Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

od 7 756 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 104 134

Kategoria

****+

Opis oferty

 
Położenie:

RIU Playa Blanca to wysokiej klasy, rozbudowany hotel położony w Rio Hato, nad samym Oceanem Spokojnym w Panamie. Rio Hato toniewielka miejscowość,w którym znajdują się głównie obiekty hotelowe. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 2 godz. 30 min.

Plaża:

Obiekt zlokalizowany jest tuż przy przepięknej, piaszczystej plaży - Playa Blanca. Leżaki i parasole bezpłatnie dla Klientów hotelu.

Do dyspozycji gości:

Recepcja z lobby (24 h), restauracje główna, 3 restauracji a'la carte: azjatycka, włoska i steak house, 5 barów, 3 baseny, basen dla dzieci, leżaki i parasole oraz ręczniki plażowe (bezpłatnie), plac zabaw dla dzieci.

Pokoje:

Resort oferuje łącznie 573 pokoi 2 - osobowych (w niektórych możliwa dostawka dla osoby dorosłej lub dziecka). Wszystkie pokoje elegancko urządzone łazienkami i balkonami lub tarasami (meble ogrodowe), wyposażone w TV-sat, telefon, sejf (bezpłatny), klimatyzację (indywidualnie sterowana, bezpłatna), sprzęt do prasowania. W sprzedaży dostępne pokoje standardowe z widokiem na patio, z bocznym widokiem na ocean oraz pokoje z bezpośrednim widokiem na ocean. Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka (0-2 lat), bezpłatnie.

Wyżywienie:

ULTRA All Inclusive: śniadania, lunch i kolacje serwowane w restauracji głównej. Nielimitowane lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz przekąski dostępne przez całą dobę.

Program sportowy i animacyjny:

Program animacyjny i sportowy dla dzieci i dorosłych, gry, zabawy, wieczorne show, siłownia (bezpłatna), dyskoteka, pole golfowe (dodatkowo płatne, oddalone o ok. 3 km od hotelu).

Internet:

Wi - Fi w lobby (bezpłatnie). Wi - Fi w pokojach (dodatkowo płatne).

Kategoria lokalna:

*****Classic

Strona www:

www.riu.com

Naszym zdaniem:

RIU Playa Blanca to serwis na wysokim poziomie,piękna, piaszczysta plażaoraz nowoczesne pokoje- polecamy wymagającym Klientom.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na2 godz. przed wylotem samolotu w Warszawie.Przelot samolotem rejsowym (z przesiadką wjednym zeuropejskich portów) do Panamy.Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, transfer i zakwaterowanie w wybranym hotelu.

Dzień 2-8

Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie oraz wycieczki fakultatywne.

Dzień 9

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko (dokładne godziny zbiórki poda rezydent Rainbow na miejscu). Wylot do Polski (z przesiadką w jednym z europejskich portów).

Dzień 10

Przylot do Warszawy

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotemrejsowym (z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie) do Panamy, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko,8 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne

WYCIECZKI FAKULTATYWNE (ceny orientacyjne)

Z wizytą u Indian Embera

To ekscytująca wyprawa do lasu deszczowego, podczas której łodzią canoe przeprawimy się po rzece Chagres do Parku Narodowego o tej samej nazwie, gdzie znajduje się wioska zamieszkana przez indiańskie plemię Embera. Indianie Embera kultywują tradycje swoich przodków, malują ciała, wykonują specyficzne stroje ich tradycję widać także w tańcu i obrzędach. W trakcie wycieczki odbędziemy też spacer do ukrytego w dżungli wodospadu, gdzie będzie można zażyć orzeźwiającej kąpieli. Cena ok. 110 USD

Panama City oraz Kanał Panamski

Panama City to miasto kontrastów - kolonialne posiadłości i wąskie uliczki zabytkowej części stolicy sąsiadują tu z wieżowcami ultranowoczesnego centrum. Podczas całodziennej wycieczki poznamy wszystkie oblicza tej niezwykłej metropolii. Odbędziemy spacer po wpisanej na listę UNESCO historycznej części miasta, a następnie przejedziemy na groblę Amador, z której można podziwiać panoramę nowoczesnej części Panama City. Następnie skierujemy się nad Kanał Panamski - niezwykły trakt morski łączący dwa oceany. W muzeum przy śluzie Miraflores zobaczymy, jak przez to wąskie gardło przeprawiają się ogromne statki. Cena ok. 112 USD

Gamboa - dla miłośników przyrody

Podczas tej wycieczki odbędziemy rejs łódkami po słynnym jeziorze Gatun, bez którego nie mógłby istnieć Kanał Panamski. Popłyniemy obok “Wyspy Małpek", gdzie być może uda nam sie zobaczyć te sympatyczne zwierzaki jeżeli dopisze nam szczęście, zobaczymy również groźniejsze stworzenia, czyli krokodyle. Kolejką górską “teleferico" przejedziemy wśród koron drzew do wieży widokowej, skąd można podziwiać piękne tropikalne lasy deszczowe, miejscową florę i faunę oraz najdłuższą rzekę Panamy - Chagres - wpływającą do jeziora Gatun. Odwiedzimy również ogród z orchideami, żabiarium, motylarium i spotkamy się oko w oko z uroczymi leniwcami. Cena ok. 150 USD

Rejs Kanałem Panamskim

To najlepszy sposób, aby poznać ten największy skrót świata z zupełnie innej perspektywy. Podczas 5-godzinnego rejsu przez fragment Kanału Panamskiego zobaczymy najważniejsze jego miejsca, takie jak Corte Culebra, Most Stulecia czy Most Ameryk, a także poczujemy, jak nasz statek jest opuszczany lub podnoszony w śluzach Miraflores i Pedro Miguel. Cena ok. 175 USD

Od Atlantyku do Pacyfiku - Panama Express

Podczas tej wycieczki poznamy lepiej karaibskie oblicze Panamy, czyli jej położoną nad Oceanem Atlantyckim północną część. Odwiedzimy założone przez Hiszpanów w XVI wieku miasteczko Portobelo, słynące z wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO fortyfikacji oraz otoczonej ogromnym kultem figury Czarnego Chrystusa. Następnie odbędziemy panoramiczny przejazd przez Colon - drugie najważniejsze po stolicy miasto Panamy. W centrum dla zwiedzających Agua Clara zobaczymy nowe śluzy Kanału Panamskiego i dowiemy się nieco więcej o jego powiększeniu, zakończonym w 2016 roku. Zwieńczeniem naszej wycieczki będzie przejazd najstarszą transkontynentalną linią kolejową na świecie, która połączyła Ocean Atlantycki z Pacyfikiem (ok. 1 h). Cena ok. 165 USD

Anton Valley - miasteczko w kraterze

Anton Valley to miasteczko położone w drugim co do wielkości, wygasłym kraterze wulkanicznym na świecie. Szczególnie popularne jest wśród mieszkańców Panama City, którzy przyjeżdżają tu na weekendowe wypady uciekając od miejskiego zgiełku. W trakcie wycieczki odwiedzimy największy w Panamie targ z lokalnym rzemiosłem, mnóstwem tropikalnych kwiatów, owoców i warzyw. Przespacerujemy się również lasem tropikalnym do najwyższego w regionie wodospadu El Chorro Macho. Następnie czeka nas wizyta w ogrodzie El Nispero, w którym będziemy podziwiać gatunki zwierząt i ptaków z całego świata. Cena ok. 64 USD

Canopy Adventure - zjazd na linach

Osobom żądnych wrażeń i szukających nowych wyzwań proponujemy wyzwalający adrenalinę zjazd na linach w lesie tropikalnym. Wyrusz w podróż wśród wierzchołków drzew, cały czas obserwując faunę i florę lasu tropikalnego z unikalnej perspektywy. Sprzęt i techniki stosowane przez instruktorów są opracowane przez speleologów i alpinistów. Zjazd na linach jest realizowany w okolicach spektakularnego wodospadu El Chorro Macho w Anton Valley. Cena ok. 115 USDShopping w Albrook Mall

Zapraszamy do zakupowego raju - największego centrum handlowego w Cenralnej Ameryce! Albrook Mall na obrzeżach Panama City to galeria handlowa w stylu amerykańskim zajmująca powierzchnię aż 38 hektarów, gdzie znajdziemy kilkaset sklepów znanych marek i wszelaki asortyment produktów. Cena ok. 25 USD

Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15-20 osobach w zależności od wycieczki). Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy lokalne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

Inne

PANAMAinformacje ogólne

Wizy

Obywatele Polski mogą przebywać na Panamie na podstawie ważnego paszportu ( obowiązuje umowa o ruchu bezwizowym do 90 dni), dokument musi być ważny 6 miesięcy od planowanej daty powrotu.

Czas

-6 godzin w stosunku do czasu polskiego

Waluta

1 balboa (B) = 1 USD. W użyciu są monety Balboa i dolary amerykańskie. Nie ma banknotów Balboa, tylko dolary.

Elektryczność 110V / 50 Hz (w stolicy 120V) Koniecznie należy zabrać ze sobą wtyczkę z dwoma płaskimi, równoległymi bolcami

Telefony

System telefonii komórkowej może nie być kompatybilny z systemami w Polsce. Większość hoteli posiada sieć Wi - Fi, która umożliwia kontakt z krajem.

Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwki. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach, taksówkarzy oraz kelnerów w restauracjach.

Orientacyjne ceny

Posiłek w restauracji ok. 3,5 B, woda 2l ok. 2 B, piwo w knajpie ok. 2 B.

Wyloty z: Warszawy. Zbiórka na2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotniskuim. F. Chopina.Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Panama

Tropikalny klimat, egzotyczny krajobraz i czarująca, bujna roślinność - to zaledwie kilka z pozytywnych aspektów tego państwa. Panama to niewielki kraj, 4 razy mniejszy od Polski, który jest pomostem pomiędzy Oceanem Spokojnym i Atlantyckim. Położona na wąskim pasie lądu, łączącym Amerykę Północną z Południową jest jednym z niewielu krajów na ziemi, gdzie można podziwiać tego samego dnia wschód słońca nad Atlantykiem i zachód nad Pacyfikiem. Droga łącząca oba wybrzeża ma zaledwie 80 km.

Panama słynie ze swego Kanału umożliwiającego podróż z zachodu na wschód Ameryki. W 2016 roku zakończono prace nad jego poszerzeniem i pogłębieniem. Dodano nowe śluzy, które pozwolą przepływać statkom z ładunkiem do 14 tys. standardowych kontenerów, niemal trzykrotnie większym niż obecnie. Śluzy otwarte są również dla zwiedzających. Na tarasach widokowych można podziwiać ogromne statki podnoszone lub obniżane do poziomu jeziora Gatun. Po drugiej stronie kanału w Colon wyrosła druga największa na świecie strefa wolnocłowa.

Ten kraj to niezwykła mieszanka nowoczesności i dzikiej przyrody. Zaledwie 10 minut drogi od nowoczesnej stolicy, pełnej drapaczy chmur, znajdziemy las deszczowy, zamieszkany przez niesamowitą ilość ptaków. Różnorodność... to słowo najlepiej charakteryzuje ten mały kraj. W Panamie żyje więcej gatunków ptaków (967) niż w Kanadzie i USA razem, gdyż tędy przebiega droga ich wędrówek. Inne gatunki zamieszkują wybrzeże Atlantyku, a inne Pacyfik. Nie trzeba tracić czasu na długie przejazdy, aby z miasta dotrzeć do rezerwatów ekologicznych i parków narodowych, które stanowią 30% powierzchni kraju.

Panama, to miejsce gdzie historia styka się z nowoczesnością. Ze Starówki wpisanej na listę Unesco rozciąga się przepiękny widok na dzielnice pełne drapaczy chmur. To tutaj mamy najwięcej budynków przekraczających 200 m w Ameryce Południowej.

Dodatkowym atutem są długie, piaszczyste plaże usytuowane na samym wybrzeżu krystalicznych wód Pacyfiku i na licznych wysepkach. Bogactwo kulturowe, przepyszne, lokalne jedzenie oraz liczne gatunki zwierząt - to wszystko czeka na Państwa w tej słonecznej, tropikalnej krainie!

W regioniePlaya Blanca

Oddalona o dwie godziny drogi od stolicy Panamy, Playa Blanca, słynie jak sama nazwa wskazuje z białego piasku, ale i także z najprzyjemniejszego klimatu tropikalnego w tym kraju. Region ten szczyci się największą ilością dni słonecznych w roku i niskimi opadami. Długa szeroka plaża i spokojne wody Pacyfiku to idealne miejsce na odpoczynek i na leniwe spacery, ale i ci bardziej aktywni znajdą coś dla siebie: sporty wodne (kayak, jet sky, wędkarstwo), snorkelling, a nawet romantyczne, konne przejażdżki wzdłuż plaży. Playa Blanca znajduje się niedaleko wioski rybackiej Farallón, gdzie można skosztować pysznego ceviche (surowa ryba lub owoce morza marynowane w soku z limonki podawane z cebulą) i smażonych, świeżo łowionych ryb.

El Valle de Anton

W odległości godziny drogi od Playa Blanca znajduje się słynna miejscowość górska El Valle, znajdująca się w prehistorycznym wygasłym wulkanie. Region jest pełen bujnej roślinności i to tutaj znajduje się tak zwana Dolina Kwadratowych Drzew, słynąca z prostokątnych lub kwadratowych pni drzew bawełnianych. Region znany jest również z dużej ilości zwierząt w tym endemicznego gatunku złotych żab (Atelopus zetek). Główną atrakcją miejscowości El Valle jest lokalny targ, który odbywa się w niedzielę, na którym obok owoców i warzyw, można nabyć ręcznie wykonane rzeźby, hamaki i ceramikę.

Kanał Panamski

Ponad 80 km długości, Kanał Panamski jest najsłynniejszym skrótem świata. Łączy on zachodnią część Ameryki ze wschodnią, bez potrzeby opływania kontynentu dookoła. Sama podróż kanałem trwa od 24 do 30 godzin i skraca drogę o 8 tys. mil morskich! Niezapomnianych wrażeń dostarczą Nam liczne statki oraz historyczne ciekawostki dotyczące samej udowy owego przedsięwzięcia.

Casco Viejo

Zbudowane w 1673 roku, Casaco Viejo jest zabytkowym centrum Panamy. Umieszczone w 1997 roku na światową listę UNESCO, miasto urzeka swymi bogatymi wartościami kulturowymi jak i elementami odczuwalnej dookoła historii. Do głównych atrakcji należą: El Palacio de las Garzas, oficjalna siedziba prezydenta Panamy liczne kościoły oraz muzea i teatry. Dla spragnionych wrażeń uliczny pokaz tańca Salsy, liczne poczęstunki w pobliskim markecie rybnym.

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

 • Odległość od plaży 0 m
 • Klimatyzacja tak
 • Basen zewnętrzny tak
 • Leżaki i parasole na plaży tak
 • TV tak
 • Minibar, Bar tak
 • Centrum nurkowania tak
 • Programy animacyjne tak
 • Basen dla dzieci tak
 • Hotelowa restauracja tak
 • Wifi tak
Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 32 °C temperatura w nocy 24 °C

 • Temperatura wody 27 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 32 °C temperatura w nocy 22 °C

 • Wt 30 °C temperatura w nocy 22 °C

 • Śr 31 °C temperatura w nocy 21 °C