Wycieczka po Japonii

W trakcie wycieczki po Japonii można na własne oczy przekonać się o wyjątkowości tamtejszej kultury. Architektura nowoczesna przeplata się tam z orientalną, co najlepiej można zaobserwować w trakcie wycieczki objazdowej po kraju kwitnącej wiśni.

Japonia na wycieczkę objazdową

Japonia rozciągnięta jest na wąskim pasie wysp, położonych w zachodniej części Oceanu Spokojnego, we wschodniej części Azji. Zwiedzanie tego niezwykłego kraju to prawdziwa uczta dla oczu, nie tylko ze względu na niezwykle wyrafinowaną architekturę, ale również zapierające dech w piersiach krajobrazy. Symbolem Japonii jest kwiat wiśni, na przełomie kwietnia i maja przyroda budzi się do życia i drzewa owocowe wypuszczają pąki. Jest to prawdziwe święto dla mieszkańców, organizowane są wówczas Dni Kwitnących Wiśni.

Dla wielu osób stolica kraju, Tokio będzie pierwszym zetknięciem z tzw. miejską dżunglą. Japonia jest stosunkowo niewielkim krajem, dlatego bez problemu można zwiedzić tam większość ciekawych atrakcji w trakcie jednych wakacji. Na największej z wysp, Honsiu, oprócz Tokio warto udać się również do Kamakury, Nikko, Kioto czy Yokohamy.

Co warto zobaczyć? Atrakcje i zabytki Japonii

Spacer po zatłoczonych ulicach Tokio jest atrakcją samą w sobie, oprócz rzesz turystów i mieszkańców, będziemy tam mieć do czynienia z bardzo wysokimi drapaczami chmur i mnóstwem wielobarwnych neonów reklamowych. W mieście nie brak też bardziej tradycyjnej zabudowy. Najstarsza część Tokio, Asakusa, pełna jest orientalnych budowli, okolonych japońskimi ogrodami. Piękne świątynie buddyjskie i shintoistyczne można podziwiać w Kamakurze, niewielkim mieście w okolicach stolicy. Z kolei w Nikko znajdziemy drewniane mauzoleum shoguna Tokugawy Leyasu, budynek położony jest w środku lasu, jego elewacje są bogato zdobione.

W trakcie wczasów w Japonii koniecznie trzeba przeznaczyć kilka dni na zwiedzanie Kioto, byłej stolicy kraju i jej okolic. Na tamtejszej starówce można podziwiać doskonale zachowaną, dawną zabudowę a po ulicach chodzą gejsze ubrane w tradycyjne stroje. Osoby zainteresowane sztuką Japonii mogą odwiedzić miasto Nara, mieszczące się godzinę drogi od Kioto. Jest to pierwsza, stała stolica kraju, w której oprócz muzeum warto zwiedzić najstarszą świątynię Japonii.

Na górze Koya mieści się cała sieć klasztorów buddyjskich. Mnisi są otwarci na turystów, można u nich przenocować, poobserwować obrzędy i zjeść.

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa Japonii

Japonia - pogoda, kuchnia, informacje

Ze względu na swoje specyficzne rozmieszczenie, ten niewielki kraj znajduje się aż w trzech strefach klimatycznych, pogoda na całym archipelagu jest dość zmienna, mają na nią wpływ zarówno chłodne fronty napływające z kontynentalnej Azji, jak i ciepłe masy powietrza znad Oceanu Spokojnego. Najwyższe temperatury w środkowej części Japonii panują w lipcu oraz sierpniu, jest to jednak pora deszczowa, powietrze jest bardzo wilgotne i parne, co nie sprzyja zwiedzaniu. Dlatego na wycieczkę objazdową najlepiej wybrać się do Japonii wiosną - kiedy kwitną wiśnie - lub jesienią.

Jedną z największych atrakcji Japonii jest jej kuchnia, pełna smakowitych i zdrowych dań. Odwiedzając tamtejsze restauracje, warto spróbować zupy miso (na bazie pasty ze sfermentowanej soi), oraz ramen, podawanej ze specjalnym makaronem i mnóstwem warzyw. Japonia to też gratka dla miłośników ryb i owoców morza, dodawane są do niemalże każdej potrawy. W lokalnych restauracjach organizowane są też ceremonie parzenia herbaty. Jest to niezwykle złożona i widowiskowa procedura, będąca częścią japońskiej kultury.

Zanim zarezerwujemy wycieczkę lub tani hotel W japonii, warto wiedzieć że Polscy turyści muszą mieć wizę, aby wjechać na terytorium tego kraju. Wykupuje się ją bezpośrednio na lotnisku, jest ważna 90 dni.

Przydatne informacje