Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

Hotel RIU Palace Tikida Taghazout

Maroko, Agadir, Taghazout

Więcej o hotelu

od 2 913 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 187 883

Kategoria

*****

RegionOpis oferty

 


Program


Dzień pierwszy

Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkachfakultatywnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

Uwagi do programu

Wyloty z: Warszawy, Katowic. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

UWAGA! Ceny podane w katalogu oraz aktualne z systemu obowiązują wyłącznie obywateli Polski. W przypadku innego obywatelstwa - cena i miejscana potwierdzenie.

"


Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem z opłatą lotniskową, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków (nie dotyczy All inclusive) oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt podatku turystycznego dopłata za podatek turystycznyzostała doliczona do rezerwacji.


Wycieczki lokalne


KRÓLEWSKI MARRAKESZ - 1 dzień (cena ok.68 EUR)

Wyjątkowa wyprawa do dawnej stolicy sułtanów i obecnie najatrakcyjniejszego miasta Maroka. Jednodniowa wycieczka do tego pełnego magii miasta pozwoli Państwu poczuć jego egzotyczny afrykański charakter i poznać jego najciekawsze zakątki: ogrody Majorelle, meczet Koutoubija (z zewnątrz), pałac Bahia, Muzeum Dar Si Saidoraz jedyny na świecie plac Jemaa el Fna, gdzie spotkać można zaklinaczy węży, akrobatów, wróżbitów. W Marrakeszu zaprosimy Was również na obiad do marokańskiej restauracji i na spacer po medinie (starówce). Późnym wieczorem wrócimy do Agadiru.DZIKIE POŁUDNIE - MIASTECZKO MASSA I PARK TUZNIT (cena ok. 53 EUR)


Atrakcyjna wycieczka samochodami terenowymi na południe od Agadiru, po regionie Souss-Massa. W programie: zapora wodna Youssef Ben Tachfine w górach Antyatlasu, Park Narodowy Souss Massa, zielone plantacje bananowców, dzikie plaże z grotami rybaków, mała sahara". Obiad w berberyjskiej gospodzie. A na zakończenie niezapomniana przejażdżka dawną trasą Rajdu Paryż-Dakar.

POŁÓW RYB (cena ok. 38 EUR)

Relaksujący rejs statkiem po zatoce Agadiru, podczas którego łowimy ryby i opalamy się. Uczta ze złowionych ryb zostanie przygotowana przez pokładowego szefa kuchni.

SAFARI BOU JERIF - 2 dni (cena ok. 155 EUR)

Dwudniowa wyprawa jeepami na południe Maroka. Przejazd na dziką plażę w Legzirze, słynącą z olbrzymich, czerwonych skalnych łuków, czas wolny i obiad na plaży. Wizyta w miasteczku Sidi Ifni (byłej enklawie hiszpańskiej), forcie Legii Cudzoziemskiej oraz polowanie na skorpiony. Niezapomniany nocleg w wyjątkowym miejscu – namiotach berberyjskich nomadów w forcie Bou Jerif! Następnego dnia przejazd u podnóża gór Antyatlasu, pobyt w warownym miasteczku Tiznit, oglądanie zapory wodnej Youssef’a Ben Tachfina. W cenie: nocleg, dwa obiady, kolacja, śniadanie.

MALOWNICZE MIASTO ESSAOUIRA (cena ok.38 EUR)

Urokliwe biało-niebieskie miasteczko. Położone nad Atlantykiem z przepiękną starówką z XVIII wieku. Miasto artystów, malarzy, rzeźbiarzy, muzyków oraz artystów wykonujących wspaniałe wyroby ze srebra. Wielokrotnie odwiedzane przez Jimmy’ego Hendrixa. W programie spacer po zabytkowej starówce z ufortyfikowanym nabrzeżem la Scala. Obiad we własnym zakresie w czasie wolnym.

JAZDA NA WIELBŁĄDACH (cena ok. 25 EUR)

Dwugodzinna wycieczka na wielbłądach w okolicach Agadiru. Atutem wycieczki jest ciekawa trasa przejażdżki biegnąca przez gaje eukaliptusowe wzdłuż doliny rzeki Souss, gdzie przy odrobinie szczęścia można zobaczyć różowe flamingi!

RELAKSUJĄCY HAMMAM (cena ok. 35 EUR)

Relaksujący i zbawienny dla skóry zabieg łączący saunę, ablucje w łaźni, namydlanie czarnym mydłem oliwkowym, gommage (złuszczanie naskórka) oraz godzinny masaż całego ciała z naturalnymi olejkami.

PARK KROKODYLI (cena ok. 17 EUR)

Wycieczka do Parku Krokodyli pod Agadirem. Zgromadzono tam ponad 300 osobników krokodyla znad Nilu. Jest to jeden z największych gatunków krokodyla żyjącego w Afryce. Krokodyle można podziwiać w przepięknej aranżacji nawiązującej do ich naturalnego ekosystemu. Park jest również urzekającym ogrodem botanicznym gdzie rosną rośliny z całego świata. Niezwykłe gatunki roślin egzotycznych zostały podzielone na 4 regiony botaniczne. W croco parku można podziwiac również gigantyczne żółwie i iguany. Czas wolny w parku.

Uwaga! Wycieczki prowadzone są w języku polskim. Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów, dlatego ewentualne reklamacje należy kierować bezpośrednio do organizatora. Podane w katalogu opisy i ceny są jedynie orientacyjne, szczegółowe informacje otrzymają Państwo u naszego przedstawiciela w Agadirze. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy fakultatywne. Min. ilość uczestników to 15 osób. Przed i po sezonie niektóre wycieczki nie są organizowane.

"


Inne


Informacje ogólneWaluta

MAD - dirham marokański który nie jest walutą wymienialną poza Marokiem. Kurs jest ustalany centralnie więc nie ma znaczenia gdzie wymienimy pieniądze. Warto zabrać ze sobą EURO lub dolary. Karty kredytowe są akceptowane w restauracjach i dużych sklepach, bez problemu można używać bankomatów.

Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Zarobki w Maroku nie są wysokie i napiwki są często dużą pomocą finansową. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Należy również wynagradzać drobnymi kwotami miejscowych ludzi podczas robienia im zdjęć, inaczej można się narazić na nieprzyjemne sytuacje.

Wiza

Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Maroka. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Czas

- 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny

Obiad od 40 MAD woda 1,5 l - 5 MAD piwo 10 MAD w sklepie.

Poczta

W większości hoteli są ustawione skrzynki do których można wrzucać kartki pocztowe. Kupując kartki warto od razu zadbać o znaczki na pocztę lotniczą. Znaczek na kartkę pocztową około 6.50 MAD

Elektryczność

Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karta za ok. 50 MAD wystarcza na krótką rozmowę międzynarodową. Telefony komórkowe działają prawie w całym Maroku. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Agadir

Położony nad Atlantykiem, jest największym kurortem Maroka. Niesamowita plaża o szerokości 300 m i długości 8 km i ciepłe wody Atlantyku zachęcają do kąpieli. Liczne kawiarnie i sklepiki wzdłuż nadmorskiej promenady tworzą prawdziwie wakacyjną atmosferę. W Maroku znajdziemy wiele francuskich wpływów, przez co kraj ten jest niesamowitą mieszanką kultur, a mieszkańcy zaczerpnęli wiele europejskiej powściągliwości. Wpływy francuskie widać również w miejscowej kuchni.


Wizy


Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Maroka. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

 • Klimatyzacja tak
 • Basen wewnętrzny tak
 • Leżaki i parasole przy basenie tak
 • TV tak
 • Minibar, Bar tak
 • Kącik dziecięcy, Plac zabaw, Basen dla dzieci tak
 • Golf tak
 • Fitness tak

Opinie o hotelu

Ocena 5,0/5
Travelplanet

Fantastyczny (3 ocena hotelu)

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

8. najwyższa ocena z 2535 hoteli w Maroko

Grzegorz Sowa Czerwiec 2022

Data pobytu: 3.6. - 17.6.2022

Ocena 5,0/5
Hotel piękny i w pełny zasługuje na 5 gwiazdek. niestety nie polecam organizatora BP", rezydent zero zainteresowania a już na pewno nie pomocny
Całkowita ocena

Hotel piękny i w pełny zasługuje na 5 gwiazdek.

niestety nie polecam organizatora BP", rezydent zero zainteresowania a już na pewno nie pomocny w niczym. Bon jaki dostaliśmy na opłatę dowolnej wycieczki po 50 euro na osobę nie do wykorzystania.... rezydent wymusił opłacenie sobie dojazdu na wycieczkę z własnych środków. Mimo że koszt wycieczki był 35 euro od osoby ( mieliśmy 100 euro w bonach ) to dodatkowo zmuszeni zostaliśmy do opłaty 20 euro za dojazd ( gdzie z bonów zostawało 30 euro .... rezydent odmówił rozliczenia 30 euro na dojazd ).

BP nie informuje o tym , że część wycieczek nie jest dostępna z tego hotelu, że trzeba sobie dopłacać za dojazd itd ( absurd nigdy wcześniej nie spotykany ) z innych hoteli nie ma takich dopłat tylko z tego.

Wysyłanie emaili do centrali z prośbą o interwencje ... skutek zero odpowiedzi , wakacje się skończyły odp nie ma. Kontakt przez messenger , zbywanie co dzień ta sama odp proszę cierpliwie czekać .....

Ogólnie wakacje z każdym byle nie z tym BP.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Zakwaterowanie
Hotel bardzo ładny , wszystko na tak . Obsługa słabo po angielsku ale dostatecznie żeby się porozumieć.

Wyżywienie
smaczne i urozmaicone

Obsługa w hotelu
na poziomie godnym 5 gwiazdek

Plaża
plaża jest ale nie ma na niej żadnej infrastruktury , nie ma baru , wc nic. Daleko bardzo do toalety a o baru z opcją all to już mała wyprawa. więc jak komuś zależy na tym żeby mieć to "pod ręką " to nie znajdzie tego.

Hotel dużo dalej położony niż opisuje organizator w stosunku do Agadir. Trzeba jechać min 30 - 45 min a z racji przebudowy na najbliższy rok drogi w szczytach nawet 3 h

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (1)

Anonim Kwiecień 2022

Data pobytu: 11.3. - 18.3.2022

Ocena 5,0/5
Hotel przepiękny, nowy, piękne baseny, super obsługa i jedzenie. Najlepszy hotel w jakim kiedykolwiek byłem!!!
Całkowita ocena

Hotel przepiękny, nowy, piękne baseny, super obsługa i jedzenie. Najlepszy hotel w jakim kiedykolwiek byłem!!!

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Zakwaterowanie
Piękne super urządzone pokoje.

Wyżywienie
Pyszne urozmaicone jedzenie, kuchnia europejska i marokańska.

Obsługa w hotelu
Piękne baseny zewnętrzne, jeden basen wewnętrzny z ciepła wodą.

Plaża
Plaża przepiękna, szeroka piaszczysta czysta.

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Filtruj opinie

Grzegorz Sowa Czerwiec 2022

Data pobytu: 3.6. - 17.6.2022

Ocena 5,0/5
Hotel piękny i w pełny zasługuje na 5 gwiazdek. niestety nie polecam organizatora BP", rezydent zero zainteresowania a już na pewno nie pomocny w niczym. Bon jaki dostaliśmy na opłatę dowolnej wycieczki po 50 euro na osobę nie do wykorzystania.... rezydent wymusił opłacenie sobie dojazdu na wycieczkę z własnych środków. Mimo że koszt wycieczki był 35 euro od osoby ( mieliśmy 100 euro w bonac
Całkowita ocena

Hotel piękny i w pełny zasługuje na 5 gwiazdek.

niestety nie polecam organizatora BP", rezydent zero zainteresowania a już na pewno nie pomocny w niczym. Bon jaki dostaliśmy na opłatę dowolnej wycieczki po 50 euro na osobę nie do wykorzystania.... rezydent wymusił opłacenie sobie dojazdu na wycieczkę z własnych środków. Mimo że koszt wycieczki był 35 euro od osoby ( mieliśmy 100 euro w bonach ) to dodatkowo zmuszeni zostaliśmy do opłaty 20 euro za dojazd ( gdzie z bonów zostawało 30 euro .... rezydent odmówił rozliczenia 30 euro na dojazd ).

BP nie informuje o tym , że część wycieczek nie jest dostępna z tego hotelu, że trzeba sobie dopłacać za dojazd itd ( absurd nigdy wcześniej nie spotykany ) z innych hoteli nie ma takich dopłat tylko z tego.

Wysyłanie emaili do centrali z prośbą o interwencje ... skutek zero odpowiedzi , wakacje się skończyły odp nie ma. Kontakt przez messenger , zbywanie co dzień ta sama odp proszę cierpliwie czekać .....

Ogólnie wakacje z każdym byle nie z tym BP.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Zakwaterowanie
Hotel bardzo ładny , wszystko na tak . Obsługa słabo po angielsku ale dostatecznie żeby się porozumieć.

Wyżywienie
smaczne i urozmaicone

Obsługa w hotelu
na poziomie godnym 5 gwiazdek

Plaża
plaża jest ale nie ma na niej żadnej infrastruktury , nie ma baru , wc nic. Daleko bardzo do toalety a o baru z opcją all to już mała wyprawa. więc jak komuś zależy na tym żeby mieć to "pod ręką " to nie znajdzie tego.

Hotel dużo dalej położony niż opisuje organizator w stosunku do Agadir. Trzeba jechać min 30 - 45 min a z racji przebudowy na najbliższy rok drogi w szczytach nawet 3 h

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (1)

Anonim Kwiecień 2022

Data pobytu: 11.3. - 18.3.2022

Ocena 5,0/5
Hotel przepiękny, nowy, piękne baseny, super obsługa i jedzenie. Najlepszy hotel w jakim kiedykolwiek byłem!!!
Całkowita ocena

Hotel przepiękny, nowy, piękne baseny, super obsługa i jedzenie. Najlepszy hotel w jakim kiedykolwiek byłem!!!

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Zakwaterowanie
Piękne super urządzone pokoje.

Wyżywienie
Pyszne urozmaicone jedzenie, kuchnia europejska i marokańska.

Obsługa w hotelu
Piękne baseny zewnętrzne, jeden basen wewnętrzny z ciepła wodą.

Plaża
Plaża przepiękna, szeroka piaszczysta czysta.

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 30 °C temperatura w nocy 19 °C

 • Temperatura wody 21 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 30 °C temperatura w nocy 18 °C

 • Wt 31 °C temperatura w nocy 19 °C

 • Śr 31 °C temperatura w nocy 20 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień