Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

 • Podróżowanie do Grecji jest możliwe bez okazywania certyfikatów szczepień i wykonywania testów na covid-19.
 • Powrót do Polski
 • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
 • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl
 • Hotel Eleftheria

  Grecja, Kreta, Chania

  Malownicze położenie na wzgórzu Spokojna, relaksacyjna atmosfera Komfortowe i zadbane pokoje Smaczne posiłki i bardzo dobra obsługa

  Więcej o hotelu

  od 779 za osobę

  Wybierz termin

  Wybraliśmy dla was

  Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

  Wybierz termin

  Nieoficjalny opis hotelu

  Numer hotelu: 52 975

  POŁOŻENIE

  W regionie Agia Marina, przybrzeżnym obszarze 8 km na zachód od miasta Chania.

  PLAŻA

  ok. 850m od morza. W Agia Marina piaszczysta plaża. Leżaki i parasole dodatkowo płatne. Ręczniki plażowe dostępne w recepcji za dodatkową opłatą .

  HOTEL

  KATEGORIA LOKALNA 3*
  Hotel dysponuje 83 pokojami zlokalizowanymi w 3 budynkach na sporym terenie. Korzystne położenie hotelu ELEFTHERIA na wzgórzu, w cichym, naturalnym środowisku, oferuje wspaniałe widoki oraz możliwość spokojnego wypoczynku w przyjaznym, rodzinnym środowisku.

  DO DYSPOZYCJI GOŚCI

  Recepcja, obszerne lobby wyposażone w telewizję satelitarną, duża restauracja, bar przekąskowy, parking przed każdym budynkiem, sklep z pamiątkami.

  INTERNET

  Bezpłatne WiFi w miejscach ogólnodostępnych, w pokojach możliwy słaby zasięg, kącik internetowy odpłatnie.

  SPORT, REKREACJA I ROZRYWKA

  Bezpłatnie: basen, leżaki i parasole,
  Opłatnie: siłownia, sauna, bilard, sporty wodne przy plaży

  DLA DZIECI

  Brodzik wydzielony w części basenu, plac zabaw,

  ZAKWATEROWANIE

  Pokoje dwuosobowe typu superior posiadają dwa łóżka lub jedno podwójne, które można rozłożyć na trzyosobowe. Pokoje dwuosobowe typu superior wyposażone są w łazienkę z wanną, suszarkę do włosów, muzykę, telefon, telewizor, lodówkę, klimatyzację, sejf odpłatny 2 Eur/dzień. Ponadto wszystkie pokoje dwuosobowe typu superior mają własny taras z widokiem na ogrody otaczające hotel. Ppkoje z widokiem na morze za opłatą.
  Pokoje rodzinne składają się z dwóch połączonych pokoi dwuosobowych oddzielonych drzwiami i mają wspólną łazienkę. Pokoje rodzinne wyposażone są w łazienkę z wanną, suszarkę do włosów, muzykę, telefon, telewizor, lodówkę, klimatyzację, sejf za opłatą.. Ponadto wszystkie pokoje rodzinne mają własny balkon lub taras z widokiem na ogrody otaczające hotel.

  WYŻYWIENIE

  HB śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Napoje do obiadokolacji za dodatkową opłatą.

  INFORMACJE DODATKOWE

  https://www.eleftheria-hotel.com/
  Adres Nea Kydonias, Ag. Marina 731 00, Grecja

  CENA

  Cena zawiera - oferta z przelotem: bilet lotniczy [dla czarterów bagaż 20kg + 5 kg bagaż podręczny // dla przelotów low costowych Ryanair pierwszeństwo wejścia, bagaż kabinowy 10 kg i 1 mała torba podręczna, przy lotach Wizzair Klienci Prima mają w cenie WIZZ Priority: podręczna walizka na kółkach (55x40x23 cm maks. 10kg), stanowisko odprawy priorytetowej, pierwszeństwo wejścia na pokład; przy lotach EasyJet bagaż o wymiarach nie przekraczających 45x36x20 cm (w tym kółka, kieszonki i rączki, mała torba podręczna, która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera)  // dla lotów rejsowych LOT oraz Aegean Airline, Smart Wings  tylko bagaż podręczny 8kg, bagaż rejestrowany 23 kg płatny ekstra ok. 300pln / szt]; opłaty lotniskowe, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej), VAT.

  Cena zawiera - oferta z dojazdem własnym: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL, bagaż (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własnego), OC organizatora, VAT.

  Cena nie zawiera: obowiązkowego podatku turystycznego płatnego na miejscu w recepcji hoetlowej, bagażu rejestrowanego przy połączeniach rejsowych (nie czarter) -  opłaty za bagaż rejestrowany ok. 250pln-600pln za 1 sztukę bagażu do 23 kg, dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych, a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.), miejsc obok siebie w samolocie, wycieczek fakultatywnych oraz gwarancji niezmienności ceny, opieki polskojęzycznego rezydenta. 
  Podatek turystyczny: od dnia 01.01.2018, zgodnie z decyzją rządu greckiego, będzie pobierany podatek turystyczny. Zapłata za podatek odbywa się podczas zakwaterowania. Wysokość podatku turystycznego zależy od kategorii lokalnej hotelu/kwatery. Dla obiektów:
  1- i 2-gwiazdkowych - ok. 0,50 EURO za pokój/noc
  3-gwiazdkowych - ok. 1,50 EURO za pokój/noc
  4-gwiazdkowych - ok. 3 EURO za pokój/noc
  5-gwiazdkowych - ok. 4 EURO za pokój/noc
  W przypadku połączeń rejsowych cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.
  W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

  BAGAŻ I MIEJSCA OBOK SIEBIE W SAMOLOCIE

  LIMIT BAGAŻU PODRĘCZNEGO w cenie:
  Wizzair: Klienci Prima Holiday mają wykupioną usługę WIZZ PRIORITY!
  Usługa daje mozliwość:
  * zabrania na pokład jednej sztuki małego bagażu, która musi zmieścić się pod fotelem, np. torbę na aparat, na laptopa, lub torebkę ( 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg))
  * zabrania na pokład jednej podręcznej walizki na kółkach (55 x 40 x 23 cm, maks. 10 kg)
  * pierwszeństwo wejścia na pokład
  * możesz zabrać obie sztuki bagażu ze sobą do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne.
  Ryanair: 10kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm. Pasażerowie, którzy wykupili opcję pierwszeństwa wejścia na pokład mogą wnieść na pokład jeden mały oraz jeden duży bagaż podręczny, chyba że ze względów operacyjnych konieczne jest umieszczenie dużego bagażu podręcznego w luku. Pasażerowie korzystający ze standardowej taryfy będą zobowiązani pozostawić swój duży bagaż podręczny przy bramce do wejścia na pokład w celu bezpłatnego umieszczenia go w luku jako bagaż rejestrowany. Obowiązuje Regulamin dotyczący bagażu rejestrowanego.
  EasyJet: bagaż o wymiarach nie przekraczających 45x36x20 cm (w tym kółka, kieszonki i rączki, mała torba podręczna która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera) 
  W przypadku zakupienia miejsca Up front (dodatkowo płatne) Klient może zabrać na pokład duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm), który musi mieścić się w schowku nad głową.
  LOT: 8 kg nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 23 cm. Dodatkowo jako bagaż podręczny pasażer może zabrać ze sobą torebkę damską lub torbę męską lub laptopa (wymiary 40 cm x 35 cm x 12 cm)
  Smartwings: Bagaż podręczny jest bagażem nierejstowanym o wymiarach max. 55x45x25 cm i max. ciężarze 8 kg.
  W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż zgodnie z cennikiem danego przewoźnika.
  CENY DODATKOWEGO BAGAŻU REJESTROWANEGO:
  Wizzair: 10kg/20kg/32kg - od ok. 100 do ok. 600 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od wagi bagażu, trasy i terminu lotu
  Ryanair: 20 kg - ok. 350 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od trasy i terminu lotu
  EasyJet: 15 kg ok. 350 PLN
  LOT: 23KG - ok. 300 PLN 
  Uwaga!! Ceny podane na moment zakładania rezerwacji. Po potwierdzeniu rezerwacji w przypadku chęci dokupienia bagażu rejestrowanego indywidualna wycena przez przewoźnika.Możliwość dokupienia miejsc obok siebie na przelotach Wizzair, Ryanair, Easy Jet - koszt ok.100,00PLN/ os w dwie strony

  Covid- 19

  Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.
  W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych : https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych , jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ .
  Podróżując w  czasie pandemi należy liczyć się z pewnymi obostrzeniami i ograniczeniami.
  Część infrastruktury hotelowej (restauracje, oferta rekreacyjno - sportowa),  animacje może być ograniczona, czy też niedostępna ze względu na obostrzenia sanitarne. Formularz lokalizacyjny
  Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego.
  Osoby planujące podróż do Grecji zachęcamy do korzystania ze strony https://odyseusz.msz.gov.pl/. Zarejestrowanie swojej podróży na stronie pozwoli Ambasadzie na szybkie skontaktowanie się z podróżnymi w nagłych sytuacjach.
  WJAZD DO GRECJI
  Negatywny wynik testu ani zaświadczenia zaszczepienia/przebycia COVID-19 nie są wymagane.
  Powrót do Polski z zagranicy:
  UWAGA! Ze względu na dynamiczną sytuację i częstotliwość zmian dotyczących procedur podróżowania, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów dotyczących kwarantanny na stronie STRAŻY GRANICZNEJ.

  WARUNKI WJAZDOWE

  * dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Grecjii jest ważny paszport lub dowód osobisty.
  * obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
  * każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

  DOKUMENTY PODRÓŻY

  DOKUMENTY PODRÓŻY WYSYŁANE SĄ MAILEM NA 2 DNI PRZED WYLOTEM.
  PRZY POŁĄCZENIACH LINIAMI LOTNICZYMI TYPU LOW COST: 
  *WIZZAIR BEZPŁATNA ODPRAWA NA 48 H PRZED WYLOTEM (DOTYCZY TO RÓWNIEŻ POWROTU Z DESTYNACJI)
  *RYANAIR BEZPŁATNA ODPRAWA NA 24 H PRZED WYLOTEM (DOTYCZY TO RÓWNIEŻ POWROTU Z DESTYNACJI)

  Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

  Informacje o hotelu

  • Odległość od plaży 900 m
  • Odległość od lotniska 25 km
  • Klimatyzacja tak
  • Basen zewnętrzny tak
  • Leżaki i parasole przy basenie tak
  • TV tak
  • Lódowka tak
  • Plac zabaw, Basen dla dzieci tak
  • Fitness tak
  • Bar tak
  • Transport hotelowy tak
  • Hotelowa restauracja tak
  • Wifi tak

  Opinie o hotelu

  Ocena 4,5/5
  Travelplanet

  Znakomity (20 ocena hotelu)

  Zakwaterowanie 4,4/5

  Wyżywienie 4,4/5

  Okolica 4,5/5

  Cena 4,6/5

  215. najwyższa ocena z 3163 hoteli w Kreta

  Krzysztof S. Czerwiec 2022

  Data pobytu: 31.5. - 4.6.2022

  Ocena 4,5/5
  Hotel położony na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na morze. Wspaniały ogród, palmy, oraz zadbana roślinność potęguje poczucie spędzania c
  Całkowita ocena

  Hotel położony na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na morze. Wspaniały ogród, palmy, oraz zadbana roślinność potęguje poczucie spędzania czasu godnych warunkach. Basen czysty z działającym barem - obsługa baru bardzo przyjazna, komunikatywna. Polecam skorzystać z kuchni na basenie, świetne pizze, gyros itp. Obsługa hotelowa również na bardzo wysokim poziomie, z jednym wyjątkiem. Manager sali, wysoki Pan w średnim wieku kierujący całą logistyką w trakcie wydawania posiłków od początku wzbudzał pewną niechęć do siebie i było czuć pewien nieprzyjemny dystans. Może nie lubi małych dzieci (byliśmy z niespełna 3latkiem). Kulminacją było zamówienie napojów do ostatniej kolacji (napoje są płatne nawet przy opcji HB). Zamówiłem kieliszek wina, zapłaciłem gotówką i zostały mi wydane reszty o 10euro mniej. Zgłosiłem to Panu i zostałem kolokwialnie mówiąc spuszczony na bambus. Zero skruchy, choćby chęci uzgodnienia po czyjej stronie zaszła pomyłka. Ostentacyjne stwierdzenie, że na pewno to ja się pomyliłem. Doskonale wiem ile płaciłem gdyż zabrałem ze sobą tylko jeden banknot na kolacje. Nieprzyjemna sytuacja, nie były to duże pieniądze, ale niesmak pozostał.

  Zakwaterowanie 4,5/5

  Wyżywienie 5,0/5

  Okolica 4,5/5

  Cena 4,0/5

  Zakwaterowanie
  Wygodne pokoje, działająca klimatyzacja, suszarka, TV, sejf i lodówka. Codzienne sprzątanie. Brak zastrzeżeń. Wypoczęliśmy z całą pewnościa

  Wyżywienie
  Gdyby nie fakt, że posiłki wydaje obsługa to dałbym 10/10. Natomiast samo jedzenie bardzo smaczne, codziennie inne. Nie można się absolutnie do niczego przyczepić.

  Obsługa w hotelu
  Basen na plus, czysty z osobno wydzielonym brodzikiem. Sporo leżaków, piękny widok z basen na morze w oddali.

  Plaża
  Plaża oddalona od hotelu o 800m (droga ze zbocza co niektórym może sprawiać problemy) Dla nas taki spacer był przyjemnościa. O konkretnych godzinach jeździ bus hotelowy który zabiera gości do i z hotelu. Plaża piaszczysto-kamienista, obstawiona leżakami. Sporo miejsca, żeby poganiać z dzieckiem za piłką.

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Małgorzata Jeske Maj 2022

  Data pobytu: 1.5. - 4.5.2022

  Ocena 4,5/5
  Polecam
  Całkowita ocena

  Polecam

  Zakwaterowanie 4,5/5

  Wyżywienie 4,5/5

  Okolica 4,5/5

  Cena 4,5/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

  Filtruj opinie

  Krzysztof S. Czerwiec 2022

  Data pobytu: 31.5. - 4.6.2022

  Ocena 4,5/5
  Hotel położony na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na morze. Wspaniały ogród, palmy, oraz zadbana roślinność potęguje poczucie spędzania czasu godnych warunkach. Basen czysty z działającym barem - obsługa baru bardzo przyjazna, komunikatywna. Polecam skorzystać z kuchni na basenie, świetne pizze, gyros itp. Obsługa hotelowa również na bardzo wysokim poziomie, z jednym wyjątkiem. Manage
  Całkowita ocena

  Hotel położony na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na morze. Wspaniały ogród, palmy, oraz zadbana roślinność potęguje poczucie spędzania czasu godnych warunkach. Basen czysty z działającym barem - obsługa baru bardzo przyjazna, komunikatywna. Polecam skorzystać z kuchni na basenie, świetne pizze, gyros itp. Obsługa hotelowa również na bardzo wysokim poziomie, z jednym wyjątkiem. Manager sali, wysoki Pan w średnim wieku kierujący całą logistyką w trakcie wydawania posiłków od początku wzbudzał pewną niechęć do siebie i było czuć pewien nieprzyjemny dystans. Może nie lubi małych dzieci (byliśmy z niespełna 3latkiem). Kulminacją było zamówienie napojów do ostatniej kolacji (napoje są płatne nawet przy opcji HB). Zamówiłem kieliszek wina, zapłaciłem gotówką i zostały mi wydane reszty o 10euro mniej. Zgłosiłem to Panu i zostałem kolokwialnie mówiąc spuszczony na bambus. Zero skruchy, choćby chęci uzgodnienia po czyjej stronie zaszła pomyłka. Ostentacyjne stwierdzenie, że na pewno to ja się pomyliłem. Doskonale wiem ile płaciłem gdyż zabrałem ze sobą tylko jeden banknot na kolacje. Nieprzyjemna sytuacja, nie były to duże pieniądze, ale niesmak pozostał.

  Zakwaterowanie 4,5/5

  Wyżywienie 5,0/5

  Okolica 4,5/5

  Cena 4,0/5

  Zakwaterowanie
  Wygodne pokoje, działająca klimatyzacja, suszarka, TV, sejf i lodówka. Codzienne sprzątanie. Brak zastrzeżeń. Wypoczęliśmy z całą pewnościa

  Wyżywienie
  Gdyby nie fakt, że posiłki wydaje obsługa to dałbym 10/10. Natomiast samo jedzenie bardzo smaczne, codziennie inne. Nie można się absolutnie do niczego przyczepić.

  Obsługa w hotelu
  Basen na plus, czysty z osobno wydzielonym brodzikiem. Sporo leżaków, piękny widok z basen na morze w oddali.

  Plaża
  Plaża oddalona od hotelu o 800m (droga ze zbocza co niektórym może sprawiać problemy) Dla nas taki spacer był przyjemnościa. O konkretnych godzinach jeździ bus hotelowy który zabiera gości do i z hotelu. Plaża piaszczysto-kamienista, obstawiona leżakami. Sporo miejsca, żeby poganiać z dzieckiem za piłką.

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Małgorzata Jeske Maj 2022

  Data pobytu: 1.5. - 4.5.2022

  Ocena 4,5/5
  Polecam
  Całkowita ocena

  Polecam

  Zakwaterowanie 4,5/5

  Wyżywienie 4,5/5

  Okolica 4,5/5

  Cena 4,5/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

  Ładuję

  Ładowanie położenia hotelu i opisu...

  Pogoda

  Aktualna pogoda

  • Temperatura 36 °C temperatura w nocy 21 °C

  • Temperatura wody 22 °C

  Prognoza pogody na następne dni

  • Jutro 35 °C temperatura w nocy 21 °C

  • Śr 34 °C temperatura w nocy 22 °C

  • Czw 36 °C temperatura w nocy 21 °C

  Najlepsze miesiące na wakacje:

  • Najlepszy
  • Dobry
  • Niski sezon
  1. Styczeń
  2. Luty
  3. Marzec
  4. Kwiecień
  5. Maj
  6. Czerwiec
  7. Lipiec
  8. Sierpień
  9. Wrzesień
  10. Październik
  11. Listopad
  12. Grudzień