• Wymagane okazanie negatywnego wyniku testu PCR, RTLAMP, TMA (maks. 72h) lub antygenowego (maks. 48h)
 • Zwolnione z testu są osoby zaszczepione pełną dawką (więcej niż 14 dni od daty podania ostatniej dawki), ozdrowieńcy (pozytywny wynik testu od 11 dni do 6 miesięcy przed wylotem) oraz dzieci poniżej 12 r.ż.. Zaświadczenia należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub aplikacji mObywatel.
 • Obowiązek wypełnienia formularza FCS za pomocą aplikacji SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH, dostępnej na stronie www.spth.gob.es na mniej niż 48 godz. przed wyjazdem i posiadanie unikalnego kodu QR (1 uczestnik = 1 formularz i kod QR).
 • Wymagane wypełnienie i posiadanie deklaracji zdrowia oraz karty lokacyjnej POBIERZ ZE STRONY
 • Powrót do Polski
  • Obowiązuje 10-dniowa kwarantanna dla powracających do Polski transportem zorganizowanym. Z obowiązku zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonany do 48h przed powrotem lub maks. 48h po powrocie, zaświadczenie o pełnym szczepieniu (od którego upłynęło min. 14 dni) lub przebyciu izolacji/hospitalizacji spowodowanej COVID-19 nie później niż 6 miesięcy przed przekroczeniem granicy RP. Obowiązek nie dotyczy dzieci poniżej 12 r.ż. będących pod opieką zaszczepionych lub ozdrowieńców.
  • Obowiązek wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp
  • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

  La Gomera na wakacje

  Wakacje w tropikalnym raju są dla większości turystów wymarzoną formą spędzenia urlopu. La Gomera, jedna z kanaryjskich wysp, to idealne odzwierciedlenie tych pragnień. Na podróżnych czekają tam piękne plaże, słoneczna pogoda i wspaniałe widoki.

  Wyspie La Gomera na wczasy

  La Gomera jest jedną z mniejszych wysp Archipelagu Kanarów, górzystej formacji położonej przy północno-zachodnim brzegu Afryki, na Oceanie Atlantyckim. Wyspa leży w połowie drogi między La Palmą a Teneryfą, ta bliska odległość sprzyja wycieczce statkiem w obrębie archipelagu. Podróżni udający się na La Gomerę na tanie wakacje mogą wybierać spośród hoteli all inclusive na wielu tamtejszych kurortach, największą popularnością cieszy się jednak stolica wyspy, San Sebastian de la Gomera.

  Ze względu na górzyste ukształtowanie terenu, a także architekturę sprzed wieków, La Gomera jest niezwykle malownicza. Pomimo sielskiego klimatu wczasy na wyspie nie będą leniwe, w całej La Gomerze oraz na sąsiednich wyspach na podróżnych czeka mnóstwo atrakcji. Każdego dnia w obrębie archipelagu kursują promy, po lądzie natomiast można poruszać się z pomocą wynajętego samochodu, roweru lub miejskiego autobusu.

  Warto wiedzieć, że czas lokalny po przylocie do Portu Lotniczego La Gomera (35 km od stolicy wyspy) to -1 godzina w stosunku do tego w Polsce. Z biurem podróży Tui dolecimy tu w ok. 5,5 godziny z lotniska w Katowicach, z Warszawy, Poznania i z Gdańska.

  Zwiedzanie zabytków i atrakcje La Gomery

  Stolica La Gomery, San Sebastian to oaza ciszy i spokoju, co nie oznacza wcale, że można się tam nudzić. Największą atrakcją architektoniczną miasta jest z pewnością Dom Kolumba, w którym podróżnik zatrzymał się w drodze do Nowego Świata.

  Zwolennicy kolonialnego budownictwa powinni wybrać się na wycieczkę do Torre del Conde, gdzie znajduje się bardzo dobrze zachowana fortyfikacja, wzniesiona w XIV wieku. W środku natomiast mieści się stała ekspozycja Muzeum Kolumbijskiego.

  Górzyste miasto na południu, czyli Alajero urzeka architekturą sakralną. Na szczytach tamtejszych wzniesień można podziwiać niewielkie kościoły, przywodzące na myśl świątynie z Ameryki Południowej. Jednak na tym nie kończą się podobieństwa La Gomery do tego egzotycznego kontynentu.

  W centralnej części wyspy znajduje się Park Narodowy Garajonay, cały jego obszar porasta pradawny, gęsty las, w którym można spotkać rzadkie gatunki roślin i zwierząt.

  Największą plażę podczas wakacji na wyspie znajdziemy w kurorcie Valle Gran Rey, tamtejsze wybrzeże, pokryte piaskiem w kolorze grafitu, jest spokojne, nawet małe dzieci mogą bawić się tam bezpiecznie. Jest to popularne miejsce spotkań na La Gomerze, każdego wieczora turyści i mieszkańcy podziwiają tam niesamowity zachód słońca.

  La Gomera - Najlepiej ocenione hotele

  La Gomera - Najczęściej kupowane hotele

  Opinie o hotelach

  Anonim Czerwiec 2018

  Data pobytu: 25.5. - 1.6.2018

  Ocena 5,0/5
  brak opinii opisowej
  Całkowita ocena

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0/5

  Wyżywienie 5,0/5

  Okolica 5,0/5

  Cena 5,0/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (1)

  Michaela Polidarová Marzec 2018

  Data pobytu: 2.3. - 9.3.2018

  Ocena 5,0/5
  brak opinii opisowej
  Całkowita ocena

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0/5

  Wyżywienie 5,0/5

  Okolica 5,0/5

  Cena 5,0/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (2) (0)

  Pavel Ťoukálek Styczeń 2020

  Data pobytu: 9.1. - 16.1.2020

  Ocena 4,2/5
  brak opinii opisowej
  Całkowita ocena

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0/5

  Wyżywienie 4,5/5

  Okolica 2,0/5

  Cena 4,5/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Monika Ż Styczeń 2019

  Data pobytu: 1.12. - 8.12.2018

  Ocena 4,8/5
  Hotel Jardin Tecina to przepięknie położony na skarpie obiekt o bardzo wysokim standardzie i znakomitej jakości usług. Jest to po prostu raj na ziemi dla osób kochających piękno przyrody i zieleń, którą hotel jest przepełniony. Pokoje pięknie urządzone z widokiem na ocean i tropikalny ogród– bez zarzutu. W hotelu nie ma All inclusive co dodatkowo podwyższa jego standard. Z restauracji rozciąga się
  Całkowita ocena

  Hotel Jardin Tecina to przepięknie położony na skarpie obiekt o bardzo wysokim standardzie i znakomitej jakości usług. Jest to po prostu raj na ziemi dla osób kochających piękno przyrody i zieleń, którą hotel jest przepełniony. Pokoje pięknie urządzone z widokiem na ocean i tropikalny ogród– bez zarzutu. W hotelu nie ma All inclusive co dodatkowo podwyższa jego standard. Z restauracji rozciąga się widok na bujne palmy, oraz ocean. W sam raz na idealny poranek. Na trenie obiektu wiele basenów, korty, pola golfowe. Plaża kamienisto-żwirkowa, należy wziąć ze sobą odpowiednie buty do chodzenia w wodzie. Idealna propozycja dla osób kochających ciszę i spokój.

  Zakwaterowanie 5,0/5

  Wyżywienie 5,0/5

  Okolica 4,0/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Anonim Sierpień 2018

  Data pobytu: 30.7. - 6.8.2018

  Ocena 4,5/5
  brak opinii opisowej
  Całkowita ocena

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 4,5/5

  Wyżywienie 4,5/5

  Okolica 4,5/5

  Cena 4,5/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (1)

  Anonim Czerwiec 2018

  Data pobytu: 25.5. - 1.6.2018

  Ocena 5,0/5
  brak opinii opisowej
  Całkowita ocena

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0/5

  Wyżywienie 5,0/5

  Okolica 5,0/5

  Cena 5,0/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (1)

  Michaela Polidarová Marzec 2018

  Data pobytu: 2.3. - 9.3.2018

  Ocena 5,0/5
  brak opinii opisowej
  Całkowita ocena

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0/5

  Wyżywienie 5,0/5

  Okolica 5,0/5

  Cena 5,0/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (2) (0)

  Elzbieta Listopad 2017

  Data pobytu: 4.11. - 11.11.2017

  Ocena 4,2/5
  Hotel jest duży ale zbudowany w taki sposób, że nie spotykamy innych gości. Tłum jest tylko przy śniadaniu, ale od 9.00 czyli jeżeli wstaniemy wcześniej to i będzie luźniej. Dla sportowców jest miejsce do biegania i ćwiczenia. W czasie naszego pobytu raz zepsuła się winda, która zwozi gości ze skarby do miasteczka, my pojechaliśmy taksówką, ale z tego co wiem awaria została usunięta w ciągu 20 mi
  Całkowita ocena

  Hotel jest duży ale zbudowany w taki sposób, że nie spotykamy innych gości. Tłum jest tylko przy śniadaniu, ale od 9.00 czyli jeżeli wstaniemy wcześniej to i będzie luźniej. Dla sportowców jest miejsce do biegania i ćwiczenia.

  W czasie naszego pobytu raz zepsuła się winda, która zwozi gości ze skarby do miasteczka, my pojechaliśmy taksówką, ale z tego co wiem awaria została usunięta w ciągu 20 minut. Hotel bardzo polecam.

  Zakwaterowanie 4,0/5

  Wyżywienie 4,0/5

  Okolica 5,0/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  La Gomera - Ostatnio kupione hotele

  La Gomera - pogoda, co warto wiedzieć

  Na Wyspach Kanaryjskich przez cały rok temperatura nie spada poniżej 15 stopni, dlatego turyści odwiedzają tutejszy archipelag i hotele przez większość miesięcy w roku. Największe upały notowane są w lipcu i sierpniu, kiedy to nad Kanary napływa powietrze znad Sahary, okres ten jest idealny na plażowanie, jednak wycieczki krajoznawcze mogą być wówczas uciążliwe. Optymalne temperatury wody i powietrza dominują w czerwcu i wrześniu, wówczas łagodny passat sprawia, że upał nie jest aż tak odczuwalny.

  La Gomera, jak i całe Kanary, należy do Hiszpanii, dlatego aby ją odwiedzić nie potrzebujemy wizy ani paszportu. Jednak prawo celne jest tutaj inne niż w Unii Europejskiej, na turystów narzucone są ograniczenia dotyczące wywozu pamiątek, alkoholu czy papierosów.

  Najlepszym środkiem komunikacji na La Gomerze jest samochód, jednak aby móc go wypożyczyć należy mieć ukończone 21 lat. Dla bardziej aktywnych turystów udostępniane są rowery. W obrębie całej wyspy przebiega gęsta sieć szlaków turystycznych, przemierzając je można podziwiać wspaniałe widoki.

  Tanie wczasy last minute na La Gomerze to prawdziwy raj dla nurków, w tamtejszych kurortach mieszczą się ośrodki, w których wypożyczymy sprzęt oraz zapiszemy się na podmorską wyprawę z instruktorem.

  Najlepszy miesiąc na wakacje

  • Najlepszy
  • Dobry
  • Niski sezon
  1. Styczeń
  2. Luty
  3. Marzec
  4. Kwiecień
  5. Maj
  6. Czerwiec
  7. Lipiec
  8. Sierpień
  9. Wrzesień
  10. Październik
  11. Listopad
  12. Grudzień

  Pogoda teraz

  • Temperatura 18 °C w nocy 14 °C

  • Temperatura wody 21 °C

  Temperatura w kolejnych dniach

  • Sob 17 °C w nocy 14 °C

  • Ndz 18 °C w nocy 14 °C

  • Pon 18 °C w nocy 15 °C

  • Wt 17 °C w nocy 14 °C

  Pogoda

  • Styczeń Sty 21 °C woda 20 °C

  • Luty Lut 21 °C woda 20 °C

  • Marzec Mar 23 °C woda 19 °C

  • Kwiecień Kwi 22 °C woda 20 °C

  • Maj Maj 23 °C woda 21 °C

  • Czerwiec Cze 25 °C woda 22 °C

  • Lipiec Lip 27 °C woda 23 °C

  • Sierpień Sie 28 °C woda 23 °C

  • Wrzesień Wrz 28 °C woda 24 °C

  • Październik Paź 26 °C woda 24 °C

  • Listopad Lis 24 °C woda 23 °C

  • Grudzień Gru 22 °C woda 21 °C

  Przydatne informacje