Monako - Przewodnik

<p>Jeden z najmniejszych krajów na świecie - <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/ksiestwo-monako/" target="_blank">Monako</a></strong>, położone na Riwierze Francuskiej, jest częstym celem wycieczek i wyjazdów turystycznych. To kraj, który pomimo niewielkiej powierzchni, trwale zapisał się w europejskiej historii.

Pogoda w Monako

Dzisiaj, 20.7 27°C

Jeden z najmniejszych krajów na świecie - Monako, położone na Riwierze Francuskiej, jest częstym celem wycieczek i wyjazdów turystycznych. To kraj, który pomimo niewielkiej powierzchni, trwale zapisał się w europejskiej historii.

O księstwie
Monako znajduje się nad Morzem Śródziemnym, w Europie Południowej. Jest najmniejszym, zaraz po Watykanie, niezależnym państwem świata. Właściwie jest Księstwem Monako ze stolicą o tej samej nazwie. Dzieli się na kilka dzielnic, z których najbardziej znaną stanowi Monte Carlo. Językiem urzędowym w Monako jest język francuski. W użyciu są jednak również języki włoski i monegaski.

Monako jest krajem bardzo czystym, niewielkim, ale atrakcyjnym pod każdym względem. Można je zwiedzać na piechotę, ponieważ rozciąga się na długości nieco ponad 4 km. W tym czasie warto zobaczyć przede wszystkim dzielnicę Monte Carlo, gdzie znajduje się słynne kasyno, jak i port jachtowy. Celem wycieczek odwiedzających Monako jest Stare Miasto i Pałac Książęcy. Wielbiciele sportów motorowych zwykle chcą zobaczyć tor F1 Monaco, gdzie co roku rozgrywane są zawody Grand Prix Monako w Formule 1.

Monako nie ma zbyt dużo roślinności - jest to kraj niemal całkowicie zurbanizowany, ale ma przepiękny ogród japoński czy ogród egzotyczny z jaskinią. Warto też wypocząć na plaży Larvotto czy podziwiać egzotyczne gatunki zwierząt morskich w tutejszym oceanarium.
 


Monako na skróty

Miejsca: