Attila S.
Zweryfikowana opinia Data pobytu: Listopad 2024
zadowolona
zadowolona
Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)
Przejdź do... | Przejdź do głównego menu
Wykres przedstawia prognozowane ceny wycieczek w nadchodzących miesiącach
Minimalna cena za osobę z możliwymi różnicami w czasie trwania podróży
Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.
Doskonały (Na podstawie 28 opinii)
Zablokowane opinie: 5
Attila S.
Zweryfikowana opinia Data pobytu: Listopad 2024
zadowolona
zadowolona
Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)
Jitka Š.
Zweryfikowana opinia Data pobytu: Wrzesień 2019 Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu
Bez żadnej skazy
Bez żadnej skazy
na łodzi tylko baseny, ciepłe, czyste, na pokładzie wiało
Wyżywieniedoskonałe, dużo ryb i owoców morza
Zakwaterowanieczysto, sprzątanie 2 razy dziennie / prawie za dużo/
Usługina piątkę
Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate
Czy ta recenzja była pomocna? (8) (2)
Filtruj opinie
Attila S.
Zweryfikowana opinia Data pobytu: Listopad 2024
zadowolona
zadowolona
Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)
Anonym
Zweryfikowana opinia Data pobytu: Styczeń 2020 Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu
Niepotrzebnie duży statek (w porównaniu z MSC Preziosa), trochę kłopotliwe wysiadanie (tworzenie kolejek) przy późniejszym lądowaniu. Technologia informacyjna - wszystko można było zamówić online (teatr, wycieczki). Mała liczba terminów na ekskluzywne przedstawienie Circus de Soleie. Jedzenie doskonałe, duży wybór - bufet. Tylko w restauracji obsługa powolna + oczekiwanie na innych gości. Pominięcie jednego miejsca bez rekompensaty.
Niepotrzebnie duży statek (w porównaniu z MSC Preziosa), trochę kłopotliwe wysiadanie (tworzenie kolejek) przy późniejszym lądowaniu. Technologia informacyjna - wszystko można było zamówić online (teatr, wycieczki). Mała liczba terminów na ekskluzywne przedstawienie Circus de Soleie. Jedzenie doskonałe, duży wybór - bufet. Tylko w restauracji obsługa powolna + oczekiwanie na innych gości. Pominięcie jednego miejsca bez rekompensaty.
...
WyżywienieJedzenie wyśmienite, duży wybór - bufet. Tylko w restauracji obsługa powolna + czekanie na kolejnych gości.
ZakwaterowaniePokoje w porównaniu z MSC Preziosa są mniejsze, nie było kosza na śmieci w łazience, nie było chusteczek papierowych w pokoju, mała szafa. Segregowane odpady (kosz na śmieci w pokoju) były wrzucane do jednego worka.
UsługiOgólnie zadowolenie.
Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate
Czy ta recenzja była pomocna? (17) (4)
Jitka Š.
Zweryfikowana opinia Data pobytu: Wrzesień 2019 Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu
Bez żadnej skazy
Bez żadnej skazy
na łodzi tylko baseny, ciepłe, czyste, na pokładzie wiało
Wyżywieniedoskonałe, dużo ryb i owoców morza
Zakwaterowanieczysto, sprzątanie 2 razy dziennie / prawie za dużo/
Usługina piątkę
Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate
Czy ta recenzja była pomocna? (8) (2)
Bronislava J.
Zweryfikowana opinia Data pobytu: Lipiec 2019 Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu
Wakacje marzeń, ale dla dość aktywnych podróżników. Nie mieliśmy na statku żadnego przedstawiciela biura podróży, więc wszystko załatwialiśmy sami. To jest finansowo dość wymagające, tym bardziej, że podstawowa cena wycieczki na takim statku i w kabinie z balkonem to jeszcze nie jest cena końcowa. Na statku płacisz obowiązkowo za każdą osobę 10 euro dziennie tzw. napiwek oraz za inne usługi. Jedzenie jest wprawdzie bogate i darmowe, ale napoje musieliśmy płacić, np. 6,50 euro za piwo lub napój bezalkoholowy. Wycieczki organizowane przez zarząd statku w każdym miejscu postoju są bardzo drogie, jechaliśmy na jedną, z której nie byliśmy zbyt zadowoleni (chaotyczna duńska przewodniczka w Kopenhadze, ostatecznie nie zobaczyliśmy nawet wszystkiego, co było w planie). Nawet zostałam upomniana, że za dużo fotografuję i rzekomo opóźniam grupę, która jednak w tym momencie i tak czekała na przyjazd kierowcy autobusu. Za trzygodzinną wycieczkę autobusem (Kopenhaga tylko z jednym przystankiem) i wioskę rybacką za Kopenhagą zapłaciliśmy łącznie 130 euro. W innych portach sami organizowaliśmy wycieczki i za jedną czwartą ceny. Zawsze jest tam jakaś oferta albo w centrach turystycznych, albo bezpośrednio w porcie, gdzie oferują godzinne wycieczki autobusowe po okolicy. Ale co mogę zarzucić naszej organizującej biurze podróży, to że nie podało na czas informacji, z którego portu w mieście Kilonii statek wypływa i dokąd wraca. Na szczęście przyjechaliśmy dzień wcześniej i zakwaterowaliśmy się w hotelu na miejscu, bo inaczej nie zdążylibyśmy na odpłynięcie, ponieważ statek zacumował w terminalu aż 8 kilometrów za Kilonii. Myśleliśmy, że będzie odpływał i cumował bezpośrednio w Kilonii blisko centrum. Informację o tym otrzymaliśmy dopiero tydzień wcześniej przy odbiorze kart pokładowych, kiedy mieliśmy już dawno kupione bilety na pociąg tam i z powrotem. Problem pojawił się przy wysiadaniu, ponieważ nasz pociąg odjeżdżał już dwie godziny po cumowaniu statku. Nikt nas nie uprzedził, że wysiadanie może trwać aż trzy i pół godziny. Musiałam poprosić o przesunięcie terminu na pierwszy termin wysiadania (to nie był problem), ale i tak znaleźliśmy się w wyjątkowym stresie, pociąg zdążyliśmy złapać w ostatniej chwili.
Wakacje marzeń, ale dla dość aktywnych podróżników. Nie mieliśmy na statku żadnego przedstawiciela biura podróży, więc wszystko załatwialiśmy sami. To jest finansowo dość wymagające, tym bardziej, że podstawowa cena wycieczki na takim statku i w kabinie z balkonem to jeszcze nie jest cena końcowa. Na statku płacisz obowiązkowo za każdą osobę 10 euro dziennie tzw. napiwek oraz za inne usługi. Jedzenie jest wprawdzie bogate i darmowe, ale napoje musieliśmy płacić, np. 6,50 euro za piwo lub napój bezalkoholowy. Wycieczki organizowane przez zarząd statku w każdym miejscu postoju są bardzo drogie, jechaliśmy na jedną, z której nie byliśmy zbyt zadowoleni (chaotyczna duńska przewodniczka w Kopenhadze, ostatecznie nie zobaczyliśmy nawet wszystkiego, co było w planie). Nawet zostałam upomniana, że za dużo fotografuję i rzekomo opóźniam grupę, która jednak w tym momencie i tak czekała na przyjazd kierowcy autobusu. Za trzygodzinną wycieczkę autobusem (Kopenhaga tylko z jednym przystankiem) i wioskę rybacką za Kopenhagą zapłaciliśmy łącznie 130 euro. W innych portach sami organizowaliśmy wycieczki i za jedną czwartą ceny. Zawsze jest tam jakaś oferta albo w centrach turystycznych, albo bezpośrednio w porcie, gdzie oferują godzinne wycieczki autobusowe po okolicy. Ale co mogę zarzucić naszej organizującej biurze podróży, to że nie podało na czas informacji, z którego portu w mieście Kilonii statek wypływa i dokąd wraca. Na szczęście przyjechaliśmy dzień wcześniej i zakwaterowaliśmy się w hotelu na miejscu, bo inaczej nie zdążylibyśmy na odpłynięcie, ponieważ statek zacumował w terminalu aż 8 kilometrów za Kilonii. Myśleliśmy, że będzie odpływał i cumował bezpośrednio w Kilonii blisko centrum. Informację o tym otrzymaliśmy dopiero tydzień wcześniej przy odbiorze kart pokładowych, kiedy mieliśmy już dawno kupione bilety na pociąg tam i z powrotem. Problem pojawił się przy wysiadaniu, ponieważ nasz pociąg odjeżdżał już dwie godziny po cumowaniu statku. Nikt nas nie uprzedził, że wysiadanie może trwać aż trzy i pół godziny. Musiałam poprosić o przesunięcie terminu na pierwszy termin wysiadania (to nie był problem), ale i tak znaleźliśmy się w wyjątkowym stresie, pociąg zdążyliśmy złapać w ostatniej chwili.
W tym przypadku bezprzedmiotowe. Na statku były trzy możliwości kąpieli - dwa otwarte i jeden kryty basen. Ale ze względu na pogodę (zazwyczaj od 11 do 18 stopni) nie korzystaliśmy z nich zbyt często. Bardziej interesujące było dla nas to, co było wokół statku niż to, co działo się na statku.
WyżywienieJedzenie było odpowiednie, na śniadania i obiady była restauracja samoobsługowa z ogromnym wyborem potraw, do której można było wejść o dowolnej porze, na przykład jeśli wróciliśmy z wycieczki, to o wpół do trzeciej po południu mogliśmy bez problemu coś zjeść. Napoje oprócz wody, herbaty i zwykłej kawy musieliśmy opłacać sami. Kolacje były podawane w restauracjach z obsługą, można było wybrać spośród pięciu dań.
ZakwaterowanieKajuta z balkonem była co prawda znacznie droższa, ale bez balkonu, w wewnętrznej kajucie bez okien, mielibyśmy znacznie mniej wrażeń i możliwości na bieżąco oraz wygodnie obserwować niesamowite norweskie fiordy także w późniejszych godzinach (na północy ściemniało się tam dopiero po 23:00). Wyposażenie kajut było niesamowite, z ekranem, na którym można było śledzić bieżące informacje o pogodzie, pozycji statku na mapie, prędkości. Można było też przełączyć się na światowe kanały informacyjne telewizji.
UsługiSprzątanie kabiny odbywało się aż nadto dokładnie, za każdym razem gdy wychodziliśmy (na przykład na obiad), wszystko było ponownie uporządkowane. Na centralnej recepcji na statku można było się dogadać w każdej sprawie, wszędzie było wielu asystentów mówiących w pięciu różnych językach, którzy pomagali we wszystkim.
Warto również wspomnieć o programie rozrywkowym, każdego wieczoru do kabiny dostarczano gazetę statkową z informacjami na następny dzień, gdzie podane były godziny, kiedy wszyscy muszą być na pokładzie oraz czas odpłynięcia z następnego portu. Był tam także przegląd programów rozrywkowych i wydarzeń (np. w teatrze Broadway, który znajdował się w przedniej części statku). Były to jednak głównie programy rozrywkowe z niezbyt dobrymi wykonawcami - z wyjątkiem Cirque du Soleil.
Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate
Czy ta recenzja była pomocna? (64) (3)
Viktor Oulehla
Zweryfikowana opinia Data pobytu: Maj 2019 Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu
Ogólnie bardzo dobre wrażenie z rejsu wakacyjnego.
Ogólnie bardzo dobre wrażenie z rejsu wakacyjnego.
Czy ta recenzja była pomocna? (4) (7)