od 401 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 230 680

Kraj

CZARNOGORA

Opis

Odkryj wschodnią Czarnogórę w hotelu, którego właściciel mówi po polsku. Spa Hotel Montefila**** to kameralny hotel o wysokim komforcie, zbudowany w 2016 roku. Obiekt położony jest w spokojnej okolicy nieopodal słynnej Wielkiej Plaży, ciągnącej się na długości 13 km - najdłuższej piaszczystej plaży w Czarnogórze. W samym hotelu można korzystać z odkrytego i wewnętrznego basenu, a także strefy wellness.
Hotel oferuje 25 pokoi i 3 apartamenty, wszystkie są wygodne i komfortowe, klimatyzowane, a także ogrzewane w chłodniejsze pory roku. Pokoje są przystosowane na pobyt 3 lub 4 osób, apartamenty dla 4 osób. Pomieszczenia wyposażone są w szafy, stoliki i krzesła, wieszaki na ubrania oraz telewizory, znajdują się w zasięgu bezprzewodowego internetu. Dodatkowo apartamenty posiadają kompletne aneksy kuchenne. Do każdego pokoju przylega nowoczesna łazianka z kabiną prysznicową, suszarką do włosów, ręcznikami oraz podstawowymi kosmetykami hotelowymi.
Restauracja i bar znajdują się w sąsiednim hotelu Primafila, zarządzanym przez tego samego właściciela. Można tam cieszyć się kuchnią czarnogórską oraz albańską. Dostępny jest również szeroki wybór drinków. Na dachu hotelu Montefila znajduje się za to przestronny taras z parasolami i leżakami, na którym można zachwycać się piękną panoramą. Po sąsiedzku jest też kilka sklepów spożywczych, a nieopodal restauracje i liczne bary bliżej plaży.
Strefa Wellness hotelu Montefila**** składa się z basenów zewnętrznych i wewnętrznego, znajdującego się na świeżym powietrzu jacuzzi o średnicy 4 m oraz sauny. Hotel jest przyjazny rowerzystom, stanowi świetną bazę wypadową nie tylko dla tych, którzy chcą plażować, ale także zwiedzać okolicę. Jest położony w pobliżu Jeziora Szkoderskiego - największego jeziora południowej Europy z imponującą florą i fauną.

Lokalizacja

Hotel Montefila**** położony jest w południowo-wschodniej Czarnogórze, 25 km od przejścia granicznego z Albanią, pomiędzy zabytkowym centrum Ulcinj, a słynną Wielką Plażą.

Dojazdu samochodem

Na czarnogórskie wybrzeże można dotrzeć od strony Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, a także Serbii. Ta ostatnia droga prowadzi przez autostrady Węgier i Serbii oraz piękne widokowo górskie drogi Czarnogóry. Przejeżdża się nad Jeziorem Szkoderskim, przez Bar do położonego na wschodzie Ulcinj, główną drogą E851, aż do ronda, z którego należy zjechać w lokalną drogę R-17 (Bulevar Teuta), poprowadzoną równolegle do wybrzeża. Hotel znajduje się 900 m za rondem po prawej stronie.
Odległość od Warszawy - 1740 km, Krakowa - 1290 km, Budapesztu - 890 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Hotel znajduje się około 70 km od Podgorica airport - międzynarodowego lotniska w stolicy Czarnogóry.

Atrakcje

Ulcinj to najbardziej na południe wysunięte miasto Czarnogóry, położone nad Morzem Adriatyckim, w pobliżu granicy z Albanią. Ulcinj posiada malownicze stare miasto i kilka różnorodnych plaż. Niektórzy mówią, że miasto stanowi okno na Albanię, rzeczywiście można tutaj poczuć jeszcze bardziej wschodni klimat, a także osmańską przeszłość - skutek tureckiego panowania nad tą częścią Półwyspu Bałkańskiego. O ile najeźdźcy trudno było się zapuszczać w górskie rejony Czarnogóry, tak dogodnie położone miasto na wybrzeżu stanowiło łakomy kąsek. Do dziś po całym mieście rozsiane są świątynie różnych wyznań, w tym meczety i liczne minarety, tworzące pejzaż wyjątkowy w skali kraju.
Za miastem zaczyna się Wielka Plaża, która rozciąga się aż do granicy z Albanią, na długości 13 km, jej średnia szerokość wynosi 60 m. To najdłuższa piaszczysta plaża na wschodnim wybrzeżu Adriatyku, będąca naturalnym fenomenem o niezwykłej urodzie. Miejscowi nazywają ją Copacabana. Na końcu Wielkiej Plaży mieści się Ada Bojana - obszar dla nudystów na wyspie Ada na rzece Bojana. Ada jest cudownie położona między granicą albańską i rzeką Bojaną, można tam dostać się mostem. Dzięki swojemu odosobnionemu położeniu i wyjątkowemu ekosystemowi Ada Bojana jest nie tylko popularnym celem podróży dla ceniących prywatność, ale także rajem dla tych, którzy lubią jeść wysokiej jakości ryby morskie i owoce morza. Restauracje na Ada Bojana słyną z ryb i różnorodnej kuchni czarnogórskiej.
Mała Plaża znajduje się bezpośrednio pod starym miastem Ulcinj. Jest półokrągła, ma długość 600 metrów i szerokość 25 m. W okresie letnim promenada przy plaży staje się centrum miasta i miejscem spotkań gości i mieszkańców. Przy promenadzie znajduje się wiele restauracji i barów.
W sąsiedztwie Małej Plaży rozsiane są małe tarasowe zatoczki skrywające trudniej dostępne plaże. W jednej z nich można znaleźć Rocky Beach - ukrytą pod skałami słynną plażę damską. To przestrzeń dostępna tylko dla kobiet. W okolicy pojawia się siarka słynąca ze skutecznej pomocy w płodności. W innej zatoce, 5 km od Ulcinj, rozciąga się słynna plaża Valdanos, kamienista plaża w dolinie porośniętej starymi drzewami oliwnymi, których średni wiek wynosi ponad 300 lat, a niektóre mają pamiętać nawet starożytną Grecję. Ulcinj ma ponad 70 tysięcy drzew oliwnych i jest drugim co do wielkości oliwnym ogrodem Adriatyku.
Nieopodal hotelu znajdują się bardzo atrakcyjne miejsca dla miłośników przyrody, a przede wszystkim ptactwa. Wiele gatunków gości w Salinie Ulcinj - niezwykłej solnej lagunie nieopodal miasta, będącej częścią delty rzek Bojany i Buny. Jest jednym z głównych miejsc występowania ptaków wędrownych, a także drapieżnych, można tam spotkać również pelikany dalmatyńskie. Kolejnym ważnym miejscem ptasiego bytowania, a przy tym pięknym krajobrazowo rezerwuarem jest Jezioro Szkoderskie, położone w Czarnogórze i Albanii, po którym można pływać łodziami.

Pokój dla max 3 osób

Wyposażony pokój z klimatyzacją, wifi, TV, łazienką

Oferta

BB, Oferta zwrotna (ADM4O2 EX2A-Z2, 17682)

Oferta zawiera

- Codzienne śniadania
- Dostęp do basenu wewnętrznego i zewnętrznego (zgodnie z dostępnością)
- Bezpłatny parking
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój dla max 4 osób

Wyposażony pokój z klimatyzacją, wifi, TV, łazienką

Apartament dla max 4 osób

Wyposażony apartament (56 m2) z klimatyzacją, wifi, TV, aneksem kuchennym, łazienką

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

 • Klimatyzacja tak
 • Basen zewnętrzny tak
 • Basen wewnętrzny tak
 • Bar tak
 • Hotelowa restauracja tak
Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 8 °C temperatura w nocy 4 °C

 • Temperatura wody 14 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 10 °C temperatura w nocy 6 °C

 • Pt 9 °C temperatura w nocy 1 °C

 • Sob 5 °C temperatura w nocy -1 °C

 • Ndz 4 °C temperatura w nocy 0 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień