Australia - Przewodnik

Australia to państwo zajmujące cały kontynent. Oblewane jest wodami Oceanu Spokojnego i Indyjskiego. To szósty pod względem wielkości kraj świata zajmujący zarazem najmniejszy z kontynentów. Najgoręcej jest tu w okresie od listopada do kwietnia i właśnie wtedy najlepiej wybrać się na wakacje do Australii.

Pogoda w Australii

Dzisiaj, 20.7 5°C
Australia to państwo zajmujące cały kontynent. Oblewane jest wodami Oceanu Spokojnego i Indyjskiego. To szósty pod względem wielkości kraj świata zajmujący zarazem najmniejszy z kontynentów. Najgoręcej jest tu w okresie od listopada do kwietnia i właśnie wtedy najlepiej wybrać się na wakacje do Australii. Wschód kraju zdominowany jest przez malownicze tereny górskie Wielkich Gór Wododziałowych. Australia to jednak nie tylko masywy górskie i bajeczne wybrzeże, ale także obszary pustynne tworzone m. in przez Pustynię Gibsona, Wielka Pustynię Piaszczystą czy Wielka Pustynię Wiktorii. Dość liczne są także jeziora, a wśród nich największa depresja - Jezioro Eyre. Australia znana jest również z Alp Australijskich i Góry Kościuszki, będącej najwyższym wzniesieniem tego kraju oraz ze ssaków z kangurami, koalami i kolczatkami na czele, które to stały się pewnego rodzaju symbolem tego miejsca.
Australia wyróżnia się odrębnością fauny. Turyści będący na wakacjach w Australii chętnie odwiedzają największą formację skalną Ayers Rock- święte miejsce Aborygenów, liczne doliny i wąwozy, formy wulkaniczne.

Australia to kraj warty odwiedzenia. Polskie biura podróży posiadają jednak nadal ubogie oferty, choć z roku na rok zainteresowanie wakacjami w Australii wzrasta. Coraz popularniejsze stają się kursy językowe w Australii oraz połączenie pracy i nauki z poznawaniem uroków tego kraju.

Wycieczki do największych miast
Infrastruktura turystyczna w Australii jest dość dobrze rozwinięta. Można skorzystać z rozmaitych form wypoczynku oraz transportu i noclegu. Kosmopolityczne metropolie pełne są luksusowych hoteli, a małe miasteczka oferują noclegi o nieco niższym standardzie.

Canberra zbudowana została od podstaw. Zwana jest stolicą w buszu, gdyż przy powstawaniu tego miasta zachowano naturalne krajobrazy. Jest to miasto- ogród idealnie wkomponowane w Wielkie Góry Wododziałowe oraz w jezioro Burley Griffin. Mnóstwo tu różnego rodzaju festiwali i rozrywki.

Sydney to bardzo zurbanizowane miasto o charakterze kosmopolitycznym. Mnóstwo tu wieżowców i centrum handlowych. Turyści spędzający tu wakacje powinni zobaczyć najstarszy budynek w mieście- Cadman’s Cottage, Goverment House, Royal Batic Garden, Sydney Opera House o oryginalnej budowie architektonicznej oraz Sydney Aquarium, Sydney Tower i liczne muzea. Sydney jest miastem o niezwykle rozbudowanej ofercie rozrywki. Nie sposób wymienić wszystkich festiwali i atrakcji, jednak z pewnością warto wybrać się do Kings Cross- dzielnicy rozrywki i rozpusty.

Południowe wybrzeże Australii tworzone jest przede wszystkim przez klify, podczas gdy północne wybrzeża są porośnięte roślinnością namorzynową. Północno- wschodnie wybrzeże urozmaicone jest urzekającymi rafami koralowymi Wielkiej Rafy Koralowej- największej bariery koralowej świata ciągnącej się na długość ponad 2000 km. Generalnie wybrzeże jest mało urozmaicone, za to wody przybrzeżne bogate są w kolorowe formy życia podwodnego oraz w urocze wyspy.

Australia na skróty

Miejsca: