Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

 • Podróżujący na Kube są zwolnieni z konieczności przestawiania certyfikatu szczepienia oraz wykonywania testów na Covid-19. Przed przylotem na Kubę, na stronie: www.dviajeros.mitrans.gob.cu należy wypełnić internetowy formularz rejestracyjny i wygenerować kod QR (dotyczy również dzieci).
 • UWAGA - Przy przelotach z przesiadką lub międzylądowaniem na terytorium USA konieczne jest wypełnienie formularza zezwolenia wjazdu w systemie ESTA www.usa-wiza-esta.pl
 • Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista). Można ją wyrobić w ambasadzie Kuby w Warszawie, a także przez Internet za pośrednictwem serwisów wizowych. Kartę turysty można uzyskać również w niektórych biurach podróży. Opłata za wyrobienie karty turysty to dodatkowy koszt w wysokości 180-250 PLN.
 • Powrót do Polski
  • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
  • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

od 7 688 za os.

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Prognozowane ceny w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 4 939

POŁOŻENIE

Hotel położony jest w miejscowości Varadero, ok. 5 km od centrum, Do lotniska w Varadero ok. 30 km, do lotniska w Havanie ok. 150 km.

PLAŻA

Bezpośrednio przy hotelu, piaszczysta, hotelowa, leżaki i parasole bezpłatne.

HOTEL

KATEGORIA LOKALNA 5*
Luksusowy obiekt skladający się z budynku głównego z recepcją oraz kilkudziesięciu jednopiętrowych bungalowów, otoczony ogrodem. Położenie hotelu tuż przy plaży oraz bogata infrastruktura sportowo-rekreacyjna to niewątpliwe atuty kompleksu. Hotel posiada strefę wydzieloną tylko dla osób dorosłych. Idealna propozycja na spędzenie romantycznych wakacji czy też odpoczynek z grupą znajomych.

DO DYSPOZYCJI GOŚCI

Recepcja czynna całą dobę, taras słoneczny, ogród, sklepik z pamiątkami, fryzjer (płatny dodatkowo), salon piękności (płatny dodatkowo), pralnia (płatna dodatkowo), lekarz (na wezwanie i dodatkowo płatny), punkt wymiany walut, restauracja główna, 11 restuaracji (w tym 9 a la carte, część tylko dla osób dorosłych), 14 barów (część tylko dla osób dorosłych).

INTERNET

Internet Wi-Fi w ogólnodostępnych miejscach. 

KONFERENCJE/INCENTIVE

sala konferencyjna.

SPORT, REKREACJA I ROZRYWKA

Bezpłatnie: basen główny, 2 baseny wyłącznie dla strefy THE RESERVE, aerobik, tai chi, aqua fitness, siatkówka plażowa, joga, piłka plażowa.
Płatnie: strefa spa, masaże, sauna, sporty wodne na plaży.

DLA DZIECI

wydzielona częśc w basenie, plac zabaw, miniklub, animacje, opiekunka dodatkowo płatna

ZAKWATEROWANIE

Posiada 806 pokoi.
Pokój typu Junior Suite ok. 40 m z możliwością jednej dostawki dla osoby dorosłej lub dwóch dostawek dla dzieci, wyposażony w łazienkę (prysznic/wanna, WC), klimatyzację, telewizor, telefon, suszarkę do włosów, żelazko i deskę do prasowania, zestaw do parzenia kawy/herbaty, minibar, balkon/taras. Możliwość dopłaty do pokoju Junior Suite Ocean View.

WYŻYWIENIE

All inclusive: śniadania, lunch i obiadokolacje serwowane w restauracji bufetowej, przekąski w ciągu dnia, wybrane lokalne i międzynarodowe napoje alkoholowe i bezalkoholowe w wyznaczonych godzinach w barach na terenie hotelu. 

INFORMACJE DODATKOWE

Playa Francés, Varadero,
Matanzas, Cuba.
https://www.meliacuba.com/cuba-hotels/hotel-paradisus-varadero
Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania 

UWAGA! WYCIECZKI FAKULTATYWNE

- REZERWACJA WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH W JĘZYKU POLSKIM PRZED WYLOTEM Z POLSKI!
Jeśli jesteś zainteresowany taką opcją, napisz do nas maila na adres biuro@primaholiday.pl, 
a przekażemy Ci kontakt do zaprzyjaźnionej zewnętrznej firmy, gdzie jeszcze przed wylotem z Polski można zarezerwować wycieczki fakultatywne w języku polskim.
Dokonując rezerwacji przez ich stronę internetową,  na hasło Prima, do Vouchera na wycieczkę fakultatywną  dołączany będzie mini e-book z  praktycznymi informacjami o Kubie: co należy zabrać, jak wymienić pieniądze, wszelkie praktyczne informacje, które ułatwią i uprzyjemnią Państwu pobyt na miejscu.- WYCIECZKI FAKULTATYWNE W J. ANGIELSKIM NA MIEJSCU
Na miejscu Klienci maja możliwość rezerwacji wycieczek fakultatywnych realizowanych w języku angielskim.  Przykładowe wycieczki tu: https://www.primaholiday.pl/oferty/kuba/wybrzeze-hawany/memories-miramar-habana-6373#termId=706db6bfab68ea127b18c08281ac3d4a&adults=2

CENA

Cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.
W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.
Cena zawiera: bilet lotniczy (w przypadku oferty z przelotem), bagaż rejestrowany - z wyłączeniem przewoźnika Air France,  gdzie w cenie jest tylko bagaż podręczny od 7 do 12 kg,  natomiast bagaż rejestrowany 23 kg jest za dodatkową opłatą około 450pln/szt; transfer lotnisko - hotel - lotnisko; zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe; ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, obowiązkowe w przypadku wyjazdów na Kubę dodatkowe ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia i transportu powstałe na skutek PANDEMII maksymalnie do kwoty 20.000 EUR (wartość ok. 50pln/os/tydz); OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej), VAT.
Cena zawiera - oferta z dojazdem własnym: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL, bagaż (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własnego), OC organizatora, VAT.
Cena nie zawiera: dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), wycieczek fakultatywnych, w przypadku połączeń na Air Franse bagaż rejestrowany 23 kg za opłatą około 300pln / szt., opłaty za obowiązkową wizę tzw kartę turysty - możliwość zakupu takiej karty u organizatora Prima Holiday ok. 180pln/os.)  
Oferta bez polskojęzycznego rezydenta. Prima Holiday współpracuje jednak z zewnętrzną zaprzyjaźniona firmą organizująca wycieczki fakultatywne w języku polskim. Przy wykupie takiej wycieczki,  organizator wycieczek wspiera Klienta w razie zaistniełej potrzeby. W takim wypadku jeśli Klienci będą potrzebowali pomocy na miejscu, mogą się do niego zwrócić. Ponad to Kienci są pod opieką lokalnego kontrahenta Prima Holiday, oraz posiadają telefon alarmowy / Whats App do Polski czynny 24h.
 

WARUNKI WJAZDOWE

WAŻNE!: Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista) wydawanej wyłącznie w celach turystycznych przez konsulat kubański w Warszawie. Istnieje również możliwość zakupu takiej karty u organizatora Prima Holiday w cenie ok. 180pln / szt (zamówienie na kartę musi być złożone odpowiednio wcześnie przed wylotem, aby karta dotarła do Klientów wysyłką kurierską  jeszcze przed wylotem) 
Przy przekraczaniu granicy obowiązkowy jest min. 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wjazdu na Kubę. Turysta zobowiązany jest również posiadać bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży. 

Turyści przyjeżdżający na wypoczynek zorganizowany z biurem podrózy nie muszą udokumentować posiadanych środków pieniężnych. Nie ma możliwośći dokonywania płatności walutą USD. Zalecamy mieć ze sobą Euro, nie wszędzie jest możliwość płatnością kartą kredytową.

INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH

WYMAGANE DOKUMENTY: 
- wypełniony formularz na stronie https://www.dviajeros.mitrans.gob.cu/inicio. Dotyczy również dzieci. Na lotnisku podróżni zostaną poproszeni o okazanie kodu QR, który otrzymuje się na maila po wypełnieniu formularza.
- Paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wylotu z Kuby (także dzieci bez względu na wiek).
- Ubezpieczanie obejmujące koszty leczenia COVID-19 (minimum Ubezpieczenie Rekomendowane). 
- Karta Turysty: obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty. Sytuacja epidemiczna na świecie stabilizuje się, wciąż jednak jest dynamiczna, a w niektórych regionach świata pozostaje niezwykle trudna.
W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych na stronie MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ lub na powyżej wskazanej stronie MSZ przy powrocie do innych krajów.
Przed powrotem z zagranicy do Polski, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów na stronie STRAŻY GRANICZNEJ.

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

 • Odległość od plaży Plaża 0 m
 • Odległość od centrum miasta Centrum miasta 15 km
 • Odległość od lotniska Lotnisko 30 km
 • Klimatyzacja Klimatyzacja tak
 • Basen zewnętrzny Basen zewnętrzny tak
 • Basen wewnętrzny Basen wewnętrzny tak
 • Leżaki i parasole przy basenie, Leżaki i parasole na plaży Leżaki i parasole przy basenie tak
 • TV TV tak
 • Minibar, Bar Minibar tak
 • Lódowka Lódowka tak
 • Kącik dziecięcy, Plac zabaw, Basen dla dzieci Kącik dziecięcy tak
 • Tenis, Siatkówka Tenis tak
 • Golf Golf tak
 • Surfing Surfing tak
 • Centrum nurkowania Centrum nurkowania tak
 • Fitness Fitness tak
 • Programy animacyjne Programy animacyjne tak
 • Ułatwienia dla niepełnosprawnych Ułatwienia dla niepełnosprawnych tak
 • Hotelowa restauracja Hotelowa restauracja tak
 • Kawiarnia Kawiarnia tak
 • Wifi Wifi tak

Opinie o hotelu

Ocena 4,1 / 5
Travelplanet

Bardzo Dobry (Na podstawie 11 opinii)

Zakwaterowanie 4,0 / 5

Wyżywienie 3,5 / 5

Okolica 4,7 / 5

Cena 4,1 / 5

Informacje dotyczące weryfikacji opinii

32. najwyższa ocena z 561 hoteli w Kuba

Vasilii K.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 27.10. - 30.10.2023 Oceniono: Listopad 2023

Paradisus Varadero Resort & Spa Ocena: 5/5 Kuba, Varadero

Jeden z najlepszych hoteli w Varadero

Jeden z najlepszych hoteli w Varadero

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Przestronny pokój

Plaża
Piękna plaża z palmami, jedna z najpiękniejszych w Varadero.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (2) (1)

Monika

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.sk) Data pobytu 5.10. - 13.10.2023 Oceniono: Październik 2023

Paradisus Varadero Resort & Spa Ocena: 5/5 Kuba, Varadero

Byliśmy na Karaibach na Kubie po raz pierwszy i muszę przyznać, że spełnił wszelkie oczekiwania.

Byliśmy na Karaibach na Kubie po raz pierwszy i muszę przyznać, że spełnił wszelkie oczekiwania.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w bungalowach zadowalające, lepsze niż w kompleksie hotelowym. Mniej osób. Więcej prywatności.

Wyżywienie
Różnorodność jedzenia dostosowana do jego potrzeb, każdy wybrał coś dla siebie.

Obsługa w hotelu
pomocny personel, wystarczająco dużo miejsca w barze w holu, przy basenach i na plaży.

Plaża
plaża ze stopniowym zejściem do morza, palmy, parasole z leżakami, nie mam na co narzekać.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (6) (0)

Filtruj opinie

Vasilii K.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 27.10. - 30.10.2023 Oceniono: Listopad 2023

Paradisus Varadero Resort & Spa Ocena: 5/5 Kuba, Varadero

Jeden z najlepszych hoteli w Varadero

Jeden z najlepszych hoteli w Varadero

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Przestronny pokój

Plaża
Piękna plaża z palmami, jedna z najpiękniejszych w Varadero.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (2) (1)

Monika

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.sk) Data pobytu 5.10. - 13.10.2023 Oceniono: Październik 2023

Paradisus Varadero Resort & Spa Ocena: 5/5 Kuba, Varadero

Byliśmy na Karaibach na Kubie po raz pierwszy i muszę przyznać, że spełnił wszelkie oczekiwania.

Byliśmy na Karaibach na Kubie po raz pierwszy i muszę przyznać, że spełnił wszelkie oczekiwania.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w bungalowach zadowalające, lepsze niż w kompleksie hotelowym. Mniej osób. Więcej prywatności.

Wyżywienie
Różnorodność jedzenia dostosowana do jego potrzeb, każdy wybrał coś dla siebie.

Obsługa w hotelu
pomocny personel, wystarczająco dużo miejsca w barze w holu, przy basenach i na plaży.

Plaża
plaża ze stopniowym zejściem do morza, palmy, parasole z leżakami, nie mam na co narzekać.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (6) (0)

Michal D. C.

Ocena 4,4 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 4.7. - 12.7.2023 Oceniono: Lipiec 2023

Paradisus Varadero Resort & Spa Ocena: 5/5 Kuba, Varadero

Kilka drobnych wad w hotelu nie zepsuło ogólnie pięknych wakacji. W porównaniu do zeszłego roku w ośrodku było znacznie więcej osób, głównie z Rosji :( niestety....

Kilka drobnych wad w hotelu nie zepsuło ogólnie pięknych wakacji. W porównaniu do zeszłego roku w ośrodku było znacznie więcej osób, głównie z Rosji :( niestety....

Zakwaterowanie 4,5 / 5

Wyżywienie 4,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 4,0 / 5

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie sprawne, ale najlepsze czasy już minęły. (Opadła klamka na stoliku nocnym, haczyk na ręczniki.) Zdarzało się, że w nocy w pokoju nie było wody i któregoś dnia nie było sprzątane.

Wyżywienie
Dobry na lokalne warunki

Obsługa w hotelu
Usługi dobre

Plaża
Idealna plaża, łagodne zejście do morza, odpowiednia dla dzieci

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (2)

Jakub

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 30.6. - 8.7.2023 Oceniono: Lipiec 2023

Paradisus Varadero Resort & Spa Ocena: 5/5 Kuba, Varadero

Naprosto uzasne, vse predcilo nase ocekavani.

Naprosto uzasne, vse predcilo nase ocekavani.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Wyżywienie
Jedzenie super, jedyne na co narzekałbym to to, że skoro restauracja była otwarta to wszędzie latały wrony, dziobiąc jedzenie, które później kładzie się na talerz...

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Klient chciał pozostać anonimowy

Ocena 3,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 13.6. - 21.6.2023 Oceniono: Czerwiec 2023

Paradisus Varadero Resort & Spa Ocena: 5/5 Kuba, Varadero

To były całkiem relaksujące wakacje. Tylko zakwaterowanie i jedzenie, niewiele, ale morze i plaża są świetne.

To były całkiem relaksujące wakacje. Tylko zakwaterowanie i jedzenie, niewiele, ale morze i plaża są świetne.

Zakwaterowanie 2,3 / 5

Wyżywienie 2,0 / 5

Okolica 4,5 / 5

Cena 3,0 / 5

Zakwaterowanie
Zatrzymaliśmy się w hotelu Paradisus Varadero, zgodnie z wykupioną wycieczką, niestety, ale ani jedno zdjęcie z reklamowanej wycieczki nie pochodziło z tego hotelu. Hotel jest częścią kompleksu 3 hoteli. Jeśli więc nazwa się nie zgadza, odniesiesz wrażenie, że przebywasz w innym hotelu. Według zdjęć zgodziła się tylko plaża, która wszystko wynagrodziła. Tylko ze względu na plażę i morze na pewno wrócilibyśmy w to samo miejsce. Pokój był zawsze sprzątany i dodawano minibar z tylko wodą i piwem. Przez cały pobyt pościel z dziurą nie była zmieniana. Zaznaczam, że hotel ma 5*. Za każdym razem, gdy zmieniasz ręczniki, lepiej zachowaj jeden. Zdarzyło się nam, że nie mieli czystego, więc mieliśmy tylko jeden. Często wyłącza się prąd i wtedy woda nie płynie.

Wyżywienie
Dieta jest codziennie taka sama, po kilku dniach już nie wiesz co jeść. Niestety jadalnia jest otwarta, więc ptaki przyleciały po nasze jedzenie i podgryzły. Stopniowo zabrakło im napojów bezalkoholowych we wszystkich barach w hotelu. Po pierwsze, skończyła im się cola, więc nie możesz nawet pozwolić sobie na ich narodowy napój Cuba Libre. Potem zabrakło sprite'a, mrożonej herbaty, a przed ostatnim dniem wyjazdu nawet Fanty zaczęło brakować. W ogóle nie mieli ginu.

Obsługa w hotelu
Programy animacyjne były świetne.

Plaża
Absolutnie wspaniałe, piękne, kokosowe drzewa wszędzie. Piękny biały piasek i morze... Brak mi słów, ciepło, czysto, wejście bardzo stopniowe, bez fal, jak w stawie.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 83

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 30 °C temperatura w nocy 20 °C

 • Temperatura wody 25 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 29 °C temperatura w nocy 22 °C

 • Piątek 30 °C temperatura w nocy 21 °C

 • Sobota 30 °C temperatura w nocy 21 °C

Najlepsze miesiące na wakacje w tym miejscu

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Więcej hoteli, które mogą Cię zainteresować