Panama na wakacje

Szukając miejsca na egzotyczne wakacje, warto wybrać Panamę. W tym niewielkim państwie nie sposób się nudzić, w stolicy można podziwiać historyczną architekturę kolonialną, w pobliżu znajdują się dziewicze lasy, a na wybrzeżu czekają rajskie plaże.

Najlepiej ocenione hotele

Państwo Panama

Panama zajmuje teren wąskiego pasa ziemi, łączącego Amerykę Północną z Południową, otoczona jest Oceanem Spokojnym oraz Morzem Karaibskim. To niewielkie państwo od lat jest popularnym ośrodkiem turystycznym w regionie, nie tylko ze względu na doskonałe warunki pogodowe i piękne plaże, ale również wspaniałą architekturę kolonialną.

Panama nie jest dużym państwem, dlatego bez problemu można odwiedzić kilka lokacji w trakcie dwutygodniowych wczasów. To właśnie tutaj znajduje się słynny Kanał Panamski, łączący Ocean Atlantycki ze Spokojnym. Oprócz stolicy państwa, Panamy, warto odwiedzić także miasta Portobelo i Balboa, oraz pobliskie wyspy: Bocas del Toro, San Blas.

Część wakacyjnego wypoczynku w Panamie warto przeznaczyć na wycieczkę poza hotel, np. do tamtejszych parków narodowych: Idigena oraz Darien. Na turystów czekają tam nie tylko wspaniałe krajobrazy, ale również rzadkie okazy tropikalnych roślin i zwierząt.

Co warto zobaczyć na wczasach w Panamie

Z Europy do Panamy dostępne są przeloty bezpośrednie, lotnisko znajduje się w stolicy państwa, której warto poświęcić nieco uwagi podczas naszych wakacji. W mieście Panama na szczególną uwagę zasługuje starówka, Caso Viejo. Nie trzeba być miłośnikiem architektury, aby móc docenić piękno tamtejszych budowli. Znajdziemy tam kamienice wybudowane przez hiszpańskich kolonizatorów, a także XIX wieczne budynki utrzymane w stylu eklektycznym. W nowszej części miasta można natomiast podziwiać strzeliste drapacze chmur, będące symbolem nowej ery w historii kraju.

W niedalekiej odległości od stolicy mieści się Miraflores, punkt turystyczny, z którego można obserwować kanał Panamski. W trakcie wycieczki turyści widzą statki, pokonujące różnice kolejnych poziomów wody. Pobliskie miasto Balboa urzeka natomiast wspaniałym, rozległym portem, wychodzącym na Ocean Spokojny. Po przeciwnej stronie Panamy, nad Morzem Karaibskim wznosi się historyczne Portobelo. Największą atrakcją miasta jest zabytkowa fortyfikacja, wzniesiona przez Brytyjczyków w XVIII wieku.

Osoby szukające tropikalnych krajobrazów powinny wybrać się na wyspę Bocas del Toro. Tamtejsze białe plaże oraz wszechobecna, bujna roślinność robią wspaniałe wrażenie, warto więc skorzystać z tanich ofert na wczasy last minute właśnie tutaj.

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Mapa Panamy

Panama - pogoda, ważne informacje przed wyjazdem

Na wczasach w Panamie ciepłe dni to norma, średnia temperatura roczna wynosi 27 stopni. Jednak w regionie okresowo występują bardzo obfite opady, dzięki którym tropikalna roślinność rozkwita. Dlatego na tanie wakacje w tym kraju warto wybrać się w trakcie pory suchej, która trwa od grudnia do kwietnia. Warto sprawdzić oferty touroperatorów; Rainbow Tours i Nekera.

Panama jest nowoczesnym państwem, jego stolica to, zaraz po Zurychu, największy ośrodek finansowy na świecie. Dlatego bez problemu porozumiemy się tutaj po angielsku, w większości miejsc można również płacić dolarami amerykańskimi. W obrębie stolicy, której populacja stanowi połowę mieszkańców kraju, najlepiej poruszać się taksówkami. Pomalowane są na jaskrawożółty kolor, za kurs zapłacimy zaledwie kilka dolarów.

Oprócz zwiedzania zabytków, turyści większość wakacji spędzają w Panamie na wypoczynku w hotelach, oraz poza nimi np. na uprawianiu sportów wodnych. Wybrzeże kraju pokryte jest pięknymi, białymi piaskami a w pobliskich wodach rozrasta się rafa koralowa. Sprzyja to nurkowaniu, na każdym kroku można spotkać centra sportowe organizujące podwodne wycieczki. Na wybrzeżu panują również doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu oraz surfingu. Najpopularniejszą plażą jest Playa Blanca, mieszcząca się pośrodku Zatoki Panamskiej.

Przydatne informacje