Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

 • Paszport musi być ważny co najmniej 3 miesiące.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień, zaleca się szczepienia przeciwko WZW A i B, dur brzuszny.
 • Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży. Brak karty turystycznej będzie skutkował odmową wpuszczenia na pokład samolotu lecącego na Kubę. Druk należy posiadać w oryginale, nie istnieje wersja elektroniczna, należy go zamówić i opłacić z odpowiednim wyprzedzeniem. Orientacyjna cena karty dla jednej osoby to ok. 30 EUR/os.
 • UWAGA - Przy przelotach z przesiadką lub międzylądowaniem na terytorium USA konieczne jest wypełnienie formularza zezwolenia wjazdu w systemie ESTA www.usa-wiza-esta.pl
[data: 10.04.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/kuba/informacje-dla-podrozujacych

Hotel Melia Varadero

Ocena: 4/5

Kuba, Varadero, Varadero

od 6 607 za os.

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Prognozowane ceny wycieczek w nadchodzących miesiącach

Wykres przedstawia prognozowane ceny wycieczek w nadchodzących miesiącach

Minimalna cena za osobę z możliwymi różnicami w czasie trwania podróży

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 4 930

POŁOŻENIE

Położony w miejscowości Varadero, ok. 7 kmod centrum miasta. Oddalony o ok. 35 km od lotniska w Varadero.

PLAŻA

Bezpośrednio przy hotelu, piaszczysta, szeroka, leżaki i parasole bezpłatnie.

HOTEL

KATEGORIA LOKALNA 5*
Obiekt należący do słynnej hiszpańskiej sieci hotelowej Sol Melia, składa aię z pięciopiętrowego budynku głównego z siednioma skrzydłami, położonego w egzotycznym ogrodzie. Położenie hotelu oraz bogata oferta sportowo-rekreacyjna to główne zalety obiektu. Idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, dzieci będą zajęte miiklubem a rodzice będą mogli zrelaksować się w strefie spa lub podczas zajęć jogi.

DO DYSPOZYCJI GOŚCI

recepcja czynna całą dobę, winda, ogród, taras słoneczny, sklep z pamiątkami, minimarket, fryzjer (płatny dodatkowo), lekarz (na wezwanie i dodatkowo płatny), pralnia (płatna dodatkowo), restauracja główna, 4 restauracje a la carte, restauracja japońska, 5 barów.

INTERNET

Internet Wi-Fi na terenie hotelu bezpłatnie, kafejka internetowa płatna dodatkowo.

KONFERENCJE/INCENTIVE

6 sal konferencyjnych.

SPORT, REKREACJA I ROZRYWKA

Bezpłatnie: kompleks basenowy, leżaki i parasole bezpłatnie przy basenie, siłownia, aerobik, joga, siatkówka plażowa, badminton, tenis stołowy, rowery
Płatnie: strefa spa, masaże, sporty wodne na plaży.

DLA DZIECI

Wydzielona część w basenie głównym, miniklub, plac zabaw, pokój gier.

ZAKWATEROWANIE

Posiada 490 pokoi.
Pokój typu Standard ok. 33 m z możliwością jednej dostawki dla dziecka, wyposażony w łazienkę (prysznic/wanna, WC), klimatyzację, telewizor, telefon, internet Wi-Fi, suszarkę do włosów, żelazko i deskę do prasowania, czajnik, minibar, balkon/taras. Możliwość dopłaty do pokoju Standard Ocean View.

WYŻYWIENIE

All inclusive: śniadania, lunch i obiadokolacje serwowane w restauracji bufetowej, przekąski w ciągu dnia, wybrane lokalne i międzynarodowe napoje alkoholowe i bezalkoholowe w wyznaczonych godzinach w barach na terenie hotelu. 

INFORMACJE DODATKOWE

Tripadvisor choice 2021.
Ctra. de Las Morlas Varadero
Varadero
42200https://www.melia.com/en/hotels/cuba/varadero/melia-varadero/index.htm
Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania 

UWAGA! WYCIECZKI FAKULTATYWNE

- REZERWACJA WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH W JĘZYKU POLSKIM PRZED WYLOTEM Z POLSKI!
Jeśli jesteś zainteresowany taką opcją, napisz do nas maila na adres biuro@primaholiday.pl, 
a przekażemy Ci kontakt do zaprzyjaźnionej zewnętrznej firmy, gdzie jeszcze przed wylotem z Polski można zarezerwować wycieczki fakultatywne w języku polskim.
Dokonując rezerwacji przez ich stronę internetową,  na hasło Prima, do Vouchera na wycieczkę fakultatywną  dołączany będzie mini e-book z  praktycznymi informacjami o Kubie: co należy zabrać, jak wymienić pieniądze, wszelkie praktyczne informacje, które ułatwią i uprzyjemnią Państwu pobyt na miejscu.- WYCIECZKI FAKULTATYWNE W J. ANGIELSKIM NA MIEJSCU
Na miejscu Klienci maja możliwość rezerwacji wycieczek fakultatywnych realizowanych w języku angielskim.  Przykładowe wycieczki tu: https://www.primaholiday.pl/oferty/kuba/wybrzeze-hawany/memories-miramar-habana-6373#termId=706db6bfab68ea127b18c08281ac3d4a&adults=2

CENA

Cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.
W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.
Cena zawiera: bilet lotniczy (w przypadku oferty z przelotem), bagaż rejestrowany - z wyłączeniem przewoźnika Air France,  gdzie w cenie jest tylko bagaż podręczny od 7 do 12 kg,  natomiast bagaż rejestrowany 23 kg jest za dodatkową opłatą około 450pln/szt; transfer lotnisko - hotel - lotnisko; zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe; ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, obowiązkowe w przypadku wyjazdów na Kubę dodatkowe ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia i transportu powstałe na skutek PANDEMII maksymalnie do kwoty 20.000 EUR (wartość ok. 50pln/os/tydz); OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej), VAT.
Cena zawiera - oferta z dojazdem własnym: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL, bagaż (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własnego), OC organizatora, VAT.
Cena nie zawiera: dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), wycieczek fakultatywnych, w przypadku połączeń na Air Franse bagaż rejestrowany 23 kg za opłatą około 300pln / szt., opłaty za obowiązkową wizę tzw kartę turysty - możliwość zakupu takiej karty u organizatora Prima Holiday ok. 180pln/os.)  
Oferta bez polskojęzycznego rezydenta. Prima Holiday współpracuje jednak z zewnętrzną zaprzyjaźniona firmą organizująca wycieczki fakultatywne w języku polskim. Przy wykupie takiej wycieczki,  organizator wycieczek wspiera Klienta w razie zaistniełej potrzeby. W takim wypadku jeśli Klienci będą potrzebowali pomocy na miejscu, mogą się do niego zwrócić. Ponad to Kienci są pod opieką lokalnego kontrahenta Prima Holiday, oraz posiadają telefon alarmowy / Whats App do Polski czynny 24h.
 

WARUNKI WJAZDOWE

WAŻNE!: Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista) wydawanej wyłącznie w celach turystycznych przez konsulat kubański w Warszawie. Istnieje również możliwość zakupu takiej karty u organizatora Prima Holiday w cenie ok. 180pln / szt (zamówienie na kartę musi być złożone odpowiednio wcześnie przed wylotem, aby karta dotarła do Klientów wysyłką kurierską  jeszcze przed wylotem) 
Przy przekraczaniu granicy obowiązkowy jest min. 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wjazdu na Kubę. Turysta zobowiązany jest również posiadać bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży. 

Turyści przyjeżdżający na wypoczynek zorganizowany z biurem podrózy nie muszą udokumentować posiadanych środków pieniężnych. Nie ma możliwośći dokonywania płatności walutą USD. Zalecamy mieć ze sobą Euro, nie wszędzie jest możliwość płatnością kartą kredytową.

INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH

WYMAGANE DOKUMENTY: 
- wypełniony formularz na stronie https://www.dviajeros.mitrans.gob.cu/inicio. Dotyczy również dzieci. Na lotnisku podróżni zostaną poproszeni o okazanie kodu QR, który otrzymuje się na maila po wypełnieniu formularza.
- Paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wylotu z Kuby (także dzieci bez względu na wiek).
- Ubezpieczanie obejmujące koszty leczenia COVID-19 (minimum Ubezpieczenie Rekomendowane). 
- Karta Turysty: obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty. Sytuacja epidemiczna na świecie stabilizuje się, wciąż jednak jest dynamiczna, a w niektórych regionach świata pozostaje niezwykle trudna.
W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych na stronie MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ lub na powyżej wskazanej stronie MSZ przy powrocie do innych krajów.
Przed powrotem z zagranicy do Polski, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów na stronie STRAŻY GRANICZNEJ.

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

 • Odległość od plaży Plaża 0 m
 • Odległość od centrum miasta Centrum miasta 6 km
 • Odległość od lotniska Lotnisko 35 km
 • Klimatyzacja Klimatyzacja tak
 • Basen zewnętrzny Basen zewnętrzny tak
 • Basen wewnętrzny Basen wewnętrzny tak
 • Leżaki i parasole przy basenie, Leżaki i parasole na plaży Leżaki i parasole przy basenie tak
 • TV TV tak
 • Minibar, Bar Minibar tak
 • Lódowka Lódowka tak
 • Kącik dziecięcy, Plac zabaw, Basen dla dzieci Kącik dziecięcy tak
 • Tenis, Siatkówka Tenis tak
 • Golf Golf tak
 • Surfing Surfing tak
 • Centrum nurkowania Centrum nurkowania tak
 • Fitness Fitness tak
 • Programy animacyjne Programy animacyjne tak
 • Hotelowa restauracja Hotelowa restauracja tak
 • Kawiarnia Kawiarnia tak
 • Wifi Wifi tak
 • Aneks kuchnny Aneks kuchnny tak

Opinie o hotelu

Doskonały (Na podstawie 8 opinii)

Ocena 4,8 / 5

Zakwaterowanie 4,7 / 5

Wyżywienie 4,7 / 5

Okolica 4,9 / 5

Cena 4,9 / 5

Informacje dotyczące weryfikacji opinii

7. najwyższa ocena z 562 hoteli w Kuba

László D.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 7.5. - 21.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Melia Varadero Ocena: 4/5 Kuba, Varadero

Podróże trwały długo ze względu na odległość i transfery, ale linia lotnicza sprawiła, że podróż przebiegła sprawnie, szybko i sprawnie! Transfer lokalny również nie sprawił żadnych problemów. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko poszło dobrze i sprawnie!

Podróże trwały długo ze względu na odległość i transfery, ale linia lotnicza sprawiła, że podróż przebiegła sprawnie, szybko i sprawnie! Transfer lokalny również nie sprawił żadnych problemów. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko poszło dobrze i sprawnie!

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie jest piękne! Pokoje są czyste i dobrze wyposażone! Codziennie sprzątane! Woda i lokalne piwo w lodówce są również dostępne. Ogólnie rzecz biorąc, świetnie!

Wyżywienie
Całodniowy bar, bufet, przekąski oprócz dużego wyboru 3 dań. Dla miłośników owoców morza, grilla, jedzenia azjatyckiego itp. obsługa jest miła, szybka, gotowa do podania i życzliwa!

Obsługa w hotelu
Spełnia wszystkie potrzeby, od siłowni po baseny, bary, sklepy i programy!

Plaża
Plaża jest łatwo i szybko dostępna. Plaża jest czysta, zawsze dostępna jest wystarczająca ilość leżaków, parasoli itp. Plaża jest piękna!

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Anita K.

Ocena 4,7 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 11.3. - 19.3.2024 Oceniono: Kwiecień 2024

Melia Varadero Ocena: 4/5 Kuba, Varadero

Doskonała lokalizacja, czysty i wyrafinowany hotel.

Doskonała lokalizacja, czysty i wyrafinowany hotel.

Zakwaterowanie 4,5 / 5

Wyżywienie 4,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (1)

Filtruj opinie

László D.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 7.5. - 21.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Melia Varadero Ocena: 4/5 Kuba, Varadero

Podróże trwały długo ze względu na odległość i transfery, ale linia lotnicza sprawiła, że podróż przebiegła sprawnie, szybko i sprawnie! Transfer lokalny również nie sprawił żadnych problemów. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko poszło dobrze i sprawnie!

Podróże trwały długo ze względu na odległość i transfery, ale linia lotnicza sprawiła, że podróż przebiegła sprawnie, szybko i sprawnie! Transfer lokalny również nie sprawił żadnych problemów. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko poszło dobrze i sprawnie!

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie jest piękne! Pokoje są czyste i dobrze wyposażone! Codziennie sprzątane! Woda i lokalne piwo w lodówce są również dostępne. Ogólnie rzecz biorąc, świetnie!

Wyżywienie
Całodniowy bar, bufet, przekąski oprócz dużego wyboru 3 dań. Dla miłośników owoców morza, grilla, jedzenia azjatyckiego itp. obsługa jest miła, szybka, gotowa do podania i życzliwa!

Obsługa w hotelu
Spełnia wszystkie potrzeby, od siłowni po baseny, bary, sklepy i programy!

Plaża
Plaża jest łatwo i szybko dostępna. Plaża jest czysta, zawsze dostępna jest wystarczająca ilość leżaków, parasoli itp. Plaża jest piękna!

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Anita K.

Ocena 4,7 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 11.3. - 19.3.2024 Oceniono: Kwiecień 2024

Melia Varadero Ocena: 4/5 Kuba, Varadero

Doskonała lokalizacja, czysty i wyrafinowany hotel.

Doskonała lokalizacja, czysty i wyrafinowany hotel.

Zakwaterowanie 4,5 / 5

Wyżywienie 4,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (1)

Katalin D.

Ocena 3,8 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 3.12. - 18.12.2023 Oceniono: Grudzień 2023

Melia Varadero Ocena: 4/5 Kuba, Varadero

To były 15 dni wakacji w fantastycznym otoczeniu!

To były 15 dni wakacji w fantastycznym otoczeniu!

Zakwaterowanie 3,5 / 5

Wyżywienie 3,5 / 5

Okolica 4,0 / 5

Cena 4,0 / 5

Zakwaterowanie
Hotel jest wyrafinowany i czysty, jego podwórko/ogród/plaża jest dobrze utrzymane i uporządkowane. Pokój znajdował się w starym skrzydle, więc nie był najnowocześniejszy, ale nam odpowiadał, a piękny widok na morze z balkonu rekompensował stan pokoju.

Wyżywienie
Główna restauracja jest czysta, obsługa bez zarzutu, a wybór jedzenia był dla nas odpowiedni zarówno pod względem jakości, jak i ilości. W barach oferowane były wysokiej jakości napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz koktajle.

Obsługa w hotelu
Niestety wieczorne programy były bardzo „proste” i ku naszemu wielkiemu żalowi hotel i animatorzy nie zorganizowali programów tanecznych, w ciągu dnia odbywały się jedynie minimalne lekcje tańca (ok. 15-20 minut). Animatorzy nie panowali nad sytuacją i nie byli zmotywowani.

Plaża
Do plaży można łatwo dotrzeć z basenów i z kilku zakątków ogrodu po schodach i drewnianych mostkach. Przy wietrznej pogodzie niestety fale są duże, bezpośrednio na plaży nie ma baru, tylko ok. 50m od początku plaży. Blok wodny najbliższy plaży znajduje się przy tym barze.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (3) (0)

Pál C.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 18.7. - 27.7.2023 Oceniono: Wrzesień 2023

Melia Varadero Ocena: 4/5 Kuba, Varadero

Wrócilibyśmy w każdej chwili. To były fantastyczne wakacje.

Wrócilibyśmy w każdej chwili. To były fantastyczne wakacje.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Ładny hotel z dobrym wyposażeniem i pięknym położeniem. Pokój jest przestronny, łóżko ogromne i wygodne. Łazienka jest czysta. Lodówka jest codziennie sprzątana i uzupełniana napojami.

Wyżywienie
To było właściwe, spodziewaliśmy się gorszego. Starali się, aby posiłki były zróżnicowane w zależności od okoliczności. Jedzenie było pyszne i był wystarczający wybór. Napoje serwują kelnerzy, którzy są naprawdę mili. Kolacje ubarwią restauracje tematyczne, w których obsługa jest naprawdę fantastyczna, a bary przygotowują wspaniałe koktajle i kawę.

Obsługa w hotelu
Personel jest bardzo miły i pomocny. W hotelu i obok niego znajdują się sklepy z szerokim wyborem rumu i cygar.

Plaża
Plaża jest piękna, zadbana, czysta i wystarczająco długa. Leżaków i parasoli mogłoby być więcej, bo szybko się kończą. Ręczniki plażowe są zapewnione.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Csaba János G.

Ocena 4,8 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 20.6. - 29.6.2023 Oceniono: Lipiec 2023

Melia Varadero Ocena: 4/5 Kuba, Varadero

Ładny hotel w stylu retro, w którym wszystko działa

Ładny hotel w stylu retro, w którym wszystko działa

Zakwaterowanie 4,5 / 5

Wyżywienie 4,5 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Obsługa w hotelu
W świetnej lokalizacji, przeznaczony dla gości

Plaża
Czyste, błękitne morze i piaszczysta plaża z leżakami, parasolami i barem.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 83

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura wody 29 °C

Najlepsze miesiące na wakacje w tym miejscu

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Więcej hoteli, które mogą Cię zainteresować