• Wizę otrzymasz na granicy, jeśli planujesz pobyt do 90 dni.
  • Ważność paszportu musi obejmować przynajmniej cały okres planowanego pobytu.
  • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień, zaleca się szczepienia przeciwko WZW A i B, dur brzuszny.
[data: 10.04.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/maroko/idp

Rabat

Maroko to jeden z bardziej barwnych krajów, który wśród Polaków wybierających się na egzotyczne wakacje cieszy się ogromną popularnością. Jeśli również myślisz o urlopie w tej części świata, pamiętać, że miastem przyciągającym turystów z różnych zakątków globu jest Rabat.

Rabat - wakacje

Położony w Maroku Rabat to idealne miejsce na wczasy dla wszystkich, którzy uwielbiają wysokie temperatury i nutkę egzotyki. Warto zaplanować pobyt korzystając z oferty first minute w Rabacie - dzięki temu zyskujemy czas na dokładne przygotowanie planu zwiedzania oraz np. wynajęcie samochodu po korzystniejszych cenach.

Rabat – atrakcje

Położony w Maroku Rabat ma wiele do zaoferowania. Znajdują się tutaj fascynujące zabytki mocno różniące się od tych, które możemy zobaczyć w Europie. Nie można zapomnieć o miejscowym bazarze, który wśród europejskich turystów cieszy się ogromną popularnością. Niewątpliwą atrakcją jest również tutejsza kuchnia, która pełna jest wyjątkowych smaków i aromatów. Atrakcje w Rabacie to nie tylko zabytki, ale również wyśmienita kuchnia.

Rabat – co zobaczyć?

Każdy przewodnik po Rabacie jasno wskazuje na wiele atrakcji, które warto w tym mieście odwiedzić. Wybierając się tutaj na wakacje, pamiętaj, że jest to różnorodne miejsce, w którym każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli zastanawiasz się, co zobaczyć w Rabacie, oto gotowa lista:

  • Kazba al-Udaja. Jest to miejsce, które nie bez powodu uznawane jest za najpiękniejsze w mieście. Historia tej fortyfikacji rozpoczęła się w XI wieku – miała ona za cel zapewnić miastu obronę przed piratami. Budowla wykonana jest z cegieł w kolorze pomarańczowym, co niewątpliwie dodaje jej uroku. Pamiętaj, że z powodzeniem zwiedzisz ją samodzielnie.
  • Mauzoleum Muhammada V. To miejsce, w którym spoczywa sułtan oraz jego dwaj synowie. Obiekt wybudowano w tradycyjnym stylu marokańskim. Jego cechą charakterystyczną jest dach w zielonym kolorze, który nawiązuje do islamu.
  • Wieża Hassana. Atrakcją Rabatu jest również ten minaret, który wzniesiono na planie kwadratu. Jego wysokość to blisko czterdzieści pięć metrów. Budowę rozpoczęto w roku 1195. Ciekawostką jest fakt, że wieża miała wchodzić w skład meczetu Hassana, którego nigdy nie udało się ukończyć.
  • Jeśli chcesz poczuć klimat marokańskiego bazaru, koniecznie udaj się do tej starej dzielnicy miasta. Znajdziesz tutaj przeróżne stoiska wypełnione rozmaitymi produktami. Kupić możesz między innymi aromatyczne przyprawy, które mogą być doskonałą pamiątką z wczasów w Rabacie.
  • Ruiny Twierdzy Szalla. Pamiętaj, aby koniecznie odwiedzić to miejsce – jest ono jednym z bardziej popularnych wśród turystów. Położone jest na obrzeżach miasta.
  • Katedra świętego Piotra. Świątynia ta znajduje się w centrum miasta. Powstała na początku XX wieku. Zwraca uwagę tym, że pomalowana jest na biało. Jej charakterystycznymi elementami są wieże wykonane zgodnie z zasadami stylu art deco.

Spędzając wczasy w Rabacie w Maroku, pamiętaj, że jest to piękne, kolorowe miasto, które ma naprawdę wiele do zaoferowania. Przedstawione przez nas miejsca to jedynie część tego, co możesz tu zobaczyć.

Rabat - wakacje, last minute, wycieczki. Maroko w Travelplanet.pl

Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Czekaj! Masz pytanie lub potrzebujesz pomocy przy wyborze wakacji?

Zadzwoń, to najszybszy sposób na uzyskanie odpowiedzi. Nasi doświadczeni eksperci doradzą Ci przy wyborze destynacji, hotelu, a także pomogą Ci zorganizować wymarzone wakacje.
Nie chcesz dzwonić? Napisz pytanie na czacie - nasi specjaliści chętnie pomogą.
Skontaktuj się z nami i zarezerwuj wycieczkę z gwarancją najniższej ceny Travelplanet.pl!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

Zwrot różnicy i 1000 zł jeśli znajdziesz tańszą wycieczkę!

Więcej szczegółów