Temperatury i pogoda w Aghios Nikolaos

Pogoda w Aghios Nikolaos

Dzisiaj, 23.06 29 °C
Jutro, 24.06 30 °C
Pojutrze, 25.06 29 °C

Agios Nikolaos to przepiękna miejscowość znajdująca się na północno-wschodnim wybrzeżu Krety, największej greckiej wyspy. Malownicza lokalizacja, piękne plaże oraz charakterystycznie wyglądający port przyciągają wielu turystów. Serce miasta stanowi jezioro wulkaniczne Voulismeni, które jest punktem obowiązkowym. Pogoda w Agios Nikolaos jest charakterystyczna dla klimatu śródziemnomorskiego - lato tutaj jest wyjątkowo gorące, z temperaturami nierzadko przekraczającymi 29°C. Zimy, choć stosunkowo chłodniejsze względem innych pór roku, nie zaskoczą ekstremalnie niskimi temperaturami - termometry wskazują ok. 14°C. Wiosna i jesień są niezwykle przyjemne. Łagodna pogoda i mniejsza liczba turystów to aspekty atrakcyjne dla osób, które na wakacjach szukają odpoczynku od tłumów.

Kiedy najlepiej jechać do Agios Nikolaos?

Lato to szczyt sezonu turystycznego, kiedy to na Kretę przybywa najwięcej osób. Nic dziwnego, bo średnie temperatury w Agios Nikolaos wahają się wtedy między 28°C a 29°C w ciągu dnia, a nocą rzadko kiedy spadają poniżej 23°C. W miasteczku panuje wtedy żywa, wakacyjna atmosfera, a wszystkie atrakcje dostępne są dla turystów. Woda w morzu jest już bardzo nagrzana i umożliwia zażywanie niezwykle przyjemnych, ciepłych kąpieli oraz uprawianie sportów wodnych. Alternatywą dla gorącego szczytu sezonu, mogą być równie atrakcyjne wiosna lub jesień. Pogoda jest wtedy znacznie łagodniejsza, tłumy mniejsze, a woda nadal przyjemna do kąpieli.

Najcieplejsze miesiące w Agios Nikolaos

Lipiec i sierpień to zdecydowanie najcieplejsze miesiące na Krecie w Agios Nikolaos. Temperatury wskazują w tym okresie ok. 28-29°C, a nocą ok. 23°C. W ciągu tych dwóch miesięcy możesz spodziewać się naprawdę gorącej i słonecznej pogody, a także idealnych warunków do plażowania i kąpieli w morzu. Ze względu na wysokie upały, wszelkie aktywności wymagające wysiłku, warto wykonywać we wczesnoporannych godzinach bądź wieczornych, kiedy słońce daje nieco odetchnąć.

Kiedy jest najcieplejsza woda w Agios Nikolaos?

Morze Śródziemne osiąga swoje maksimum temperaturowe w szczycie lata, czyli w lipcu i sierpniu. Temperatura wody w tym okresie wynosi ok. 25-26°C, choć w wyjątkowo upalne dni wartości mogą być jeszcze wyższe. Takie warunki są idealne dla miłośników kąpieli morskich i sportów wodnych, ponieważ woda jest na tyle ciepła, że można w niej komfortowo pływać i w pełni się zrelaksować. Morze Śródziemne zaczyna się nagrzewać już w czerwcu, dlatego osoby, które zaplanowały urlop w Agios Nikolaos w tym okresie, już wtedy powinny móc zażywać przyjemnych kąpieli. Wysokie temperatury wody utrzymują się mniej więcej do końca września.

Pogoda w Agios Nikolaos w styczniu, lutym i marcu

Średnia temperatura w Agios Nikolaos w styczniu i lutym wynosi ok. 14-15°C w dzień oraz 11°C w nocy. Te dwa miesiące są dosyć wilgotne, z większą ilością opadów deszczu. Dni są krótkie oraz dosyć wietrzne, co może utrudniać wykonywanie niektórych aktywności na świeżym powietrzu. Na szczęście ten zimowy okres nie jest bardzo uciążliwy i już wraz z nadejściem marca można zaobserwować wzrost temperatur do poziomu ok. 16°C w ciągu dnia oraz 12°C w ciągu nocy. Marzec oznacza początek wiosny, co sprawia, że dni stają się dłuższe i bardziej słoneczne, stwarzając idealne warunki do odkrywania atrakcji turystycznych i cieszenia się spokojną atmosferą. Na chłodniejsze wieczory warto zabrać ze sobą ciepłą garderobę.

Pogoda w Agios Nikolaos w kwietniu, maju i czerwcu

Warunki pogodowe w Agios Nikolaos w ciągu tych trzech miesięcy ulegają stopniowej poprawie, a temperatury wynoszą kolejno 18-19°C w kwietniu, 22-23°C w maju oraz 26-28°C w czerwcu. Pogoda jest już bardziej stabilna, dlatego śmiało można planować urlop w tej miejscowości, szykując się na przewagę słonecznych dni i przyjemne warunki. To dobry czas na zwiedzanie, plażowanie i inne aktywności na świeżym powietrzu. Już końcówką maja i w czerwcu można zażywać pierwszych kąpieli w Morzu Śródziemnym, a także rozpocząć swoją przygodę ze sportami wodnymi. Czerwiec sprawia, że do Agios Nikolaos napływa coraz więcej turystów i powoli otwiera się sezon turystyczny, dlatego te trzy wiosenno-letnie miesiące są ostatnią szansą na spędzenie wakacji w tym miejscu z dala od tłumu i ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi.

Pogoda w Agios Nikolaos w lipcu, sierpniu i wrześniu

Lipiec i sierpień w Agios Nikolaos to szczyt sezonu turystycznego. Termometry pokazują średnie wartości na poziomie ok. 30-33°C w dzień oraz 22-24°C w nocy. Dni są niezwykle gorące i długie stwarzając idealne warunki do plażowania czy kąpieli w morzu. Woda Morza Śródziemnego jest już maksymalnie nagrzana i zachęca wszystkich miłośników sportów wodnych do zabawy. Możliwość zanurzenia się w tak ciepłej wodzie z pewnością docenią także najmłodsi podróżnicy. Ze względu na szczyt sezonu, na ulicach Agios Nikolaos można spodziewać się wesołego tłumu turystów. Wrzesień jest już znacznie spokojniejszy z temperaturami wynoszącymi ok. 28-20°C. Mimo że powoli nadchodzi jesień, nadal można cieszyć się dobrymi warunkami do kąpieli oraz relaksować się na plażach Agios Nikolaos.

Pogoda w Agios Nikolaos w październiku, listopadzie i grudniu

Wraz z nadejściem października, temperatury w Agios Nikolaos będą stopniowo się obniżać. Temperatury pokazują kolejno 19-26°C w październiku, 19-21°C w listopadzie oraz 16-18°C w grudniu. W ciągu dnia pogoda jest dosyć łagodna, a tym, co z pewnością zachwyca w tym okresie, jest powoli zmieniający się krajobraz jesienny, który można podziwiać tylko w tym czasie. Opady deszczu mogą występować coraz częściej i planując urlop w Agios Nikolaos w ciągu tych trzech miesięcy, warto zabrać ze sobą cieplejszą garderobę i odzież przeciwdeszczową. Październik, listopad i grudzień w tym małym, greckim miasteczku to okres przejściowy między jesienią a zimą. To dobry czas na spokojne zwiedzanie, odkrywanie lokalnej kultury oraz cieszenie się nietypowym krajobrazem.

Średnie temperatury - Aghios Nikolaos

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 14 luty 15 marzec 16 kwiecien 19 maj 22 czerwiec 26 lipiec 28 sierpień 29 wrzesień 27 październik 23 listopad 20 grudzień 16
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 11 luty 11 marzec 12 kwiecien 14 maj 17 czerwiec 21 lipiec 23 sierpień 24 wrzesień 22 październik 19 listopad 16 grudzień 13
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 16 marzec 16 kwiecien 17 maj 20 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 25 październik 23 listopad 21 grudzień 18
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 7 luty 8 marzec 9 kwiecien 19 maj 12 czerwiec 13 lipiec 14 sierpień 13 wrzesień 11 październik 9 listopad 8 grudzień 7