejsc wartych uwagi jest niewielka Aruba, słynąca z niebiańskich plaż, pięknych krajobrazów i doskonale rozwiniętej infrastruktury turystycznej.

Najlepiej ocenione hotele na Arubie

Wyspa Aruba

Niewielka wyspa Aruba jest terytorium zależnym Holandii, usytuowanym w basenie Morza Karaibskiego, w Południowej Ameryce, niedaleko północnego wybrzeża Wenezueli. Jest częścią wulkanicznego archipelagu Małych Antyli. Wyspa może się poszczycić doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, już od dekad jest niezwykle popularna wśród Amerykanów, a także coraz częściej wśród Europejczyków. Na Arubie nie sposób jest się nudzić, mimo jej bardzo skromnych rozmiarów. To jeden z ciekawszych pomysłów na wczasy na Karaibach!

Wyspa słynie z upraw aloesu, będących podstawową gałęzią gospodarki rolnej regionu. Dlatego na miejscu można zaopatrzyć się w liczne produkty wykonane na bazie tej rośliny. Aruba jest idealnym miejscem na wczasy dla podróżnych, lubiących łączyć leniwy wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem ciekawych zabytków. W stolicy wyspy, czyli Oranjestad znajdziemy przepiękną zabudowę miejską z czasów kolonialnych.

Aruba - atrakcje na wypoczynek i dla aktywnych

Podróżni większą część swoich wczasów na Arubie spędzają na wybrzeżu, a dokładnie na jednej z trzech głównych plaż wyspy, zaopatrzonych we wszelkie niezbędne udogodnienia. Palm Beach to najlepsze miejsce dla turystów nastawionych na aktywny wypoczynek, panują tam doskonałe warunki dla surferów oraz windsurferów. Jest to stosunkowo spokojne miejsce, dlatego sprawdzi się też dla podróżnych stroniących od tłumu.

Jeśli szukamy rozrywek warto wybrać się na najpopularniejszą plażę Aruby, Eagle Beach. Tamtejsze wybrzeże otoczone jest przez luksusowe hotele i kasyna, znajdziemy tam wiele sklepów z pamiątkami, restauracje i bary, a także wypożyczalnie sprzętu sportowego. Jest to doskonałe miejsce do wypróbowania swoich sił w nurkowaniu. W lokalnym ośrodku organizowane są wycieczki podwodne z profesjonalnym instruktorem. Na uwagę zasługuje także wybrzeże Barcadera, w którego pobliżu wznosi się piękny historyczny port.

Po zejściu z plaży warto wybrać się na zwiedzanie stolicy wyspy - Oranjestad. Została ona wzniesiona w XVI wieku przez holenderskich kolonizatorów, którym zawdzięcza piękną zabudowę miejską, nawiązującą do architektury Niderlandów. Symbolem miasta jest monumentalny fort Zoutman pochodzący z XVIII wieku.

Pogoda w Arubie, ważne informacje

W regionie Morza Karaibskiego lato trwa przez cały rok, dlatego wakacje na tym terenie można planować właściwie w dowolnym terminie. Aruba leży w strefie klimatu równikowego, temperatura w ciągu dnia nigdy nie spada poniżej 25 stopni, standardem są 30 stopniowe upały. Klimat wyspy dzieli się na porę suchą oraz deszczową. Ta druga charakteryzuje się intensywnymi, przelotnymi opadami i jest wówczas bardzo parno. Najlepszym momentem na wczasy w regionie jest pora sucha obserwowana w listopadzie, grudniu, marcu oraz kwietniu. Najlepszą opcja na tanie wakacje na Arubie są wycieczki last minute, na które można polować praktycznie przez cały rok.

Wybierając się do tego kraju, warto wykonać profilaktyczne szczepienia przeciwko WZW A i B, tężcowi, błonicy oraz polio. Jednak nie są one wymagane, ryzyko zarażenia występuje w przypadku spożywania surowych potraw i nieprzegotowanej wody.

Komunikacja pomiędzy poszczególnymi częściami wyspy jest bardzo wygodna, a to za sprawą doskonale rozwiniętego transportu publicznego. Można też podróżować wynajętym samochodem lub rowerem. Dużą popularnością cieszą się też rejsy statkiem, który zabiera chętnych w wycieczkę wzdłuż malowniczego wybrzeża Morza Karaibskiego.

Przydatne informacje