Wakacje na Ukrainie

Dzika natura, duch historii, stepy – te czynniki sprawiają, że turyści coraz chętniej odwiedzają tereny naszych sąsiadów. Jeśli dodamy do tego niskie ceny i serdeczność mieszkańców, zyskujemy pewność, że wakacje na Ukrainie to dobry pomysł!

Ukraina - co warto zobaczyć na wczasach?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Ukraina stanowi serce Europy Wschodniej. W zdecydowanej większości obszar Ukrainy jest równinny, jeśli nie liczyć gór Krymskich i Karpat. Do najważniejszych kurortów tego państwa należy bajeczna Odessa i do niej właśnie chętnie przyjeżdżają turyści na letni wypoczynek.

Obok relaksu na czarnomorskich plażach, warto poznać niezwykła historię tego miasta. Do jednych z głównych symboli Odessy należy Sobór Przemienienia Pańskiego; warte uwagi są również słynne Schody Potiomkinowskie czy Teatr Opery i Baletu. Obok atrakcji turystycznych w samej Odessie podróżników przyciągają tereny w jej najbliższym sąsiedztwie. Przykładem jest Twierdza Akerman, z której można podziwiać piękne rozlewiska Dniestru. Miłośnicy pieszych wędrówek powinni koniecznie poznać park Odessa City Garden.

Atrakcje turystyczne na Ukrainie – zabytki i skarby natury

Obok znanej wszystkim dobrze Odessy, chętnie wybieranym miejscem na wczasy jest wybrzeże Morza Azowskiego. Ukraina jednak to nie jest równoznaczna tylko z wakacyjnym urlopem w nadmorskim kurorcie. Miłośnikom górskich wycieczek, kraj ten oferuje przepiękne widoki z Czarnohory – górskiego pasma należącego do Beskidów. Na wspomnienie zasługuje fakt, że teren ten uznawany jest za jeden z najbardziej dzikich na naszym kontynencie, dlatego wędrówka po nim nie jest wskazana amatorom.

Na wakacje z rodziną lub ze znajomymi doskonale sprawdzają się także ukraińskie miasta. Spośród nich największą popularnością cieszą się Kijów i Lwów. W krajobraz stolicy Ukrainy wpisały się liczne cerkwie, m.in. Sobór Mądrości Bożej i Ławra Pieczerska.

Popularnością wśród Polaków cieszą się wyjazdy do Lwowa, który mieści się na pograniczu wschodniego Roztocza i Wyżyny Podolskiej. Będąc w tym mieście, nie sposób nie odwiedzić Cmentarza Orląt Lwowskich i starówki ze wzgórzem zamkowym. Miłośnicy historii znajdą zresztą na Ukrainie raj dla siebie w miejscowościach takich jak: Kamieniec Podolski, Berdyczów czy Charków. Zafascynowanych dawnymi dziejami rodaków przyciąga także Twierdza w Chocimiu.

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Gdzie leży Ukraina - mapa

Pogoda na Ukrainie - kiedy wybrać się na wczasy?

Pod względem pogodowym na Ukrainie można spodziewać się podobnych warunków, jakie panują w Polsce. Państwo to leży w strefie klimatu kontynentalnego, natomiast Krym w strefie klimatu podzwrotnikowego morskiego. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można spodziewać się na miejscu śnieżnej zimy i upalnego lata. Jeśli planujesz wyjazd w środku lata (np. z biurem podróży Yobboo), spodziewaj się w ciągu dnia temperatur oscylujących w graniach 30 stopni Celsjusza.

Planując wycieczkę do naszych sąsiadów, warto pamiętać o tym, że Ukraińcy posługują się kalendarzem Juliańskim (prawosławnym). Z tej rozbieżności między naszymi krajami wynika, że możemy trafić na dni świąteczne, podczas których wiele turystycznych atrakcji jest zamkniętych.

Jeśli Twój wakacyjny pobyt na Ukrainie przypadnie na lipiec, będziesz mógł brać udział w obchodzonym wówczas Festiwalu „Kraina Mrij” – „Kraina Marzeń”. To wyjątkowe wydarzenie urozmaicone jest muzyką kobzarów i możliwością poznania ludowego rzemiosła. Jeśli interesujesz się obrządkami Ukraińców i chcesz poznać lepiej ich kulturę, koniecznie odwiedź to państwo w kwietniu, ponieważ odbywa się wówczas festiwal, zatytułowany „Weselna Forteca” w Kamieńcu Podolskim.

Przydatne informacje