Hotel BRUNEI BORNEO (MALAJSIE) FILIPÍNY- 17 DNÍ

Malezja

Więcej o hotelu

od 20 278 za os.

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Prognozowane ceny w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 230 459

Tytuł wycieczki

BRUNEI BORNEO (MALEZJA) FILIPINY - 17 DNIGłówne atrakcje

* Kuala Lumpur - stolica Malezji
* Małpy nosacze w Parku Narodowym Bako
* Obserwacja orangutanów w dżungli
* Wodospady w Parku Narodowym Lambir Hills
* Jaskinie Parku Narodowego Niah Caves
* Brunei - sułtanat na wyspie Borneo
* Rejs po Parku Narodowym Rzeki Podziemnej - cud świata z listy UNESCO
* Przejrzyste wody pełne pięknych raf koralowych
* Bajkowe plaże Palawanu
* Manila - stolica Filipin

O wycieczce

W programie tym połączyliśmy w jedną wycieczkę znane nam od kilkunastu laty wyspy: Borneo, Luzon i Palawan. W malezyjskiej części Borneo podziwiamy wspaniałą przyrodę parków narodowych, wspaniałą dżunglę, będziemy mieć okazję do obserwacji żyjących na wolności orangutanów. Atrakcją wyspy są spotkania z potomkami łowców głów i liczne ciekawostki etnograficzne. Na Borneo zwiedzamy też państwo Brunei, którego niepodzielny władca należy do najbogatszych ludzi świata. Na wyspiarskich Filipinach głównym celem jest zwiedzanie wyspy Palawan, którą bez wahania zaliczamy do najpiękniejszych miejsc świata i każdy po wyprawie przyzna nam rację. Wycieczka w porównaniu z innymi naszymi wyjazdami nie jest zbyt intensywna, przewidujemy pobyty na plażach, czas na kąpiel, nurkowanie i wspaniałe jedzenie. We wszystkich miejscach zachowujemy zadowalający komfort noclegów i warunków podróżowania.

Program wycieczki

Dzień 1
WYLOT Z POLSKI
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i wylot z przesiadką do Kuala Lumpur, stolicy Malezji.

Dzień 2
PRZYLOT DO KUALA LUMPUR
Przylot do Kuala Lumpur. Dla chętnych opcjonalne zwiedzanie miasta (nie ujęte w cenie, szczegóły w informatorze wyjazdowym). Nocleg w Kuala Lumpur.

Dzień 3
KUCHING
Rano czas wolny w Kuala Lumpur. Przejazd na lotnisko i lot do Kuching, stolicy prowincji Sarawak na wyspie Borneo. Spacer po Kuching. Nocleg w hotelu.

Dzień 4
PARK NARODOWY BAKO
Wycieczka do Parku Narodowego Bako. Park obejmuje nadmorski, dziki obszar między ujściami rzek. Wzdłuż wybrzeża ciągną się skaliste przylądki i bezludne plaże. Czeka nas rejs małą łodzią motorową i spacery pięknymi, wytyczonymi szlakami. Emocji dostarczy poszukiwanie nosaczy, endemicznych małp o charakterystycznym wyglądzie. Szansa ujrzenia i sfotografowania nosacza jest w tym rejonie bardzo duża. Nocleg w Kuching.

Dzień 5
OBSERWACJA ORANGUTANÓW
Przejazd do dżungli, gdzie żyją orangutany - największe naczelne poza gorylami. Te wspaniałe i zagrożone wyginięciem zwierzęta utrzymywane są w stanie półdzikim, dokarmianie służy prowadzeniu badań i umożliwieniu zobaczenia zwierząt przez turystów. Nie jest to ogród zoologiczny i nie ma stuprocentowej gwarancji obserwacji orangutanów, choć szansa ich zobaczenia jest bardzo duża. Następnie odwiedzimy wioskę będącą swoistym żywym skansenem. Mieszkają tu potomkowie łowców głów, co udowadniają wystawiając na widok czaszkę wroga sprzed lat. Nocleg w Kuching.

Dzień 6
MIRI I PARK NARODOWY LAMBIR HILLS 
Przejazd na lotnisko i lot do Miri. Wyjazd do położonego nieopodal miasta Parku Narodowego Lambir Hills. Spacer pośród imponująco wysokich drzew i malowniczych wodospadów. Nocleg w Miri lub w okolicy.

Dzień 7
PARK NARODOWY NIAH CAVES
Wycieczka do Parku Narodowego Niah Caves, Zwiedzanie jaskiń. Wejście do największej z jaskiń, która ma około 60 m wysokości i 250 m szerokości. Jaskinie Niah znane są także z powodu odkrytych tu śladów obecności człowieka sprzed ponad 40 tys. lat. Można też podziwiać tam malowidła ścienne wykonane przed tysiącami lat przez naszych przodków. Po południu przez pobliską granicę i wjazd do Brunei, niewielkiego Państwa zajmującego niewielką część  Borneo. Nocleg w Brunei.

Dzień 8
BRUNEI
Zwiedzanie kraju, m.in. Kampong Ayer (Wioski Wodnej), położonej nad rzeką Brunei. Podziwiamy również wybudowany przez sułtana meczet i spacerujemy po centrum miasta. Dzięki zasobom ropy naftowej Brunei jest oazą dobrobytu i spokoju. Wieczorem wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i lot do Manili. Przylot do Manili na Filipinach w nocy. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 9
LOT NA PALAWAN
Rano wylot z przesiadką do Puerto Princesa na wyspie Palawan. Wyspa jest rajem dla miłośników przyrody, dzikich plaż i snorkelingu. Po południu podróż do środkowej części wyspy na jej zachodnie wybrzeże w rejon Sabang. Dojazd do hotelu położonego przy plaży, gdzie rozpoczniemy wypoczynek.

Dzień 10 - 11
WYPOCZYNEK I PARK NARODOWY RZEKI PODZIEMNEJ
Wypoczynek na plażach Palawanu w hotelu przy plaży. Czas na pływanie i nurkowanie. Podczas pobytu kilkugodzinna wycieczka do wielkiej atrakcji wyspy - Parku Narodowego Rzeki Podziemnej. Park znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Rejs małymi łodziami podziemną rzeką. Miejsce to w 2011 roku zostało ogłoszone nowym cudem świata. Noclegi w hotelu przy plaży.

Dzień 12
PODRÓŻ DO EL NIDO
Do południa wypoczynek. Dość długi przejazd na północ wyspy Palawan do rejonu El Nido. Nocleg w północnej części wyspy.

Dzień 13
EL NIDO
Wycieczka morska między pięknymi skałami, wysepkami i ocienionymi palmami zatokami. Wspaniałe warunki do pływania i nurkowania na rafie koralowej. Tutaj znajdziemy się na kilka godzin w jednym z najcudowniejszych miejsc Ziemi. Widzimy strome skały schodzące wprost do błękitnego morza Czas na plażowanie. Lunch podczas wycieczki. Powrót na nocleg.

Dzień 14
EL NIDO
Kolejna wycieczka przyniesie nową dozę cudownych, bajkowych widoków. Tym razem popłyniemy w rejon wysepki Miniloc, aby zobaczyć takie miejsca, jak Sekretna Laguna i wiele innych podobnie pięknych. Czas na opalanie się i pływanie w czystej wodzie pełnej barwnych ryb i koralowców. Lunch podczas wycieczki.  Powrót na nocleg.

Dzień 15
LOT DO MANILI
Przejazd na lotnisko. Lot do Manili, pełnego kontrastów największego miasta kraju. Wieczorem dla chętnych poznawanie nocnego życia filipińskiej stolicy. Nocleg w Manili.

Dzień 16
MANILA
Zwiedzanie miasta. Oglądamy Intramuros, zabytkową, kolonialną część miasta wybudowaną przez Hiszpanów. Dużo tu kościołów i zabytkowych kamienic. Udajemy się do bazyliki, gdzie przechowywana jest figura Czarnego Chrystusa. To bardzo ważne miejsce dla religijnego społeczeństwa Filipińczyków. Objazd miasta - dzielnica biznesu Makati oraz nadbrzeżna Ermita.  Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 17
PRZYLOT DO POLSKI
Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, min. 20 kg nadawanego bagażu, transfery i przejazdy klimatyzowanymi i wygodnymi busami, wszystkie wycieczki i bilety wstępów wg programu, rejsy wg programu, noclegi na trasie w hotelach 4* lub 3* (wg oceny biura, pokoje 2-os. z łazienką), podczas wypoczynku na Palawanie - hotel 4*, śniadania w hotelach, 6 innych posiłków, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza obowiązkową dopłatą płatną na miejscu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6 miesięcy przed wycieczką. 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - dopłata do 50% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 


Cena nie obejmuje

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 1000USD ( płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń, zwyczajowe napiwki, pozostałe posiłki i napoje wg indywidualnych potrzeb, dopłata do pokoju 1-osobowego.

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników - od 10 do 20. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Na niektórych obszarach Birmy występuje umiarkowane zagrożenie malarią. Zalecana jest profilaktyka antymalaryczna, po konsultacji z lekarzem. Należy posiadać paszport ważny minimum sześć  miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.Należy posiadać paszport z odpowiednią datą ważności dla danego kraju wg aktualnych przepisów oraz z wystarczającą ilością miejsca na wizy lub pieczątki. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z Prestige Tours;

W przypadku posługiwania się innym paszportem niż paszport polski lub paszportem dyplomatycznym, uczestnik wycieczki musi na własną rękę sprawdzić wymagania wizowe dotyczące zwiedzanych krajów i załatwić odpowiednie wizy we własnym zakresie.

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 83

Pogoda

Aktualna pogoda

  • Temperatura wody 28 °C

Więcej hoteli, które mogą Cię zainteresować