Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

Hotel Jaz Mirabel Beach Resort

Egipt, Sharm El Sheikh, Sharm El Sheikh

piaszczysta plaża z dostępem do rafy koralowej Wyśmienite i urozmaicone wyżywienie Bogate zaplecze rekreacyjno-sportowe Profesjonalne animacje dla dzieci i dorosłych

Więcej o hotelu

od 1 229 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Opis hotelu

Numer hotelu: 34 864

POŁOŻENIE

Położony w Zatoce Nabq, 11 km od międzynarodowego lotniska w Sharm, 25 km od Naama Bay, 37 km od Old Market. 

PLAŻA

Przy hotelu prywatna, piaszczysto-żwirowa plaża o długości 250 m, z pomostem o długości 700 m, zalecane obuwie ochronne. Leżaki, parasole i ręczniki bezpłatne.

HOTEL

Kategoria lokalna 5*
Rozległy kompleks o powierzchni 120 000 m, wybudowany w nowoczesnym stylu toskańskim. Idealna propozycja dla rodzin z dziećmi. 

DO DYSPOZYCJI GOŚCI

Całodobowa recepcja, lobby, 2 restauracje główne (El Nakheel - tylko dla dorosłych oraz Al Zaytoun - dla rodzin), 2 lobby bary (Shrouk Bar - tylko dla dorosłych oraz Oriental Flair - całodobowy), 2 bary przy basenie (Blue Bar & Las Palmas), bar na plaży (Sand Bar), 3 snack bary (Coral, Reef and Food Court), 3 restauracje a'la carte (dodatkowo płatne - Nino's - włoska, Makai Tukai - azjatycka & Sofra - środkowo wschodnia), Dyskoteka (Glow), Shisha Corner (płatny), amfiteatr, sala konferencyjna, pasaż handlowy z wieloma sklepikami, mini market, apteka, doktor (na życzenie, odpłatnie), bankomat, wymiana walut, pralnia (płatna), shuttle bus do Naama Bay (wymagana wcześniejsza rezerwacja - 7$ za osobę), wypożyczalnia aut (płatna) 

INTERNET

Płatne Wi-Fi w miejscach ogólnodostępnych (ograniczony dostęp)

SPORT, REKREACJA I ROZRYWKA

Bezpłatnie: 4 baseny (2 podgrzewane w okresie zimowym), 5 zjeżdżalni wodnych, sauna, laźnia parowa, jacuzzi, siłownia, tenis stołowy, animacje dzienne i wieczorne, siatkówka plażowa, mini football, 2 korty tenisowe i sprzęt do tenisa, darty, łucznctwo.
Płatnie: masaż, zabiegi na ciało w Spa, sporty wodne na plaży, sprzęt do snurkowania, centrum nurkowe, bilard, oświetlenie kortów do tenisa

DLA DZIECI

Mini Club, 2 brodziki (podgrzewane w sezonie zimowym), 2 place zabaw, animacje, opiekunka (na życzenie, za opłatą) 

ZAKWATEROWANIE

Pokoje typu standard o powierzchni 25m2 oraz Superior Sea View o powierzchni 31 m2 (z widokiem na morze).
Wyposażenie: łazienka (prysznic, WC, suszarka), klimatyzacja indywidualnie sterowana, TV Sat, minibar (dodatkowo płatny, codziennie bezpłatnie uzupełniane 2 butelki wody mineralnej, 2 butelki napoju bezalkoholowego w dniu przylotu), zestaw do parzenia kawy i herbaty, sejf, telefon (połączenia poza hotel za opłatą), balkon/taras. 

WYŻYWIENIE

All Inclusive: śniadanie (07:00 - 10:00), późne śniadanie (10:00 - 12:00), obiad (12:30 - 15:00), kolacja (18:30 - 21:30) w restauracji głównej; przekąski w wybranych barach (13:00 - 17:00); napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe w wybranych barach (24h).
All Inclusive nie zawiera: napoi butelkowanych, świeżo wyciskanych soków, alkoholi importowanych

INFORMACJE DODATKOWE

https://www.jazhotels.com/

CENA

Cena oferty z przelotem zawiera: bilet lotniczy, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, opiekę polskojęzycznego rezydenta,  ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, bagaż (nie dotyczy przelotów liniami Easy Jet), OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej), VAT.
Cena oferty z dojazdem własnym zawiera: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG, NNW, KL, bagaż, OC organizatora, VAT.
Cena nie zawiera: dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji ( ok 3% wartości rezerwacji), chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.) , wycieczek fakultatywnych.opłaty za wizę egipską ok. 25 USD płatnej na lotnisku w Egipcie, bagażu rejestrowanego przy przelotach liniami Easy Jet (dodatkowa opłata 400 PLN/os)

COVID- 19

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.
W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych : https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych , jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ .
AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMICZNA W EGIPCIE W ZWIĄZKU Z COVID- 19
AKTUALIZACJA 15.10.2020
Podróżni lecący do Egiptu do regionu Marsa Alam, którzy wykonują test PCR na Covid-19 na lotnisku, proszeni są o zabranie ze sobą kopii strony ze zdjęciem z paszportu (wymaganej przez Wydział Medycyny Prewencyjnej w celu przyśpieszenia zakończenia procedury testów).
Informujemy, że z dniem 01 września 2020 r. władze Egiptu wprowadziły obowiązek okazywania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19 przez podróżnych wjeżdżających na teren Egiptu. Test powinien być przeprowadzony w okresie 72 godzin przed wjazdem na teren Egiptu. Obowiązek wykonania testu nie obejmuje dzieci do 6 lat. 
Władze Egiptu umożliwiły także wykonanie testu w kierunku COVID - 19 na lotnisku po przylocie do Egiptu. Koszt badania wynosi 30 USD za osobę, dzieci do 6 lat nie maja obowiązku wykonani testu. Po wykonaniu testu Klienci udają się transferem do wykupionego hotelu gdzie do 24 h otrzymują wyniki. Do tego czasu Klienci zobligowani są do pozostania w pokoju hotelowym. 
W przypadku pozytywnego wyniku testu Klienci zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie w hotelu. Koszt dodatkowych noclegów (poza wykupionym pakietem) zostanie pokryty przez hotel. Koszt dodatkowego przelotu z Egiptu do Polski pokrywa Klient. 
Jednocześnie informujemy, że w przypadku Klientów z wykupionymi tylko biletami czarterowymi, władze Egiptu wymagają okazania potwierdzenie rezerwacji hotelu lub rejsu (w przypadku wypraw nurkowych). 
Klienci z wykupionymi biletami czarterowymi bez dodatkowych świadczeń noclegowych nie mogą podróżować samolotem czarterowym.AKTUALIZACJA NA DZIEN 12.08.2020
Od 12.08 turyści wylatujący z Polski mogą podróżować do Egiptu bez odbywania 14 dniowej kwarantanny po powrocie do kraju. * Turyści przybywający do kurortów Hurghada, Sharm el Sheikh, Marsa Alam są zwolnieni z opłat wizowych do30 kwietnia 2021 r.
* Należy wypełnić obowiązkową deklarację, a następnie przekazać przedstawicielowi Ministerstwa Zdrowia i Ludności na lotnisku po przybyciu do Egiptu.
* Każdy hotel posiada rządowy Certyfikat bezpieczeństwa higieny" potwierdzający spełnienie wymagań sanitarnych, naruszenie któregokolwiek z ustalonych przepisów spowoduje zawieszenie licencji obiektu i karę finansową.
WYTYCZNE SANITARNE
* Transfer - W pojazdach służących do transferu tylko 50% miejsc może być zajętych, miejsce obok każdego pasażera musi być wolne. Zakaz zajmowania pierwszych siedzeń pojazdu. Wszystkie pojazdy transportowe są dokładnie dezynfekowane i czyszczone przed i po każdej podróży. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek przez obsługę podczas całego transferu.
* Recepcja i zameldowanie - Check-in będzie poprzedzony obowiązkowym badaniem temperatury ciała. Dezynfekcja bagaży przed zameldowaniem. Zachowanie właściwego dystansu dzięki specjalnym oznaczeniom na podłodze
* Pokój hotelowy i sprzątanie - Pomieszczenia są dezynfekowane i odpowiednio wentylowane przez 12 godzin od wymeldowania Gościa do zakwaterowania kolejnego. Dla każdego Gościa - zestaw ochrony osobistej zawierający wyposażenie ochronne, takie jak maski, rękawiczki oraz środki dezynfekujące do rąk. Meble i tkaniny są dezynfekowane za pomocą maszyn parowych. Pojemność pokoju to max. 2 osoby dorosłe + 2 dzieci (poniżej 12 lat)
* Wyżywienie - Przed wejściem do restauracji Gościom spawdzana jest temperatura. Posiłki będę serwowane przez personel restauracji (brak bufetu). Stoły są rozmieszczone w odległości 2 metrów od siebie, przy jednym stole (maksymalnie do 6 osób). Zalecane jest jak najczęstsze używanie jednorazowych sztućców. Dostępność środków dezynfekujących do rąk na stołach. Obrusy z tkaniny są wymieniane i dokładnie prane po każdym użyciu. Shisha jest zabroniona. Zakaz spotkań i imprez towarzyskich. Strefy dla dzieci zostały zamknięte.
* Basen i plaża - Regularna dezynfekcja basenów. Czyszczenie obszaru wokół plaży i basenu (w tym stoły, leżaki, leżaki itp.) po każdym użyciu, a także przed i po godzinach użytkowania. Zachowanie 2 m odległości między leżakami. Ręczniki plażowe i basenowe dostarczane są do pokoi. Ograniczenie zajęć rekreacyjnych
* Wycieczki fakultatywne - Grupy nie mogą przekraczać 25 osób (do odwołania). Przewodnicy są zobowiązani do noszenia maseczek. Słuchawki są sterylizowane po każdym użyciu. Organizatorzy wycieczek powinny zapewnić maseczki dla turystów. Obowiązuje zachowanie dystansu fizycznego.
* Siłownie i kluby fitness - Punkty dotykowe i powierzchnie są regularnie czyszczone i dezynfekowane. Sprzęty i wyposażenie są odpowiednio rozstawione. Zakaz korzystania ze strefy wellness oraz prysznica na siłowni lub w klubie fitness,
* Inne - Regularna dezynfekcja części wspólnych, toalet, wind oraz wszystkich punktów styku, regularne czyszczenie mebli i tkanin w hotelach i obiektach turystycznych. Dostępność środków do dezynfekcji rąk. Zachowanie i przestrzeganie dystansu w windach (specjalne oznaczenia). Nakaz noszenia masek w windzie. Personel jest zobowiązany do noszenia maseczek przez cały czas pracy. Dyskoteki, imprezy i spotkania towarzyskie nie są dozwolone. Każdy hotel ma współpracującego lekarza na wezwanie i klinikę

WARUNKI WJAZDOWE

Między Polską a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Obywatel RP może przed przyjazdem do Egiptu ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, na lotnisku w Egipcie lub drogą elektroniczną poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej: www.visa2egypt.gov.eg Opłaty za wizę do Egiptu wynoszą 25 USD (wiza jednokrotna) i 60 USD (wiza wielokrotna). Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży. 
Klienci podróżujący do Sharm el Sheikh i nie korzystający z wycieczek fakultatywnych na miejscu nie mają obowiązku wykupienia wizy. Wystarczy wówczas podbić pieczątkę w paszporcie "Sinai Only", która uprawnia do 14-dniowego pobytu na półwyspie Synaj. 
Instrukacja: Po utworzeniu konta na portalu visa2egypt.gov.eg, należy potwierdzić rejestrację, a następnie zalogować się i wybrać polecenie aplikuj teraz". Kolejny etap to wybór rodzaju dokumentu. Trzeba też wypełnić formularz i uiścić opłatę za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Po zaakceptowaniu zgłoszenia, internauta otrzyma link do finalnego dokumentu, który należy wydrukować, by pokazać go na granicy. Egipt zaleca, by o e-wizę występować najpóźniej na 7 dni przed planowaną podróżą.
Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.
Z powodu możliwych zmian dotyczących pobytu w Egipcie proponujemy sprawdzić wcześniej czy warunki wjazdu i pobytu nie uległy zmianie. Aktualne informacje na temat wizy można uzyskać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Osoby nie będące obywatelami Polski, prosimy o sprawdzenie w ambasadzie egipskiej w Warszawie warunków wjazdu i pobytu. 
Uwaga przeczytaj koniecznie! http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/egipt

DOKUMENTY PODRÓŻY

DOKUMENTY PODRÓŻY WYSYŁANE SĄ MAILEM NA 2 DZNI PRZED WYLOTEM PO GODZINIE 12:00

Informacje o hotelu

 • Odległość od plaży 0 m
 • Odległość od centrum miasta 23 km
 • Odległość od lotniska 11 km
 • Klimatyzacja tak
 • Basen zewnętrzny tak
 • Leżaki i parasole przy basenie tak
 • TV tak
 • Minibar, Bar tak
 • Kącik dziecięcy, Plac zabaw, Basen dla dzieci tak
 • Tenis, Siatkówka tak
 • Centrum nurkowania tak
 • Programy animacyjne tak
 • Transport hotelowy tak
 • Hotelowa restauracja tak
 • Kawiarnia tak
 • Recepcja 24h tak

Opinie o hotelu

Ocena 4,5/5
Travelplanet

Znakomity (54 ocena hotelu)

Zakwaterowanie 4,6/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 4,3/5

Cena 4,6/5

29. najwyższa ocena z 403 hoteli w Sharm El Sheikh

Andrzej Październik 2019

Data pobytu: 7.9. - 14.9.2019

Ocena 5,0/5
Hotel jest super, dużo zieleni (bardzo zadbanej) obsługa bardzo miła ( Mohamed na basenie) jedzenie bardzo dobre, zróżnicowane i w dużych ilościach tak...
Całkowita ocena

Hotel jest super, dużo zieleni (bardzo zadbanej) obsługa bardzo miła ( Mohamed na basenie) jedzenie bardzo dobre, zróżnicowane i w dużych ilościach tak że nikomu nie zabrakło i nie trzeba było przychodzić za pierwszego. Drinki nalewane bez ograniczeń 24 h. Codziennie występ zespołu muzycznego

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Marzena Maj 2019

Data pobytu: 4.5. - 11.5.2019

Ocena 5,0/5
Hotel położony na rozległym terenie. Kilka basenów, przy każdym bar, piekna roślinność. Tuż przy plaży. Sam pokój dobrze wyposażony, czysty choć widac...
Całkowita ocena

Hotel położony na rozległym terenie. Kilka basenów, przy każdym bar, piekna roślinność. Tuż przy plaży. Sam pokój dobrze wyposażony, czysty choć widac już potrzebę remontu np. w łazienkach ale ogólnie jest super. Jedzenie bardzo dobre i zróżnicowane. Kelnerzy i barmani uprzejmi. Goście hotelowi na poziomie więc nie było żadnych excesow. Sporo gości z Ukrainy , Kazachstanu i innych podobnych republik ale bardzo sympatyczni, wręcz zabawni. Ogólnie pobyt bardzo udany. Jedyny mały minus za przekąski w barach poza posilkami, w innych hotelach pizza czy naleśniki są w Ali A tu dodatkowo płatne. Lody i ciastka gratis. Plus za siłownię.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Filtruj opinie

Małgorzata Marzec 2020

Data pobytu: 1.2. - 8.2.2020

Ocena 4,4/5
Byliśmy całą rodziną w 9 osób w lutym. Hotel super. Piękny ogród.,basen podgrzewany, plaża szeroką, piaszczysta. Obsługa uśmiechnięta, pomocna jednym słowem było rewelacyjnie. Może tam wrócimy. Bardzo polecam
Całkowita ocena

Byliśmy całą rodziną w 9 osób w lutym. Hotel super. Piękny ogród.,basen podgrzewany, plaża szeroką, piaszczysta. Obsługa uśmiechnięta, pomocna jednym słowem było rewelacyjnie. Może tam wrócimy. Bardzo polecam

Zakwaterowanie 4,4/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Małgorzata Marzec 2020

Data pobytu: 1.2. - 8.2.2020

Ocena 4,4/5
W lutym 2020r byliśmy w Jaz Mirabel Beach w 9 osób w tym 3 dzieci.Hotel spełnił nasze oczekiwania. Jedzenie- dużo i dosyć urozmaicone, każdy znalazł coś dla siebie,kolacje były najlepsze. Hotel duży,my mieliśmy pokój pośrodku na przeciwko basenów. Pokój duży z przesuwanymi drzwiami 3 osobowy,trochę ze sprzątaniem mogłoby być lepiej.Na wieczór animacje,najpierw dla dzieci,później dla dorosłych,animatorzy...
Całkowita ocena

W lutym 2020r byliśmy w Jaz Mirabel Beach w 9 osób w tym 3 dzieci.Hotel spełnił nasze oczekiwania. Jedzenie- dużo i dosyć urozmaicone, każdy znalazł coś dla siebie,kolacje były najlepsze. Hotel duży,my mieliśmy pokój pośrodku na przeciwko basenów. Pokój duży z przesuwanymi drzwiami 3 osobowy,trochę ze sprzątaniem mogłoby być lepiej.Na wieczór animacje,najpierw dla dzieci,później dla dorosłych,animatorzy rewelacja,młodzi,kontaktowi,weseli.Obsługa rewelacja,wszyscy mili,uczynni. Dwa dni przed wyjazdem złamałam rękę przed hotelem na ulicy,menager udostępniał nam samochód żebyśmy mogli pojechać do szpitala po dokument,proponowano mi posiłki do pokoju.Wszyscy bardzo dobrze wspominamy pobyt, i bardzo polecam ten hotel

Zakwaterowanie 4,4/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Dorota Listopad 2019

Data pobytu: 2.11. - 9.11.2019

Ocena 4,6/5
Bardzo nam się podobało. Hotel czysty, dbają o klienta na każdym kroku. Pokoje już trochę wysłużone, ale duże i czyste. Jak na Egipt polecam 100%. Dużo barów , jedzenie trochę monotonne , ale każdy znajdzie coś dla siebie. Ogrody przepiękne i zadbane.Baseny duże i czyste z podgrzewaną wodą. Na 10 raz w Egipcie wszystko na +
Całkowita ocena

Bardzo nam się podobało. Hotel czysty, dbają o klienta na każdym kroku. Pokoje już trochę wysłużone, ale duże i czyste. Jak na Egipt polecam 100%. Dużo barów , jedzenie trochę monotonne , ale każdy znajdzie coś dla siebie. Ogrody przepiękne i zadbane.Baseny duże i czyste z podgrzewaną wodą. Na 10 raz w Egipcie wszystko na +

Zakwaterowanie 4,7/5

Wyżywienie 4,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Andrzej Październik 2019

Data pobytu: 7.9. - 14.9.2019

Ocena 5,0/5
Hotel jest super, dużo zieleni (bardzo zadbanej) obsługa bardzo miła ( Mohamed na basenie) jedzenie bardzo dobre, zróżnicowane i w dużych ilościach tak że nikomu nie zabrakło i nie trzeba było przychodzić za pierwszego. Drinki nalewane bez ograniczeń 24 h. Codziennie występ zespołu muzycznego
Całkowita ocena

Hotel jest super, dużo zieleni (bardzo zadbanej) obsługa bardzo miła ( Mohamed na basenie) jedzenie bardzo dobre, zróżnicowane i w dużych ilościach tak że nikomu nie zabrakło i nie trzeba było przychodzić za pierwszego. Drinki nalewane bez ograniczeń 24 h. Codziennie występ zespołu muzycznego

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Martakrzan@Wp.pl Wrzesień 2019

Data pobytu: 7.9. - 14.9.2019

Ocena 4,2/5
hotel super, świetne baseny, obsługa super. Natomiast do miasta bardzo daleko bo 30 km i posiłki bardzo monotonne i ciężko strawne. Trzeba mieć świadomość ,że to kuchnia arabska. Dla ludzi dbających o dietę bardzo mały wybór i codziennie to samo. Kurczak gotowany i warzywa gotowane .
Całkowita ocena

hotel super, świetne baseny, obsługa super. Natomiast do miasta bardzo daleko bo 30 km i posiłki bardzo monotonne i ciężko strawne. Trzeba mieć świadomość ,że to kuchnia arabska. Dla ludzi dbających o dietę bardzo mały wybór i codziennie to samo. Kurczak gotowany i warzywa gotowane .

Zakwaterowanie 4,7/5

Wyżywienie 3,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 22 °C temperatura w nocy 14 °C

 • Temperatura wody 23 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 19 °C temperatura w nocy 13 °C

 • Sob 19 °C temperatura w nocy 10 °C

 • Ndz 22 °C temperatura w nocy 10 °C

 • Pon 26 °C temperatura w nocy 13 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień