Singapur

Usytuowany na południu Półwyspu Malajskiego Singapur, jeden z tzw. azjatyckich tygrysów, imponuje nowoczesnością i rozmachem. Wczasy last minute, a także wycieczka objazdowa po Singapurze, zaowocują mnóstwem niezapomnianych do końca życia wspomnień!

Najlepiej ocenione hotele w Singapurze

Singapur objazdowo

Wakacje w Singapurze oferują unikatowe pejzaże, w których zapierające dech w piersiach drapacze chmur przeplatają się z majestatycznymi wulkanami w oddali. Słynące z biznesu i opartej na konfucjańskiej kulturze merytokracji, nowoczesne państwo-miasto przyciąga turystów sytych najrozmaitszych atrakcji.

Wczasowicze preferujący spokojny odpoczynek w tym egzotycznym miejscu odnajdą szereg piaszczystych, niezwykle czystych plaż, m.in. w obrębie singapurskiej wyspy Sentosa (w jęz. malajskim: spokój, cisza), połączonej z lądem mostem Sentosa Boardwalk. Morskie otoczenie sprawia, że podczas wakacyjnej podróży trudno odmówić sobie rejsu statkiem lub motorówką. Po udanej przejażdżce warto wrócić na ląd, aby zobaczyć tętniące życiem miasto. Zamieszkiwany przez ponad 5,5 mln mieszkańców Singapur przyciąga także niezwykle wysokim poziomem hoteli, fenomenalną kulturą i gościnnością Singapurczyków.


Jakie zabytki zwiedzić w Singapurze?

Bez względu na to, czy decyduje się na dłuższe wakacje w Singapurze, czy też krótszą wycieczkę, nieuniknione jest zaznanie prawdziwego fenomenu tego miejsca – Singapur, prócz plaż i atrakcji wypoczynkowych, oferuje bogactwo dalekowschodniej kultury. Wybierając się na wczasy, warto odwiedzić świątynię i muzeum „Zęba Buddy”, czy też poświęconą bogini-matce świątynię Sri Mariamman. Wczasy nie byłyby w pełni udane bez wejścia na najwyższe drapacze chmur (np. Tanjong Pagar Centre) i możliwości podziwiania krajobrazu.

Będąc w centrum Singapuru, trzeba zobaczyć słynną Marina Bay, w której centralnej części znajduje się plujący wodą posąg Merliona (mityczne połączenie lwa i ryby). A jeśli o tym mowa, to nie sposób nie zobaczyć jednego z największych oceanariów świata – Underwater World, znajdującego się na wyspie Sentosa. Magii wczasów w Singapurze dopełnią najpiękniejsze podświetlane ogrody świata, czyli Gardens by the Bay.

Turyści pragnący zaznać nieco życia nocnego i rozrywkowego powinni udać się do dzielnic Clarke Quay lub Boat Quay – dawnych dzielnic portowych, a obecnie centrum życia nocnego. Wracając ze zwiedzania bądź wypoczynku na plaży, warto przejść się mniejszymi uliczkami miasta i zasmakować się w orientalnej kuchni Wschodu.

Singapur - klimat, pogoda, ciekawostki

Wybierając się na wczasy do Singapuru, warto wpierw zapoznać się z warunkami klimatyczno-hydrologicznymi. W Singapurze występuje klimat tropikalny co sprawia, że przez cały rok, jak na warunki europejskie, temperatury w tym miejscu są wysokie, a opady deszczu bardzo częste. Najbardziej gorącymi miesiącami w Singapurze jest kwiecień i maj (średnio 32,5℃ w cieniu) – to wtedy właśnie „azjatycki tygrys” zaprasza na wczasy największych entuzjastów wysokich temperatur. „Najchłodniej” bywa w styczniu i lutym – średnie temperatury oscylują wówczas wokół 29℃.

Ciekawostką jest fakt, że Singapur jest jednym z 11 państw świata, w których nigdy nie odnotowano ujemnej temperatury. Osoby preferujące wypoczynek na plażach, z wakacji w Singapurze zadowolone będą także dzięki możliwości pływania. Przez cały rok wyspy Singapuru, otoczone w większości rafami koralowymi, oblewane są ciepłymi nurtami.

Turyści pragnący zaznać atmosfery świętowania powinni rozważyć zaplanowanie wycieczki w trakcie polskich ferii zimowych. W styczniu i w lutym w Singapurze obchodzony jest Chiński Nowy Rok. W tym czasie ulice Singapuru mienią się od kolorowych ozdób, a na deptakach występują różne grupy taneczne, wśród których dostrzec można także klasyczne chińskie smoki!

Przydatne informacje