Zatoka Akaba na wakacje

Zatoka Akaba to niezwykle słoneczny region, w którym nie sposób się nudzić. Oprócz wylegiwania się na plaży, warto tez wybrać się w głąb lądu, gdzie podziwiać można wspaniałe zabytki świata starożytnego i zachwycać się piękną, egzotyczną przyrodą.

Zatoka Akaba

Zatoka Akaba mieści się pomiędzy półwyspem Arabskim oraz Synaj, będąc częścią Jordanii, Izraela, Arabii Saudyjskiej oraz Egiptu. Najpopularniejszym kurortem jest tam jordańska Akaba, gdzie co roku można spotkać rzesze turystów. Region Zatoki Akaba słynie z przepięknych raf koralowych, dlatego miejsce to jest odpowiednie również dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Dwie godziny jazdy na północ od miasta Akaby mieści się zjawiskowa Petra, którą koniecznie trzeba odwiedzić w trakcie wakacji. Miasto słynie ze wspaniałych, starożytnych zabytków. Na szczególną uwagę zasługuje Khazneh, budowla wykuta w skale w II wieku n.e. Innym obiektem tego typu jest Deir, w którym w V wieku mieścił się bizantyjski klasztor. Poza tym w mieście znajdziemy grobowiec Sekstusa Florentinusa oraz wielki zespół Grobowców Królewskich. Natomiast w pobliskim Asz Szubak można podziwiać zamek krzyżowców Mons Realis.

Atrakcje turystyczne w Zatoce Akaba

W samej Akabie najwięcej atrakcji turystycznych czeka na podróżnych na plażach, które są doskonale przystosowane do wypoczynku. Cały pas wybrzeża zatoki pokrywa delikatny, złocisty piasek, a dzięki przejrzystej wodzie o szafirowym odcieniu, plaże wyglądają niczym z pocztówki z egzotycznych wakacji. Część pasu wybrzeża zajmują tanie hotele, jednak Akaba dysponuje też plażami publicznymi, na których można wypożyczyć leżaki i parasole, które stanowią doskonała osłonę przed palącym słońcem.

Bezpośrednio na wybrzeżu można spotkać doskonale zaopatrzone bary, w których oferowane są orzeźwiające drinki i smaczne przekąski. Z bardziej aktywnych form wypoczynku na plaży polecany jest snorkeling, czyli nurkowanie z maską i płetwami. Wystarczy wypożyczyć sprzęt, aby już kilka metrów od brzegu podziwiać fenomenalną rafę koralową. Osoby bardziej odważne mogą też zapisać się na podwodną wyprawę z instruktorem. Rafę koralową można podziwiać również w trakcie rejsu statkiem, w sezonie kursują wycieczkowce zaopatrzone w szklane dno.

Poza tym w Akabie można też uprawiać surfing oraz windsurfing, na wybrzeżu bez problemu wypożyczymy sprzęt, a także wykupimy lekcje z instruktorem. Wiatr znad zatoki sprzyja też lotom na paralotni oraz balonem.

Zatoka Akaba - Najlepiej ocenione hotele

Tala Bay Resort

Jordania, Zatoka Akaba, Akaba

Ocena 2,8 / 5

od 3 242 za osobę

Oryx Aqaba

Ocena: 5/5

Jordania, Zatoka Akaba, Akaba

od 2 751 za osobę

Zatoka Akaba - Najczęściej kupowane hotele

Tala Bay Resort

Jordania, Zatoka Akaba, Akaba

Ocena 2,8 / 5

od 3 242 za osobę

Oryx Aqaba

Ocena: 5/5

Jordania, Zatoka Akaba, Akaba

od 2 751 za osobę

Zatoka Akaba – hotele z najlepszymi opiniami

Jana G.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu 

Intercontinental Aqaba Ocena: 5/5 Jordania, Zatoka Akaba

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (15) (0)

Erika Molnár

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu 

Intercontinental Aqaba Ocena: 5/5 Jordania, Zatoka Akaba

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (4) (23)

Zatoka Akaba – Hotele z opiniami

Zatoka Akaba - Ostatnio kupione hotele

Oryx Aqaba

Ocena: 5/5

Jordania, Zatoka Akaba, Akaba

od 2 751 za osobę

Marina Plaza

Marina Plaza

Ocena: 4/5

Jordania, Zatoka Akaba, Tala Bay

od 3 066 za osobę

Tala Bay Resort

Jordania, Zatoka Akaba, Akaba

Ocena 2,8 / 5

od 3 243 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Zatoka Akaba - co warto wiedzieć przed wyjazdem? Pogoda, porady

Jordania jest niezwykle ciepłym krajem, szczególnie w rejonach nizinnych, do których należy właśnie Zatoka Akaba. Wakacje w kurorcie można planować praktycznie przez cały rok, najwięcej turystów można spotkać w Akabie w okresie między kwietniem a październikiem. W tych miesiącach temperatura powietrza prawie zawsze przekracza 30 stopni, a w lipcu i sierpniu niekiedy sięga nawet 40.

Jeśli interesują nas raczej tanie wakacje, wówczas najlepiej planować swój pobyt w miesiącach skrajnych, tj. w kwietniu oraz październiku, wówczas można z powodzeniem polować na wycieczki last minute. Podróżni bardziej zainteresowani wycieczkami w głąb lądu mogą też wybrać się do Jordanii zimą, między grudniem a lutym słupek rtęci nie spada poniżej 22 stopni. Jest to doskonały czas na to, aby zapuścić się w Dolinę Wadi Rum, położoną na wschód od Alby. Te skalisto-pustynne tereny zamieszkują beduini, którzy chętnie zapraszają turystów do swoich domów.

Mimo że Akaba mieści się blisko Izraela, to raczej należy unikać wycieczek do tego kraju, bowiem z powodu izraelskiej wizy w paszporcie można mieć problem z powrotem do Jordanii. Chociaż jest to kraj muzułmański, to skromny ubiór obowiązuje wyłącznie w trakcie zwiedzania świątyni.

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Przydatne informacje