Wybrzeże Północne - Przewodnik

<p>Zdjęcia z <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/mauritius/" target="_blank"><strong>wyspy Mauritius</strong></a> przywodzą na myśl reklamowe foldery, ale kiedy przyjeżdża się na wyspę, widać, że grafik niewiele miał do zrobienia w przypadku takich fotografii. Mauritius jest istnym rajem na ziemi, gdzie można spędzić w przepięknych okolicznościach przyrody swoje wakacje w życia. To miejsce, gdzie czas płynie wolniej, a człowiek może rozkoszować się wszystkim, co oferuje to wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim. W szczególności warto odwiedzić <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/mauritius/wybrzeze-polnocne/" target="_blank">region Wybrzeża Północnego</a></strong>.

Pogoda na Wybrzeżu Północnym

Dzisiaj, 16.6 23°C

Zdjęcia z wyspy Mauritius przywodzą na myśl reklamowe foldery, ale kiedy przyjeżdża się na wyspę, widać, że grafik niewiele miał do zrobienia w przypadku takich fotografii. Mauritius jest istnym rajem na ziemi, gdzie można spędzić w przepięknych okolicznościach przyrody swoje wakacje w życia. To miejsce, gdzie czas płynie wolniej, a człowiek może rozkoszować się wszystkim, co oferuje to wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim. W szczególności warto odwiedzić region Wybrzeża Północnego.

Północne krańce wyspy
Rajska wyspa Mauritius ma do zaoferowania turystom wiele, ale jej Wybrzeże Północne w szczególności. To istny cud natury, który po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy. Często turyści przybywają właśnie do tego regionu Mauritiusa, który ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.
Sous Le Badamier

Sous Le Badamier

Cena za 1 osobę:
4 194 zł
Na północy znajdują się najpiękniejsze plaże - piaszczyste, łączące się z niewiarygodnie czystą, krystaliczną wodą. Kąpiele w niej to prawdziwa przyjemność, zwłaszcza że w niewielkiej odległości od brzegu można podziwiać rafy koralowe. Wybrzeże Północne z jednej strony będzie doskonałym wyborem dla miłośników nurkowania i odkrywania podwodnego świata, jak i dla tych, którzy chcą po prostu zakosztować odpoczynku na malowniczych plażach.

Na północy Mauritiusu mieści się stolica wyspy - Port Louis. Jego zabudowa stanowi połączenie nowoczesnej architektury i kolonialnych korzeni. Stolica otoczona jest łańcuchem górskim, który zapewnia niezapomniane widoki.

Cuda natury na północy Mauritiusu
Północna część wyspy Mauritius ma nizinne ukształtowanie terenu, choć wzdłuż samego wybrzeża ciągną się malownicze, skaliste góry. Nie należy zapominać o cudnej, egzotycznej roślinności. Można ją do woli podziwiać w Ogrodzie Botanicznym Seewoosagur Ramgoolam, znajdującym się w sąsiedztwie miasta Pamplemousses. Ogród porastają gigantyczne lilie wodne. Występuje tu wiele gatunków tropikalnych roślin, których na próżno można szukać w Europie.

Najpiękniejsze plaże
Wybrzeże Północne Mauritiusu zachęca do odpoczynku na pięknych plażach. W regionie Riviere du Rempart znajduje się m.in. Przylądek Nieszczęścia, gdzie w miejscowości Cap Malheureux można odpoczywać na piaszczystych plażach i podziwiać w pobliżu wraki statków. W poszukiwaniu najpiękniejszych plaż warto wybrać się do kurortu Grand Baie i wioski rybackiej Grand Gaube.
Spokoju i ciszy zakosztujemy na wysepkach położonych w niedalekiej odległości od Wybrzeża Północnego Mauritiusu. Wśród nich wymienia się: Île Plate, Île Ronde, Ilot Gabriel, Coin de MIre, Île aux Serpents.


Okazje Last Minute: Wybrzeże Północne

Le Tropical (Trou d'eau Douce)

Le Tropical (Trou d'eau Douce)
7 dni 23.09 - 30.09 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Best Reisen
9 650 zł / 2 os.
4 825 zł / 1 os.

Coin de Mire

Coin de Mire 4.5
7 dni 27.08 - 03.09 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Best Reisen
9 892 zł / 2 os.
4 946 zł / 1 os.
6 169 zł / 1 os. - 20 %

Recif Attitude (Pointe aux Piments)

Recif Attitude (Pointe aux Piments)
7 dni 27.08 - 03.09 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Best Reisen
9 902 zł / 2 os.
4 951 zł / 1 os.
6 255 zł / 1 os. - 21 %

Veranda Grand Baie

Veranda Grand Baie
8 dni 27.08 - 04.09 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Best Reisen

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Piaszczystą plażę łagodnie opadającą do oceanu
  • Egzotyczny ogród idealny na romantyczny wypoczynek
  • Bliskość tętniącego życiem Grand Baie
  • Komfortowe pokoje w nowoczesnej stylistyce
10 190 zł / 2 os.
5 095 zł / 1 os.
6 327 zł / 1 os. - 19 %

Mauritius na skróty

Miejsca: