Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

 • Paszport musi być ważny co najmniej 3 miesiące.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień, zaleca się szczepienia przeciwko WZW A i B, dur brzuszny.
 • Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży. Brak karty turystycznej będzie skutkował odmową wpuszczenia na pokład samolotu lecącego na Kubę. Druk należy posiadać w oryginale, nie istnieje wersja elektroniczna, należy go zamówić i opłacić z odpowiednim wyprzedzeniem. Orientacyjna cena karty dla jednej osoby to ok. 30 EUR/os.
 • UWAGA - Przy przelotach z przesiadką lub międzylądowaniem na terytorium USA konieczne jest wypełnienie formularza zezwolenia wjazdu w systemie ESTA www.usa-wiza-esta.pl
[data: 10.04.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/kuba/informacje-dla-podrozujacych

Hotel Paradisus Varadero Resort & Spa

Ocena: 5/5

Kuba, Varadero, Varadero

od 6 866 za os.

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Prognozowane ceny wycieczek w nadchodzących miesiącach

Wykres przedstawia prognozowane ceny wycieczek w nadchodzących miesiącach

Minimalna cena za osobę z możliwymi różnicami w czasie trwania podróży

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 4 939

POŁOŻENIE

Hotel położony jest w miejscowości Varadero, ok. 5 km od centrum, Do lotniska w Varadero ok. 30 km, do lotniska w Havanie ok. 150 km.

PLAŻA

Bezpośrednio przy hotelu, piaszczysta, hotelowa, leżaki i parasole bezpłatne.

HOTEL

KATEGORIA LOKALNA 5*
Luksusowy obiekt skladający się z budynku głównego z recepcją oraz kilkudziesięciu jednopiętrowych bungalowów, otoczony ogrodem. Położenie hotelu tuż przy plaży oraz bogata infrastruktura sportowo-rekreacyjna to niewątpliwe atuty kompleksu. Hotel posiada strefę wydzieloną tylko dla osób dorosłych. Idealna propozycja na spędzenie romantycznych wakacji czy też odpoczynek z grupą znajomych.

DO DYSPOZYCJI GOŚCI

Recepcja czynna całą dobę, taras słoneczny, ogród, sklepik z pamiątkami, fryzjer (płatny dodatkowo), salon piękności (płatny dodatkowo), pralnia (płatna dodatkowo), lekarz (na wezwanie i dodatkowo płatny), punkt wymiany walut, restauracja główna, 11 restuaracji (w tym 9 a la carte, część tylko dla osób dorosłych), 14 barów (część tylko dla osób dorosłych).

INTERNET

Internet Wi-Fi w ogólnodostępnych miejscach. 

KONFERENCJE/INCENTIVE

sala konferencyjna.

SPORT, REKREACJA I ROZRYWKA

Bezpłatnie: basen główny, 2 baseny wyłącznie dla strefy THE RESERVE, aerobik, tai chi, aqua fitness, siatkówka plażowa, joga, piłka plażowa.
Płatnie: strefa spa, masaże, sauna, sporty wodne na plaży.

DLA DZIECI

wydzielona częśc w basenie, plac zabaw, miniklub, animacje, opiekunka dodatkowo płatna

ZAKWATEROWANIE

Posiada 806 pokoi.
Pokój typu Junior Suite ok. 40 m z możliwością jednej dostawki dla osoby dorosłej lub dwóch dostawek dla dzieci, wyposażony w łazienkę (prysznic/wanna, WC), klimatyzację, telewizor, telefon, suszarkę do włosów, żelazko i deskę do prasowania, zestaw do parzenia kawy/herbaty, minibar, balkon/taras. Możliwość dopłaty do pokoju Junior Suite Ocean View.

WYŻYWIENIE

All inclusive: śniadania, lunch i obiadokolacje serwowane w restauracji bufetowej, przekąski w ciągu dnia, wybrane lokalne i międzynarodowe napoje alkoholowe i bezalkoholowe w wyznaczonych godzinach w barach na terenie hotelu. 

INFORMACJE DODATKOWE

Playa Francés, Varadero,
Matanzas, Cuba.
https://www.meliacuba.com/cuba-hotels/hotel-paradisus-varadero
Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania 

UWAGA! WYCIECZKI FAKULTATYWNE

- REZERWACJA WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH W JĘZYKU POLSKIM PRZED WYLOTEM Z POLSKI!
Jeśli jesteś zainteresowany taką opcją, napisz do nas maila na adres biuro@primaholiday.pl, 
a przekażemy Ci kontakt do zaprzyjaźnionej zewnętrznej firmy, gdzie jeszcze przed wylotem z Polski można zarezerwować wycieczki fakultatywne w języku polskim.
Dokonując rezerwacji przez ich stronę internetową,  na hasło Prima, do Vouchera na wycieczkę fakultatywną  dołączany będzie mini e-book z  praktycznymi informacjami o Kubie: co należy zabrać, jak wymienić pieniądze, wszelkie praktyczne informacje, które ułatwią i uprzyjemnią Państwu pobyt na miejscu.- WYCIECZKI FAKULTATYWNE W J. ANGIELSKIM NA MIEJSCU
Na miejscu Klienci maja możliwość rezerwacji wycieczek fakultatywnych realizowanych w języku angielskim.  Przykładowe wycieczki tu: https://www.primaholiday.pl/oferty/kuba/wybrzeze-hawany/memories-miramar-habana-6373#termId=706db6bfab68ea127b18c08281ac3d4a&adults=2

CENA

Cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.
W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.
Cena zawiera: bilet lotniczy (w przypadku oferty z przelotem), bagaż rejestrowany - z wyłączeniem przewoźnika Air France,  gdzie w cenie jest tylko bagaż podręczny od 7 do 12 kg,  natomiast bagaż rejestrowany 23 kg jest za dodatkową opłatą około 450pln/szt; transfer lotnisko - hotel - lotnisko; zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe; ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, obowiązkowe w przypadku wyjazdów na Kubę dodatkowe ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia i transportu powstałe na skutek PANDEMII maksymalnie do kwoty 20.000 EUR (wartość ok. 50pln/os/tydz); OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej), VAT.
Cena zawiera - oferta z dojazdem własnym: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL, bagaż (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własnego), OC organizatora, VAT.
Cena nie zawiera: dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), wycieczek fakultatywnych, w przypadku połączeń na Air Franse bagaż rejestrowany 23 kg za opłatą około 300pln / szt., opłaty za obowiązkową wizę tzw kartę turysty - możliwość zakupu takiej karty u organizatora Prima Holiday ok. 180pln/os.)  
Oferta bez polskojęzycznego rezydenta. Prima Holiday współpracuje jednak z zewnętrzną zaprzyjaźniona firmą organizująca wycieczki fakultatywne w języku polskim. Przy wykupie takiej wycieczki,  organizator wycieczek wspiera Klienta w razie zaistniełej potrzeby. W takim wypadku jeśli Klienci będą potrzebowali pomocy na miejscu, mogą się do niego zwrócić. Ponad to Kienci są pod opieką lokalnego kontrahenta Prima Holiday, oraz posiadają telefon alarmowy / Whats App do Polski czynny 24h.
 

WARUNKI WJAZDOWE

WAŻNE!: Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista) wydawanej wyłącznie w celach turystycznych przez konsulat kubański w Warszawie. Istnieje również możliwość zakupu takiej karty u organizatora Prima Holiday w cenie ok. 180pln / szt (zamówienie na kartę musi być złożone odpowiednio wcześnie przed wylotem, aby karta dotarła do Klientów wysyłką kurierską  jeszcze przed wylotem) 
Przy przekraczaniu granicy obowiązkowy jest min. 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wjazdu na Kubę. Turysta zobowiązany jest również posiadać bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży. 

Turyści przyjeżdżający na wypoczynek zorganizowany z biurem podrózy nie muszą udokumentować posiadanych środków pieniężnych. Nie ma możliwośći dokonywania płatności walutą USD. Zalecamy mieć ze sobą Euro, nie wszędzie jest możliwość płatnością kartą kredytową.

INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH

WYMAGANE DOKUMENTY: 
- wypełniony formularz na stronie https://www.dviajeros.mitrans.gob.cu/inicio. Dotyczy również dzieci. Na lotnisku podróżni zostaną poproszeni o okazanie kodu QR, który otrzymuje się na maila po wypełnieniu formularza.
- Paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wylotu z Kuby (także dzieci bez względu na wiek).
- Ubezpieczanie obejmujące koszty leczenia COVID-19 (minimum Ubezpieczenie Rekomendowane). 
- Karta Turysty: obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty. Sytuacja epidemiczna na świecie stabilizuje się, wciąż jednak jest dynamiczna, a w niektórych regionach świata pozostaje niezwykle trudna.
W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych na stronie MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ lub na powyżej wskazanej stronie MSZ przy powrocie do innych krajów.
Przed powrotem z zagranicy do Polski, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów na stronie STRAŻY GRANICZNEJ.

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

 • Odległość od plaży Plaża 0 m
 • Odległość od centrum miasta Centrum miasta 15 km
 • Odległość od lotniska Lotnisko 30 km
 • Klimatyzacja Klimatyzacja tak
 • Basen zewnętrzny Basen zewnętrzny tak
 • Basen wewnętrzny Basen wewnętrzny tak
 • Leżaki i parasole przy basenie, Leżaki i parasole na plaży Leżaki i parasole przy basenie tak
 • TV TV tak
 • Minibar, Bar Minibar tak
 • Lódowka Lódowka tak
 • Kącik dziecięcy, Plac zabaw, Basen dla dzieci Kącik dziecięcy tak
 • Tenis, Siatkówka Tenis tak
 • Golf Golf tak
 • Surfing Surfing tak
 • Centrum nurkowania Centrum nurkowania tak
 • Fitness Fitness tak
 • Programy animacyjne Programy animacyjne tak
 • Ułatwienia dla niepełnosprawnych Ułatwienia dla niepełnosprawnych tak
 • Hotelowa restauracja Hotelowa restauracja tak
 • Kawiarnia Kawiarnia tak
 • Wifi Wifi tak

Opinie o hotelu

Bardzo Dobry (Na podstawie 14 opinii)

Ocena 4,0 / 5

Zakwaterowanie 4,0 / 5

Wyżywienie 3,5 / 5

Okolica 4,7 / 5

Cena 4,0 / 5

Informacje dotyczące weryfikacji opinii

31. najwyższa ocena z 562 hoteli w Kuba

Jusyna M.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 25.4. - 4.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Paradisus Varadero Resort & Spa Ocena: 5/5 Kuba, Varadero

Przepiękny hotel i wspaniałą obsługa

Przepiękny hotel i wspaniałą obsługa

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Wyżywienie
Pyszne

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ludmila V.

Ocena 2,9 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 18.2. - 26.2.2024 Oceniono: Marzec 2024

Paradisus Varadero Resort & Spa Ocena: 5/5 Kuba, Varadero

Gdyby nie piękna plaża, raczej nie odwiedzilibyśmy tego hotelu.

Gdyby nie piękna plaża, raczej nie odwiedzilibyśmy tego hotelu.

Zakwaterowanie 2,5 / 5

Wyżywienie 2,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 2,0 / 5

Zakwaterowanie
W pokoju duże łóżko, niestety z dzielonymi materacami (mało praktyczne), łazienka, w której woda płynęła bardzo wolno i na pewno wymagałaby konserwacji….. W pokoju wstawiono tylko 2 półlitrowe butelki wody dziennie, co jest niewystarczające…

Wyżywienie
Jedzenie było nadal zimne, przez cały tydzień w barze z przekąskami jedliśmy tylko gorące jedzenie (hot dog lub nazywali to kanapką), musieliśmy kilka razy poczekać, zanim w ogóle przynieśli nam sztućce do jedzenia, nie mówiąc już o drinku ....

Obsługa w hotelu
Widać, że przynajmniej mają wykwalifikowaną kadrę do sprzątania i na recepcji...

Plaża
Czyste, zadbane i przede wszystkim najlepsze miejsce w całym hotelu z super barem, z jednej strony piękna długa piaszczysta plaża, a za rogiem super klify, naprawdę warto zobaczyć!

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (2) (0)

Filtruj opinie

Jusyna M.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 25.4. - 4.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Paradisus Varadero Resort & Spa Ocena: 5/5 Kuba, Varadero

Przepiękny hotel i wspaniałą obsługa

Przepiękny hotel i wspaniałą obsługa

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Wyżywienie
Pyszne

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ludmila V.

Ocena 2,9 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 18.2. - 26.2.2024 Oceniono: Marzec 2024

Paradisus Varadero Resort & Spa Ocena: 5/5 Kuba, Varadero

Gdyby nie piękna plaża, raczej nie odwiedzilibyśmy tego hotelu.

Gdyby nie piękna plaża, raczej nie odwiedzilibyśmy tego hotelu.

Zakwaterowanie 2,5 / 5

Wyżywienie 2,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 2,0 / 5

Zakwaterowanie
W pokoju duże łóżko, niestety z dzielonymi materacami (mało praktyczne), łazienka, w której woda płynęła bardzo wolno i na pewno wymagałaby konserwacji….. W pokoju wstawiono tylko 2 półlitrowe butelki wody dziennie, co jest niewystarczające…

Wyżywienie
Jedzenie było nadal zimne, przez cały tydzień w barze z przekąskami jedliśmy tylko gorące jedzenie (hot dog lub nazywali to kanapką), musieliśmy kilka razy poczekać, zanim w ogóle przynieśli nam sztućce do jedzenia, nie mówiąc już o drinku ....

Obsługa w hotelu
Widać, że przynajmniej mają wykwalifikowaną kadrę do sprzątania i na recepcji...

Plaża
Czyste, zadbane i przede wszystkim najlepsze miejsce w całym hotelu z super barem, z jednej strony piękna długa piaszczysta plaża, a za rogiem super klify, naprawdę warto zobaczyć!

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (2) (0)

Eva L.

Ocena 2,5 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 13.2. - 24.2.2024 Oceniono: Luty 2024

Paradisus Varadero Resort & Spa Ocena: 5/5 Kuba, Varadero

Naprawdę wspaniałe wakacje, które spełniły wszystkie oczekiwania. Chciałbym tylko przestrzec podróżujących na Kubę, że należy brać pod uwagę możliwości lokalnej gospodarki, a „NIE” dostępność żywności i innych rzeczy. Kraj jest piękny, ludzie mili, a rum doskonały. :-)

Naprawdę wspaniałe wakacje, które spełniły wszystkie oczekiwania. Chciałbym tylko przestrzec podróżujących na Kubę, że należy brać pod uwagę możliwości lokalnej gospodarki, a „NIE” dostępność żywności i innych rzeczy. Kraj jest piękny, ludzie mili, a rum doskonały. :-)

Zakwaterowanie 2,3 / 5

Wyżywienie 2,0 / 5

Okolica 3,0 / 5

Cena 2,5 / 5

Zakwaterowanie
Pokoje są czyste, przestronne i przytulne. Sprzęt jest sprawny, posiada drobne wady i ślady użytkowania.

Wyżywienie
Jedzenie jest smaczne, jednak trzeba liczyć się z brakami żywności w kraju, dlatego też brakuje niektórych towarów, do których jesteśmy przyzwyczajeni z luksusowych hoteli.

Obsługa w hotelu
W ramach usług ponownie należy spodziewać się przerw w działaniu niektórych usług dodatkowych. Ale nawet w przypadku problemów personel stara się pomóc i zapewnić zakwaterowanie.

Plaża
Doskonały dojazd z głównej plaży. Regularne czyszczenie wypłukanych wodorostów. Plaża wyposażona jest w leżaki, parasole, bar i towarzyszący program animacyjny.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (1)

Vasilii K.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 27.10. - 30.10.2023 Oceniono: Listopad 2023

Paradisus Varadero Resort & Spa Ocena: 5/5 Kuba, Varadero

Jeden z najlepszych hoteli w Varadero

Jeden z najlepszych hoteli w Varadero

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Przestronny pokój

Plaża
Piękna plaża z palmami, jedna z najpiękniejszych w Varadero.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (2) (1)

Monika

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.sk) Data pobytu 5.10. - 13.10.2023 Oceniono: Październik 2023

Paradisus Varadero Resort & Spa Ocena: 5/5 Kuba, Varadero

Byliśmy na Karaibach na Kubie po raz pierwszy i muszę przyznać, że spełnił wszelkie oczekiwania.

Byliśmy na Karaibach na Kubie po raz pierwszy i muszę przyznać, że spełnił wszelkie oczekiwania.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w bungalowach zadowalające, lepsze niż w kompleksie hotelowym. Mniej osób. Więcej prywatności.

Wyżywienie
Różnorodność jedzenia dostosowana do jego potrzeb, każdy wybrał coś dla siebie.

Obsługa w hotelu
pomocny personel, wystarczająco dużo miejsca w barze w holu, przy basenach i na plaży.

Plaża
plaża ze stopniowym zejściem do morza, palmy, parasole z leżakami, nie mam na co narzekać.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (6) (0)

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 83

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 29 °C temperatura w nocy 24 °C

 • Temperatura wody 29 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 27 °C temperatura w nocy 23 °C

Najlepsze miesiące na wakacje w tym miejscu

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Więcej hoteli, które mogą Cię zainteresować