Wakacje w Wysokich Tatrach

Wysokie Tatry to przepiękne górskie szczyty, które zachwycają malowniczą naturą oraz różnorakimi gatunkami fauny i flory. Wakacje w tym zakątku Słowacji to gwarancja wielu atrakcji oraz dziewiczej przyrody. To idealne miejsce na wczasy last minute dla miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz dla tych, którzy lubią odkrywać nowe rejony i odpoczywać w przytulnych hotelach czy pensjonatach. Magnetyczna natura i stoki sprawiają, że nie sposób się tutaj nudzić.

Co warto zobaczyć w Wysokich Tatrach?

Wysokie Tatry otoczone są Podhalem od północnego-zachodu, Liptowem - południowy-zachód, oraz Spiszem ze wschodu. Część gór znajduje się w Polsce, a część w Słowacji. Ich najwyższym szczytem są Rysy - 2503 metry n.p.m. po stronie słowackiej i 2499 metrów n.p.m - na granicy państw. Wysokie Tatry zaliczają się do grona jednych z najwyższych gór znajdujących się między Kaukazem i Alpami.

Bardziej dziko i z bardziej dziewiczą naturą niewątpliwie ma się do czynienia po stronie słowackiej. To tutaj można zobaczyć Lodowy Szczyt, Gerlach i Łomnicę. Na polskiej stronie natomiast czekają takie atrakcje jak góra Kozi Wierch czy Mięguszowiecki Szczyt. Jeśli zaś chodzi o stoki to najciekawszych można się spodziewać w okolicy Doliny Pięciu Stawów, Hali Gąsienicowej, Orlej Perci oraz Morskiego Oka.

W Wysokich Tatrach można liczyć na bardzo dużo atrakcji. Są tutaj chociażby niesamowite jeziora takie jak Wielki Staw w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, Morskie Oko oraz Czarny Staw. Co ciekawe Wysokie Tatry to także malownicze wodospady - Siklawa oraz Wodogrzmoty Mickiewicza w Dolinie Roztoki. Po stronie słowackiej natomiast czeka Koprowy Wierch, góra Krywań oraz okolice Doliny Pięciu Stawów Spiskich. Warto też zobaczyć znajdujący się pod Osterwą Tatrzański Cmentarz Symboliczny.

W granicach Wysokich Tatr, po stronie polskiej, można także odnaleźć wyjątkowy narodowy pomnik przyrody - Jaskinię Bielską. Odkryto jest w XVIII wieku i odtąd stanowi inspirujące miejsce, w którym można podziwiać aż siedem gatunków nietoperzy. Jaskinia ta jest idealnie przygotowana na turystów, a poza tym wybierając szlak żółty ma się tu okazję nie tylko ją zwiedzić, ale i dotrzeć do Tatrzańskiej Kotliny.

Co ciekawe Słowacja ma swój odpowiednik polskiej Gubałówki, a jest nią Smokowieckie Siodełko. Mnóstwo tu świetnie oznakowanych szlaków, co sprawia, że okazji do górskich wędrówek nie brakuje. Zakątek ten jest popularnym miejscem wycieczek, a można go odnaleźć w masywie Sławkowskiego Szczytu. To idealny kierunek na wakacje w Wysokich Tatrach.

Wysokie Tatry - Najlepiej ocenione hotele

Wysokie Tatry - Najczęściej kupowane hotele

Wysokie Tatry – hotele z najlepszymi opiniami

Václav R.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 24.9. - 1.10.2023 Oceniono: Październik 2023

Sorea Urán Ocena: 3/5 Słowacja, Wysokie Tatry

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Marcela R.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 16.9. - 23.9.2023 Oceniono: Wrzesień 2023

Hills Ocena: 4/5 Słowacja, Wysokie Tatry

Bardzo piękny hotel, jego otoczenie i usługi hotelowe.

Bardzo piękny hotel, jego otoczenie i usługi hotelowe.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Nowoczesny, czysty pokój.

Wyżywienie
Duży wybór wysokiej jakości i dobrego jedzenia.

Obsługa w hotelu
Zadowolenie

Plaża
Najcieplej było na krytym basenie ze stałą temperaturą 33 stopni.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Wysokie Tatry – Hotele z opiniami

Wysokie Tatry - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn - nd.: 8:00 - 23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Pogoda w Wysokich Tatrach

Najcieplej w Wysokich Tatrach jest w lipcu, a najzimniej od grudnia do lutego, wtedy też można tutaj liczyć na uprawianie sportów zimowych i radość z białego szaleństwa. Nie zabraknie wtedy śniegu, ani możliwości aktywnego spędzania czasu. Dla osób, które wolą zielone góry i mają ochotę na zwiedzanie tutejszych atrakcji zdecydowanie lepszym czasem będzie wiosna - lato, a właściwie miesiące od maja do lipca, wtedy to można się tu spodziewać najwięcej dni słonecznych.

Jeśli chodzi o temperatury to w grudniu jest tutaj maksymalnie zero stopni, podobnie w styczniu i lutym. W lipcu i sierpniu temperatura w dzień może sięgać nawet 20 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o czas, w którym w Wysokich Tatrach występuje najmniej opadów to ma to miejsce w styczniu. Więc jeśli nie lubi się deszczu to właśnie ten zimowy miesiąc będzie odpowiedni na to, by powędrować i zwiedzić tutejsze atrakcje.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura -3 °C w nocy -8 °C

 • Temperatura wody °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Niedziela -2 °C w nocy -10 °C

 • Poniedziałek 0 °C w nocy -8 °C

 • Wtorek 1 °C w nocy -1 °C

 • Środa 2 °C w nocy 0 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty -9 °C

 • Luty Lut -9 °C

 • Marzec Mar -6 °C

 • Kwiecień Kwi -3 °C

 • Maj Maj 2 °C

 • Czerwiec Cze 5 °C

 • Lipiec Lip 6 °C

 • Sierpień Sie 7 °C

 • Wrzesień Wrz 4 °C

 • Październik Paź °C

 • Listopad Lis -5 °C

 • Grudzień Gru -7 °C

Przydatne informacje