Położenie
Hotel Selectum Collection Bodrum położony jest w malowniczej okolicy nad samym morzem, pomiędzy miejscowościami Akyarlar i Bitez. Bezpośrednio przy prywatnej piaszczysto-żwirkowej plaży, oferuje łagodne zejście do morza i pomost. Plaża hotelowa wyposażona jest w bezpłatne parasole, leżaki, materace oraz ręczniki. Do centrum Bodrum jest ok. 15-18 km, natomiast odległość od lotniska w Bodrum wynosi ok. 55 km. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy, ułatwiający komunikację z okolicą.
Wyposażenie
Obiekt to duży, rodzinny hotel pięciogwiazdkowy, który składa się z 9 budynków o dwóch piętrach i posiada łącznie 377 pokoi. W hotelu znajduje się przestronne lobby, całodobowa recepcja, sala konferencyjna, ogród, sklep z pamiątkami, minimarket, fotograf, fryzjer oraz pralnia. Do dyspozycji gości przygotowano bogate zaplecze rekreacyjne: 3 baseny zewnętrzne (w tym basen ze zjeżdżalnią w kształcie wieży i brodzik z mini zjeżdżalnią dla dzieci), leżaki, parasole i materace przy basenach dostępne są bezpłatnie. Dodatkowo hotel oferuje centrum fitness, kort tenisowy, boiska do koszykówki i siatkówki plażowej, kort do tenisa stołowego, rzutki, boccię, aquaaerobik, gry w basenie oraz amfiteatr. Na terenie hotelu działa główna restauracja, 3 restauracje à la carte (kuchnia turecka, włoska oraz z owocami morza), restauracja z przekąskami, kawiarnia, cukiernia oraz 5 barów (w tym lobby bar, bar przy basenie i beach bar). Dostępny jest również room-service. Na terenie obiektu oraz w lobby i miejscach ogólnodostępnych dostępny jest bezpłatny Internet Wi-Fi. Dla dzieci przygotowano brodzik, Kids Club (z podziałem na trzy grupy wiekowe), plac zabaw, mini disco, animacje, gry PlayStation, udogodnienia dla niemowląt (wózek, nocnik – na życzenie), foteliki i menu w restauracji, a także możliwość skorzystania z opiekunki (dodatkowo płatna).
Zakwaterowanie
Hotel oferuje przestronne, stylowo i funkcjonalnie urządzone pokoje różnego typu, dostosowane zarówno do potrzeb par, jak i rodzin. Dostępne są pokoje standardowe o powierzchni ok. 24-25 m² z balkonem i widokiem na ogród, las lub morze, wyposażone w podwójne łóżko, klimatyzację, łazienkę z prysznicem, suszarką i WC, szlafroki, kapcie, sejf, telewizję satelitarną, mini lodówkę z codziennie uzupełnianym minibarem (napoje bezalkoholowe i piwo w cenie) oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Opcją dla rodzin są pokoje standardowe z łóżkiem piętrowym, w których wygodnie mogą nocować rodzice z dziećmi. Rodzinom dedykowane są również pokoje rodzinne o powierzchni ok. 40 m², składające się z dwóch oddzielnych pomieszczeń, mieszczące do czterech osób. Hotel oferuje także apartamenty (Suite Room) o powierzchni ok. 60 m² z dwiema sypialniami i częścią wypoczynkową. Istnieje możliwość bezpłatnego zamówienia łóżeczka dla dziecka do 2 lat.
Wyżywienie
Hotel oferuje formułę Ultra All Inclusive 24h, która obejmuje śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu, przekąski w wyznaczonych barach, kawę, herbatę, ciasta oraz lokalne i wybrane importowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe dostępne całodobowo w wyznaczonych barach. Raz na pobyt goście mogą bezpłatnie zjeść kolację w jednej z restauracji à la carte (wymagana wcześniejsza rezerwacja, pobyt min. 7 nocy). W głównej restauracji dostępne jest menu dla dzieci, foteliki i dania wegetariańskie. Wybrane napoje, w tym niektóre importowane alkohole, świeżo wyciskane soki, turecka kawa oraz napoje butelkowane/puszkowane i energetyczne są dodatkowo płatne.
Usługi
Na terenie hotelu dostępny jest room-service, fryzjer, pralnia, sklep z pamiątkami, minimarket, fotograf, przechowalnia bagażu oraz oferta masaży i zabiegów pielęgnacyjnych w centrum SPA (za opłatą). Hotel organizuje bogaty program animacji dziennych i wieczornych, imprezy tematyczne, wieczory z muzyką na żywo, show oraz zajęcia sportowe dla dorosłych i dzieci. Udogodnienia obejmują także centrum fitness, saunę, łaźnię turecką, łaźnię parową, tenis stołowy, kort tenisowy (z oświetleniem i wypożyczalnią sprzętu za opłatą), boiska, gry w basenie, siatkówkę plażową, rzutki, boccię, aquaaerobik oraz możliwość uprawiania sportów wodnych na plaży (dodatkowo płatne).
Plaża
Hotel położony jest bezpośrednio przy prywatnej, piaszczysto-żwirkowej plaży z łagodnym i bezpiecznym zejściem do morza oraz dostępem do pomostu. Goście mogą bezpłatnie korzystać z leżaków, parasoli, materacy i ręczników plażowych. W okolicy działa beach bar oraz istnieje możliwość uprawiania sportów wodnych (płatne). Plaża zapewnia wygodę zarówno rodzinom z dziećmi, jak i osobom szukającym relaksu nad wodą.